• 021-66575012-14
 • 026-32400029
 • تهران، میدان توحید، خیابان ستارخان، ابتدای خیابان باقرخان، پلاک ۱۲۱، طبقه ۳، واحد ۵

سفید کردن دندان در تهران

روش های بسیاری برای سفید کردن دندان وجود دارد که در ادامه چندتا تا از بهترین روش ها را به شما عزیزان پیشنهاد می دهیم. اما لازم است بدانید که اگر قصد دارید تا به طور تضمینی دندان های خود را سفید کنید بهتر است کار سفید کردن دندان در تهران را به یک پزشک متخصص بسپارید.

سفید کردن دندان در تهران

در این مقاله به موضوع سفید کردن دندان در تهران می پردازیم. داشتن دندان های سفید و زیبا آرزوی هر فردی است که البته کار سختی هم نیست.هر کسی که از کودکی می تواند با مراقبت،مسواک زدن و نخ دندان کردن به موقع دندان هایش، دندان های زیبایی داشته باشد اما خب عواملی چون سیگار، قهوه، چای و عدم رسیدگی به دندان گاهی باعث می شود که دندان ها زیبایی اولیه خود را از دست بدهند. به همین جهت امروزه برخی افراد به دنبال سفید کردن دندان های خود به روش های مختلف هستند تا بتوانند در سلفی ها درکنار دوستان و یا خانواده به راحتی لبخند بزنند.

 پیشنهاد سفید کردن دندان در تهران در خانه

 1. قرقره کردن پراکسید هیدروژن
 2. استفاده از خمیر نمک دریا و جوش شیرین برای سفید کردن دندان
 3. مسواک زدن با خمیر پودر زردچوبه برای سفید کردن دندان
 4. مسواک زدن با ذغال سنگ فعال برای سفید کردن دندان
 5. سفید کردن دندان ها با خمیر آب لیمو و جوش شیرین
 6. قرقره روغن نارگیل و مسواک زدن برای سفید کردن دندان
 7. شستشوی دندان با سرکه سیب و ضدعفونی کردن برای سفید کردن دندان
 8. ضدعفونی دهان و دندان با جوش شیرین، خمیر دندان و هیدروژن پراکسید
 9. خمیر دندان سفید کننده خانگی با اسانس های روغن
 10. خمیر دندان سفید کننده خانگی با زردچوبه
 11. سفیدی دندان با پوست پرتقال و نمک
 12. خمیر سفید کننده دندان توت فرنگی و جوش شیرین

البته که میتوانید دندان های خود را لیچینگ یا لمینت کنید اما این روش ها بسیار کاربردی و کم هزینه تر هستند.پس این قسمت از مقاله را از دست ندهید:

ذغال چوب:

اولین نکته در رابطه با استفاده از این ماده این است که حتما باید از ذغال چوب فعال استفاده کنید، زیرا ذغال فعال روزنه های ریزی دارد که به آب این امکان را میدهد تا براحتی از این روزنه ها عبور کرده و در ذغال فعال نفوذ کند. ذغال فعال میتواند عوامل لک شدن دندان هایتان که پلاک ها و ذرات میکروسکوپی هستند را جذب کند.

روغن نارگیل:

به طور کلی غرغره کردن روغن های خوراکی برای حفظ سلامت و پاکیزگی دندان ها مفید است. روغن نارگیل یکی از این روغن ها است که ویژگی ضد میکروبی بودن آن باعث تمیز شدن لثه ها می شود. اگر با غرغره کردن آن سازگاری ندارید مشکلی ندارد می توانید گوشه یک دستمال یا حوله تمیز را به روغن آغشته و به دندان های خود بکشید.

سرکه سیب:

می توان گفت در میان موارد ذکر شده سرکه سیب یک معجون جادویی است.
سرکه سیب به دلیل دارا بودن اسید استیک، پتاسیم، منیزیم و پرو بیوتیک ها و آنزیم هایش
می تواند میکروب ها و جرم ها را نابود کند و همینطور همزمان باعث افزایش سرعت رشد باکتری های مفید در دهان شود.از طرفی استفاده نادرست و بیش از حد این ماده که خاصیت اسیدی دارد باعث آسیب دیدن مینای دندان می شود.

توت فرنگی:

شاید جالب باشد که بدانید برخی از افراد مشهور نیز از مواد سالمی مانند توت فرنگی برای سلامت و سفید کردن دندان خود در تهران استفاده میکنند.
ابتدا باید یک توت فرنگی را خرد کرده و با نصف یک قاشق چای خوری جوش شیری خوب مخلوط کنید سپس آنرا روی دندانها ی خود بپاچید و مدت ۵ دقیقه صبر کنید.
بعد آن میتوانید دندان خود را با آب بشویید و در صورت لزوم مسواک بزنید.

پوست پرتقال و لیمو ترش:

این مرکبات نیز همانند سرکه سیب دارای خاصیت اسیدی مفیدی هستند که البته یادآوری میکنیم که استفاده بیش از حد آن ها به مینای دندان آسیب می رساند. حتما پس از استفاده، دهان خود را به خوبی با آب شستشو دهید.
جالب است بدانید به نیش کشیدن پوست خربزه نیز باعث پاکیزگی دندانتان می شود !

 خمیر جوش شیرین و پراکسید هیدروژن:

کافی است مقدار کمی از هیدروژن پروکسید که خود دارای خاصیت آنتی باکتریال به طور طبیعی میباشد را با مقدار کمی از جوش شیرین مخلوط کنید تا یک خمیر بدست آورید. سپس با استفاده از این خمیر می توانید به راحتی جرم های دندانتان را از بین ببرید.

