سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه

دلایل سفید کردن دندان ها

قبل از آنکه روش‌ های سفید کردن دندان ها را بیان کنیم. ابتدا می پردازیم به با دلایل زرد شدن آنها، دلایل متفاوتی برای زرد شدن دندانها وجود دارد. که می‌توان آنها را به دو دلیل عمده تقسیم کرد. که هر دو علت با افزایش سن تشدید پیدا میکنند و سفیدی دندان را از بین می‌برند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

از بین رفتن سفیدی دندان با انواع خوراکی ها

انواع غذاها و نوشیدنی‌ هایی که دارای رنگ دانه های قوی هستند مانند قهوه و چای ،انواع سس های قرمز و زرد مانند سس خردل سس انبه ، که می توانند لکه هایی روی دندان ها به وجود آورند. برخی از این غذاها و نوشیدنی ها روی مینای دندان می ماند و باعث به وجود آمدن لکه های زردی روی آنها می‌شود.

*** از دیگر عواملی که باعث ایجاد لکه های زردی بر روی دندان ها می شود. کشیدن سیگار و قلیان و مصرف مواد مخدر می باشد. در بعضی مواقع مصرف بعضی از آنتی بیوتیک ها نیز باعث زرد شدن دندان ها می شود.***

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

نازک شدن مینای دندان

لایه بیرونی دندان‌ ها از لایه نازک درخشانی به نام مینای دندان تشکیل شده است. مینای دندان لایه ای تقریبا سفید رنگ است. که از لایه های داخلی تر دندان محافظت می‌کند. رنگ دندان به دلیل همین مینای دندان است.

در زیر مینای دندان لایه‌ ای به نام عاج قرار دارد. عاج دندان به رنگ زرد تیره یا کرمی رنگ است. زمانی که لایه مینای دندان نازک شود و یا از بین برود. دندان ها زرد به نظر می‌رسند. در همین زمان نیاز به سفید کردن دندان می باشد.

مصرف غذاهای اسیدی، خوراکی‌های نامناسب و نوشیدنی‌های گازدار و رنگی، بیماری لثه و روند پیری می‌توانند در گذر زمان، مینای دندان را خراب و سفیدی دندان را از بین ببرند.

بررسی علت تغییر رنگ دندان ها

آموزش روش سفیدی دندان با سیر در منزل …

سفید کردن دندان در خانه

سفید کردن دندان در خانه

از بین رفتن سفیدی دندان بر اثر عوامل اکتسابی

بعضی از عوامل زرد شدن دندانها، اکتسابی هستند و بر اثر عوامل خارجی، مثل ضربه خوردن به دندان و از بین رفتن مینای دندان یا مصرف بعضی از داروها در طولانی مدت بوجود می‌آیند و به مرور زمان به دلیل تغییر رنگ، نیاز به سفید کردن دندان دارید.

قیمت سفید کردن دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

آموزش صفر تا صد جرمگیری دندانآیا جرمگیری دندان را نازک میکند؟

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

با بیمه دندانپزشکی مهراز میتوانید جرمگیری دندان ارزان و جرمگیری دندان رایگان را تجربه کنید!

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

برای درخشان شدن دندان ها چه کنیم؟

برای دانستن اینکه، چگونه دندان هایمان را سفید کنیم، روش های مختلفی وجود دارد، ما در ادامه به بررسی روشهای آسان و طبیعی که به سفید شدن دندان‌ها کمک می‌کند می‌پردازیم و شما می‌توانید در خانه، اقدامات لازم برای سفید شدن دندانهای زرد را انجام دهید.

سریع ترین روش سفید کردن دندان را بشناسید!

آموزش سفید کردن دندان با نشاسته در منزل

1.استفاده از روغن های گیاهی

یکی از راه‌های سفید کردن دندان های زرد، استفاده از روغن‌های گیاهی است. روغن کشیدن به دندان ها یکی از روش های باستانی شستشوی دهان و دندان با کمک روغن های طبیعی است.

در این روش برای از بین بردن کثیفی، باکتری ها و باقی مانده غذا در لابلای دندان از روغن های قوی گیاهی استفاده میشود. روغن کشیدن دندان به هیچ عنوان جایگزین مناسبی برای مسواک و نخ دندان نیست.

اما برخی تحقیقات نشان می دهد که شستن دهان با روغن های خاص، به سفید شدن دندان ها کمک می‌کند. هیچ شواهدی مبنی بر نا کار آمد بودن این روش در دسترس نیست. پس استفاده از روغن ها، جهت سفید کردن دندانها، ضرری ندارد.

