بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

سفید کننده های شیمیایی دندان

کمپانی های سازنده مواد دندانپزشکی به دنبال فرمولاسیون های طبیعی برای تولید کرم و ژل های دندانپزشکی هستند. که نه تنها عفونت های موجود در دهان را کنترل می کند. بلکه دندان ها را سفید کرده و میتوانند برای پیشگیری از عفونت و پوسیدگی دندان ها موثر واقع شوند. این مقاله از مهراز کارت یک راهنمای کامل برای انتخاب بهترین سفید کننده دندان در داروخانه است.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

در پایان این مقاله مزایا و معایب آنها را نیز بررسی میکنیم…

شما می‌توانید از یکی از روش‌های سفید کننده دندان خانگی شیمیایی استفاده کنید که آنها عبارتند از:

 • چسب سفید کننده دندان

چسب سفید کننده دندان عموما به عنوان یک روش سریع و کم هزینه برای سفید کردن دندان‌ها در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش کار این چسب‌ها به این صورت است که بعد از استفاده از آن‌ها، مواد رنگی روی دندان‌ها قرار می‌گیرند که موجب سفید کردن آن‌ها می‌شوند.

نحوه استفاده:

برای استفاده از چسب سفید کننده دندان، دقت در کار کردن بسیار مهم است. این چسب ها برای سفید کردن نقاط و لبخندهای خنثی استفاده می شود. در زیر توضیحاتی در مورد چگونگی استفاده از چسب های سفید کننده دندان آورده شده است:

 1. پاک کنید و خشک کنید:

مطمئن شوید که دندان‌ها و لثه‌های خود را خوب تمیز کرده اید. این کار کمک می‌کند تا چسب سفید کننده بهتر و موثرتر بر  روی دندان های شما کار کند. بعد از اینکه دندان‌ها خشک شدند، با یک کاغذ دستی یا پنبه انها را خشک کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

 1. ایجاد فشار:

برای آماده‌سازی چسب سفید کننده بر روی دندان‌ها، قسمت اول را به شدت فشار دهید. تا ژل بر روی سطح دندان‌ها قرار بگیرد. دقت داشته باشید که ژل را به صورت کامل روی دندان‌ها انتقال دهید.

 1. ایجاد شفافیت:

برای این کار، قسمت دوم را هم به دندان‌ها فشار دهید. تا شفافیت ژل حاصل شود. به این ترتیب چسب سفید کننده بر روی دندان‌ها متمرکز خواهد شد. و موجب سفید کردن دندان‌ها می‌شود.

 1. زمان را تنظیم کنید:

بسته به نیاز شخص، می‌توانید زمان را برای دستگاه به گونه‌ای تنظیم کنید که چسب سفید کننده بهترین تأثیر را بر روی دندان‌هایتان بگذارد. این کار معمولاً در عرض یک دقیقه انجام خواهد شد.

 1. دندان‌ها را شستشو کنید:

در پایان، دندان‌ها را به دقت شستشو دهید. تا چسب سفید کننده از انها پاک شود. با این کار، مواد سفید کننده به طور کامل از روی دندان‌ها پاک خواهد شد. و دندان‌ها به شکل طبیعی‌تری روشن خواهند شد. این کار را می‌توانید با استفاده از مسواک و خمیر دندان هم انجام دهید.

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

 • قلم سفید کننده دندان

قلم سفید کننده دندان هم،  یکی از محصولات موجود برای سفید کردن دندان‌ها به شمار می‌رود. این قلم‌ها معمولاً شامل یک مخزن که حاوی مواد سفید کننده (معمولاً اکسید سفید هیدروژن) هستند. که با فشار دادن به مخزن، مواد به صورت یک ژل یا مایع خروجی می‌یابند.

