بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان

بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان

بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان

کشیدن دندان از اتفاقاتی می باشد که برای همه افراد اتفاق افتاده است. در زمان کشیدن دندان سلامت دندان های دیگر نیز مورد توجه قرار می گیرد. اگر کشیدن دندان به درستی انجام نشود ممکن است دندان های کناری آسیب ببینند. به همین جهت پروسه کشیدن دندان و همچنین مراقبت های بعد از کشیدن دندان اهمیت زیادی دارد. یکی از ویژگی های بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان این است که افراد را به مراکز معتبر دندانپزشکی معرفی می کند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

دلایل متفاوتی برای کشیدن دندان وجود دارد که شامل:

1- نیفتادن دندان شیری در موقع و زمان خود و بستن مسیر رشد دندان دائمی
2- زمانی که دندان دچار شکستگی عمیق باشد
3- جهت جلوگیری از انتشار عفونت دندان و از بین رفتن استخوان فک برای وجود یک دندان خراب
4- عفونت و پوسیدگی ریشه دندان و قسمتهای داخلی دندان
5- در برخی موارد ارتودنسی به جهت کمبود فضای لازم برای دندان ها
6- رشد دندان اضافه در خارج از ردیف دندانی
7- وجود نداشتن فضای کافی برای رشد دندان عقل
8- بوجود آمدن عفونت در لثه

تمامی مواردی که در بالا بیان شد با بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان می توان دندان اضافی را کشید.

بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان
بیمه دندانپزشکی برای کشیدن دندان

کشیدن دندان با لیزر

از مزیت های کشیدن دندان با لیزر می توان به وارد زیر اشاره کرد:

1- بافت استخوان فک حفظ می شود
کشیدن دندان با لیزر در مقایسه با روش های قدیمی برای کشیدن دندان این است آسیب بسیار کمتری در ساختار و بافت استخوان فک به وجود می آورد. زمانی که فرد نیاز به ایمپلنت داشته باشد لازم است که استخوان فک از سلامت خوبی برخوردار باشد بنابراین در موارد ایمپلنت کشیدن دندان ها با لیزر اهمیت زیادی دارد. در روش کشیدن دندان با لیزر از خونریزی لثه تا حد زیاد جلوگیری می شود.

2- زمان سریع در بهبود حفره به وجود آمده در لثه
همانطور که گفته شد کشیدن دندان به روش لیزر خون ریزی کمتری دارد. زیرا در این روش قسمتهای خون ریزی مسدود می شود و لخته خونی سریع تر در محل دندان کشیده شده به وجود می آید.

3- از بین رفتن احتمال عفونت باکتریایی
یکی از ویژگی های مهم در در کشیدن دندان با لیزر این است که باکتری های موجود در قسمت حفره دندانی به وجود آمده جلوگیری می شود و عفونت دندان به صفر می رسد.

4- تحریک کردن بافت سالم دندان
یکی دیگر از مزیت های کشیدن دندان با لیزر تحریک کردن بافت سالم دندان می باشد. زمانی که دندانی که کشیده شده است با ایمپلنت جایگزین می شود این روش اهمیت زیادی پیدا می کند. لیزر
در تقویت پیوندهای استخوانی و لثه بسیار نتیجه بخش می باشد.

5- کاهش زمان ریکاوری
در روش کشیدن دندان با لیزر زمان کمتری را بیمار در ریکاوری می گذراند. که نسبت به روش سنتی قابل قیاس نمی باشد. در این روش تکان های شدید دندان و استخوان فک در زمان بیرون آوردن
دندان وجود ندارد.

6- درد کم بعد از کشیدن دندان
همانطور که در بالا بیان شد کشیدن دندان با لیزر هیچگونه تکان و فشاری ندارد. بنابراین بعد از کشیدن دندان نیز درد آن بسیار کمتر است. همچنین به دلیل آنکه استخوان فک آسیب ندیده است درد را حدود زیادی کاهش می دهد.

7- کم ریسک برای افراد در معرض خطر
آمار و مطالعات در مورد کشیدن دندان ها به روش لیزر برای افرادی که مستعد عفونت شدید هستند روشی بسیار مناسب است. همچنین افرادی که دارای بیماری های پوکی استخوان و بیماری های قلب و عروق هستند روش لیزر برای کشیدن دندان بسیار خوب و بهتر است.

هزینه کشیدن دندان

روش های کشیدن دندان

به دو روش اصلی می توان دندان ها را کشید:

1- کشیدن دندان ساده
2- کشیدن دندان با جراحی

کشیدن دندان هایی که قابل رویت هستند و مقدار تاج آنها دیده می شود به روش ساده می باشد. این دندان ها در دسترس می باشند. کشیدن دندان به روش جراحی برای دندان هایی است که قابل دیدن نیستند و زیر لثه پنهان می باشند. این دندان ها یا به صورت افقی در زیر لثه مخفی شده اند و یا اینکه تاج انها به طور کامل از بین رفته است و فقط ریشه های دندان در لثه باقی مانده است در این صورت است که به جراحی برای کشیدن دندان نیاز می باشد.

برای کشیدن دندان ساده در ابتدا دندانپزشک با تزریق مواد بی حسی محل لثه دندان را بی حس می کند. زمانی که بی حسی کامل شد پروسه بیرون آوردن دندان شروع می شود. دندانپزشک به وسیله ابزار بالابرنده پایه دندان را کمی لق می کند و با انبر دندانپزشکی دندان را از جای خود خارج می سازد.

کشیدن دندان با روش جراحی زمانی به کار می رود که دندان در دسترس نمی باشد. مثلا زمانی که دندان هنوز از لثه بیرون نیامده است. و یا اینکه در زیر لثه شکسته باشد. همچنین ممکن است تاج دندان در اثر پوسیدگی از بین رفته باشد و فقط ریشه دندان در لثه باقی مانده باشد. در جراحی دندان در بعضی مواقع لازم است که دندان چند تکه شود. تا از لثه خارج شود. در بعضی از موارد لازم است که بیمار تحت بیهوشی عمل جراحی شود.

کشیدن دندان عقل

 

پس از کشیدن دندان

بعد از کشیدن دندان لثه دچار خونریزی می شود. دندانپزشک با یک تکه پد نرم که در جای خالی دندان می گذارد به بیمار توصیه می کند که به مدت دو ساعت پد را گاز گرفته و فک خود را باز نکند.
پس از دو ساعت باید از مایعات خنک و مواد غذایی نرم استفاده کند تا به فک فشار زیادی نیاید. همچنین دندانپزشک دهانشویه و مسکن نیز برای بیمار تجویز می کند. و نیز آنتی بیوتیک را برای از بین
بردن عفونت های قبل و کاهش احتمال عفونت در آینده
برای بیمار توسط دندانپزشک پیشنهاد می شود.
بعد از کشیدن دندان به مراجعه بعدی نیازی نیست مگر آنکه برای جایگزینی دندان جدید به دندانپزشک مراجعه کنید.

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.