هزینه دندانپزشکی کودکان ????????✅ قیمت فلورایدتراپی دندان

هزینه-دندانپزشکی-کودکان

هزینه دندانپزشکی کودکان در سال جاری

همانطور که میدانید هزینه های دندانپزشکی بسیار بالاست، هزینه دندانپزشکی کودکان هم همینطور! فلورایدتراپی یکی از روش‌های مناسب جهت پیشگیری و کاهش پوسیدگی در دندان کودکان است. یون فلوراید به مینای دندان نفوذ کرده و آن را در برابر اسیدهای موجود در غذا، مواد قندی و باکتری های دهان مقاوم میکند که نتیجه آن پیشگیری از پوسیدگی دندان، کم کردن حساسیت دندان، متوقف کردن پوسیدگی در مراحل اولیه بدون نیاز به پر کردن دندان و حفاظت از سطح ریشه دندان میباشد.

هزینه فلورایدتراپی دو فک سال ۹۹: ۱۴۵/۰۰۰ تومان است

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی لطفا کلیک کنید

 

فیشورسیلانت چیست؟

فیشورسیلانت یک عمل پیشگیرانه محسوب می گردد و برای پیشگیری از ایجاد پوسیدگی های سطح جونده دندان‌ها بیشتر در دوران کودکی و نوجوانی مورد استفاده قرار می گیرد. فیشور به معنی شیار و سیلانت به معنی پوشاندن است. بنابراین فیشور سیلانت  یعنی: پوشاندن شیارهای دندان.

هزینه فیشورسیلانت هر واحد دندان سال ۹۹: ۱۵۵/۰۰۰ تومان است

هزینه کشیدن یک واحد دندان شیری قدامی سال ۹۹: ۷۷/۰۰۰ تومان است

هزینه کشیدن یک واحد دندان شیری خلفی سال ۹۹: ۹۲/۰۰۰ تومان است

دندانپزشکی-کودکان
دندانپزشکی-کودکان

پالپوتومی چیست؟

دندان از چند بخش تشکیل شده. بیرونی ترین بخش دندان مینای دندان نام دارد که سخت است. بخش داخلی تر، عاج دندان نام دارد. و به درونی ترین بخش دندان که نرم نیز هست پالپ گفته می شود که شامل عروق خونی و اعصاب دندان می باشد.

در شرایطی که پوسیدگی دندان عمیق باشد، ممکن است بخشی از پالپ در اثر تماس با باکتری ها عفونی شود. در این شرایط دندانپزشک با حذف پالپ از تاج دندان و پر کردن دندان، پالپ موجود در ریشه دندان را سالم نگه میدارد.

هزینه پالپوتومی کودکان سال ۹۹: ۱۸۵/۰۰۰ تومان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *