سفید شدن دندان های زرد در یک روز

سفید شدن دندان های زرد در یک روز

سفید شدن دندان های زرد در یک روز

قبل از آنکه به روش های سفید کردن دندان ها بپردازیم باید با دلایل زرد شدن آنها آشنا شویم . دلایل متفاوتی برای زرد شدن دندانها وجود دارد. که می‌توان آنها را به دو دلیل تقسیم کنیم : که هر دو علت با افزایش سن بیشتر شده و سفیدی دندان را از بین می‌برند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

از بین رفتن سفیدی دندان ها با وجود لکه ها

انواع غذاها و نوشیدنی‌هایی که روزانه آنها را می خوریم و دقتی در مصرف آنها نداریم می تواند باعث شود تا لکه هایی روی دندان ها به وجود آورند و سفیدی و درخشندگی آنها را از بین ببرند. نوشیدنی هایی مانند قهوه، نوشابه های رنگی، چای پر رنگ می توانند دندان ها را لکه دار کنند. بعضی از این غذاها و نوشیدنی ها نیز باعث شده تا مینای دندان را بپوشاند و باعث افزایش زردی آن شود.

آیا جرمگیری دندان عوارض دارد؟ معایب جرمگیری دندان چیست؟

***از دیگر مواردی که میتواند باعث ایجاد لکه روی دندان ها بشود سیگار کشیدن، مصرف مواد مخدر و یا حتی مصرف بعضی از آنتی بیوتیک ها ***باشد.

نازک شدن مینای دندان

لایه بیرونی دندان ‌ها لایه نازکی به نام مینای دندان تشکیل شده است. مینا لایه ای است سفید رنگ که از ساختار داخلی دندان محافظت می‌کند. سفیدی دندان به دلیل وجود مینای دندان می باشد.

در زیر این لایه نازک سفید رنگ، لایه‌ ای به نام عاج قرار دارد که به رنگ کرم مایل به زرد می باشد. زمانی که لایه مینای دندان نازک شود و یا از بین برود، دندان ها زرد به نظر می‌رسد. بنابراین در این زمان نیاز به سفید کردن دندان های خود دارید. ما در این مطلب راه های سفید کردن دندان در یک روز را برایتان بازگو می کنیم.

ماندگاری بلیچینگ دندان چقدر است؟

سفید شدن دندان های زرد در یک روز

سفید شدن دندان های زرد در یک روز

زرد شدن دندان در اثر عوامل محیطی

برخی از عوامل زرد شدن دندان ها، به محیط بستگی دارند. مواردی مانند ضربه خوردن به دندان که باعث از بین رفتن مینای دندان می شود و یا مصرف بعضی از داروها در طولانی مدت یاعث زرد شدن دندان ها و یا لکه دار شدن آنها می شود.

سفید شدن دندان ها با لامینت چگونه انجام میشود؟

جرمگیری دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

سفید کردن دندان ها

برای اینکه دندان ا را سفید کنیم روش های متفاوتی وجود دارد. ما در ادامه این مطلب به بررسی روشه ای آسان و طبیعی که برای سفید شدن دندان‌ها می باشد می‌پردازیم. شما می‌توانید به روش خانگی اقدامات لازم برای سفید شدن دندانهای زرد را انجام دهید.

سفید کردن دندان | سفید شدن دندان

آموزش روش های سفید شدن دندان های زرد با نمک

1-استفاده از روغن های گیاهی

از روش های سفید کردن دندان های زرد استفاده از روغن ‌های گیاهی است. روغن کشیدن به دندان ها یکی از روش هایی است که در گذشته برای شستشوی دهان و دندان مورد استفاده بوده است و با کمک روغن های طبیعی دندان ها را سفید می کرده اند.

در این روش برای از بین بردن جرم ها و باکتری های جمع شده در روی دندان و نیز باقی مانده غذا در لابلای دندان از روغن های قوی گیاهی استفاده می شود. روغن کشیدن دندان به هیچ عنوان جایگزینی برای مسواک و نخ دندان نمی باشد.

پاره ای از تحقیقات نشان داده است که شستن دهان با روغن های گیاهی مخصوص به سفید شدن دندان ها کمک می‌کند. ولی هیچ شواهدی مبتنی بر نا کار آمد بودن این روش وجود ندارد. پس استفاده از روغن ها، جهت سفید کردن دندانها، نهه تنها بدون ضرر است بلکه مفید و کاربردی نیز می باشد.

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

سریع ترین روش سفید کردن دندان را بشناسید!

