دندان مصنوعی جدید

دندان مصنوعی جدید

دندان مصنوعی جدید

یکی از عوارض از دست دادن دندان‌ ها افتادگی عضلات صورت و در نتیجه پیرتر به نظر رسیدن چهره است، ولی با یک دست دندان مصنوعی مناسب و اندازه می‌شود این افتادگی صورت و گونه‌ها را برطرف کرد. در این مطلب قصد داریم به معرفی انواع دندان مصنوعی جدید بپردازیم. با ما همراه باشید …

داشتن دندان مصنوعی برای حفظ سلامتی بدن و دستگاه گوارش از اهمیت زیادی برخوردار است. دندان مصنوعی در گفتار و صحبت کردن تاثیر زیادی دارد. افراد بهتر می‌تواند غذا را بجوند و میل کنند. و از خوردن غذاهای مورد علاقه خود لذت ببرند. دندان مصنوعی تکه‌ ای برای حفظ سلامت بقیه دندان‌ های طبیعی نیز مفید است. دندانپزشک بهترین نوع دندان مصنوعی را با توجه به تعداد دندان‌ های باقیمانده انتخاب می‌کند. تا افراد نیز بتوانند با پرداخت هزینه‌ ای مقرون به صرفه جایگزین مناسبی برای دندان‌های از دست رفته پیدا کنند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

تهیه انواع دندان مصنوعی ارزان با کیفیت با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

دندان مصنوعی چیست؟

دندان مصنوعی جایگزینی متحرک و یا ثابت برای دندان‌های از دست رفته و بافت‌های مجاور آنها است که از رزین آکریلیک و گاهی اوقات ترکیبی از فلزات مختلف ساخته می‌شود. پروتز دندان توانایی گفتار و جویدن را بهبود می‌دهد و عضلات صورت را بهتر نگه می‌دارد. دندان مصنوعی لبخند را زیباتر و صورت را جوان‌ تر می‌کند.

روش های درمانی جایگزینی برای دندان مصنوعی از جمله ایمپلنت و بریج نیز وجود دارد.

قیمت کاشت دندان مصنوعی تکی با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

انواع پروتز دندان 

دندان کامل

دندان مصنوعی کامل زمانی کاربرد دارد که تمام دندان‌ های طبیعی از دست رفته باشد. این دندان مصنوعی جدید که از نوع دندان مصنوعی کامل است را می‌توان برای فک بالا یا پایین یا هر دو استفاده کرد. دندان مصنوعی کامل برحسب زمان ساخت و زمان قرار دادن در دهان پروتز راحت یا فوری نیز نامیده می‌شود. دندان مصنوعی فوری بلافاصله پس از کشیدن دندان‌ های باقیمانده در دهان قرار داده می‌شود. برای این کار دندانپزشک باید در جلسه اولیه اندازه‌گیری‌ های لازم را انجام دهد و از فک‌ ها قالب بگیرد.

بهترین مارک دندان مصنوعی چیست؟ آیا میدانید ریلاین دندان چیست؟

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

دندان تکه‌ای (پروتز پارسیل)

پروتز تکه‌ای (پروتز پارسیل) غالبا در حالتی به کار برده می‌شود که بیمار چند دندان از دست داده باشد. دندان مصنوعی تکه‌ ای متحرک معمولا از دندان‌های جایگزینی تشکیل می‌شود که به پایه پلاستیکی صورتی رنگ یا همرنگ لثه متصل شده‌ اند. دندان مصنوعی تکه‌ ای متحرک با گیره‌ های فلزی یا وسایلی به نام اتصالات دقیق به دندان‌ های طبیعی متصل می‌شود. این اتصالات عموما از گیره‌ های فلزی زیبا ترند و تقریبا نامشخص هستند. با روکش کردن دندان‌ های طبیعی می‌توان دندان مصنوعی متحرک را بیشتر اندازه دهان کرد. به علاوه اتصالات نیاز به روکش دارند. پروتز پارسیل با اتصالات دقیق گران‌ تر از پروتز پارسیل با گیره‌ های فلزی است.

قیمت دندان مصنوعی متحرک

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

دندان با پایه ایمپلنت

دندان مصنوعی دندان مصنوعی متحرکی است که روی تعداد اندکی از دندان‌ های طبیعی باقیمانده یا ایمپلنت قرار داده می‌شود. ابتدا باید دندان‌ های طبیعی آماده شود تا از پایداری و استحکام لازم برای نگه داشتن دندان مصنوعی برخوردار شود.
پس از آن که دو اتصال لازم در فک پایین کاشته شد. دندان مصنوعی overture را می‌توان روی آنها ثابت کرد تا پایدارتر و محکم‌ تر و راحت‌ تر شود. این نوع دندان مصنوعی به ویژه برای دندان مصنوعی کامل فک پایین توصیه می‌شود. چرا که دندان مصنوعی معمولی فک پایین معمولاً به دلیل محدود بودن پایه زیرین و فشار عضله زبان به پروتز چسبندگی کمتری دارد.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