نحوه استفاده :

روش عملکرد این قلم‌ها به این صورت است که بعد از اینکه با مسواک دندانهایتان را کاملا تمیز کردید. ابتدا باید درپوش بالای قلم را بردارید و قسمت پایینی قلم را هم بچرخانید. زمانی که ژل سفید کننده روی نوک قلم ظاهر شد باید سطح هر دندان را از یک لایه نازک ژل سفید کننده بپوشانید. و در اخر اطمینان حاصل نمود که ژل روی تمام سطوح دندانها را کاملا پوشانده است. نیازی به آبکشی ندارید زیرا این ژل باید روی دندانها بماند تا تاثیر خود را بگذارد.

توجه کنید که قبل از استفاده از قلم‌های سفید کننده دندان، بهتر است که با دندانپزشک خود مشورت کنید. دندانپزشک شما می‌تواند به شما توصیه‌هایی در مورد روش‌های اصولی استفاده از این قلم‌ها بدهد تا از سلامت دندان‌ها و لثه‌ها بهتر بهره مند شوید.

 • ژل سفید کننده دندان

ژل‌های سفید کننده دندان محصولاتی هستند. که اکثراً حاوی اکسید سفید هیدروژن یا کربامید پراکسید می‌باشند. این مواد سفید کننده هنگام تماس با سطح دندان‌ها، اکسیژن آزاد میکنند که به مواد آلی رنگی موجود در دندان‌ها تبدیل میشوند. این عمل باعث حذف لکه‌های رنگی و تیرگی دندان‌ها می‌شود و دندان‌ها را به رنگ سفید تر و طبیعی تر خود تبدیل می‌کند.

نحوه استفاده:

معمولاً، استفاده از ژل سفید کننده دندان به سه مرحله زیر تقسیم می‌شود:

 • پاکسازی دندان‌ها:

ابتدا با استفاده از مسواک و خمیر دندان دندان‌های خود را تمیز کنید. این کار کمک می‌کند تا مواد سفید کننده بهتر و قوی‌تر روی سطح دندان‌ها ترکیب شود.

 • آماده کردن قالب دندان:

برخی از ژل‌های سفید کننده همراه با قالب دندانی یا پلاک‌هایی می‌آیند که به ازای هر دندان در دهان مینشیند. اگر چنین قالبی در اختیار دارید، مطابق دستورالعمل‌هایی که بر روی بسته بنویسه‌اند اقدام به آماده سازی و نصب قالب دندان کنید.

 • استفاده از ژل سفید کننده:

حالا باید ژل را به دندان‌های خود بمالید. این مواد عموما به صورت لوله‌ای یا شات‌هایی آماده شده‌اند که با فشار کم بر روی دندان‌ها و خطوط آن‌ها مالیده می‌شوند. بعد از اینکه ژل را به دندان ها مالیدید، قالب دندان یا پلاک‌ها را بگذارید و بگذارید ژل برای مدت زمان مشخص (معمولاً 15 تا 30 دقیقه) روی دندان‌ها بماند. مطابق دستورالعمل‌هایی که به همراه بسته قرار دارد، ژل را از روی دندان‌ها برداشته و دندان‌ها را شستشو دهید.

اگر از ژلی که بدون قالب دندان به دندان‌ها مالیده می‌شود استفاده می‌کنید، بهتر است ژل را به دندان‌ها مالیده و بگذارید بماند. زمان دستورالعمل برای استفاده بهتر از آن‌هایی است که به همراه قالب دندان هستند.

 • دستگاه جرمگیری دندان خانگی

دستگاه جرمگیری دندان خانگی، یک ابزار برای پاک کردن دندان‌ها از پلاک‌ها، لکه‌ها و سایر مواد دهانی است که با مسواک پاک نشده و غیر قابل دسترس مانده‌اند. این دستگاه‌ها معمولاً از فناوری های اولتراسونیک و یا چرخهای میکروسکوپی برای پیدا کردن و حذف پلاک‌ها استفاده می‌کنند.