برای امتحان کردن این روش، ده دقیقه پس از مسواک زدن دهان را با روغن بشویید و سپس آن را از دهان خود خارج کنید. روغن های مناسب برای کشیدن روغن به دندان عبارتند از:

 • روغن نارگیل
 • روغن آفتابگردان
 • روغن کنجد

قیمت بلیچینگ دندان با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

آیا مواد سفید کننده دندان در داروخانه وجود دارد؟

2.سفید کردن دندان با سرکه سیب و جوش شیرین

برای سفید کردن دندان های زرد، کافی است مقداری از سرکه سیب را در دهان خود، به مدت 2 دقیقه بگردانید و پس از آن، مسواک را به سرکه سیب آغشته کنید و دندانهایتان را بشویید.

برای از بین بردن سرکه سیب از دهانتان، کافی است یکبار دیگر با خمیر دندان مسواک بزنید.

روش استفاده از چسب سفید کننده دندان چگونه است؟

آموزش سفید کردن دندان ها با نمک در منزل …

3. سفید کردن دندان ها با ریحان

از ریحان، علاوه بر جلوگیری از خونریزی لثه، جهت سفید کردن دندان‌ها هم استفاده می‌شود. برای این کار، چند برگ ریحان را ریز کنید و با پوست پرتقال مخلوط کنید. پوست پرتقال سرشار از ویتامین c است که به سفیدی دندان ها کمک می‌کند.

سپس با مسواک و خمیر خانگی ریحان، به مدت 5 دقیقه دندانهای خود را بشویید. شما می‌توانید این کار را هفته ای دو مرتبه انجام دهید.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

استفاده از زردچوبه و گلاب برای سفیدی دندان

4. سفید شدن دندانها با جوش شیرین

جوش شیرین می تواند به آرامی لکه های سطح دندان را از بین ببرد و به سفید شدن دندانهای زرد کمک کند. برخی افراد نگران این هستند که جوش شیرین خیلی زننده است و ممکن است مینای دندان را خرد کرده یا به آن آسیب بزند.

اما تحقیقات سال 2017 نشان داد که جوش شیرین برای سفید کردن دندان‌ها یک راه ایمن است و برای از بین بردن لکه ها و زردی دندان مناسب است.

جوش شیرین همچنین ممکن است به مبارزه با باکتری ها کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که ممکن است جوش شیرین بتواند پلاک را کاهش داده و علاوه بر سفید کردن دندان، از پوسیدگی دندان هم جلوگیری کند.

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

5. با پراکسید هیدروژن، چگونه دندان هایمان را سفید کنیم؟

پراکسید هیدروژن یک سفید کننده طبیعی است که می تواند به سفیدتر شدن دندانهای لکه دار کمک کند. برای سفید کردن دندان ها به پراکسید هیدروژن، فرد می تواند به مدت 1-2 دقیقه، دو بار در روز به مدت یک هفته با ترکیبی از جوش شیرین و پراکسید هیدروژن مسواک بزند.

دقت کنید که در روش سفید شدن دندان با استفاده از پراکسید هیدورژن، تنها به صورت گاه به گاه باید از آن استفاده کرد و نباید هر روز این کار را تکرار کنید.

پراکسید هیدروژن ممکن است حساسیت دندان را افزایش دهد، بنابراین برای استفاده طولانی مدت یا برای افرادی که می‌دانند، دندان‌های حساس دارند مناسب نیست.

بلیچینگ دندان با مهراز کارت با کاهش هزینه 50%

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان در چیست؟

6. سفید کردن دندان با نمک دریا

سفید کردن دندان با نمک دریا، یکی از موثرترین روشها است.شما می‌توانید به دو روش از نمک دریا برای سفیدکردن دندان هایتان استفاده کنید.

سفید کردن دندان فقط با نمک دریا: برای این روش، کافی است مسواکتان را نم دار کنید و به نمک دریا آغشته کنید و به مدت 2 دقیقه دندانهایتان را مسواک بزنید.
سفید کردن دندان با نمک دریا و جوش شیرین: در این روش، جهت سفید کردن دندان، کافی است که 1/2 قاشق چایی خوری نمک دریا را با 1 قاشق چایی خوری جوش شیرین و کمی آب مخلوط کنید تا یک خمیر نرم به دست آید؛ حالا به مدت 2 دقیقه، دندانهایتان را با این خمیر مسواک بزنید.

