ژل سفید کننده دندان فوری

ژل سفید کننده دندان فوری

ژل سفید کننده دندان فوری​

با توجه به پرسش‌هایی که پیرامون استفاده از ژل سفید کننده دندان فوری وجود دارد. بسیاری از افراد به دنبال تجربه‌ای هستند. که به سرعت و بدون نیاز به تکرار به موفقیت برسند. و از دندان هایی سفید بهره مند بشوند. از آنجا که با داشتن دندان‌های سفیدتر و درخشان‌تر به خودباوری و زیبایی افراد افزوده می‌شود. بیشتر مردم به دنبال راهی هستند. تا یک فرایندی که به سرعت این نتیجه را برای آن‌ها ایجاد میکند، پیدا کنند.

با این وجود، مراقبت از دندان‌ها و زیبایی آن‌ها فرایندی است. که نیاز به صبر و مداومت دارد. همچنین باید به دنبال روش‌هایی باشیم که علاوه بر ارائه‌ی نتایج فوری، مواد مضر را به بدنمان وارد نکنند. در این مقاله از مهراز بررسی میکنیم که آیا استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان فوری مناسب هستند یا خیر، می‌پردازیم.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

انواع ژل دندان

شما میتوانید ژل های سفید کننده دندان را که توسط دندانپزشکان استفاده میشوند را با غلظت کمتر از داروخانه ها تهیه بفرمایید. بنابراین بهتر است درباره انواع ان اطلاعاتی داشته باشید.

پر کاربرد ترین ژل ها شامل ژل فلوراید، ژل سفیدکننده تقویتی حرفه ای و ژل هیدروکلراید هستند.

 • ژل فلوراید

این ژل جزء پر تقاضا ترین ژل ها در بین دندانپزشکان میباشد. از فواید آن میتوان به پیشگیری از پوسیدگی دندان، ضد عفونی،  تقویت دندان و همچنین یک عنصر مهم در رشد دندان اشاره کرد. در نتیجه ژل های دندانی حاوی فلوراید معمولا برای کودکان تجویز میشوند.

 • ژل سفید کننده دندان تقویتی حرفه ای

این ژل فقط برای بزرگسالان استفاده میشود و معمولا تنها برای اهداف زیبایی استفاده میگردد. تفاوت این ژل با ژلی که توسط دندانپزشک مصرف میگردد این است که ژل مصرفی توسط پزشک از درصد بالاتری از مواد سفید کننده تهیه شده است. در نتیجه ژلی که از داروخانه تهیه میشود متحمل هزینه کمتری هم میشود. در ژل سفید کننده دندان معمولا از ماده بلیچینگ و همچنین مواد سفید کننده دندان دیگری برای برطرف شدن تیرگی و لک استفاده میشود.

 • ژل هیدروکلراید

این ژل که به عنوان ژل لثه هم شناخته میشود. برای جذب شدن توسط لثه ها از عناصر هیدروکلراید ساخته شده اند. از مزایای این ژل میتوان به پیشگیری و درمان التهاب یا بیماری لثه اشاره کرد. و همچنین جذب کردن مواد ضرروری و مفید برای برای بهبود التهاب لثه را در مقایسه با قرص یا درمان های غیر موضعی دیگر اثر بخش تر میکند.

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

مزایای ژل سفید کننده دندان فوری

 1. فرایندی سریع و آسان:

یکی از اصلی‌ترین مزایای استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان فوری، سرعت و آسانی در استفاده آن‌ها است. این محصولات معمولاً در قالب کیت‌هایی طراحی شده‌اند. که برای کاربرانی که در زمان محدودی نیاز به نتیجه مطلوب دارند، مناسب هستند. بعد از ترکیب مواد شیمیایی که برای سفید کردن استفاده می‌شوند. معمولاً با لامپ فلورسنت یا از محصولاتی دیگر، استفاده می‌شود تا این فرایند سریعتر انجام شود.