ساییدن پوست موز روی دندان، سفید کننده فوری دندان:

پوست موز نیز دارای پتاسیم و منگنز و دیگر مواد معدنی می باشد که این مواد قادر به جذب باکتری های مینای دندان می باشند. توصیه می شود برای سفید کردن دندان دوبار در هفته پوست داخلی موز را به دندان هایتان گذاشته و به آرامی بمالید.

برای سفید کردن دندان در تهران به پزشک مراجعه نماییم !

اما همیشه استفاده از سفید کننده های طبیعی توصیه نمی شود!
درست متوجه شدید؛ علاوه بر استفاده بی رویه و نادرست از موادی مانند سرکه سیب و یا پوست پرتقال و پوست لیموترش که ممکن است باعث آسیب دیدن دندان شوند استفاده از برخی مواد سفید کننده طبیعی اصلا توصیه نمی شود که برای نمونه میتوان آب لیمو ترش را مثال زد.
آب لیمو ترش ممکن است برای مواردی همچون تمیز کردن لباس ها و پرده و مبل و یا براق کردن مو ها موثر باشد که آن هم به دلیل قدرت بالای اسید آن می باشد اما استفاده کردن از آن برای تمیز کردن دندان ممکن است باعث صدمه دیدن لثه و مینای دندان ها شود.

همچنین سفید کردن دندان در تهران، روش های غیر خانگی نیز دارد که در ادامه این مقاله به آن می پردازیم، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

راه های سفید کردن دندان

راه های سفید کردن دندان

روش های غیر خانگی سفیدکردن دندان در تهران

بلیچینگ

جهت سفید کردن دندان ها در مطب، دندانپزشک در ابتدا دندان ها را با ژل های شامل سفید کننده پراکسید می پوشاند. گروهی از دندان پزشکان جهت فعال سازی ژل ها، از پرتو نور آبی رنگ ویژه ای استفاده می کنند. در مرحله بعد دندانپزشک ژل ها را از سطح دندان پاک کرده و دندان را با لایه جدید ژل ها می پوشاند.

این کاری که دندان پزشکان انجام می دهند در طول یک جلسه درمان چندین بار تکرار می شود. سفید کردن دندان ها در مطب بیش تر از ۴۵ دقیقه طول نمی کشد. از این روش دندان ها حدوداً ۴ تا ۸ درجه روشن تر و سفید تر می شود. افرادی که دندان های حساس تری دارند و یا میل دارند که خیلی سریع دندان هایشان سفید شود، پیشنهاد می شود در مطب اقدام به سفید کردن دندان در تهران کنند.

در مدت زمانی که بلیچینگ انجام می شود، حساسیت دندان ها معمولاً افزایش می یابد، در نتیجه بیمار باید از مصرف خوراکی و نوشیدنی هایی که سبب تغییر رنگ در دندان می شود مانند چای، قهوه و سیگار دوری کنند. با توجه به این که بلیچینگ در مطب با ژل های سفید کننده با غظت بالا انجام می شود، بیمار سریع تر نتیجه درمان خود را مشاهده می کند.

لمینت

یکی دیگر از راه های سفید کردن دندان در تهران، اضافه کردن ی لایه خارجی به سطح دندان می باشد. این لایه می تواند ماده ترمیمی کامپوزیت دندان باشدد یا یک لایه چینی که به آن لمینت می گویند. این نوع سفید کردن دندان در تهران، مانند چسباندن ناخن مصنوعی روی ناخن های طبیعی می باشد. ممکن است نیازی به تراشیدن دندان نباشد.

لمینت به صورت بالینی و لابراتوری قابل انجام است. در نوع بالینی، دندانپزشک به کمک مواد ترمیمی هم رنگ یا همان کامپوزیت، می تواند در یک جلسه کاری دندان ها را سفید کند. در واقع لمینت دندان یا ونیر لایه ای از مواد هم رنگ دندان می باشد که برای ویرایش فرم، شکل، رنگ و طول و اندازه دندان ها یا بستن فاصله بین آن ها و درمان دندان های شکسته روی دندان قرار داده می شود.

در نوع دیگر یعنی لابراتواری، دندانپزشک پس از آماده کردن دندان ها، از آن قالب تهیه می کند. لابراتوار بر طبق دستور دندان پزشک لمینت ها را که اغلب از جنس سرامیک می باشند، می سازد. در جلسه بعدی، پس از امتحان و بررسی کار، لمینت ها را روی دندان می چسبانند. ونیر ها یا از جنس کامپوزیت یا از جنس سرامیک می باشند. مورد اول به طور مستقیم و داخل مطب ساخته می شوند و مورد دوم در لابراتوار ساخته می شوند.

لیزر

یکی دیگر از روش های سفید کردن دندان در تهران، استفاده کردن از لیزر می باشد که باعث روشن شدن رنگ مینا و عاج دندان می شود. با استفاده از لیزر می توانیم در عرض کمتر از یک ساعت و نیم، رنگ دندان های شما را بین دو تا شش درجه سفید تر و روشن تر کنیم.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم تا شما را با روش های سفید کردن دندان در تهران آشنا سازیم، امیدوارم این مقاله کمک زیادی به شما کرده باشد و شما از روش های خانگی و غیر خانگی این مقاله برای سفید کردن دندان های خود در تهران و جاهای دیگر استفاده کنید.

هنوز نظری ثبت نشده.