هزینه روکش دندان در سال1400 | قیمت روکش دندان

Dental crowns2

هزینه روکش دندان با مهراز کارت

با داشتن مهرازکارت کلیه هزینه های دندانپزشکی خود را 50% کاهش دهید. در این صفحه میتوانید توضیحات کلی درباره هزینه روکش دندان در سال جدید را مشاهده نمائید.

جهت مشاهده تعرفه تخفیف روکش دندان کلیک کنید.

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

  انواع روکش دندان

  روکش دندان یک کلاه است که به طور کامل روی تاج دندان را میپوشاند. معمولا روی دندانهایی استفاده میشود که مشکلات وخیم دارند و قابل اصلاح نیستند. روکش دندان با موادی به نام سمان دندان (چسب روکش) به دندان چسبانده میشود .

  روکش میتواند از جنس سرامیک و یا فلز و یا ترکیبی از هردو باشد که بعد از قالبگیری از دندان توسط دندانپزشک، به لابراتوار دندانسازی فرستاده میشود و در نهایت توسط تکنسین دندانسازی ساخته شود.

  درمان عفونت دندان روکش شده

  1- زمانی که یکی از دندان های مجاور دندان روکش شده میپوسد و یا روکش دندان به دلایلی میشکند و یا ترک میخورد به شکلی که مواد غذایی در آن گیر کند. این امر باعث میشود تا فشاری بیش از توان تحمل لثه به آن وارد گردد و موجب التهاب و تورم لثه میشود. وقتی لثه ملتهب باشد خونریزی رخ میدهد و با مسواک زدن این خونریزی تشدید میشود.

  2- تکرار پوسیدگی ها معمولا از کنار روکش دندان آغاز میشود. زمانی که بهداشت دندان ها به درستی رعایت نشود علاوه بر دندان های سالم دندان های پرشده و روکش شده قبلی هم دچار پوسیدگی خواهند شد. پس بهترین روش پیشگیری از عفونت دندان های روکش شده، رعایت بهداشت دهان و دندان است.

  آخرین تعرفه روکش دندان

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1روکش پی اف ام + هزینه لابراتوار1/580/000790/000
  2روكش فول سرام معمولي + هزینه لابراتوار1/900/000950/000
  3روکش لامینیت + هزینه لابراتوار3/300/0001/650/000
  4روکش زیرکونیا + هزینه لابراتوار2/900/0001/450/000
  5چسباندن هر واحد روکش130/00065/000
  6چسباندن مجدد روکش (توسط پزشك معالج)32/000رایگان

  تعرفه روکش دندان سال99

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1روکش پی اف ام + هزینه لابراتوار990/000495/000
  2روكش فول سرام معمولي + هزینه لابراتوار1/174/000587/000
  3روکش لامینیت + هزینه لابراتوار2/300/0001/150/000
  4روکش زیرکونیا + هزینه لابراتوار1/950/000975/000
  5چسباندن هر واحد روکش84/00042/000
  6چسباندن مجدد روکش (توسط پزشك معالج)32/000رایگان
  روکش دندان

  همه چیز درباره روکش دندان را بدانید!

  روکش دندان چیست؟

  بافت استخوانی دندان ها به شدت در معرض تخریب قرار داشته و در صورتی که از آن ها مراقبت نشود، خیلی سریع پوسیده خواهند شد. از دست دادن هر دندان باعث خالی شدن فضا فک شده که هم فرسوده شدن استخوان فک را به دنبال داشته و هم اینکه جای خالی آن مدام خود نمایی خواهد کرد. لذا حفاظت از دندان ها چه از نظر سلامتی و چه از نظر زیبایی، اهمیت زیادی دارد. روکش در واقع یک لایه محافظتی بر روی دندان های تخریب شده است تا این دندان دچار آسیب بیشتر نشود. متاسفانه گاها پوسیدگی دندان ها به حدی است که مدت زمان زیادی دوام نیاورده و در صورتی که روکش روی  آن قرار نگیرد، نهایتا باید کشیده شوند. این روکش هم دندان را حفظ نموده و نمای زشت و فرسوده آن را پنهان می کند و به شما یک دندان زیبا تحویل خواهد داد.

  دلایل نیاز به روکش

  متاسفانه بارها دیده شده است که برخی از بیماران زمانی که با پیشنهاد استفاده از روکش از جانب دندانپزشک مواجه می شوند، به دلیل هزینه و یا به دلیل عدم موفقیت این کار در افراد دیگر، ممانعت نموده و اجازه قرار دادن روکش بر روی دندان را به دندانپزشک نمی دهند. اما آیا می دانید جدای از بحث زیبایی، چرا لازم است برخی از بیماران حتما از روکش استفاده کنند؟

  • ممکن است دندان شما ترک برداشته و یا بخشی از آن در اثر شکستگی از بین رفته باشد. در این صورت تنها راه حفاظت دندان در برابر پوسیدگی و افزایش طول عمر آن، استفاده از روکش است.
  • در برخی مواقع همانند تصادف، ضربه به فک و… دندان اصلی بیمار لق شده است. شما می توانید این دندان را بکشید اما به این موضوع توجه کنید که جای دندان همواره خالی می ماند مگر اینکه با ایمپلنت، دندان جدید جای آن قرار دهید. پس آیا بهتر نیست دندان لق خود را با یک روکش حفظ کنید؟
  • ترمیم در بعض از دندان های بسیار عمیق انجام می گیرد به این معنا که بخش عمده ای از دندان دستکاری خواهد شد. چنین دندانی حساسیت بیشتری در برابر پوسیدگی دارد. اکنون که شما برای ترمیم آن هزینه کرده اید، عاقلانه ترین کار این است که با یک روکش، از آن محافظت کنید تا هم دندان حفظ شده و هم هزینه صرف شده هدر نرود.
  • متاسفانه برخی از بیماران در هنگام خواب دندان قروچه میکنند که هر بار این عمل، لایه نازکی از دندان را از بین خواهد برد. این اتفاق در گذر زمان، دندان های شما را از بین می برد. دندانپزشکان توصیه می کنند چنین افرادی حتما از روکش استفاده کنند چرا که روکش نسبت به دندان قروچه مقاوم است.

  مشاوره رایگان دریافت کنید!