قیمت دندان مصنوعی سرامیکی

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی

در این مقاله از مهراز کارت به بررسی جزئیات و مزایا و قیمت دندان مصنوعی سرامیکی خواهیم پرداخت. این دندان مصنوعی به عنوان یکی از مهم‌ترین نوآوری‌ها در زمینه دندانپزشکی در قرن بیستم و بیست و یکم مطرح شده است. این فناوری که بر پایه علم مواد و تکنولوژی سرامیک استوار میباشد. به دندان‌های طبیعی رویه‌ای سمتی می‌دهد. که علاوه بر تحمل فشار و سایش، زیبایی و طبیعیت دندان را به حداکثر ممکن ارتقا می‌بخشد.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

مفهوم دندان‌های مصنوعی سرامیکی

دندان‌های مصنوعی سرامیکی در واقع به عنوان یک نوع از دندان‌های مصنوعی که از مواد سرامیکی ساخته شده‌اند، مطرح می‌شوند. این دندان‌ها به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود، انتخاب محبوبی برای افرادی که به دنبال جایگزینی زیبا و کارآمد برای دندان‌های طبیعی خود هستند، محسوب می‌شوند. با توجه به تکنولوژی پیشرفته ساخت مواد سرامیکی و مهارت‌های دندانپزشکی، دندان‌های مصنوعی سرامیکی توانسته‌اند در زمینه‌هایی از جمله زیبایی، کارایی و ماندگاری، بهترین گزینه نیز باشند. که علاوه بر این باید به قیمت دندان مصنوعی سرامیکی نیز توجه نمود!

تهیه انواع دندان مصنوعی با بهترین کیفیت با کاهش هزینه 50% با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

مزایای دندان مصنوعی سرامیکی

 1. زیبایی طبیعی: دندان‌های مصنوعی سرامیکی به دلیل شباهت بیشتر به دندان‌های طبیعی، زیبایی و محبوبیت بیشتری نسبت به سایر گزینه‌های پروتزی فراهم می‌کنند.
 2. ماندگاری: معمولاً دندان‌های مصنوعی سرامیکی دارای ماندگاری بالاتری نسبت به دندان‌های مصنوعی دیگر مانند پروتزهای فلزی میباشند.
 3. سلامت لثه: ساختار گوناگون و انعطاف‌پذیری بیشتر سرامیک نسبت به فلزات، میتواند به بهبود سلامت لثه کمک کند و احتمال بروز عوارضی مانند التهاب لثه را نیز کاهش دهد.
 4. مقاومت در برابر لکه‌ها: سرامیک‌های استفاده شده در دندان‌های مصنوعی دارای سطحی بسیار صاف هستند. که باعث می‌شود لکه‌ها و رنگ‌ دهی دندان‌ها کاهش پیدا کند.
 5. کمترین احتمال حساسیت: بسیاری از بیماران نسبت به فلزات حساسیت دارند. که با استفاده از دندان‌های مصنوعی سرامیکی این احتمال کاهش می‌یابد.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

دندان مصنوعی ژله ای تکه ای چگونه جایگذاری میشود؟

معایب دندان مصنوعی سرامیکی

 1. قیمت بالا: لازم به ذکر است که قیمت دندان مصنوعی سرامیکی نسبت به سایر پروتزهای دندانی گران تر است. و ممکن است برای برخی افراد غیرقابل دسترس تر باشند.
 2. شکستن و ترکیدن: در مقایسه با فلزات، دندان‌های مصنوعی سرامیکی به خصوص در مواقعی که با فشار شدید مواجه می‌شوند، ممکن است آسیب ببینند. و دچار شکستگی شوند.
 3. مراقبت و نگهداری: دندان‌های مصنوعی سرامیکی نیاز به مراقبت و نگهداری دقیق‌تری نسبت به دندان‌های طبیعی دارند. عدم مراقبت ممکن است باعث آسیب و خرابی آن‌ها بشود.
 4. تطابق رنگ: در برخی مواقع ممکن است دشواری در تطابق رنگ دندان‌های مصنوعی سرامیکی با دندان‌های طبیعی به وجود بیاید.
 5. زمان لازم برای درمان: فرآیند ساخته شدن و نصب دندان‌های مصنوعی سرامیکی ممکن است زمان بر باشد و نیاز به چند جلسه درمان داشته باشد.

