لیپو ساکشن چیست؟

معنی ساکشن چیست؟

کلمه ساکشن suction به معنی مکش یا جذب بوسیله مکیدن است. از دستگاه ساکشن برای خارج کردن مایعات ترشح شده از محل شکاف جراحی ها استفاده می شود.

لیپو ساکشن چیست؟

لیپوساکشن یعنی کشیدن چربی های اضافی و نامطلوب توسط دستگاه مکنده. که این کار از طریق ایجاد سوراخهای کوچک و بدون برش جراحی انجام می شود. در این روش چربی از محل مورد نظر مثلا شکم، داخل یا خارج ران، بازو و ... برداشته می شود.

آیا لیپوساکشن جایگزین ورزش و رژیم است؟

خیر. لیپوساکشن هرگز جایگزین ورزش و رژیم نمی شود اما در داخل بدن ما نقاطی وجود دارند که چربی آن با ورزش و رژیم از بین نمیروند مانند پهلوها، کناره خارجی ران ها، بازو و ... در این موارد تنها راه لیپوساکشن است.

چربی های سطح بدن از دو لایه عمقی و سطحی تشکیل شده اند. که با عمل لیپوساکشن فقط چربی های لایه عمقی برداشته می شود، و چربی لایه سطحی نباید دستکاری شود. اگر این نکته رعایت نگردد، باعث بروز ناهمواری می شود.

لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب است؟

  • دارای وزن نزدیک به نرمال بوده و فقط  بعضی در نواحی بدن آنها چربی اضافی وجود دارد.
  • پوستی سالم و انعطاف پذیر، بدون ترکهای پوستی دارند تا بعد از کشیدن چربی زیر پوست، متناسب با حجم جدید ایجاد شده، پوست جمع شده و حالت آویزان پیدا نکند.

لیپوساکشن برای چه افرادی مناسب نیست؟

  • لیپوساکشن برای افرادی که دچار چاقی شدید و سابقه حاملگی هستند، مناسب نیست.
  • برای انجام لیپوساکشن سن فاکتور مهمی نیست اما هر چقدر سن فرد بالاتر باشد، انعطاف پذیری پوست کمتر می شود.

آیا بعد از لیپوساکشن چربی مجددا باز می گردد؟

در بدن تعداد سلول های چربی ثابت است و با لیپوساکشن سلول های برداشته شده، دیگر جایگزین نمی شوند و برای همیشه از بین رفته اند. ولی اگر فرد پس از لیپوساکشن رژیم غذایی متعادل نداشته باشد و به طور منظم ورزش نکند سلول های چربی باقیمانده دوباره رشد خواهند کرد، و چربی اضافی را در خود ذخیره کرده و متورم می شوند.

در کل لیپوساکشن فقط به شما کمک می کند به شکل ایده آل بر گردید و نگهداری آن با شما است.

نکته پایانی

در کل باید انتظارات شما از لیپوساکشن واقعی باشد. لیپوساکشن ظاهر شما را بهبود بخشیده و اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد، اما این بدان معنا نیست که کاملا با ایده آل شما مطابقت نماید.

هنوز نظری ثبت نشده.