هزینه بهترین دندان مصنوعی

هزینه بهترین دندان مصنوعی

هزینه بهترین دندان مصنوعی | قیمت بهترین دندان مصنوعی

دندان مصنوعی یکی از راه هایی است که برای برگرداندن دندان های سالم به کار می رود. دندان مصنوعی مانند ابزاری متحرک و ثابت می تواند جایگزین دندان های از دست رفته باشد. و اگر دندان ها به علت بیماری و یا پوسیدگی های عمیق و عدم رسیدگی به موقع به دندان ها ، از بین رفته باشند دندان مصنوعی می تواند مانند دندان طبیعی عمل کند. در این مطلب انواع دندان مصنوعی و همچنین هزینه بهترین دندان مصنوعی را بیان می کنیم. برای اطلاع از قیمت بهترین دندان های مصنوعی به لینک زیر مراجعه نمایید.

کاهش هزینه دندان مصنوعی و بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

با دندان مصنوعی غذا خوردن و صحبت کردن راحت تر شده و همچنین از افتادگی عضلات صورت که فرد را پیرتر نشان می دهد جلوگیری می کند. زمانی که فردی تمامی دندان های خود را از دست می دهد. ماهیچه ها و عضله های صورت حالت افتاده به خود می گیرند که این حالت برای هیچکس خوشایند نمی باشد. دندان مصنوعی می تواند این مشکل را به طور کامل حل کند و در زیبا تر کردن و جوانسازی صورت فرد بسیار تاثیرگذار باشد. هزینه بهترین دندان مصنوعی در فک بالا و پایین کمی متفاوت است.
در واقع دندان های مصنوعی طوری طراحی و ساخته می شوند که شبیه به دندان های طبیعی باشند. در زمان استفاده از دندان مصنوعی ظاهر شما با قبل از از دست رفتن دندان ها تفاوتی نمی کند. همچنین استفاده از دندان مصنوعی چه از نوع متحرک و یا نوع ثابت می تواند طرح لبخند را نیز بهبود بخشد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

دندان مصنوعی

1- دندان مصنوعی کامل
2- دندان مصنوعی جزئی (دندان مصنوعی نیمه کامل )

دندانپزشک با توجه به مواردی مانند نوع لثه ها ،سابقه بیماری های لثه ای و همچنین نیاز بیمار می تواند بهترین نوع دندان مصنوعی را برای بیمار انتخاب و آن را جایگزین دندان های از بین رفته نماید.

مهرازکارت خوبه؟

دندان مصنوعی کامل

دندان مصنوعی کامل شامل فک بالا و یا فک پایین و یا هر دو فک می باشد که به طور کامل فک را پوشش می دهد. این نوع دندان مصنوعی را به نام قالب نیز می گویند. دندان مصنوعی کامل به شکل مستقیم روی لثه قرار می گیرد و استخوان فک را پوشش می دهد. دندان مصنوعی به طور سفارشی برای شما ساخته می شود. برای ساخت دست دندان مصنوعی باید برای قالب گیری و مراحل ساخت و طراحی چندین جلسه به دندان پزشکتان مراجعه نمایید.

قیمت بهترین دندان مصنوعی
قیمت بهترین دندان مصنوعی

در جلسه اول دندانپزشک از لثه شما یک قالب می گیرد. در جلسات بعدی دندانپزشک نظر و انتخاب شما را در مورد رنگ دندان و شکل آن را از شما می خواهد. همچنین در این موارد راهنمایی های لازم را به شما می گوید تا بتوانید بهترین دندان مصنوعی را برای خود انتخاب کنید.

نحوه جویدن غذا با دندان مصنوعی با دندان های طبیعی متفاوت است و برای استفاده از دندان مصنوعی به تمرین و کمی صبر نیاز است. در ابتدا بهتر است لقمه ای کوچک تر از قبل را وارد دهانتان کنید تا خرد کردن و جویدن کمی آسانتر شود.

در مواقعی هم که چند دندان هنوز در دهان بیمار وجود دارد و دندان مصنوعی برای فرد ساخته می شود. آن دندان های طبیعی که در دهان باقی مانده معمولا عصب کشی شده و اندازه ان را کوتاه می کنند تا در زیر دندان های مصنوعی قرار گیرد. به این نوع از دندان های مصنوعی‎ اوردنچر می گویند.

