انواع روکش های دندان

انواع روکش های دندان

انواع روکش های دندان

روکش دندان چیست؟

روکش دندان یک کلاهک شبیه به تاج دندان است که بر روی دندان قرار می‌گیرد و آن را کامل می‌پوشاند به طوری که دیگر عملاً با روکش دندان غذا می جوید. بنابراین طراحی روکش باید به شکلی باشد که عملکرد آن دقیقاً شبیه دندان خودتان باشد. در این مطلب در مورد انواع روکش های دندانی توضیح می دهیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

انواع روکشهای دندان

با توجه به کاربردهایی که روکش های دندانی دارند استفاده از آنها یکی از پرکاربردترین روش ها در دندان پزشکی به حساب می آید. امروزه انواع روکش های دندانی در اختیار متخصصان پروتز دندان وجود دارد. که با توجه به نوع دندان ها و نیز مقدار حساسیت بیمار و وضعیت دندان ها نوع روکش را انتخاب می کنند. متخصص دندان پزشک باید قبل از آنکه روکش دندان را برای بیمار انتخاب کند تمامی موارد را در مورد آن روکش به بیمار توضیح دهد. بیمار باید در مورد روکش که بر روی دندان هایش می گذارد و هزینه ای که پرداخت می کند اطلاعات کافی داشته باشد.

هزینه روکش دندان با بیمه چقدر است؟

بریج دندان بدون تراش چگونه انجام میشود؟

1-روکش دندانی تمام فلز

از انواع روکش دندان روکش های تمام فلز هستند. جنس این نوع روکش ها کاملا فلزی است و بسته به نوع فلز آن می تواند طلایی و یا نقره ای باشد. انواع آلیاژ در روکش تمام فلزی:

روکش طلا و تیتانیوم

این نوع از روکش های فلزی که به آنها روکش های گلد می گویند گران قیمت و همچنین با دوام و ماندگار هستند. متریال آنها از طلا و تیتانیوم است.

روکش کروم و نیکل

این نوع از روکش ها نیز دوام بالایی دارند. نسبت به روکش های گلذ ارزان قیمت تر و مقرون به صرفه هستند.

مزیت روکش های دندانی تمام فلز

* در هنگام کار گذاشتن آن روی دندان، به تراش کمتری نیاز است.
* دندان های کناری دچار ساییدگی نمی شوند.
* دوام بالایی دارند.
* به طور کامل دندان را پوشش می دهند.

قیمت روکش دندان فوری با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

معایب روکش های دندانی تمام فلز

با وجود تمام مزایایی که برای این نوع از روکش ها وجود دارد. با توجه به رنگ طلایی و یا نقره ای آن برای زیبایی دندان ها مناسب نمی باشند. برای دندان های عقبی که کمتر دیده می شوند مناسب ترند. البته بسیاری از افراد نیز به این موضوع نیز حساسیت دارند و می خواهند تمامی دندان هایشان به رنگ طبیعی دندان ها باشد.

عمر روکش دندان چقدر است؟ و به چه عواملی بستگی دارد؟

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

انواع روکش های دندان

انواع روکش های دندان

جهت مراجعه به دندانپزشکی ارزان کلیک کنید …

روکش سرامیکی

متریالی که در روکش سرامیکی وجود دارد نوعی سرامیک از جنس پرسلن می باشد. این نوع روکش در بین بیماران محبوبیت زیادی دارد. زیرا از نظر زیبایی و ظاهر بسیار شبیه به دندان های طبیعی هستند.
روکش های سرامیکی متخلخل نمی باشند. به همین جهت به راحتی تغییر رنگ پیدا نمی کنند. همچنین می توانند پولیش شوند و درخشان تر جلوه نمایند. این نوع روکش ها برای دندان های عقبی خیلی مقاومت ندارند.

این نوع روکش انواع مختلفی دارد:

1- پرسلن جاکت کراون

این نوع روکش که تمام سرامیکی است. از اولین نوع های روکش سرامیکی می باشد که به دلیل ساختار ضعیف منسوخ شده است.

2- پرسلن مدرن

این نوع از روکش های سرامیکی از نظر ظاهر و زیبایی مانند جاکت کراون هستند ولی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردارند.

3- روکش سرامیکی زیرکونیوم

این از روکش های سرامیکی به دلیل فریم های زیرکونیومی استحکام بالایی دارند. به طوری که حتی از روکش های فلزی نیز محکم تر و مقاوم ترند. زیبایی این روکش طبیعی و مقاومت آن بسیار عالی است. همچنین بدون عوارض حساسیت و نیز عدم تغییر رنگ در لثه باعث شده تا از پرطرفدارترین نوع روکش ها باشد.

کاهش هزینه روکش دندان با مهراز کارت

آشنایی با انواع دندان مصنوعی جدید با کاهش هزینه مهراز کارت

روکش پی اف ام PFM

این نوع روکش نیز سرامیکی است و معمولا ارتودنتیست ها از این نوع روکش برای بیماران خود استفاده می کنند. هسته مرکزی آن از جنس فلز می باشد تا استحکام بیشتری داشته باشد. روکش بیرونی آن از جنس سرامیک است تا جلوه ای طبیعی داشته باشد. بنابراین روکش های پی اف ام هر دو مزیت استحکام روکش های فلزی و نیز زیبایی روکش های سرامیکی را دارا می باشد.