 1. بی‌خطر و بدون درد:

در مقایسه با روش‌های دیگر سفید کردن دندان، استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان فوری بسیار کم خطر و بدون درد است. ژل‌های سفید کننده دندان معمولاً شامل پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید هستند. که در سطح دندان‌ها عمل می‌کنند و هیچ نیازی به دخالت جراحی یا روش های دیگر ندارند.

 1. کاهش اثرات جانبی:

استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان معمولاً با جراحی‌های دندان که به ترازوهای شیمیایی یا ترازوهای لیزری نیاز دارند. جایگزین می‌شود. بنابراین، خطرات مرتبط با این ابزارها مانند افزایش حساسیت دندان یا تغییرات رنگ دندان‌ها به حداقل خود می‌رسد.

 1. برای همه قابل دسترسی:

ژل‌های سفید کننده دندان معمولاً برای همه قابل دسترسی هستند. و می‌توانند به راحتی از راه مغازه‌های دارویی، آنلاین، داروخانه و یا از طریق دندانپزشک خریداری شوند.

کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت برای انواع روش های سفید کردن دندان ها

ژل سفید کننده دندان فوری

ژل سفید کننده دندان فوری

عوارض ژل سفید کننده دندان فوری

 1. خطرات پوستی و حساسیت:

ژل‌های سفید کننده دندان فوری معمولاً حاوی مواد شیمیایی مثل پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید هستند که در موارد نادری می‌توانند باعث حساسیت و یا تحریک پوستی شوند. این مشکل بیشتر در افرادی که پوست حساسی دارند و یا در دفعات بیشتری استفاده کرده‌اند مشاهده می‌شود.

 1. احتمالات حساسیت دندان:

ژل‌های سفید کننده دندان معمولاً حاوی مواد شیمیایی هستند که ممکن است با دندان‌های شما تداخل پیدا کنند و حساسیت دندانی را افزایش دهند. اگر تجربه‌ای از افزایش حساسیت دندانی دارید، بهتر است از استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان فوری خودداری کنید.

 1. نقص های پایدار دندان:

ژل‌های سفید کننده دندان فوری میتوانند با توجه به موقتی بودن نتایج خود برای مدت‌های زمان طولانی کمک کنند. در صورتی که مواد سفید کننده اصلی به مدت طولانی در دسترس باشند ربطی به تاثیر این مواد برای مدت طولانی ندارد. اما بهتر است بدانید که تاثیرات این مواد شیمیایی به صورت موقت بر روی دندان های شما اثرگذار است.

 1. تغییر رنگ لثه:

استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان فوری می‌تواند منجر به تغییر رنگ لثه و حتی تغییر رنگ دندان‌هایی که از پوشش‌هایی مثل کامپوزیت یا کرون یا برای ایمپلنت‌های زیبایی استفاده شده‌اند، میشود.

 1. محدودیت در نوع مواد غذایی:

برخی از مواد غذایی می‌توانند رنگ دندان‌های شما را به سرعت تغییر دهند، به عنوان مثال، شراب قرمز، آلوئه‌ورا، مواد رنگی خوراکی و….

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

چگونه از ژل دندان سفید کننده استفاده کنیم؟

اگر از طرف دندانپزشک یا متخصص دستور العملی برای استفاده از این ژل دریافت نکرده اید میتوانید از این مراحل پیروی کنید:

دندان هایتان را با استفاده از خمیردندان و مسواک به خوبی تمیز نمایید و سپس ابکشی کنید.

لایه نازکی از ژل را با استفاده از مسواک یا محافظ دندان روی دندان هایتان بمالید. (بیشتر ژل ها توسط محافظ دندان استفاده میشوند.)

همانطور که گفته شد اکثر ژل ها دارای محافظ دندان هستند. شما باید این ژل را با استفاده از این محافظ برای مدت مشخصی روی دندان های خود قرار دهید.

برای اینکه این ژل جذب دندان هایتان شود بهتر است روزی یک مرتبه قبل از خواب به مدت یک دقیقه بر روی دندان هایتان بمالید.

