بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بسیاری از افراد به مرور زمان به دلایل مختلفی مانند پیری و ضربه خوردن به دندان ها و یا کشیدن دندان ها و برخی موارد دیگر دندان های خود را از دست می دهند. از دست دادن دندان ها زیبایی طرح لبخند را از بین می برد و همچنین در زمان خوردن و جویدن غذا فرد را دچار مشکل می کند. بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت میتواند هزینه های این خدمت دندانپزشکی را تا حدود زیادی کاهش دهد.

هزینه ایمپلنت دندان | قیمت ایمپلنت دندان

افراد برای داشتن دندان های دائمی به عنوان جایگزین برای دندان های از دست رفته خود ایمپلنت را انتخاب می کنند. این روش بهترین راه برای جایگزینی دندان های از بین رفته می باشد.
پروتز دندان در سال های قبل به عنوان رایج ترین راه برای جایگزینی دندان های نداشته بود.

ایمپلنت دندانی یک روشی می باشد که برای دندان های از دست رفته به عنوان روش دائمی به کار می رود. امروزه با فراگیر شدن ایمپلنت دندانی افراد دغدغه کمتری برای جایگزینی دندان های خود دارند. و کمتر به سراغ دندان مصنوعی می روند.

بیمه دندانپزشکی در رشت

آیا ایمپلنت برای سلامتی انسان ضرر دارد؟

گذاشتن ایمپلنت در دهان طبق امارهای جهانی مشکلی را برای فرد به وجود نمی آورد. و فردی که ایمپلنت دارد می تواند تا آخر عمر خود بدون هیچ مشکلی غذا بخورد و غذا ها را بجود. با بیمه دندانپزشکی ایمپلنت هزینه های این نوع از خدمات پزشکی برای متقاضیان آن کم و تسهیل شده است.

ایمپلنت دندانی شامل یک پیچ فلزی می باشد که در قسمت ریشه دندان قرار می گیرد. تاج دندان روی آن قرار گرفته و ظاهری شبیه دندان طبیعی دارد.

بیمه دندانپزشکی ارتودنسی

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت دندان
بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت دندان

چه زمانی افراد مجاز به ایمپلنت دندان های خود هستند

1- هنگامی که تمامی دندان های فک جلو و یا فک عقب را آنها از بین رفته باشد.
2- هنگامی که یکی از دندان های جلویی از بین رفته باشد و فاصله بوجود آمده با دندان های کناری طبیعی باشد.
3- هنگامی که بیشتر از یک دندان از بین رفته باشد. همچنین فاصله بین دندان های مجاور طبیعی باشد.
4- هنگامی که یک یا چند دندان از بین رفته باشد.
5- اشخاصی که از دندان های مصنوعی نمی توانند استفاده کنند.
6- برای گفتار و تلفظ بهتر برای ارادی که دندان های جلویی خود را از دست داده اند.

مراحل ایمپلنت دندان

زمانی که دندان ها به علل مختلف مانند پوسیدگی دندان ها یا وارد شدن ضربات سخت به تاج دندان ، باعث کشیدن دندان می شود دندانپزشک سعی می کند که بدون آسیب به بافت استخوان فک و لثه ها دندان را از لثه خارج می کند. این نوع کشیدن دندان آتروماتیک می باشد. با تمام تلاش دندانپزشک برای کشیدن دندان به نحوی که اسیبی به بقیه قسمتهای دندان وارد نشود بازهم ممکن است.
در زمان خارج نمودن ریشه دندان قسمتی از استخوان فک به دلیل عفونت تحلیل رفته باشد. بنابر این در هنگام ایمپلنت دندان قسمتی از فک که از بین رفته است بازسازی می شود.

مرحله اول

در این مرحله دندان به وسیله دستگاه مخصوصی به نام پبزوسرجری باقی مانده ریشه که در استخوان فک وجود دارد را شل می کند تا راحت تر دندان کشیده شود. و اسیبی به استخوان فک نرسد. اگر نیازی به پیوند استخوان ایمپلنت باشد جراحی باز انجام می شود.

بعد از باز کردن لثه و نمایان شدن استخوان فک مرحله دریلینگ انجام می شود. در این مرحله فضایی که برای قرار دادن ایمپلنت در نظر گرفته شده است فرم دهی می شود. پس از آن ایمپلنت را در محل آماده شده قرار داده و به استخوان فک پیچ می کنند. پس از آن درپوش ایمپلنت که کاور اسکریو نام دارد را روی ایمپلنت قرار داده تا چیز دیگری وارد آن نشود.

مرحله دوم

برای پیوند استخوان به طور معمول از پودرهای استخوان که به شکل آماده وجود دارند استفاده می شود. این پودر ها سه منشا دارند:
1- آلوگرفت: این نوع پودر استخوان از انسان گرفته شده است.
2- زنوگرفت: این نوع از پودر استخوان از گاو گرفته شده است.
3- آلوپلاست: این نوع پودر استخوان از مواد مصنوعی و شیمیایی ساخته شده است.

از بهترین نوع پیوند استخوان آلوگرفت می باشد.
در این مرحله پودر استخوان روی ایمپلنت در محل تحلیل قرار می گیرد و روی آن را با غشای کلاینی می پوشانند. سپس لثه کنار رفته را سر جای خود بر گردانده و آن را بخیه می زنند. در مواقعی که لثه به طور کامل مواد پیوندی را نپوشاند نیاز به پیوند لثه می باشد که از باقی دهان مانند کام استفاده می شود.

مرحله سوم

این مرحله از مرحله های ایمپلنت بعد اط سه ماه پس از مرحله های قبلی انجام می شود. در این زمان پیوند استخوان فک به طور کامل بازسازی می شود و به ایمپلنت جوش خورده و آماده این مرحله می شود. در این زمان به وسیله لیزر ایمپلنت یا به وسیله پانچ محل ایمپلنت را باز کرده و بعد از نمایان شدن سر ایمپلنت و اطمینان یافتن از موفقیت پیوند ایمپلنت به استخوان کاور اسکرو را باز می کند و healing abutment را روی ایمپلنت متصل می کنند.

 

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.