*** جهت انتخاب روکش دندانی برای دندان های خود بهتر است از دندان پزشک خود مشورت بگیرید. زیرا وی با توجه به نوع دندان ها و نیز موقعیت دندان در دهان شما بهترین پیشنهاد را به شما می دهد.***

هزینه روکش دندان پایه فلزی با داشتن مهراز کارت چقدر است؟

به طور مثال شما می توانید یک روکش از جنس پرسلن که ترکیبی از فلز دارد انتخاب نمایید. و یا یک روکش پی اف ام و یا هر نوع دیگری از روکش ها، در هنگام انتخاب مواد و نوع روکش دندان پزشک شما مواردی مانند مواردی که در زیر بیان می کنیم را برای دندان های شما در نظر می گیرد:

* موقعیت دندان در دهان
* مقدار نمایان شدن دندان در هنگام لبخند و یا صحبت کردن
* عملکرد دندانی که باید روکش شود
* چه مقدار از دندان طبیعی باقی مانده است
* رنگ دندان های کناری دندان روکش شونده

همچنین علاوه بر این موارد می توانید در مورد موارد و اولیت های دیگر نیز با دندان پزشک خود مشورت نمایید. مواردی مانند بودجه در نظر گرفته ، استحکام روکش و یا طول مدت درمان برای انجام دادن روکش دندان.

تهیه روکش دندان ارزان با مهراز کارت

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

روکش دندان موقت

این نوع روکش که از نوع کراون می باشد به طور موقت و مدتی کوتاه در دهان و روی دندان باقی می ماند. دندان پزشک هنگامی که در حال آماده سازی یک کراون دائمی برای دندان شماست از این روکش موقت استفاده می کند. تا در مرحله بعدی که روکش دائمی آماده شد جایگزین روکش موقت شود.

تهیه انواع دندان مصنوعی و کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

روکش دندان یک روزه

در مواقعی لازم است تا روکش دندانی در یک جلسه آماده و روی دندان قرار گیرد. در بعضی از مطب ها به کمک رایانه و طراحی CAD\CAM نصب روکش یک روزه انجام می شود. این روکش جدید به وسیله بلوک سرامیکی در همان مطب طراحی و ساخته می شود.

قیمت روکش دندان فوری و متحرک با کارت پزشکی مهراز چقدر است؟

روکش دندان آنلی یا 4/3

برخی از روکش ها فقط بخشی از دندان را می پوشانند. و نیازی به روکش کامل نمی باشد. در این صورت است که دندان پزشک ترمیم دندان را با آنلی انجام می دهد.

چه زمانی نیاز به روکش دندان داریم؟

اگر در روی دندان های خود حفره ای دارید که بر اثر پوسیدگی به وجود آمده است بعد از پر کردن ان برای باقی ماندن پر شدگی و مقاوم و ماندگاری آن باید از روکش دندان استفاده کنید. همچنین در مواردی که در زیر بیان می کنیم روکش دندان بسیار مهم و ضروری می باشد:

* دندانی که به شدت فرسوده است
* دندان ترک خورده
* دندان عصب کشی شده
* دندانی که پر شدگی گسترده دارد

هزینه روکش دندان عصب کشی شده با داشتن بیمه دندانپزشکی چقدر است؟

روکش های دندان برای دندان هایی که درمان ریشه شده اند بسیار توصیه می شود. زیرا این دندان ها اتصال خود را از دریافت مواد مغذی از دست داده اند و مقاومتی ندارند. بنابراین به شدت آسیب پذیرند. و اگر روکش دندانی بعد از عصب کشی و پر کردن بر روی آنها انجام نشود. احتمال شکستگی و نیز از بین رفتن باقی دندان بسیار زیاد می شود. در این صورت باید دندان کشیده شده و از روش های کاشت دندان مانند بریج و یا پل دندانی و یا اتیمپلنت استفاده کنید.

هزینه روکش دندان پی اف ام PFM با مهراز کارت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره روکش دندان

دانلود PDF مقاله 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. روکش دندان تراش نیاز داره؟

  1. با سلام بستگی به دندان شما و نوع روکش داره. گاهی برخی روکش ها برای جایگذاری، نیاز دارن که دندان شما به عنوان پایه نیاز به تراش پیدا کنه!

 2. ممکنه روکش دندان بیفته؟

  1. با سلام بله در صورت عدم جایگذاری صحیح امکانش هست.

 3. روکش رنگ میگیره؟

  1. با سلام در صورت مرغوب نبودن جنس مواد به کار برده شده بله!

 4. روکش دندون ممکنه باعث عفونت بشه؟

  1. با سلام خیر چنین احتمالی وجود نداره :) https://mehrazcard.com/cost-of-veneers/

 5. من میخوام کارت مهراز بگیرم و از تخفیف استفاده کنم راهنمایی میکنید

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی درخواست بدید و طی چند ساعت مهراز کارتتون رو درب منزل دریافت کنید :)

 6. سلام من کارت مهراز دارم و از خدمات استفاده کردم و راضی هستم

  1. با سلام ممنون از انتخابتون. خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم :)

 7. روکش دندان چه برند و چه نوعی مناسبه و دوام بالایی داره؟

  1. با سلام در انتخاب نوع و برند روکش دندان بهتره با پزشک مشورت کنید تا با توجه به شرایط دهان و دندان شما روکش مناسب رو پیشنهاد بدن.

 8. روکش بهتره یا ایمپلنت؟

  1. سلام ایمپلنت بهتره

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.