مزایای دندان مصنوعی اوردنچر

1- داشتن چند دندان های طبیعی در زمان استفاده از دندان مصنوعی به حفظ استخوان فک کمک می کند.
2- وجود دندان های طبیعی مقداری از فشار حاصل از جویدن در هنگام غذا را متحمل می شود. که این شرایط باعث کم شدن فشار وارده به دیگر قسمتهای فک و دندان های مصنوعی می شود.
3- وجود چند دندان طبیعی باعث ثبات بیشتر دندان های مصنوعی می شود. و احتمال تکان خوردن و حرکت آنها کمتر می شود.
4- در هنگام جویدن غذا فرد حس بهتری دارد.
5- در صورت داشتن چند دندان طبیعی، استفاده از دندان مصنوعی راحت تر می باشد.

اوردنچر | مزایای اوردنچر

مقایسه دندان مصنوعی فک بالا و فک پایین

در مقایسه دندان مصنوعی فک بالا و فک پایین اینکه نگه داشتن دندان مصنوعی فک پایین از بالا کمی دشوارتر است. به این دلیل که فک پایین از فک بالا کوچکتر است. در دندان مصنوعی فک بالا می توان از قالب کلی استفاده نمود. که در نگه داشتن این دندان ها بسیار کمک می کند. به همین جهت یک اوردنچر برای دندان های مصعوعی در فک پایین مهمتر و کاربردی تر می باشد. قیمت بهترین دندان مصنوعی برای فک بالا و فک پایین با توجه به نوع اردونچر و یا غیر از آن کمی متفاوت است.

دندان مصنوعی ثابت

دندان مصنوعی جزئی ( دندان مصنوعی نیمه کامل)

دندان مصنوعی جزئی از پایه های فلزی و دندان های پلاستیکی و قسمت لثه طراحی و ساخته می شود. این دندان مصنوعی که شامل گیره هایی از جنس فلز و یا ابزار های نگهدارنده هستند می باشد. این نوع دندان های مصنوعی به آسانی از فک جدا شده و برای بهداشت و تمیز کردن راحت می باشد.
نوع دیگر از دندان های مصنوعی جزئی که ثابت می باشند با نام بریج و یا پل شناخته می شوند. این دندان ها به وسیله سیمان مخصوص دندانپزشکی در محل فک چسبانده می شوند. از نظر ظاهری شباهت بیشتری به دندان های طبیعی دارند. قیمت دندان مصنوعی پل از قیمت دندان مصنوعی جزئی بیشتر می باشد. برای ثابت شدن پل یا همان بریج از دندان های کناری استفاده می شود.

بیمه دندان پزشکی برای دندان مصنوعی

مراقبت و نگهداری و بهداشت دندان مصنوعی

دندان مصنوعی متحرک کامل و یا دندان مصنوعی متحرک جزئی نیاز به مراقبت و بهداشت مداوم دارد. برای مراقبت از دندان های مصنوعی به موارد زیر دقت نمایید:

* دندان مصنوعی متحرک را بعد از هر بار غذا خوردن از دهان خارج نموده و با مسواک بشویید. در زمان شستن دندان مصنوعی بهتر است سیک را از آب تا حدودی پر نمایید تا در زمان افتادن دندان مصنوعی در سینک ترک خوردگی و یا شکستگی به وجود نیاید.

* استفاده از نخ دندان برای دندان های طبیعی ضرور ی است زیرا تجمع باکتری در دندان های طبیعی باعث به وجود آمدن بوی بد دهان می شود که با داشتن دندان مصنوعی این بو بیشتر می شود.

* دندان های مصنوعی خود را به دقت تمیز نمایید و از خم شدن قسمتهای پلاستیکی آن پرهیز نمایید.

* حتما بعد از خارج کردن دندان مصنوعی دهان خود را بشویید و دندان های طبیعی خود را نیز به طور کامل تمیز نمایید.

* دندان های مصنوعی متحرک خود را در طول شب داخل آب قرار دهید.

* مراجعات منظمی به دندانپزشک خود داشته باشید تا از سلامت دندان های مصنوعی خود مطمئن باشید.

روش های جایگزین دندان مصنوعی

بریج دندان و نیز ایمپلنت دندان روش هایی است که به عنوان جایگزین دندان های از بین رفته می باشد. نسبت هزینه این درمان به دندان مصنوعی بیشتر است. و برای افرادی که از نظر تامین بودجه محدودیت دارند مناسب نمی باشد. پروتز های بر پایه ایمپلنت هزینه کمتری نسبت به ایمپلنت های تکی دارند.

هزینه دندان مصنوعی | قیمت دندان مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه