هزینه عصب کشی دندان و روکش

هزینه عصب کشی دندان و روکش

هزینه عصب کشی دندان و روکش

هزینه عصب کشی دندان و روکش سوالیست که بسیاری از افراد دارند! به عنوان یکی از پرکاربردترین درمان‌های ارائه‌‌ شده در دندانپزشکی‌ها برای اقشار متوسط جامعه یک دغدغه بزرگ محسوب می‌‌شود. با توجه به اهمیت بالای خدمات عصب کشی قصد داریم در این مقاله به نحوه عصب کشی، مزایا، هزینه و انتخاب ایمپلنت بجای عصب کشی بپردازیم تا انتهای مطالب با ما همراه باشید.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

عصب کشی ارزان با بیمه دندانپزشکی مهراز

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

عصب کشی دندان

عصب کشی دندان، یک روش درمانی برای درمان دندان‌های مبتلا به پالپیت مزمن یا مرده است. در این روش، عصب دندان که حاوی بافت عصبی و عروق خونی است، به طور کامل از داخل کانال ریشه دندان خارج می‌گردد. این کار با استفاده از ابزارهای ویژه‌ای مانند فایل‌های عصب کشی انجام می‌‌‌شود. هدف از عصب کشی، حذف بافت آسیب دیده و عفونی داخل ریشه و همچنین رفع دردهای مزمن ناشی از التهاب عصب دندان است. پس از عصب کشی، کانال ریشه به طور کامل پر می‌شود تا از بروز عفونت در آینده جلوگیری شود. عصب کشی یک روش موثر برای درمان نهایی دندان‌های مبتلا به پالپیت است.

عصب کشی دندان ارزان توسط پزشکان متخصص مهراز کارت

ایمپلنت

ایمپلنت

هزینه عصب کشی دندان و روکش

هزینه عصب کشی دندان و روکش آن به عوامل متعددی بستگی دارد، از جمله:

۱- نوع دندان: دندان‌هایی که در موقعیت دشوار‌تری برای دسترسی قرار دارند، از هزینه درمان بیشتری هم برخوردارند.

۲- میزان آسیب دیدگی دندان: اگر دندان شما به شدت تخریب شده و نیاز به پوشش بیشتری داشته باشد، هزینه بیشتری برای روکش دندان ممکن است نیاز است.

۳- مواد استفاده شده: نوع موادی که برای عصب کشی و روکش دندان استفاده می شود، نقش مهمی در تعیین هزینه دارد. مواد با کیفیت بالاتر معمولاً هزینه بیشتری دارند.

۴- محل مطب دندانپزشک: هزینه‌های دندانپزشکی در مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد، به عنوان مثال، هزینه‌های دندانپزشکی در شهرهای بزرگ معمولاً بیشتر از روستاها و شهرهای کوچک هستند.

۵- تجهیزات و فناوری: دندانپزشکانی که از تجهیزات و فناوری پیشرفته‌تر استفاده می‌کنند، دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند.

پس هزینه عصب کشی دندان و روکش آن توسط عوامل متعددی تعیین می‌شود اما به طور کلی قیمت عصب کشی از ۱ میلیون تومان و روکش هم از ۸۰۰ میلیون تومان شروع می‌شود و بسته به تعداد دندان و چند کاناله بودن آن افزایش می‌یابد‌.

روش نوین عصب کشی دندان با لیزر

عصب کشی دندان نیش چگونه انجام میشود؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

آشنایی با مزایا و معایب عصب کشی دندان شیری

مزایای عصب کشی دندان

از مهمترین مزایای گسترده عصب کشی دندان می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره داشت:

 • تسکین درد: عصب‌کشی باعث تسکین دردهای شدید ناشی از التهاب عصب می‌شود.
 • جلوگیری از عفونت: با حذف عصب آسیب‌دیده، از گسترش عفونت به بافت‌های اطراف جلوگیری می‌شود.
 • حفظ دندان طبیعی: بجای کشیدن دندان، با عصب‌کشی می‌توان دندان طبیعی را حفظ کرد.
 • پیشگیری از عوارض: عصب‌کشی به موقع باعث پیشگیری از عوارض جدی‌تر مثل آبسه می‌شود.
 • بهبود بهداشت دهان و دندان: عصب‌کشی باعث حذف منبع عفونت و التهاب می‌شود.
 • جلوگیری از از دست دادن استخوان: عصب‌کشی به موقع از تحلیل استخوان فک جلوگیری می‌کند.

معرفی داروی کشتن عصب دندان

روش های مقابله با ترس از عصب کشی دندان

داروی گیاهی برای کشتن عصب دندان چیست؟

هزینه عصب کشی دندان و روکش

هزینه عصب کشی دندان و روکش

آیا روکش کردن دندان عصب کشی شده ضروری است؟

پس از عصب‌کشی، روکش کردن دندان به شدت توصیه می‌شود چون روکش باعث تقویت ساختار دندان ضعیف شده و از ورود باکتری، فرسایش دندان، شکستگی یا ترک خوردگی دندان پیشگیری می‌کند. زیبایی و ظاهر دندان را حفظ کرده و با جلوگیری از نفوذ مواد غذایی و نوشیدنی‌ها به داخل دندان حساسیت آن را کاهش می‌دهد. بنابراین اگرچه روکش گذاری واجب نیست ولی بسیار توصیه می‌شود تا از مزایای آن استفاده شود. البته در موارد خاص مثل آلرژی، دندان‌های عقل یا دندان‌های کودکان ممکن است نیاز به روکش نباشد.

