هزینه عصب کشی و پر کردن دندان در سال1401 | قیمت عصب کشی دندان

عصب کشی و پر کردن دندان
مشاوره رایگان مهراز کارت

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

✔️ مشاوره رایگان مهراز کارت

  ✔️ مشاوره رایگان با پزشک

   عصب کشی چیست؟

   در شرایطی که پالپ دندان مرده باشد یا کاملا عفونی شده باشد، دندان را عصب کشی می کنند. عصب کشی یعنی حذف کامل پالپ دندان هم در بخش تاج و هم در بخش ریشه دندان.

   عصب کشی دندان (Root Canal) یک پروسه دندانپزشکی است که شامل از بین بردن بخش داخلی و نرم دندان یا پالپ (pulp) است. پالپ از اعصاب، بافت همبند و عروق خونی ساخته شده است که به رشد دندان کمک می‌کند. در بیشتر موارد، بهترین متخصص عصب کشی در تهران این امر را تحت بی حسی موضعی انجام خواهد داد.

   انجام عصب کشی دندان در خانه چگونه است؟

   هزینه عصب کشی دندان دو کاناله

   مراحل عصب کشی دندان

   مرحله اول: برداشتن پوسیدگی های دندان و ایجاد دسترسی به پالپ دندان

   مرحله دوم: برداشتن پالپ آسیب دیده دندان و شستشوی کانال های داخل ریشه از عفونت ها

   مرحله سوم: پر کردن بخش داخلی دندان شامل بخش خالی پالپ و کانالهای دندان، و در نهایت ترمیم تاج دندان عصب کشی شده.

   بیمه دندانپزشکی برای عصب کشی

   همه ما میدانیم که امروزه هزینه های دندانپزشکی بسیار بالاست اما آیا میدانید بیمه دندانپزشکی برای عصب کشی و سایر خدمات دندانپزشکی میتواند شما را در تامین هزینه های گزاف دندانپزشکی یاری نماید؟

   شما با داشتن مهراز کارت میتوانید تمامی هزینه های دندانپزشکی خود اعم از عصب کشی دندان و کشیدن دندان را نصف کنید!!!

   همچنین عوارض عصب کشی دندان را مطالعه نمائید…

   هزینه عصب کشی دندان عقل

   هزینه عصب کشی و روکش دندان

   همانطور که میدانید اگر دندانی دچار پوسیدگی شدید شود و نیاز به عصب کشی پیدا کند پس از این مرحله نیاز به روکش دارد تا زیبایی سابق را به دست آورد. جهت کاهش هزینه عصب کشی و روکش دندان با مهراز کارت همراه شوید…

   هزینه عصب کشی و پر کردن دندان

   هزینه عصب کشی دندان شماره 7، کمی بیشتر از قیمت عصب کشی دندان های دیگر است. و دلیل آن اینست که دندان شماره 7 عقب ترین دندان در دهان است و از آنجاییکه دسترسی به آن سخت تر بوده و دندانپزشک نیاز به صرف دقت و زمان بیشتر دارد، هزینه دستمزد دندانپزشک بیشتر می شود.

   جهت مشاهده هزینه دندانپزشکی کلیک کنید.

   آخرین تعرفه عصب کشی دندان

   ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
   1عصب کشی هر کانال450/000225/000
   2عصب کشی دندان شماره 7 هر کانال530/000265/000
   3درمان ریشه مجدد هر کانال790/000395/000
   4پالپوتومی بزرگسال280/000140/000
   5پین داخل کانال130/00065/000
   عصب کشی دندان

   از عصب کشی دندان چه میدانید؟

   عصب کشی (درمان ریشه)

   در صورتی که تصمیم دارید عصب‌کشی (درمان ریشه) انجام دهید، بهتر است قبل از انجام آن در موردش اطلاعاتی کسب کنید تا آمادگی لازم را داشته باشید. حتما میدانید که زمان عصب‌کشی قسمتی از دندانتان کاملا از بین خواهد رفت پس شاید بهتر باشد، اقدامات لازم برای جلوگیری از این موضوع را انجام دهید و نگذارید پوسیدگی به این مرحله برسد.همیشه پیشگیری بهتر از درمان است پس تا جایی که میتوانید دندان های اصلی‌تان را سالم نگه‌دارید.

   عصب کشی دندان جلویی

   گاهی ممکن است دندان های جلویی دچار پوسیدگی شوند تا جایی که نیاز به عصب کشی پیدا کنند در این حالت باید پس از عصب کشی نوعی روکش زیبا برای دندان خود انتخاب کنید تا لبخند زیبایی داشته باشید.