مطالعه درباره انواع دندان مصنوعی فک پایین و پروتز دندان فک بالا

دندان مصنوعی تکی جلو چگونه متصل میشود؟

دندان مصنوعی ژله ای تکه ای چگونه جایگذاری میشود؟

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

دندان مصنوعی جدید

دندان مصنوعی جدید

ساخت دندان مصنوعی

مراحل ساخت دندان مصنوعی حدود یک ماه زمان می‌‌برد و در این مدت بیمار باید پنج جلسه به کلینیک مراجعه کند. ابتدا تشخیص اولیه و همچنین قالب‌گیری و بایت روی موم مخصوص دندانپزشکی انجام می‌شود تا ابعاد عمودی و موقعیت صحیح فک تعیین شود. یک نمونه برای اطمینان از رضایت بیمار از رنگ و اندازه بودن در اختیار وی گذاشته می‌شود. در پایان دندان مصنوعی نهایی در دهان بیمار قرار داده می‌شود و دستکاری‌ های جزیی انجام می‌شود.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ آیا درد ایمپلنت دندان قابل تحمل است؟

آیا میدانید بهترین دندان مصنوعی کدام نوع است؟ قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت؟ کدامیک برای من مناسب است؟

عادت کردن به دندان مصنوعی

عادت کردن به یک دندان مصنوعی جدید و استفاده از آن مانند یادگیری دوچرخه‌ سواری می باشد. بنابراین تمرین و تحمل کمی درد ارزش آن را دارد که راحت تر بجوید و نیز چهره تان جوان تر باشد. در ادامه نکاتی برای راحت شدن استفاده از دندان مصنوعی مواردی را بیان می کنیم:

1- دندان‌های مصنوعی فک پایین همیشه شل‌ تر از دندان های فک بالا هستند. در هنگام غذا خوردن سعی کنید با عقب بردن زبان آنها را پایین نگه دارید.

2- بهتر است همزمان با هر دو طرف دهان تان غذا بخورید. ابتدا از غذاهای نرم مانند تخم مرغو ماهی و مرغ و نان نرم شروع کنید.

3- در مورد مشکل صحبت کردن خود نگران نباشید. این مشکل خود به خود و تا دو هفته اصلاح می‌شود. برای کمک به حل مشکل در صحبت کردن خود می‌توانید با صدای بلند کتاب و مجله بخوانید.

4- در ابتدا یعنی چند شب اول دندان ‌های مصنوعی خود را در دهان نگه دارید. تا فک و دهانتان به آنها عادت کند. بعد از آن در هنگام خواب آنها را از دهان تان خارج کنید. این کار موجب سالم ‌تر ماندن لثه ‌هایتان می شود.

قیمت دندان مصنوعی کامل با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

از دندان مصنوعی ثابت چسبی چه میدانید؟

سایر موارد …

5- زمانی که دندانهای مصنوعی را از دهانتان بیرون می‌‌آورید. باید آنها را در آب سرد نگه دارید. خشک شدن دندان مصنوعی ممکن است باعث تغییر شکل آنها شود.

6- با داشتن دندان مصنوعی جدید باید بیشتر از قبل از دهان و دندان هایتان مراقبت کنید. هر روز قبل از قرار دادن دندان مصنوعی در دهانتان لثه‌ها و زبان و سقف دهان خود را شستشو دهید و با یک مسواک نرم مسواک بزنید. تا جرم‌ آنها از بین بروند و گردش خون افزایش یابد.

7- دندانهای مصنوعی خود را در هنگام شب با آب سرد و صابون مایع و یک مسواک سخت بشویید. آب داغ ممکن است باعث تغییر شکل دندان هایتان شود.
ثابت شدن و جای گرفتن دندانهای مصنوعی در جای خود زمان می‌برد. باید مدتی به دندانهای مصنوعی جدید زمان بدهید تا بطور مناسب و راحت در جای خود قرار گیرد.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

مطالعه مطالب مرتبط:

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

دندان مصنوعی تکه ای ثابت چگونه به فک متصل میشود؟

50% کاهش قیمت دندان تکی چسبی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت

آیا میدانید بهترین رنگ دندان مصنوعی چیست؟

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در تهران با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

دندان مصنوعی | قیمت پروتز دندان

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

از عوارض دندان مصنوعی ژله ای چه میدانید؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام دندان مصنوعی دست کامل هم میزارید؟

  1. با سلام با مهراز کارت انواع دندان مصنوعی رو میتونید با کاهش هزینه 50% تهیه کنید.لیست تعرفه ها خدمت شما دوست عزیز: https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 2. سلام مهراز کارت اعتبارش چند ساله است؟

  1. با سلام اعتبار مهراز کارت یکساله هستش. اما در صورت تمایل میتونید پس از پایان اعتبار با یک سوم هزینه اولیه تمدید انجام بدید.

 3. سلام قیمت دندان مصنوعی رو میفرمایید

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت هزینه انواع دندان مصنوعی 50% کاهش پیدا میکنه.

 4. اگر دندان کامل بزاریم چقدر زمان میبره تا آماده بشه

  1. با سلام با توجه به روند ساخت پروتز دندان، ممکنه بین 1 تا 2 هفته زمان ببره.

 5. خیلی هزینه اش کم میشه ممنون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.