بزرگسالان باید بعد از مصرف ژل ان را به بیرون تف کنند و حداقل تا یک دقیه نباید چیزی بخورند یا بنوشند و حتی نباید دهانشان را اب بکشند تا نتیجه مطلوب را بدست اورند.

توجه کنید که نباید ژل دندان را قوت دهید!

ژل های نواری سفید کننده های دندان نیز وجود دارند. در صورتی که این نوع را تهیه کرده اید میتوانید نوار آن را که حاوی ژل میباشد بر روی دندانتان بچسبانید و تا زمانی که این ژل جذب دندانتان شود آن را برندارید.

برای استفاده کودکان نیز حتما باید از پزشک متخصص کمک بگیرد و بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.

آیا ژل سفید کننده دندان به دندان ها آسیب میرساند؟

استفاده از ژل‌های دندان به دندان‌ها و لثه‌ها ضربه می‌زند. اما در صورتی که از مواد افزودنی مانند فلوراید یا زینک استفاده شود، می‌تواند به حفظ سلامت دهان‌تان کمک کند. اما، استفاده از برخی از ژل‌های دندان، به ویژه اگر برای استفاده‌های بیشتر از زمان معمول مورد استفاده قرار بگیرد، می‌تواند به لثه‌ها و سطح دندان‌ه شما آسیب برساند.

پروکسید هیدروژن، کربامید پراکسید، اسیدها و سایر مواد شیمیایی معمولاً از جمله موادی هستند که در ساخت ژل‌های دندان به کار می‌روند. این مواد می‌توانند سطح اسیدی دهان را تغییر داده و در برخی موارد، اسیدی‌تر از حالت طبیعی آن کرده و لثه‌ها و سطح دندان‌ها را آسیب بزند. این آسیب‌ها می‌توانند حساسیت، التهابات، لکه‌ها، لثه‌های خونریزی، تغییر رنگ، تغییر در ساختمان دندان‌ها و زیرینی آنها باشند.

برای استفاده از ژل‌های دندان، همواره دستورالعمل‌های روی بسته‌بندی ژل و همچنین توصیه‌های دندانپزشک یا متخصص را رعایت کنید. این نکات ممکن است شامل استفاده از ژل به تعداد مشخص چند بار در هفته یا ماه، مدت زمان استفاده در هر بار، روش‌های استفاده، و دیدن پزشک در صورتی که دارای هرگونه علامت یا عارضه‌ای هستید باشد. به علاوه، به دنبال علائم یا علائمی که بر روی دندان‌های و لثه‌های خود می‌بینید، با توجه به روند و علت استفاده از ژل، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

راهنمای نگهداری از ژل سفید کننده دندان (ژل بلیچینگ)

 1. ژل سفید کننده را دور از گرما و آفتاب نگهداری کنید.
 2. برای نگهداری ژل در بلند مدت آن را درون یخچال قراربدهید. ژل بلیچینگ حدود یکسال در دمای ملایم و در یخچال بیش از دو سال قابل نگهداری میباشد.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

سخن پایانی

استفاده از ژل‌های سفید کننده دندان فوری می‌تواند یک روش موقت برای بهبود رنگ دندان‌های شما باشد. با این حال، باید به یاد داشته باشید که نتایج فوری ممکن است موقت باشند و به طور دائمی دندان هارا سفید نکنند. بهترین راه برای اطمینان از اینکه دندان‌های شما به چه نحوی سفید می‌شوند که خودشان به سلامتی و ایمپلنت‌های زیبایی شما آسیب نمی‌رسانند، مراجعه به پزشک دندان‌پزشک و مشورت با وی ضروری است.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان و بلیچینگ دندان و سفید کردن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ممنون از اطلاعات مفیدی که دادید

 2. شما هم فروش دارید؟

  1. سلام خیر

 3. سلام خسته نباشید من میخوام لمینت کنم اما دندان قروچه دارم میشه راهنماییم کنید؟

  1. سلام وقت بخیر شما باید با دندان پزشک صحبت کنید اما ممکنه با محافظ دندان بشه از اسیب جلوگیری کرد

 4. سلام کودکان رو هم ویزیت میکنین؟

  1. سلام بله

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.