هزینه جرمگیری دندان در سال1400 | قیمت جرمگیری دندان

Tooth scaling2

هزینه جرمگیری دندان در سال1400

با داشتن مهرازکارت کلیه هزینه های دندانپزشکی خود را 50% کاهش دهید. در این صفحه میتوانید توضیحات کلی درباره هزینه جرمگیری دندان در سال جدید را مشاهده نمائید.

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

  جرم دندان چیست؟

  جرم دندان در واقع همان باقیمانده مواد غذایی، میکروب‌های باقیمانده در سطح دندان، مواد حاصل از تجزیه کربوهیدرات‌ها چربی‌ها، پروتئین‌ها و … است که اگر برای رفع آن ها اقدامی صورت نگیرد می تواند باعث معدنی شدن دندان ها و به اصطلاح ایجاد رسوب شود و عمر دندان ها را بسیار کوتاه کند.

  جرم دندان ها چگونه شکل میگیرد؟

  جرم دندان ها به دلیل خوب مسواک نزدن و عدم رعایت بهداشت دهان و دندان است. اگر از آن غافل شوید و به مدت طولانی قسمت های دور از دسترس مسواک را تمیز نکنید موجب شکل گیری جرم ها و پلاک ها میشود.

  آخرین تعرفه جرمگیری و بروساژ دندان

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1جرم گيري + بروساژ هر فك270/000135/000

  تعرفه جرمگیری و بروساژ دندان سال99

  ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
  1جرم گيري + بروساژ هر فك180/00090/000
  جرمگیری دندان

  از جرمگیری و بروساژ دندان چه میدانید؟

  جرم دندان چطور شکل میگیرد؟

  چه زمانی باید به سراغ جرمگیری دندان برویم؟آیا این نوع خدمات دندانپزشکی جزو خدمات دندانپزشکی زیبایی است؟ خب طبیعتا اگر شما از مسواک و نخ دندان استفاده کنید نباید در دهانتان جرمی وجود داشته باشد اما هستند کسانی که مسواک می زنند و نخ دندان می کشند اما باز هم دهانشان دچار جرم ها میشود. به نظر شما چرا؟

  بله درست حدس زدید این به دلیل خوب مسواک نکردن دندان هاست. اگر شما هنگام مسواک زدن حواستان را خوب جمع نکنید ممکن است از برخی سطوح دندان خود غافل شوید و اگر به مدت طولانی آن قسمت ها را مسواک نزنید باعث شکل گیری جرم ها میشود.

  نقش بزاق دهان

  در واقع بزاق دهان شما در این قسمت ها رسوب کرده و به ندرت میکروب ها و املاح دهان شروع به چسبیدن به روی آن قسمت ها می کنند که البته در این مرحله شما هنوز فرصت دارید آنها را با مسواک زدن نابود کنید، اما اگر بیش مدتی این فرآیند ادامه پیدا کند لایه های بوجود آمده سفت و سخت خواهند شد و دیگر از بین بردنشان به این آسانی ها نخواهد بود.

  اما صبر کنید این داستان به این مرحله ختم نمی شود بلکه جرم در دهان شما به مرور زمان نفوذ بیشتری پیدا کرده و بالاخره روی لثه نیز تاثیر میگذارد و این اثر باعث تورم و التهاب لثه ها شده که در این زمان اگر مسواک بزنید ممکن است لثه خونریزی کند.

  در نتیجه تورم ها و التهاب های لثه باعث خرابی دندان میشود که این امر تدریجی صورت می گیرد و ممکن است بیمار در این مدت حتی متوجه آن نشود. و بالاخره تمام این عوامل سبب می شود که بهتر است قبل از این که دندان ها خراب شوند شما نیز برای جرمگیری دندان به دندانپزشک مراجعه نمایید.

  ترس از جرمگیری

  برخی فکر می کنند اگر دندان خود را به دندان پزشک بسپارند، دندان پزشک به همراه جرم لایه ای از دندان را نیز برمی دارد که در اصل این باور غلط است زیرا دستگاه جرمگیری دندان توانایی تراشیدن دندان را ندارد و فقط برای از بین بردن جرم ها طراحی شده است.

  از طرفی با جرمگیری لایه ای که مدت ها روی دندان بیمار بوده و مانع از احساس کردن سرما و گرما می شده برداشته می شود و دندان بیمار این حساسیت ها را تشخیص می دهد.

  اما دیگر تصور غلط برخی از این بیمارها این است که جرم گیری باعث لق شدن دندانشان شده است در حالی که خود جرم ها باعث هستند. چرا؟

  در واقع همانطور که پیش تر اشاره کردیم جرم دندان تاثیر بدی روی لثه ها می گذارد و باعث تخریب آنها می شود و به تدریج جرم جلوی آنها را میگیرد و بعد جرم ها بین فاصله بین دندان ها پر می شوند که همین امر سبب می شود که جرم های جایگزین لثه شده، دیده نشوند و هنگامی که جرمگیری انجام می شود دندان دچار لقی شود که در اثر از بین رفتن جرم ها می باشد و نه عوارض جانبی فرآیند جرمگیری.

  هزینه جرمگیری دندان

   چگونگی جرمگیری دندان

  در ابتدا به طور معمول دندانپزشک با استفاده از اولتراسونیک که دستگاهی در ضمینه جرمگیری دندان هاست شروع به کار می کند و با ضربه زدن به جرم ها و پلاک های انباشته شده آن ها را از بین می برد.

  اما گاهی پزشک کار را با ابزار دستی شروع می کند و آنها را به نسبت دندان ها تنظیم میکند و پلاک ها را بر میدارد و باقی مانده های کوچک جرم ها را با استفاده از اولتراسونک تمیز می کند.

  بعد از این مرحله پزشک با سنباده خود دندان ها را با ملایمت نوازش می کند و خمیری را روی آنها ریخته و با یک دستگاه که به سر آن یک برس کوچک متصل است مواد را روی دندان ها پخش می کند که در نتیجه دندان ها صاف و درخشنده می شوند.

  در نهایت به دلخواه بیمار دندانپزشک از فلوراید استفاده خواهد کرد که در این صورت بیمار نباید در مدت 2 الی 3 ساعت بعد از آن چیزی بخورد و بیاشامد تا فلوراید نهایت تاثیر خود را بگذارد.

  مشاوره رایگان دریافت کنید!