سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

زرد شدن دندان ها در بیشتر افراد در اثر عوامل متفاوتی به وجود می آید. در اثر خوردن بیش از حد مواد غذایی رنگی مانند چای و قهوه ، سس های رنگی قرمز و زرد و رعایت نکردن نکات بهداشتی دندان های زرد و لکه دار به وجود می آید. البته بعد از ارتودنسی نیز این مورد دیده می شود. و لکه هایی روی دندان ها به وجود می آید. برای برطرف کردن این لکه ها روش های مختلفی وجود دارد. روش های دندان پزشکی مانند بلیچینگ و جرمگیری یا روش های خانگی. در این مطلب سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه را بیان می کنیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

سفید شدن دندان های زرد در یک روز چگونه است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

دلیل زرد شدن دندان ها

دو عامل اصلی زرد شدن دندان ها

* در اثر خوردن نامتعارف مواد غذایی رنگی
* کاهش ضخامت مینای دندان

1- در اثر خوردن نامتعارف مواد غذایی رنگی

بعضی از مواد غذایی و یا نوشیدنی های رنگی مانند قهوه، چای، الکل نوشیدنی های رنگی ، سس های رنگی که به مقدار زیادی روی رنگ دندان ها اثر می گذارد. به همین جهت بعد از استفاده از روش های سفید کردن دندان ها حتما باید بیش از قبل مراقبت نمایید تا استفاده از مواد غذایی که سبب تغییر رنگ دندان ها می شود را کاهش دهید. ولی جای نگرانی نیست در این مقاله از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه را بازگو می کنیم.

*** همچنین استعمال دخانیات مانند قلیان، سیگار، پیپ، و یا هر ماده دیگر که سبب تغییر رنگ دندان ها می شود باید پرهیز نمایید.***

بررسی علت تغییر رنگ دندان ها

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

2- کاهش ضخامت مینای دندان

دندان ها از چندین لایه تشکیل شده است. لایه ای که روی تاج دندان قرار دارد مینای دندان نام دارد. معمولا مینای دندان سفیدرنگ است. ولی رژیم های غذایی موادی که مصرف می کنید و همچنین افزایش سن بر روی ضخامت مینای دندان تاثیرگذار است. حتی اگر مینای دندان هم نازک شده باشد می توانید از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه استفتده کنید.

سفید کردن دندان | سفید شدن دندان

آموزش روش های سفید شدن دندان های زرد با نمک

در کودکان مشاهده می شود که به دلیل تاثیر قطره آهن روی دندان ها، به رنگ سیاه شده اند.

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

آموزش صفر تا صد جرمگیری دندانمواد و وسایل جرمگیری دندان را بشناسید!

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

دلیل زرد شدن دندان بعد از ارتودنسی

یکی از مواردی که افراد پس از پایان دوره ارتودنسی با آن مواجه هستند. تغییر رنگ دندان ها بعد از برداشتن براکت ها است. برخی از افراد بعد از دیدن این تغییر رنگ انواع روش ها را روی دندان ها امتحان می کنند تا این تغییر رنگ دندان را اصلاح کنند. ولی باید برای درمان و برگرداندن رنگ دندان نوع تغییر رنگ در نظر گرفته شود. سپس به اصلاح آن پرداخته شود.حتی اگر دندان هایتان در اثر ارتودنسی زرد و لکه دار شده باشد می توانید از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه استفاده کنید.
به طور کلی یکی از موارد زیر دلیل تغییر رنگ و یا کدر شدن دندان ها بعد از ارتودنسی می باشد:

* رنگ رزین و یا همان چسب براکت روی دندان
* کامل تمیز نشدن دندان ها به علت وجود براکت
* مصرف سیگار و ماندن نیکوتین روی دندان ها
* مصرف بیش از حد غذا و نوشیدنی های رنگ
* استفاده از دهانشویه های کلرایدی و کلرهگزیدین

ارتودنسی دندان را با کاهش هزینه چشمگیر با مهراز کارت تجربه کنید …

آموزش روش سفیدی دندان با سیر در منزل …

روش های خانگی سفید کردن دندان ها

در ادامه این مطلب به بیان روش های طبیعی برای سفید کردن دندان ها در خانه می پردازیم. البته توجه نمایید که بعد از انجام هر کدام از این روش ها از نوشیدن چای و یا قهوه و یا غذاهایی که رنگ زیادی دارند پرهیز نمایید.

ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟ قیمت بلیچینگ دندان با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

سفید کردن دندان در خانه به چه روش هایی امکان پذیر است؟

جرمگیری دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

"<yoastmark

1- سفید کردن دندان ها با زردچوبه

اولین سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه ابتدا یک قاشق غذاخوری زردچوبه را با مقدار کمی آب مخلوط نمایید. و چند قطره روغن نعنا برای عطر بهتر اضافه کنید. آب را به مقداری بریزید تا خمیر نرمی به دست آید.

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟

آموزش سفید کردن دندان ها با نمک در منزل …

۲. سفیدی دندان با جوش شیرین و آب لیمو

یکی از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه مانند روش قبل، یک قاشق جوش شیرین را این مرتبه با آب لیمو ترکیب کنید. کافی است تنها چند قطره آب لیمو اضافه کنید تا یک خمیر نسبتا نرم از جوش شیرین به دست بیاد؛ و بعد اقدام به مسواک زدن با آن کنید.

توجه کنید از هر یک از روش‌هایی که برای شما می‌گوییم، بیش از یک مرتبه در هفته استفاده کنید. در غیر این صورت، احتمال آسیب رسیدن به میناهای دندان شما هست.

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

۳. سفید کردن دندان با ذغال چوب فعال یا ذغال سنگ

پودر زغال فعال را در یک کاسه بریزید و مسواک‌تان را کمی نم‌دار و در آن، فرو کنید. برای مدت ۲ تا ۳ دقیقه، اقدام به مسواک زدن کنید. به این مورد توجه کنید که به هیچ وجه، اقدام به بلعیدن آب دهان‌تان که آغشته به پودر فعال ذغال شده است، نکنید.

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

۴. سفیدی دندان با توت فرنگی

یکی دیگر از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه با توت فرنگی است ،که به دو روش دارید:

۲ عدد توت فرنگی را له کنید و با جوش شیرین ترکیب کنید تا یک خمیر شل به دست بیاید. با این خمیر، اقدام به ۳ دقیقه مسواک زدن کنید. می‌توانید دو مرتبه از این روش در سال استفاده کنید.
۲ عدد توت فرنگی را له کنید و با کمی نوشابه گازدار مشکی ترکیب کنید و اقدام به مسواک زدن کنید.

آیا لق شدن دندان بعد از جرمگیری واقعیت دارد؟

آیا مواد سفید کننده دندان در داروخانه وجود دارد؟

آموزش سفید کردن دندان با نشاسته در منزل

۵. سفید کردن دندان با جوش شیرین و سرکه

برای سفید شدن دندان در خانه ۱ قاشق غذاخوری از سرکه سیب را در دهانتان برای ۲ دقیقه بچرخانید. سپس، مسواک خود را در سرکه سیب قرار دهید و برای کمک به حذف لکه ها مسواک بزنید. پس از شستشوی دهانتان با آب، با خمیر دندان مسواک بزنید تا سرکه سیب حذف شود.

۶. سفیدی دندان با برگ ریحان

برای سفید شدن دندان در خانه در این روش، چند برگ ریحان را بسیار ریز کنید و کمی جوش شیرین و نمک به آن اضافه کنید؛ به شکلی که در انتها، یک خمیر سبز رنگ ایجاد شود. به مدت ۵ دقیقه، اقدام به مسواک زدن با این خمیر کنید. این نیز از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه بسیار کاربردی است. یکی از مزیت‌های این روش، طعم مطلوب خمیر ریحان است.

به دلیل طبیعی بودن مواد مورد استفاده در این روش، می‌توانید هفته‌ای دو مرتبه اقدام به این کار کنید.

سریع ترین روش سفید کردن دندان را بشناسید!

۷. سفید کردن دندان با پراکسید هیدروژن (سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه)

در این روش، کمی خمیر دندان را با پراکسید هیدروژن ترکیب کنید و به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید. دقت کنید که اگر دندان‌هایتان حساس است، از این روش استفاده نکنید. این روش نیز از سریع ترین روش سفید شدن دندان در منزل می باشد.