   قیمت عصب کشی دندان جلویی

   روکش دندان عصب کشی شده چگونه است؟

   عصب کشی دندان شیری

   برخی افراد بر این باورند که دندان های شیری به علت موقتی بودن نیاز چندانی به مراقبت و رعایت اصول بهداشتی ندارند اما این باور کاملا غلط است. پس اگراحیانا کودکتان دچار پوسیدگی دندانی شد حتما او را تحت نظر یک دندانپزشک اطفال با تجریه قرار دهید.

   قیمت عصب کشی دندان شیری

   تفاوت ماده آمالگام و کامپوزیت برای پر کردن دندان

   آمالگام ماده ای نقره ای رنگ و بادوام است که بدلیل متفاوت بودن رنگ آن با رنگ دندانها زیبایی کمتری دارد. مناسب برای ترمیم دندانهای خلفی می باشد.

   برای پر کردن دندان های قدامی استفاده از مواد کامپوزیت رایج است که همرنگ دندان بوده و اصول زیبایی حفظ می شود. کامپوزیت به دلیل دوام کمتری که نسبت به آمالگام دارد، برای دندانهای خلفی مناسب نیست.

   تفاوت پر کردن یک سطحی، دو سطحی، و سه سطحی

   با توجه به عمق پوسیدگی دندان، نوع ترمیم می تواند یک سطحی، دو سطحی، یا سه سطحی باشد. که دندان با کمترین پوسیدگی نیاز به ترمیم یک سطحی دارد و دندان با پوسیدگی بیشتر نیاز به ترمیم سه سطحی.

   درباره پین دندان بیشتر بدانید!

   ترمیم با آمالگام بیلداپ و ترمیم با کامپوزیت بیلداپ چیست؟

   بیلداپ به معنای بازسازی دیواره دندان است. ترمیم بیلداپ زمانی انجام می شود که علاوه بر پوسیدن حفره دندان، دیواره دندان نیز پوسیده باشد و نیاز به بازسازی داشته باشد. اگر بیلداپ با مواد نقره ای رنگ انجام شود، آمالگام بیلداپ نامیده شده و اگر بیلداپ با مواد همرنگ دندان انجام شود، کامپوزیت بیلداپ نامیده می شود.

   پالپوتومی بزرگسالان چیست؟

   تفاوت پالپوتومی با عصب کشی دندان: دندان از چند بخش تشکیل شده. بیرونی ترین بخش دندان مینای دندان نام دارد که سخت است. بخش داخلی تر، عاج دندان نام دارد. و به درونی ترین بخش دندان که نرم نیز هست پالپ گفته می شود که شامل عروق خونی و اعصاب دندان می باشد.

   در شرایطی که پوسیدگی دندان عمیق باشد، ممکن است بخشی از پالپ در اثر تماس با باکتری ها عفونی شود. در این شرایط دندانپزشک با حذف پالپ از تاج دندان و پر کردن دندان، پالپ موجود در ریشه دندان را سالم نگه میدارد.

   پالپوتومی کودکان چیست؟

   از دست رفتن زودهنگام دندانهای شیری کودک می تواند بر رشد دندان های دائمی تاثیر منفی بگذارد. بنابراین، اگر دندان های فرزند شما دچار پوسیدگی شده است که به پالپ دندانهای شیری رسیده، دندانپزشک برای جلوگیری از آسیب به عصب و ریشه از این روش استفاده می کند.

   عصب-کشی-و-پر-کردن-دندان-1

   هزینه پالپوتومی

   هزینه پالپوتومی از عصب کشی کمتر است ولی برای اعلام قیمت پالپوتومی نیاز است که دندانپزشک وضعیت دندان های شخص موردنظر را بررسی کند و سپس قیمت دقیق اعلام می شود.

   عصب کشی دندان در بارداری

   لازم است بدانید خود بارداری باعث ایجاد عفونت در دهان و یا به طور کلی در بدن نمیشود اما در دوران بارداری بدن مستعد بروز عفونت به خصوص در ناحیه دهان است. پس عصب کشی دندان در بارداری نیاز به توجه بیشتری دارد. در صورتی که پیش از بارداری مشکل دهان و دندان نداشته باشید دقت داشته باشید که در طول بارداری ممکن است با مشکلاتی مواجه شوید که در صورت عدم درمان و توجه به آنها عوارضی به دنبال خواهد داشت که برای بارداری شما خطر آفرین خواهد بود.

    

   مشاوره رایگان دریافت کنید!