نحوه استفاده:

بدون توجه به نوع دستگاه و ابعاد و قیمت آن، استفاده کردن از دستگاه جرمگیری دندان در خانه یا همگانی، بسیار مشابه است و میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. شارژ کنید: اگر دستگاه شما باتری و شارژر داشته باشد، ابتدا باید ان را شارژ کنید و اطمینان حاصل کنید که دستگاه پر شده است. اگر دستگاه شما با پاور باتری کار می‌کند، اطمینان حاصل کنید که دارای باتری‌هایی با طول عمر بلند است.
 2. مراحل را جایگزین کنید: دستگاه شما ممکن است با چندین مراحل جایگزین شود. بسته به نوع دستگاه شما، ممکن است از مراحل مختلف استفاده کنید تا پلاک ها و جرم ها را از دندان‌های خود جدا کنید.
 3. شروع به جرمگیری کنید: دستگاه خود را روشن کرده و آن را بر روی دندان‌های خود قرار دهید. آرام و با حرکت های نیمه دایره‌ای، دستگاه را از یک سمت به سمت دیگر حرکت دهید تا پلاک و جرم های دندان‌ها را پاک کنید. در صورت امکان، سعی کنید دستگاه را به دقت و به طور یکنواخت در طول دندان‌ها حرکت دهید.
 4. شستن و تمیز کردن دستگاه: پس از اتمام استفاده از دستگاه، ان را خاموش کنید و پلاگین آن را از پریز برق بکشید. برای حذف پلاک و جرم های اضافی، دستگاه خود را با آب شستشو دهید و آن را با دستمال نرمی که دارای الکل نیست پاک کنید.
 5. شارژ کردن دوباره: پیشنهاد می‌شود دستگاه خود را بعد از هر بار استفاده شارژ کنید، تا برای استفاده بعدی نیز آماده باشد.
 6. نگهداری و مراقبت: دستگاه خود را در محیطی خشک نگهداری نمایید و از آن برای کارهای دندانپزشکی خود برای مدتی استفاده نکنید. اگر از دستگاه خود برای کارهای طولانی مدت استفاده می‌کنید، از عملکرد خوب دستگاه خود و نگهداری از آن اطمینان حاصل کنید.

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده. و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

 • پودر سفید کننده دندان

پودرهای سفید کننده دندان معمولاً شامل مواد اکسید سفید هیدروژن یا کاربامید پراکسید، بی کربنات ناتریوم و دیگر مواد فرعی هستند. که به عنوان سفید کننده دندان استفاده می‌شوند. استفاده از این پودرها به افرادی که به مواد شیمیایی حساس هستند توصیه نمیگردد. و همچنین ممکن است به سطح دندان‌ها و زندگی مفید دندان‌ها آسیب وارد کند.

مراحل استفاده از پودرهای سفید کننده دندان عبارتند از:

 1. پاک کردن دندان‌ها: ابتدا دندان‌های خود را با استفاده از مسواک و خمیر دندان تمیز کنید.
 2. خشک کردن دندان‌ها: بعد از تمیز کردن دندان‌ها، انها را خشک کنید. تا پودر بهتر روی ان بچسبد.
 3. استفاده از پودر: پودر را با دقت بر روی دندان‌های خود بمالید. به طور معمول باید یک لایه نازک روی دندان‌ها قرار بگیرد. هرگز از پودر بیش از حد استفاده نکنید. چرا که ممکن است به دندان‌های خود صدمه وارد کنید.
 4. شستشوی دهان: پس از استفاده از پودر، دهان خود را با آب شستشو دهید تا پودر از بین برود و دندان‌های خود را به خوبی تمیز کنید.

در نهایت، لازم به ذکر است که قبل از استفاده از هر نوع سفید کننده دندان، بهتر است با دندانپزشک خود صحبت کنید. برخی از این محصولات ممکن است برای برخی از افراد نامناسب باشند و ممکن است مشکلات سلامتی ناخواسته برای شماایجاد کنند.

 • هیدروژن پراکسید

هیدروژن پراکسید، یک ماده شیمیایی است که اغلب در محصولات سفید کننده دندان استفاده میگردد. این ماده معمولاً در اکسید دهنده های مختلفی که برای سفید کننده دندان استفاده می‌شود، حضور دارد.

