سفید شدن دندان بدون کامپوزیت

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت

در جامعه امروز، زیبایی ظاهری به یک اصل فراگیر تبدیل شده است و بسیاری از افراد با یک چالش مشابه روبرو هستند: زرد و کدر شدن رنگ دندان‌ها. این مشکل که با گذر زمان و ناشی از مصرف غذا و نوشیدنی‌ها رخ می‌دهد، بسته به ویژگی‌های دندان‌های هر فرد، میزان متفاوتی دارد. اما خوشبختانه، روش‌های درمانی برای رفع این تغییر رنگ وجود دارند که شامل درمان‌های سریع زیر نظر متخصصان دندانپزشکی و درمان‌های خانگی در طولانی مدت می‌شوند. در ادامه، علاوه بر بررسی علل زرد شدن و تغییر رنگ دندان‌ها، انواع روش‌های سفید شدن دندان بدون کامپوزیت نیز مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

علت زرد شدن دندان‌ها

به طور کلی عواملی مثل نظافت نامناسب مناسب دندان‌ها، تجمع پلاک‌ها، مصرف مواد غذایی نامناسب و رنگی، مصرف دخانیات مثل سیگار و استفاده از دهانشویه‌های حاوی ترکیبات شیمیایی اصلی‌ترین دلایل زرد شدن دندان‌ها هستند.  در کل، این عوامل می‌توانند باعث تغییر رنگ دندان‌ها شده و زمان زرد شدن آن‌ها را تسریع کنند. البته عوامل دیگری مانند پیری طبیعی، برخی بیماری‌ها و داروها نیز می‌توانند به زرد شدن دندان‌ها مربوط باشند.

استفاده از زردچوبه و گلاب برای سفیدی دندان

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

با بیمه دندانپزشکی مهراز میتوانید جرمگیری دندان ارزان و جرمگیری دندان رایگان را تجربه کنید!

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

اهمیت سفید بودن دندان‌ها

 1. ظاهر جذاب: دندان‌های سفید و درخشان ظاهر جذاب و زیبایی به افراد می‌بخشد. لبخند سفید و روشنتر دندان‌ها به شما اعتماد بیشتری به نفس می‌دهد و در برقراری ارتباطات اجتماعی نقش مهمی ایفا می‌کند.
 2. نماد بهداشت و تمیزی: دندان‌های سفید به معنای بهداشت و تمیزی دهان است. وجود لکه‌ها، زبری و رنگ‌های غیرطبیعی روی دندان‌ها نشان‌دهنده عدم مراقبت مناسب از بهداشت دهان و دندان می‌باشد.
 3. افزایش اعتماد به نفس: داشتن دندان‌های سفید و زیبا می‌تواند اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. شما خودتان را راحت‌تر و جذاب‌تر می‌بینید و این می‌تواند تأثیر مثبتی در زندگی روزمره، روابط شخصی و… داشته باشد.
 4. تاثیر روانی: رنگ سفید بر دندان‌ها باعث آرامش و راحتی در دیدار با دیگران می‌شود. این تأثیر روانی می‌تواند در کاهش استرس و اضطراب اجتماعی کمک کند.
 5. تأثیر در جذب شغل و موفقیت: در برخی شغل‌ها و موقعیت‌های کاری، داشتن دندان‌های سفید و زیبا می‌تواند تأثیر قابل توجهی در اولین تماس چشمی با کسانی که ممکن است در انتخاب شما تاثیرگذار هستند، داشته باشد.

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

مواد و وسایل جرمگیری دندان را بشناسید!

بهترین روش‌ سفید شدن دندان‌ها

روش کامپوزیت کردن دندان‌ها به عنوان یکی از متداول‌ترین روش‌های به کار گرفته شده برای داشتن یک لبخند زیبا و جذاب، توجه و استقبال بسیاری را به خود جلب کرده است. در این روش، یک لایه نازک از روکش کامپوزیت بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد، که شکل و ظاهر آن به شرایط و نیازهای دندان‌های هر فرد سازگار است.

کامپوزیت کردن دندان‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا مشکلات گسترده‌ای را رفع کنید. به عنوان مثال، با استفاده از این روش، می‌توانید عیوب ظاهری دندان‌های طبیعی خود را اصلاح کنید. کامپوزیت کردن دندان‌ها مناسب برای افرادی است که می‌خواهند دندان‌های سفید و زیبا داشته باشند. همچنین، این روش برای رفع دندان‌های نامرتب و عارضه‌های دندانی مانند اپن بایت و آندربایت نیز مناسب است. همچنین، می‌توان با استفاده از کامپوزیت، دندان‌های کوتاه و بلند را هم اندازه کرد و لب شکستگی دندان‌ها را نیز رفع کرد.

جرمگیری دندان و سفید کردن دندان با کاهش هزینه 50 درصدی بیمه دندانپزشکی مهراز

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت

 • جرمگیری دندان

جرمگیری دندان یکی از راه‌های متداول در دندانپزشکی برای سفید شدن دندان‌ها است. در این روش، دندانپزشک دندان‌ها را تا خط لثه تمیز می‌کند. همچنین، در صورت نیاز، در جرم‌گیری عمیق، پلاک و تارتار روی دندان‌های زیرخط لثه نیز پاک می‌شوند. این فرایند باعث عقب‌کشیدن آرام بافت لثه می‌شود. سپس با انجام روت پلنینگ، سطوح ریشه‌ها صاف می‌شوند و عوامل التهابی از بین می‌روند. هدف اصلی از جرم‌گیری عمیق و روت پلنینگ، درمان بیماری لثه است، اما به طور همزمان می‌تواند به پاکسازی پلاک و زرد شدن دندان‌ها و در نتیجه سفید شدن آنها کمک کند.

 • بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان یکی دیگر از روش‌های سفید کردن دندان‌ها است. در این روش، از مواد شیمیایی مانند هیدروژن پراکسید یا کاربامید پروکساید به عنوان ماده فعال استفاده می‌شود. این مواد به دندان نفوذ کرده و لکه‌های سطحی و تغییر رنگ عمیق‌تر مینا را از بین می‌برند. بلیچینگ می‌تواند در مدت زمان کمتر از یکسال نتایج قابل توجهی در سفید شدن دندان‌ها به ارمغان بیاورد. با این حال، پس از انجام بلیچینگ، ممکن است نیاز به ترمیم‌های دیگری نیز وجود داشته باشد.

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان در چیست؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

 • روکش دندان

روکش کردن دندان‌ها نیز یکی دیگر از روش‌های سفید کردن دندان بدون کامپوزیت است. در این روش پزشک بعد از معاینه و قالب‌گیری دندان‌ها سفارش ساخت روکش دندان مناسب برای شما را به لابراتوار می‌دهد و در جلسه بعد روکش به راحتی روی دندان شما نصب می‌گردد. روکش دندان علاوه بر سفید و درخشان نشان دادن دندان‌ها شکستگی و ناهنجاری‌های جزئی را هم می‌تواند بپوشاند.

 • لیزر دندان

لیزر دندان یک روش سریع و موثر برای سفید کردن دندان‌ها است. در این روش، لیزر مواد شیمیایی ژل سفیدکننده را فعال می‌کند. این فرایند از چند مرحله ساده تشکیل شده است: قرار دادن محافظ در دهان، محافظت از لثه با لایه‌های محافظ، اعمال ژل و استفاده از لیزر برای فعال‌سازی آن، نگهداری ژل بر روی دندان‌ها و سپس پاکسازی آن، و در پایان شستشوی دهان و برداشتن لایه محافظ از روی لثه.

کدام روش کارساز تر است؟ بلیچینگ یا جرمگیری دندان !

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

سفید کردن دندان در خانه

 • کیت سفید کننده دندان

کیت سفید کننده دندان شامل تری‌های سفید کننده است که قالب‌های پلاستیکی هستند. این تری‌ها حاوی مواد بلیچینگ با درصد بالاتری هستند و می‌توانند نتایج بهتری نسبت به روش‌های دیگر ارائه دهند. دندانپزشک قالب سفارشی براساس دندان‌های شما تهیه کرده و تری‌هایی از پلاستیک انعطاف‌پذیر برای شما ساخته می‌شود. این تری‌ها امکان مستقر شدن مواد بلیچینگ در محل نزدیک به دندان‌ها را فراهم می‌کنند و بهترین نتیجه را به شما می‌دهند. همچنین، این تری‌ها از اثر رقیق شدن بزاق در مواد بلیچینگ جلوگیری می‌کنند.

 • قلم سفید کننده دندان

قلم سفید شدن دندان یک ماده سفید کننده است که در داروخانه‌ها موجود است. این قلم کوچک شبیه به یک لاک سفید کننده دندان است. این قلم‌ها ممکن است مورد علاقه برخی افراد باشند، اما به دلیل حاوی پراکسید، ممکن است خطراتی برای دندان‌های شما وجود داشته باشد. همچنین، تأثیر سفید کنندگی این قلم‌ها حداکثر تا ۶ ماه باقی خواهد ماند.

دستگاه جرمگیری دندان خانگی چگونه کار میکند؟

 • پودر سفید کننده دندان

پودر سفید کننده دندان می‌تواند به طور موقت دندان‌های شما را سفید کند، اما در برخی موارد ممکن است طعم ناخوشایندی را در دهان شما ایجاد کند یا باعث حساسیت شود. این پودرها ممکن است شامل مواد طبیعی مانند پودر پوسته نارگیل یا مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن باشند.

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه چیست؟

سخن پایانی

با توجه به روش‌های موجود برای سفید شدن دندان بدون نیاز به کامپوزیت، می‌توان نتیجه گرفت که افراد می‌توانند با انتخاب روش‌های مناسب و با استفاده از مشاوره متخصصان دندانپزشکی، رنگ زیبا و سفید در دندان‌های خود را بهبود بخشند.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

سفید شدن دندان لمینت شده با چه موادی انجام میشود؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان و سفید کردن دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. تعرفه کامپوزیت رو لطف میکنید

  1. سلام وقت بخیر تعرفه کامپوزیت خدمت شما

 2. خیلی مفیدبود ممنون

 3. تعرفه جرمگیری رو لطف میکنید؟

  1. سلامن وقت بخیر تعرفه جرمگیری خدمت شما

 4. هزینه ویزیت مهراز رایگانه؟

  1. سلام بله

 5. لمینیت دوامش بیشتره یا کامپوزیت؟

  1. سلام وقت بخیر لمینیت دوام و استحکام بیشتری داره

 6. کامپوزیت توی چند جلسه انجام میشه؟

  1. سلام یک جلسه

 7. تعرفه بلیچینگ رو لطف میکنید؟

  1. سلام وقت بخیر تعرفه بلیچینگ خدمت شما

 8. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم کامپوزیت ونیر زود میشکنه؟

  1. سلام دوست عزیز اگر درست مراقبت بشه خیر

 9. با بلیچینگ هم دندونا سفید میشه درسته؟

  1. سلام بله

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.