آیا لق شدن دندان بعد از جرمگیری واقعیت دارد؟

7. سفید کردن دندانهای زرد با پوست موز

قسمت داخلی پوست موز، سرشار از پتاسیم، منیزیوم و دیگر مواد معدنی است، که می‌توانند جذب مینای دندان شوند و به سفید شدن دندانها کمک کنند.

در این روش، بهتر است که بعد از مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، یک موز تازه را پوست بگیرید و قسمت داخلی پوست موز را به مدت 2 دقیقه روی دندانهایتان بکشید و بعد از شستن دندانها، تا یک ساعت چیزی میل نکنید. شما می توانید نتیجه آن را بعد از دو هفته ببینید.

تاثیر سفید کننده ها بر کلاژن دندان چیست؟

8. سفید شدن دندان ها با توت فرنگی

میوه‌ی دیگری که به سفید شدن دندانهای زرد کمک می‌کند، توت فرنگی است. برای سفید کردن دندان با این روش، کافی است مقداری توت فرنگی را رنده کنید و سپس کمی جوش شیرین به آن اضاف کنید تا ماده‌ای خمیری شکل بدست آورید و با مسواک روی دندانها زرد بکشید.

شما می‌توانید این کار را هقته ای دو مرتبه انجام دهید.

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

9. سفید شدن دندانهای زرد با ذغال سنگ فعال

برای سفید کردن دندان‌ها با ذغال فعال، کافی است ذغال فعال را از داروخانه تهیه کنید و سپس مقداری از آن را روی مسواک نم‌دار خود بگذارید و حدود 2 دقیقه مسواک بزنید. انجام این کار حدود 2 یا 3 مرتبه در هفته به سفید شدن دندان هایتان کمک می‌کند.

در نظر داشته باشید که این روش برای افرادی که لمینت یا روکش دندان دارند، راهکار مناسبی برای سفید کردن دندان به حساب نمی‌آید.

10. سفید کردن دندان با آبلیمو و جوش شیرین

در این روش، 1 قاشق چایی خوری جوش شیرین و یک قاشق چایی خوری آبلیمو را مخلوط کرده و خمیر به دست آمده را به مدت 2 دقیقه روی دندانهایتان مسواک کنید. (مواظب باشید که این مخلوط را به مدت ظولاتی روی دندان نگذارید)

بهتر است ابتدا این روش برای سفید کردن دندان را، هفته ای دو بار انجام دهید و با گذشت زمان هر 10 روز یکبار از این خمیر استفاده کنید.

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

مواد و وسایل جرمگیری دندان را بشناسید!

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

دیگران مطالعه میکنند:

سفید شدن دندان لمینت شده با چه موادی انجام میشود؟

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه چیست؟

سفید شدن دندان های زرد در یک روز

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان و سفید کردن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام هزینه جرمگیری با کارت مهراز چقدره؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت جرمگیری دندان رو با کاهش هزینه 50% انجام بدید. https://mehrazcard.com/the-cost-of-scaling-teeth/

 2. سلام مهراز کارت در تهران فقط مراکز داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز خدمت شما:

 3. سلام تاثیر داروهای گیاهی به چه میزانی هست؟

  1. با سلام در صورت مصرف مداوم و منظم در طول چند ماه نتیجه خواهید گرفت.

 4. سلام جرم گیری برای مینای دندان ضرر نداره؟

  1. با سلام خیر. در صورتی که به درستی انجام بشه هیچ آسیبی به مینای دندان شما وارد نخواهد کرد.

  • حمید
  • اردیبهشت ۲۱, ۱۴۰۲

  سلام من از مهراز کارت میخوام استفاده کنم میتونید راهنمایی کنید

  1. با سلام شما با تهیه مهراز کارت میتونید تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی رو با کاهش هزینه 30% تا 50% تجربه کنید. جهت ثبت نام و دریافت مشاوره رایگان میتونید از طریق سایت و یا به صورت تلفنی اقدام کنید دوست عزیز :)

 5. سلام مهراز کارت برای همه سنین قابل استفاده است؟

  1. با سلام مهراز کارت برای تمامی اقشار جامعه در هر سن و شرایطی بدون هیچ سقف و محدودیتی قابل استفاده هستش.

  • sarina
  • آبان ۱۸, ۱۴۰۲

  خیلی مفید بود ممنون

 6. سلام وقت بخیر بهترین روش برای سفید کردن دندون چیه؟

  1. سلام وقت بخیر در این رابطه باید با پزشک مشورت کنید تا بهترین گزینه رو بهتون پیشنهاد بدن

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.