چیزی که باید در استفاده از این ماده به یاد داشته باشید این است که رقیق کردن ان خوب است. زیرا در صورت بالا بودن غلظت میتواند به مینای دندان اسیب بزند. همچنین ماندگاری طولانی مدت ان روی دندان ها هم میتواند اسیب زا باشد.

نحوه استفاده از هیدروژن پراکسید:

در اینجا دو روش استفاده از ان را ذکر میکنیم:

1: قرقره کردن محلول درون دهان

2: قرار دادن ماده خمیری بدست امده (مخلوط اب اکسیژنه با جوش شیرن) روی دندان ها

قرقره کردن:

مقدار های مساوی از پراکسید هیدروژن را با آب ترکیب نمایید، برای مثال 1/2 فنجان تا 1/2 فنجان.

شما میتوانید این ترکیب بدست امده را برای حدود 30 ثانیه تا 1 دقیقه درون دهانتان قرقره کنید. اما باید توجه داشته باشید که در صورت احساس سوزش محلول را از دهانتان بیرون بریزید. همچنین از خوردن این ماده اجتناب کنید.

ماده خمیری:

شما میوانید این ترکیب خمیری را از مخلوط چند قاشق جوش شیرین و اب اکسیژنه به دست بیاورید. خمیر که به دست امده را با مسواک به دندان های خود مالیده و تا 2 دقیقهاین عمل را ادامه دهید. پس از ان دهانتان ا با اب فراوان شستشو دهید.

شما میتوانید همه این سفید کننده های شیمیایی را از داروخانه تهیه نمایید.

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه

مزایای استفاده از سفید کننده های دندان

 1. کارایی: به طور معمول بیشتر محصولات سفید کننده دندان موجب پاک شدن و روشن شدن لکه‌های سطحی بر روی دندان‌ها می‌شوند.
 2. راحتی استفاده: این محصولات به صورت خانگی یا بدون دستور محدودیت کاربری می‌توانند استفاده شوند.
 3. هزینه‌ی کمتر: اکثر محصولات سفید کننده دندان موجود در بازار با قیمتی مناسب در دسترس هستند.

معایب استفاده از سفید کننده های دندان

 1. حساسیت: بعضی افراد ممکن است پس از استفاده از سفید کننده‌های دندان دچار حساسیت شوند.
 2. خطرات برای سلامت دندان: در صورت استفاده از مقادیر بیش از حد تعیین شده می‌توانند به دندان‌ها آسیب برسانند.
 3. طولانی‌مدت بودن نتیجه‌ی اجرایی: اغلب سفید کننده‌های دندان نیاز به استفاده‌ی مکرر دارند تا نتیجه‌ی قابل توجهی را به دست اورید.

توجه: پیش از استفاده از هر گونه محصول سفید کننده دندان، بهتر است با دندانپزشک خود مشورت کنید.

سفید کننده های دندان چگونه به دندان ها آسیب می زنند؟

همانطور که احتمالا میدانید دندان از سه لایه مینا، عاج و ریشه تشکیل شده است. ریشه و عصب در لایه زیرین و مینا و عاج در لایه رویین قرار دارند. اما بهتر است بدانید استفاده از مواد سفید کننده میتوانند به مینا و عاج اسیب برسانند.

سفید کننده‌های دندان در برخی از موارد ممکن است به دندان‌های شما آسیب برسانند به دلیل:

 1. اسیدی بودن: بسیاری از محصولات سفید کننده دندان شامل اسیدهایی مانند پراکسید هیدروژن هستند که ممکن است برای مدت کوتاهی پوسته دندان‌ها را نازک کنند. این باعث حساسیت دندان‌ها شده و در صورت استفاده بیش از حد می‌تواند باعث خراش و آسیب به دندان‌ها بشود.
 2. سوزش: برخی محصولات سفید کننده دندان، به ویژه ترکیبات حاوی اسیدهای فلورید، میتوانند باعث سوزش لثه‌ها یا بافت‌های دهان شوند.
 3. حساسیت دندان‌ها: استفاده از محصولات سفید کننده دندان می‌توانند حساسیت دندان‌ها را افزایش دهند، به ویژه اگر دندان‌ها در گذشته خراشیده شده یا پوسیده بوده‌اند.