آشنایی با مزایا و معایب پروتز دندان

دندان مصنوعی سرامیکی برای چه افرادی مناسب است؟

دندان‌های مصنوعی سرامیکی برای یک گروه متنوعی از افراد مناسب است. ولی به طور خاص برای افراد زیر می‌تواند گزینه مناسبی باشد:

 1. افرادی که به دنبال زیبایی طبیعی هستند: دندان‌های مصنوعی سرامیکی به دلیل شباهت زیادی به دندان‌های طبیعی، گزینه ایده‌آلی برای افرادی هستند که به دنبال یک لبخند زیبا و طبیعی میگردند.
 2. افراد با حساسیت نسبت به فلزات: برخی افراد دارای حساسیت به فلزات هستند که ممکن است با استفاده از دندان‌های مصنوعی سرامیکی این مشکل برایشان حل شود.
 3. افراد با مشکلات لثه: برخی از مواد استفاده شده در دندان‌های مصنوعی سرامیکی، باعث بهبود وضعیت لثه می‌شوند که برای افرادی که با مشکلات لثه روبرو هستند، این کار میتواند گزینه مناسبی باشد.
 4. افرادی که به دنبال ماندگاری بالا هستند: دندان‌های مصنوعی سرامیکی معمولاً دارای ماندگاری بالاتری نسبت به دیگر گزینه‌های پروتزی هستند. بنابراین برای افرادی که به دنبال یک گزینه با ماندگاری بالا هستند، این گزینه میتواند مناسب باشد.
 5. افرادی که نیاز به ترمیم دندان دارند: افرادی که دندان‌های طبیعی خود را از دست داده‌اند یا دچار ترمیماتی مثل پر کردن یا ساختن دندان‌های جدید هستند، می‌توانند از دندان‌های مصنوعی سرامیکی استفاده کنند. تا بهبود زیبایی و کارایی دهان خود را باز گردانند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی

قیمت دندان‌های مصنوعی سرامیکی متغیر است و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله محل محلول پزشکی، تخصص و تجربه پزشک، تعداد دندان‌هایی که نیاز به تعویض دارید، مواد مورد استفاده برای ساخت دندان‌ها و سایر هزینه‌های احتمالی مانند آزمایشات پیش‌تری و مراقبت‌های پساعملی. شما میتوانید با داشتن بیمه دندانپزشکی مهراز از ۵۰ درصد تخفیف واقعی بهره مند شوید. و در عین حال از حسن انجام کار اطمینان کافی داشته باشید.

طول عمر دندان مصنوعی سرامیکی

طول عمر دندان‌های مصنوعی سرامیکی می‌تواند بسیار متفاوت باشد و بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مراقبت و نگهداری: مراقبت و نگهداری صحیح از دندان‌های مصنوعی سرامیکی می‌تواند به میزان طول عمر آن‌ها کمک کند. این شامل مواردی مانند بهداشت دهان، تمیزی روزانه و مراجعه منظم به دندانپزشک برای بررسی‌های دوره‌ای نیز می‌شود.
 2. فعالیت روزمره: استفاده از دندان‌های مصنوعی سرامیکی برای فعالیت‌های روزمره مانند خوردن غذاها، جویدن و حتی مسواک زدن می‌تواند بر طول عمر آن‌ها نیز تأثیر بگذارد.
 3. نحوه ساخت و نصب: کیفیت مواد استفاده شده در ساخت دندان‌های مصنوعی سرامیکی و تخصص و تجربه پزشک در نصب آن‌ها نیز می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

در کل، با مراقبت مناسب و استفاده صحیح، دندان‌های مصنوعی سرامیکی می‌توانند 10 تا 15 سال یا بیشتر هم ماندگار باشند. اما باید توجه داشت که ممکن است در برخی مواقع نیاز به تعویض یا تعمیر آن‌ها داشته باشید، به ویژه در صورت شکستگی یا آسیب دیدگی.

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی

انواع دندان مصنوعی سرامیکی

1: دندان مصنوعی سرامیکی مجزا با اسکلت فلزی

دندان‌های مصنوعی سرامیکی می‌توانند به صورت مجزا یا با اسکلت فلزی نیز ساخته شوند. در این دو روش، هرکدام ویژگی‌ها و مزایای خاص خود را دارند:

 • دندان‌های مصنوعی سرامیکی مجزا

در این روش، هر دندان مصنوعی به صورت جداگانه ساخته می‌شود. و بر روی دندان‌های طبیعی یا فضای خالی که باید ترمیم شود قرار میگیرد.