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

برای استفاده از این روش، ده دقیقه بعد از مسواک زدن دهان خود را با روغن بشویید و سپس آن را از دهان خود خارج کنید. روغن هایی که برای سفید شدن دندان مفید هستند عبارتند از:

* روغن نارگیل
* روغن افتابگردان
* روغن کنجد

البته با توجه به خوراکی بودن این روغن ها پایین رفتن و غورت آنها هیچگونه ضرری برای فرد ندارد.

قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

آموزش سفید کردن دندان با نشاسته در منزل

2- استفاده از سرکه سیب و جوش شیرین برای سفید کردن دندان

برای سفید کردن دندان های زرد در خانه می توانید مقداری از سرکه سیب را در دهان به مدت 2 دقیقه بپرخانید و بعداز آن، مسواک را به سرکه سیب آغشته کرده و دندانهایتان را با آن بشویید.

**برای از بین بردن سرکه سیب از دهانتان، کافی است یکبار آب را در دهان بچرخانید و خالی کنید.**

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

بررسی علت تغییر رنگ دندان ها

آیا مواد سفید کننده دندان در داروخانه وجود دارد؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

مواد و وسایل جرمگیری دندان را بشناسید!

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

مزایای آمالگام های دندانی

از مزیت های مهم و برجسته آمالگام محکم و با دوام بودن آن است. بنابراین احتمال شکسته شدن آن به نسبت به دیگر انواع مواد پر کننده دندان کمتر است.

افرادی که در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار دارند، برای قسمت های بزرگ دندانی، و نیز برای بخش هایی از دندان مفید هستند که رطوبت باعث شده مواد دیگر مانند رزین ها به سختی با دندان پیوند بخورند.
از مزیت های دیگر پر کردن دندان با آمالگام ارزان بودن آن است که نسبت به دیگر مواد مقرون به صرفه تر می باشد.

مطالعه مطالب مرتبط:

سفید شدن دندان لمینت شده با چه موادی انجام میشود؟

آیا با مهراز کارت میتوان جرمگیری عمیق دندان انجام داد؟

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

آشنایی با معایب بلیچینگ دندان و آموزش روش سفیدی دندان با سیر در منزل …

روش استفاده از چسب سفید کننده دندان چگونه است؟

آموزش سفید کردن دندان ها با نمک در منزل …

بهترین بیمه دندانپزشکی

از مهمترین ویژگی یک بیمه خوب و مناسب برای افرد میتوان به میزان درصد کاهش هزینه های آن اشاره نمود. بیمه دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی کمک شایانی به کاهش هزینه های دندانپزشکی مینماید. از دیگر ویژگی‌های بهترین بیمه دندانپزشکی می‌توان به انتخاب آسان مراکز درمانی و پزشک و همچنین فرآیند سریع تهیه و ارسال بیمه نامه نیز اشاره کرد، که اینها باعث ارتقای تجربه شما در مراقبت‌های دندان می‌شوند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان و سفید کردن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. بلیچینگ بهتره یا جرم گیری؟

  1. با سلام اینکه کدوم روش رو برای سفید کردن دندانهاتون استفاده کنید کاملا سلیقه ای هستش و بستگی به این داره که زردی دندانها چقدر باشه. https://mehrazcard.com/the-cost-of-scaling-teeth/ https://mehrazcard.com/the-cost-of-teeth-bleaching/

  • mino
  • دی ۳, ۱۴۰۱

  بلیچینگ بهتره یا جرم گیری؟

  1. با سلام این مورد بستگی به میزان جرم دندانهای شما داره. پیشنهاد میشه در این مورد حضورا با دندانپزشک مشورت کنید. https://mehrazcard.com/the-cost-of-scaling-teeth/ https://mehrazcard.com/the-cost-of-teeth-bleaching/

 2. سلام من میخوام جرمگیری انجام بدم کدوم کلینیک مهراز بهتره؟

  1. با سلام جرمگیری دندان با کاهش هزینه 50% در تمامی مراکز درمانی مهراز کارت انجام میشه. لیست مراکز و تعرفه ها خدمت شما: https://mehrazcard.com/the-cost-of-scaling-teeth/ https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 3. سلام کارت شما رو چجوری میتونیم تهیه کنیم؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید دوست عزیز ?

 4. سلام من بندرعباس هستم این کارت ها ثبت نام بکنم‌ اینجا بدردم میخوره و ‌‌باید کجا برم؟ ممنون

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید. لیست مراکز خدمت شما:

 5. سلام تخفیفات مهراز محدوده؟

  1. با سلام مهراز کارت برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی کاهش هزینه 30% تا 50% ارائه میده خدمتتون.

 6. هزینه جرمگیری با کارت شما چقدره؟

  1. با سلام با مهراز کارت برای انجام جرمگیری دندان 50% کاهش هزینه خواهید داشت. لیست تعرفه ها خدمت شما.

 7. خیلی عالی بود

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.