به طور کلی، استفاده از محصولات سفید کننده دندان باید با اطلاع قبلی و با دقت انجام شود و در صورت بروز حساسیت یا آسیب دندان‌ها، باید به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده. و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

هیدروژن پراکسید در سفید کننده های دندان چگونه به دندان ها آسیب میزنند؟

هیدروژن پراکسید در سفید کننده‌های دندان برای انجام پروسه‌ی سفیدی کنندگی به کار می‌رود ولی به کلاژن موجود در عاج دندان اسیب میزند. همچنین هرچه میزان این ماده بیشتر باشد اسیب بیشتری به دندان ها وارد میشود. در صورتی که قصد تهیه این مواد را از داروخانه دارید بهتر است دقت کنید که میزان درصد هیدروژن پراکسید چقدر است. و در این رابطه حتما با پزشک خود مشورت کنید.

در مواردی که هیدروژن پراکسید میتواند به دندان‌ها و لثه‌ها آسیب بزند:

۱. رفتار اسیدی:

این ترکیب شیمیایی اسیدی میباشد که به سرعت به اکسیژن و آب تبدیل شده و هنگامی که بر روی دندان‌ها یا لثه‌ها قرار می‌گیرد، می‌تواند به لکه‌های کرم‌دانه‌ای منجر شود.

۲. حساسیت دندان:

دندان‌ها ممکن است در پاسخ به حضور هیدروژن پراکسید حساسیت نشان دهند، به خصوص اگر این ترکیبات با مواد شیمیایی دیگری مانند اسیدهای چرب یا آلکالی مخلوط شود.

۳. تغییر رنگ دندان‌ها:

در صورت استفاده بیش از حد از محصولات حاوی هیدروژن پراکسید، ممکن است رنگ دندان‌ها تغییر کرده و به زردی برگردد.

۴. آسیب به بافت‌ها:

هیدروژن پراکسید ممکن است بافت‌های دهانی را تحریک کند و منجر به ایجاد التهاب و آسیب‌های غیر قابل جبران بشود.

۵. آسیب به لثه‌ها:

هنگام استفاده از سفید کننده‌های دندان حاوی هیدروژن پراکسید، ممکن است ماده‌ی شیمیایی در بین لثه‌ها و دندان‌ها جمع شود و آسیب‌های جدی به لثه‌ها و پوسته دندان‌ها وارد کند.

بهتر است بدانید که سفید کننده های خوب حاوی فلوراید میباشند. البته دقت کنید که این مواد را هم بهتر است هر چند روز یکبار استفاده نمایید زیرا مصرف هر روزه این مواد برای دندان ها بسیار مضر می باشند.

سخن پایانی

محصولات سفید کننده دندان های طبیعی میتوانند باعث تحریک شدن دهان بشوند. بنابراین بهتر است قبل از استفاده با دندانپزشک خود مشورت کنید. همچنین میتوانید برای تحقق نتایج بیشتر مجدد از انها استفاده کنید، اما این باید در همه حال محدود به دوره هایی باشد که توسط دندانپزشک توصیه می شود.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان و سفید کردن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام وقت بخیر ممکنه قیمت قلم دندان رو لطف کنید

  1. سلام وقت بخیر فروش محصول نداریم میتونید از داروخانه تهیه کنید

 2. ممنون از اطلاعات مفیدی که دادید

 3. بیمه مهراز برای ایمپلنت هم تخفیف داره؟

  1. سلام بله

 4. تا چندبار میشه از این بیمه استفاده کرد؟

  1. سلام دوست عزیز مهرازکارت هیچ سقف و محدودیتی نداره

 5. خیلی عالی بود

 6. طول عمر کامپوزیت چقدره؟

  1. سلام وقت بخیر درصورتیکه خوب مراقبت بشه میتونه بیشتر از 10 سال هم عمر کنه

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.