روکش زیبایی ونیر کامپوزیت

در این مطلب با یکی از روش های طرح لبخند، روکش زیبایی دندان (ونیر کامپوزیت) آشنا می شوید.

موارد کاربرد ونیر کامپوزیت:

  1.  بیمارانی که به دلایل مختلف قادر به انجام درمانهای ارتودنسی نمی باشند (مانند سن بالا، محدودیت شغلی و زمانی، سابقه برگشت دندانها بعد ازارتودنسی، خفیف بودن درصد ناهنجاری دندانی چند دندان به صورتی که لزومی به درمان ارتودنسی نباشد)
  2. بیمارانی که دندانهای ردیف ومرتب دارند (حتی بعد ازارتودنسی) ولی عدم تناسب درسایز یا فرم یا رنگ دندانها منجر به نامتناسب شدن طرح لبخند بیمارمی شود.
  3. بیمارانی که دندانهای بسیارتیره دارند و بدلایل مختلف روشهای بلیچینگ (سفید کردن دندان) بر روی آنها موثر نبوده و رنگ دندان روشن نمی شود.

ونیر کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت یک ماده خمیری شکل است. در روش درمان ونیر کامپوزیت، بعد از تمیز کردن سطح بیرونی دندانِ، کامپوزیت بصورت لایه به لایه روی سطح خارجی دندان توسط قلم مو و برس قرار داده شده و فرم داده می شود وسپس توسط دستگاه لایت کیور چسبانده و سخت می شود و بدین صورت بصورت یک لایه نازک روی سطح بیرونی دندان قرار می گیرد تا شکل، فرم و رنگ دندان را اصلاح کند.

درمان ونیر کامپوزیت چقدر زمان لازم دارد و طی چند جلسه انجام می شود؟

معمولا درمان ونیر کامپوزیت روي ده دندان واقع در طرح لبخند هر فک انجام می شود و درمان ونير کامپوزیت دندانهای واقع در طرح لبخند دو فک در يک جلسه حدودا ۷ ساعته قابل انجام است.

طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است؟

 ماندگاری ونیر کامپوزیت به بهداشت بیمار و میزان مراقبت از دندان بستگی دارد و نمی توان زمان دقیقی برای آن تعیین کرد ولی می توان گفت که اگر کار درست انجام شود

و بیمار نیز نگهداری لازم را داشته باشد جزء یکی از بادوام ترین درمان های دندانپزشکی محسوب می شود.

درصورت بروز مشکل برای دندان ونیر کامپوزیت شده چه کار می توان کرد؟

در صورت بروز پوسیدگی دندانی که ونیر شده، می توان از سطح پشتی دندان به آن دسترسی داشت و دندان را ترمیم و یا درمان کرد و نیازی نیست که ونیر کامپوزیت از سطح دندان برداشته شود یا به آن آسیب برسد و در صورت بروز مشکل برای خود ونیر کامپوزیت مثل شکستگی و یا لب پریدگی، میتوان آنرا ترمیم کرد و معمولا نیازی به تعویض نیست.

 

ونیرکامپوزیت دندان با بیمه دندانپزشکی سال ۹۸

ونیرکامپوزیت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی سال ۹۸

 

هزینه ونیرکامپوزیت (هر واحد) ... با مهراز کارت ۳۴۷/۰۰۰ تومان

نظرات بسته شده اند.