سفید شدن دندان های زرد با نمک

سفید شدن دندان های زرد با نمك

سفید شدن دندان های زرد با نمک

زیبایی و طراوت در رنگ پوست و مو و حتی در رنگ و درخشندگی دندان ها علاوه بر اینکه زیبایی را چند برابر می کند. نشان دهنده سلامت بدن است. بنابراین هر فردی باید به پوست و مو و دیگر اعضای بدن خود دقیق و حساس باشد. تا در صورت مشاهده بیماری و یا مشکلات دیگر هر چه سریع تر به اصلاح آن بپردازد. زیبایی و طراوت دندان نیز ارتباط مستقیمی با رسیدگی به بهداشت دندان ها دارد. برای داشتن دندان های سالم و زیبا علاوه بر رسیدگی به سلامت دندان باید در خوردن و نوشیدن ماد غذایی نیز دقت شود. زرد یا سفید بودن دندان ها خود گواه بر این است که فرد به مراقبت از دندان های خود اهمیت می دهد و یا خیر. در این مطلب روش هایی را برای سفید شدن دندان های زرد با نمک و دیگر موادی که در خانه می توان تهیه نمود می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

در داروخانه ها کیت های سفید کننده دندان به فروش می رسد. این مواد اگر چه دندان را سفید می کنند. مینای دندان یعنی همان لایه بیرونی دندان که برای محافظت از لایه درونی دندان است را به مرور از بین می برند. با از دست رفتن مینای دندان لایه زیرین که زرد تیره تر می باشد. نمایان می شود. این لایه در صورتی که ظاهر شود. دندان به شدت آسیب پذیر شده و حساس به مواد غذایی و نوشیدنی های سرد و گرم می شود. در این صورت باید برای درمان و ترمیم و روکش دندان های تان به دندان پزشک مراجعه نمایید.

رفع پوسیدگی دندان‌ها با نمک

سفید شدن دندان های زرد با نمک
سفید شدن دندان های زرد با نمک

دلایل زرد شدن دندان ها

– نوشیدنی ها و غذا هایی که دارای رنگ هستند. مانند قهوه و چای پر رنگ سس های زرد و قرمز باعث لکه دار شدن و زردی دندان ها می شوند.
– کشیدن سیگار و مصرف مواد مخدر در وهله اول باعث زرد شدن دندان ها شده و در صورت ادامه و طولانی بودن مصرف این مواد باعث پوسیدگی و خراب شدن دندان ها می شود.
– نازک شدن مینای دندان و از بین رفتن آن باعث شده که لایه زیرین آن که عاج نام دارد دیده شود. رنگ این لایه زرد مایه به قهوه ای است.
-خوردن غذاهای اسیدی مانند لواشک هایی که به شکل صنعتی ترش شده اند. و یا نوشیدنی های گاز دار باعث خراب شدن مینای دندان شده و سفیدی دندان را از بین می برد.

سفید شدن دندان های زرد در یک روز

سفید کردن دندان ها با مواد طبیعی

سفید شدن دندانها با نمک

نمک یکی از در دسترس ترین آنتی بیوتیک های طبیعی است. که در درمان بیماری هایی مانند عفونت ، روماتیسم مفاصل و بیماری های پوستی و همچنین برای سفید کردن دندان های زرد، مقاوم کردن دندان ها، از بین بردن عفونت لثه مورد استفاده می باشد. نمک باکتری ها و ویروس ها را نیز از بین می برد.

برای سفید کردن دندان ها از مخلوط آب و نمک استفاده کنید. برای سفید کردن دندان ها از روش نمک زدن مستقیم روی دندان ها استفاده نکنید. زبر بودن نمک باعث می شود تا مینای دندان از بین برود.

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

سفید کردن دندانهای زرد با روغن های گیاهی

یکی دیگر از روش ها برای سفید کردن دندان های زرد، به کار بردن روغن های گیاهی است. شستشوی دندان ها با روغن های گیاهی باعث از بین بردن باکتری ها و باقی مانده غذاهای بین دندان ها می شود. همچنین شستشوی دهان با روغن گیاهی باعث سفید شدن دندان ها می شود. بعد از مسواک زدن از روغن هایی که در زیر بیان می کنیم برای کشیدن روی دندان هایتان استفاده کنید.

1- روغن نارگیل
2- روغن کنجد
3- روغن آفتابگردان

سفید کردن دندان ها با سرکه سیب و جوش شیرین

علاوه بر روش سفید شدن دندان های زرد با نمک میتوانید برای سفیدی بیشتر دندانهایتان از این محلول استفاده کنید. برای استفاده از این محلول کافی است مقداری جوش شیرین را با سرکه سیب مخلوط کرده و سپس مانند دانشویه به مدت 2 تا 3 دقیقه در دهان بچرخانید.

سفید کردن دندان ها با ریحان

ریحان گیاهی خوشبو و خوش طعم است. البته خواصی دارد برای دهان و دندان که بسیار مفید است. برای سفید کردن دندان ها و نیز برای جلوگیری از خونریزی لثه ها استفاده می شود. برای استفاده از این کار برگ های ریحان را ریز کرده با پوست پرتقال مخلوط کنید و روی دندان ها بکشید. باعث سفید شدن دندان ها می شود.

سفید کردن دندان در خانه

۲ دیدگاه برای “سفید شدن دندان های زرد با نمک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.