تهیه انواع روکش دندان با کاهش هزینه 50% کارت پزشکی مهراز

آیا میدانید عوارض عصب کشی دندان جلو چیست؟

آموزش مراقبت های بعد از عصب کشی دندان

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

ایمپلنت یا عصب کشی ؟ انتخاب شما چیست ؟!

انتخاب بین ایمپلنت و عصب‌کشی بستگی به شرایط دندان و وضعیت سلامتی شما دارد. اگر دندان به قدری آسیب دیده که قابل احیا نیست یا دندان از بین رفته و جای خالی دندان در دهان وجود دارد، ایمپلنت گزینه مناسبی است. اما اگر دندان طبیعی وجود دارد ولی دچار مشکلاتی مثل التهاب عصب شده باشد، انجام درمان عصب‌کشی گزینه خیلی مناسب‌تری است.

ایمپلنت با مزایای جایگزینی دندان از دست رفته، حفظ استخوان فک، بهبود ظاهر و عملکرد دندان‌ها، و معایب هزینه بالاتر، پیچیدگی کار، ریسک عفونت یا شکستگی ایمپلنت؛ و عصب‌کشی با مزایای حفظ دندان طبیعی، هزینه پایین‌تر و روند ساده‌تر و معایب از بین رفتن عصب دندان، نیاز به ترمیم دوباره و روکش‌گذاری گزینه‌های پیش روی شما می‌باشد. در نهایت انتخاب بین ایمپلنت و عصب کشی با توجه به شرایط دندانی فرد، ترجیحات وی و نظر پزشک متخصص صورت می‌گیرد.

آیا پر کردن دندان بدون عصب کشی امکان پذیر است؟

پیشنهاد استفاده از آب نمک بعد از عصب کشی دندان

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

عصب کشی درست و خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

هزینه ایمپلنت دندان

هزینه ایمپلنت دندان بستگی به جایگاه دندان، میزان آسیب دیدگی، نوع ایمپلنت، روش نصب و مهارت دندانپزشک دارد. برای دندان‌های جلویی و دندان‌های فک بالا هزینه بیشتری نسبت به دندان‌های عقبی و فک پایین در نظر گرفته می‌شود و نصب ایمپلنت برای دندان‌های آسیب دیده هزینه بیشتری دارد. اما به‌طور کلی هزینه ایمپلنت در مراکز درمانی از ۵ میلیون تومان شروع شده و تا ۲۰ میلیون تومان ادامه دارد.

ایمپلنت دندان با کیفیت را با پزشکان متخصص مهراز به صورت اقساطی انجام دهید!

هزینه عصب کشی دندان و پر کردن با مهراز کارت چقدر است؟

ایمپلنت دندان چقدر طول می‌کشد؟

مراحل ایمپلنت دندان شامل مراجعه اولیه، آماده‌سازی، جراحی و قرار دادن ایمپلنت و سپس بهبودی است. مراجعه اولیه و آماده‌سازی چندین هفته طول می‌کشد. در این مرحله رادیوگرافی، CT اسکن و آزمایشات انجام می‌شود. مرحله جراحی و قرار دادن ایمپلنت معمولا ۲ تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد. دوره بهبودی پس از جراحی حدود ۳ تا ۶ ماه است. در این مدت استخوان باید به دور ایمپلنت متراکم شود. در مجموع می‌توان گفت فرایند قرار دادن ایمپلنت دندان از ابتدا تا پایان معمولا بین ۶ ماه تا ۱ سال طول می‌کشد. البته در برخی موارد پیچیده‌تر این زمان ممکن است بیشتر هم باشد.

انواع عصب کشی دندان را بشناسید!

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید تنها با پرداخت حق عضویت اولیه تا یک سال از ارزان ترین بیمه دندانپزشکی با عنوان مهراز کارت، بدون پرداخت هیچگونه هزینه جانبی دیگری استفاده نموده و همچنین میتوانید تا ۵ سال متوالی پس از دریافت مهراز کارت با پرداخت یک سوم هزینه اولیه آن را تمدید نمایید. علاوه بر این شما به ازای دریافت خدمات در مراکز درمانی مهراز کارت میتوانید از کاهش هزینه ۵۰ درصد واقعی استفاده نمایید و این در حالی است که بسیاری از مراکز بیمه نهایتا ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی را پوشش میدهند.

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

دیگران مطالعه داشتند:

عصب کشی دندان و روکش با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر هزینه دارد؟

آیا میدانید عصب کشی دندان چهار کاناله با مهراز کارت 50% کاهش هزینه دارد!؟

آشنایی با عوارض عصب کشی نکردن دندان

انواع روکش دندان برای ایمپلنت را بشناسید!

آشنایی با مزایا و معایب عصب کشی دندان

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره عصب کشی دندان و روکش دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. هزینه عصب کشی دندان با مهراز کارت چقدره؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 2. سلام عصب کشی خیلی درد داره ؟ من میترسم

  1. سلام خیر با بی حسی انجام میشه دردی نداره

 3. واقعا قیمت های مهراز مناسبه ممنون از شما

  1. ممنون از نظر شما

 4. سلام وقت بخیر من دندونمو عصب کشی کردم ولی بعد 4 روز هنوز درد داره طبیعیه؟

  1. سلام بله

 5. خیلی عالیه

 6. همه خدمات دندانپزشکی شامل تخفیف میشه؟

  1. سلام بله

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.