این روش به دندانپزشک امکان می‌دهد تا هر دندان را با توجه به نیازهای خاص فرد بیمار، اندازه و شکل دهان و زیبایی طبیعی سازگار کند.

از مزایای این روش می‌توان به زیبایی طبیعی بیشتر و پاسخگویی به نیازهای فردی بیمار نیز اشاره کرد.

 • دندان‌های مصنوعی سرامیکی با اسکلت فلزی

در این روش، دندان‌های مصنوعی سرامیکی به یک اسکلت فلزی متصل می‌شوند. که این اسکلت به دندان‌های طبیعی متصل می‌شود یا درون لثه فرد قرار می‌گیرد.

این روش به دلیل استفاده از اسکلت فلزی، استحکام و پایداری بیشتری را به دندان‌های مصنوعی می‌بخشد. و امکان انجام ترمیمات بزرگتری را فراهم میسازد.

از مزایای این روش می‌توان به استحکام و ماندگاری بیشتر اشاره کرد. که ممکن است برای برخی افراد بسیار مهم باشد. به ویژه در صورتی که نیاز به ترمیمات بزرگتر و همچنین پشتیبانی از تعداد بیشتری دندان باشد.

با این حال، هرکدام از این روش‌ها دارای مزایا و معایب خود هستند. و برای انتخاب بهترین گزینه، مشاوره با دندانپزشک متخصص پیشنهاد میشود.

2: دندان مصنوعی سرامیکی با اسکلت زیرکونیا

دندان‌های مصنوعی سرامیکی با اسکلت زیرکونیا یکی از گزینه‌های پرطرفدار برای ترمیمات دندانی می‌باشند. زیرکونیا یک ماده سرامیکی بسیار مقاوم و با کیفیت بالاست. که برای ساخت دندان‌های مصنوعی و پروتزهای دندانی مورد استفاده قرار میگیرد. به برخلاف فلزات، زیرکونیا نه تنها بسیار مقاوم و پایدار است. بلکه شباهت های زیادی به استحکام و ظاهر دندان‌های طبیعی دارد.

با استفاده از زیرکونیا به عنوان اسکلت برای دندان‌های مصنوعی سرامیکی، می‌توان زیبایی طبیعی دندان را با استحکام و مقاومت بالا نیز ترکیب کرد. این دندان‌ها معمولا برای ترمیم دندان‌های موجود با آسیب‌های متوسط ​​تا بزرگ و همچنین برای جایگزینی دندان‌های کاملاً از دست رفته مناسب هستند.

مزایای دندان‌های مصنوعی سرامیکی با اسکلت زیرکونیا شامل موارد زیر می‌شود:

 1. ظاهر طبیعی: دندان‌های سرامیکی با اسکلت زیرکونیا دارای زیبایی طبیعی هستند. و به خوبی با دندان‌های طبیعی تطابق پیدا میکنند.
 2. مقاومت و استحکام: زیرکونیا به عنوان ماده اسکلتی بسیار مقاوم و پایدار شناخته شده. که به دندان‌های مصنوعی استحکام و مقاومت بالایی می‌بخشد.
 3. بی‌فلز بودن: دندان‌های سرامیکی با اسکلت زیرکونیا بدون فلز هستند که برای افرادی که به فلزات حساسیت دارند، یک گزینه مناسب به شمار میرود.
 4. پاسخگویی به نیازهای بالینی: این نوع از دندان‌های مصنوعی مناسب برای ترمیمات مختلف دندانی از جمله ترمیمات جلویی و پشتی میباشند.

به هر حال، انتخاب مناسب بین دندان‌های مصنوعی با اسکلت زیرکونیا و گزینه‌های دیگر باید با توجه به وضعیت دهانی و نیازهای شخصی فرد توسط دندانپزشک متخصص انجام شود.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

کدام دندان مصنوعی برای افراد جوان مناسب تر است؟ سرامیکی یا اکریلیک؟

انتخاب بین دندان‌های مصنوعی سرامیکی و اکریلیک بستگی به نیازها و ترجیحات شخصی افراد دارد. اما برای افراد جوان که معمولاً به دنبال راه‌حل‌های دائمی و طبیعی هستند، دندان‌های مصنوعی سرامیکی معمولاً به آنها توصیه می‌شود. دلایل آن عبارتند از:

 1. زیبایی طبیعی: دندان‌های مصنوعی سرامیکی به دلیل شباهت زیادی که با دندان‌های طبیعی افراد دارند، زیبایی طبیعی‌تری ایجاد می‌کنند. این مورد برای افراد جوان که به دنبال لبخند زیبا و جذاب هستند بسیار مهم است.
 2. ماندگاری: دندان‌های مصنوعی سرامیکی عموما دارای ماندگاری بالاتری نسبت به دندان‌های اکریلیکی هستند. برای افراد جوانی که به دنبال راه‌ حل دائمی و بلندمدت هستند، این ویژگی میتواند بسیار مهم باشد.
 3. استحکام: دندان‌های مصنوعی سرامیکی به طور کلی استحکام بیشتری نسبت به دندان‌های اکریلیکی دارند. بنابراین برای افراد جوانی که فعالیت‌های فیزیکی یا ورزشی فعال دارند، این ویژگی می‌تواند مزیت محسوب شود.
 4. مراقبت و نگهداری: دندان‌ های مصنوعی سرامیکی به طور کلی نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری نسبت به دندان‌های اکریلیکی دارند. این برای افراد جوانی که زندگی پرمشغله‌ای دارند می‌تواند مزیت خوبی باشد.

در نهایت، توصیه می‌شود که افراد جوان به همراه مشاوره و راهنمایی دندانپزشک خود، تصمیم مناسبی در مورد انتخاب بین دندان‌های مصنوعی سرامیکی و اکریلیک بگیرند تا در آینده مشکلی ایجاد نشود.

سخن پایانی

دندان‌های مصنوعی سرامیکی به دلیل ویژگی‌های منحصر به فرد خود و مزایای بیشماری که ارائه می‌دهند، به یکی از مهم‌ترین ابزارهای درمانی در زمینه دندانپزشکی تبدیل شده‌اند. این دندان‌ها باعث افزایش اعتماد به نفس، راحتی و سلامت دهان و دندان‌ها می‌شوند و به بیماران امکان می‌دهند تا زندگی بهتری را تجربه کنند.

سوالات متداول

 • آیا دندان‌های مصنوعی سرامیکی نیاز به مراقبت خاصی دارند؟

برای حفظ بهترین شرایط و ماندگاری دندان‌های مصنوعی سرامیکی، مراقبت و نگهداری منظمی لازم دارید. این شامل مواردی مانند شستشو و تمیز کردن منظم دندان‌ها، استفاده از مواد شوینده مناسب، و مراجعه به دندانپزشک برای بررسی‌های دوره‌ای می‌شود. همچنین، از فعالیت‌هایی مانند جویدن اشیاء سخت خودداری نمایید تا از آسیب به دندان‌های مصنوعی جلوگیری شود.

 • آیا دندان‌های مصنوعی سرامیکی برای همه مناسب هستند؟

بله، دندان‌های مصنوعی سرامیکی برای اکثر افراد مناسب میباشد. با این حال، ممکن است برای برخی افرادی که به دلیل وضعیت خاصی از جمله حساسیت به فلزات یا مشکلات لثه، استفاده از دندان‌های مصنوعی سرامیکی بهترین گزینه برای آنها باشد. در هر صورت، مشاوره با یک دندانپزشک متخصص می‌تواند بهترین راهنمایی را برای شما ارائه کند تا بهترین گزینه را برای نیازهای دندان خود انتخاب کنید.

 • دندان مصنوعی سرامیکی بهتر است یا دندان مصنوعی اکریلیک؟

هر کدام از این نوع دندان‌های مصنوعی کاربرد خاص خود را دارند. به طور کلی میتوان گفت دندان مصنوعی سرامیکی دارای دوام و استحکام بیشتر، ظاهر طبیعی‌تر و زیباتر است. اما احتمال ترک و لب پریدگی در آن بیشتر است.

 • کدام دندان مصنوعی برای افراد جوان مناسب تر است، سرامیکی یا اکریلیک؟

با توجه به کاربرد دندان سرامیکی در زیبایی به نظر می‌رسد که استفاده از آن نیز در بین افراد جوان از محبوبیت بیشتری برخوردار میباشد. و افرادی که سن بیشتری دارند بیشتر تمایل به استفاده از دندان‌های آکریلیک دارند. زیرا این پروتزها در برابر شکستگی مقاوم‌ تر میباشد.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. خیلی مفید بود ممنون از شما

 2. سلام ببخشید میخواستم بدونم هزینه ارتودنسی رو میشه اقساطی پرداخت کرد؟

  1. سلام بله

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.