برای مدت یک هفته، هر روز مسواک بزنید؛ اما فقط هر ۳ ماه یک مرتبه، اقدام به استفاده از این روش کنید.

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

استفاده از زردچوبه و گلاب برای سفیدی دندان

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

۸. سفیدی دندان با نمک

یکی دیگر از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه استفاده از نمک، آب و جوش شیرین ۳ ماده اصلی تشکیل دهنده این ترکیب است. در یک کاسه، نصف قاشق چای خوری نمک و جوش شیرین با کمی آب ترکیب کنید تا خمیر نسبتا شلی ایجاد شود. پس از آن اقدام به مسواک زدن دندان‌هایتان برای ۲ دقیقه کنید.

با توجه به شور بودن این خمیر، به هیچ وجه آن را میل نکنید.

آیا جرمگیری دندان عوارض دارد؟ معایب جرمگیری دندان چیست؟

۹. سفید کردن دندان با پوست موز

می‌شود گفت این راه، راحت‌ترین روشی است که برای سفید شدن دندان در خانه در این مطلب مطالعه کرده‌اید. کافی است پس از میل کردن یک موز، پوست ان را برای مدت ۵ دقیقه بر روی دندان‌هایتان حرکت دهید و اثر آن را ببینید. برای افزایش قدرت این روش، می‌توانید پس از آن از خمیر جوش شیرین و آب لیمو استفاده کنید. انجام این کار نیز سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه می باشد.

روش استفاده از چسب سفید کننده دندان چگونه است؟

۱۰. سفیدی دندان با روغن نارگیل

همچون روش قبلی، این راه نیز بسیار آسان است. کافی است انگشت اشاره خودتان را در کمی روغن نارگیل فرو کنید؛ و برای ۵ دقیقه، با انگشت‌تان، دندان‌هایتان را مسواک بزنید. جالب است بدانید روغن نارگیل دارای اسیدی به نام “لاوریک” است که می‌تواند منجر به سفیدی دندان‌ها شود. از سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه که بسیار آسان است استفاده از روغن نارگیل می باشد.

آیا جرمگیری دندان را نازک میکند؟

۱۱. سفید کردن دندان با نشاسته

آخرین کار برای سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه استفاده از نشاسته است. آیا نشاسته برای سفیدی دندان موثر است؟ برای سفید کردن دندان با نشاسته روش متداولی وجود ندارد. اگر شما عزیزان تجربه‌های مشابهی در زمینه سفید کردن دندان با نشاسته یا هر روش دیگری دارید، در بخش نظرات با ما و دیگر خوانندگان در میان بگذارید.

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

دیگران مطالعه میکنند:

سفید شدن دندان لمینت شده با چه موادی انجام میشود؟

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

قیمت سفید کردن دندان با کاهش هزینه 50 درصدی مهراز کارت

آشنایی با معایب بلیچینگ دندان

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان و سفید کردن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام خود زردچوبه زرد میکنه چجوری قابلیت سفید کردن داره؟

  1. با سلام برای دندان خاصیت سفید کنندگی داره :)

 2. واقعا با نارگیل سفید میشه ؟

  1. با سلام بله ولی باید یک دوره یک یا دو ماهه مصرف بشه.

 3. مهراز کارت کجا خدمات دهی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در حال حاضر در استان تهران و البرز و شهرهایی مانند رشت و ساری و مشهد مراکز درمانی داره. لینک لیست مراکز خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

  • هما
  • آذر ۲۴, ۱۴۰۱

  سفید کردن دندان برای مینای دندان مضر نیست؟

  1. با سلام خیر هیچ ضرری نداره دوست عزیز. با مهراز کارت سفید کردن دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید. https://mehrazcard.com/teeth-whitening/

 4. ممنون از مطالب مفیدتون

  1. با سلام ممنون از توجهتون. خوشحالیم که مطالب براتون مفید واقع شد. در خدمتتون هستیم دوست عزیز :)

 5. سلام شما در رشت هم کلینیک دارید؟

  1. با سلام بله. مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید.

 6. سلام هزینه جرم گیری با مهراز چقدر میشه؟

  1. با سلام با مهراز کارت برای انجام جرمگیری دندان 50% کاهش هزینه خواهید داشت. لیست تعرفه ها خدمت شما:

 7. عالی بود ممنون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.