هزینه کامپوزیت دندان در سال1401 | قیمت کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان
مشاوره رایگان مهراز کارت

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

✔️مشاوره رایگان مهراز کارت

  ✔️مشاوره رایگان با پزشک

   کامپوزیت دندان

   یکی از روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند افراد به کار می رود، کامپوزیت زیبایی دندان می باشد. این روش امروزه طرافداران زیادی دارد.
   ماده سازنده کامپوزیت دندان رزین کامپوزیت می باشد، می توان گفت که ماده ای است که برای پر کردن دندان استفاده می شود.

   ویژگی های کامپوزیت ها

   1- میزان عبور اشعه نور

   2- میزان براق شدن سطح دندانها

   3- میزان رنگ پذیری

   جنس کامپوزیت ها از پلیمر است به همین علت است که تا حدودی تغییر رنگ در طول زمان طبیعی است. قیمت کامپوزیت با متریال پلیمری از لمینت سرامیکی نسبتا ارزان تر است.

   آخرین تعرفه کامپوزیت دندان

   ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50درصدی (تومان)
   1کامپوزیت زیبایی (ونیر کامپوزیت)1/580/000790/000
   2ونیر کامپوزیت (با متد Lyring)3/480/0001/740/000
   کامپوزیت دندان

   از کامپوزیت زیبایی دندان چه میدانید؟

   کامپوزیت زیبایی دندان

   یکی از روش هایی که برای اصلاح طرح لبخند افراد به کار می رود، کامپوزیت زیبایی دندان می باشد. این روش امروزه طرافداران زیادی دارد.
   ماده سازنده کامپوزیت دندان رزین کامپوزیت می باشد، می توان گفت که ماده ای است که برای پر کردن دندان استفاده می شود.

   انواع کامپوزیت دندان

   1. کامپوزیت ریزدانه یا میکروفیل
   2. کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل
   3. هیبرید، میکروهیبرید
   • کامپوزیت درشت دانه یا ماکروفیل: اولین نوع کامپوزیت زیبایی دندان که وارد بازار شد، کامپوزیت ماکروفیل می‌باشد.• کامپوزیت ریز دانه یا میکروفیل: این کامپوزیت‌ها بر خلاف ماکروفیل‌ها که ذرات درشت دارا هستند، از دوام کمتری برخوردارند.• در این نوع از کامپوزیت، که بین کامپوزیت میکروفیل و کامپوزیت ماکروفیل قرار دارد، ذرات کامپوزیت هیبرید بین 10 تا 50 میکرومتر و نیز بین ذرات 40 نانومتر است.

   این گونه مواد دارای فیلر بالایی می باشند که موجب مقاومت آنها در برابر ساییدگی دندان می شود.

   از معایب کامپوزیت هیبرید (کامپوزیت دندان) می توان به کاهش زیبایی آنها به دلیل استهلاک به مرور زمان اشاره کرد. این نوع ماده به دلیل اینکه در یک سطح به طور یک دستی ترمیم نمی شوند، سبب کاهش پولیش و خاصیت بازتاب کنندگی هستند.

   نانو کامپوزیت های: نسل جدیدی از کامپوزیت ها می باشند. که ذرات نانوکامپوزیت های در آن به یکدیگر متصل شده اند.
   جمع شدن ذرات کوچکتر آنها را به ذرات بزرگتر تبدیل می کند، تا مقاومت و قدرت آنها در برابر ساییدگی، افزایش یابد. در واقع می توان عنوان کرد که این نوع کامپوزیت ها بهترین نوع می باشد.

   قیمت بهترین کامپوزیت دندان

   کامپوزیت سرامیکی دندان

   میتوان گفت همه انواع کامپوزیت ها از مواد مشابهی ساخته شده اند اما کامپوزیت سرامیکی دندان یکی از بهترین، زیباترین و مقاوم ترین ها در نوع خود میباشد.

   مراحل کامپوزیت دندان

   برای مراحل روکش و نیز کامپوزیت دندان ها ابتدا نیاز است دندان ها را تمیز کنند، در واقع جرم گیری نمایند تا سطحی تمیز برای به کار گذاشتن روکش داشته باشند. در ادامه دندان ها را خشک می کنند و بدین وسیله از رطوبت یا بزاق دهان جلوگیری می کنند.
   سپس در ادامه قسمت جلویی دندان از مواد اسیدی آغشته می شود تا به چسبیدن ونیرکامپوزیت دندان کمک شود. پس از آن مواد مخصوص (چسب) را بر روی سطح دندان استفاده می کنند. این کار به تجربه و توانایی پزشک نیز بستگی دارد.

   دوام کامپوزیت های دندان

   ماندگاری و دوام کامپوزیت دندان ها بالا می باشد. اما باید در نظر گرفت که احتیاج به مراقبت دارد و نیز می بایست اصول تغذیه ای را رعایت کنید و این را در نظر بگیرید که عمر کامپوزیت ها به بیش از 10 سال می رسد.

   روش مراقبت از دندان های کامپوزیت شده

   • برای مراقبت از دندان ها به صورت مرتب مسواک بزنید.
   •  بعد از مصرف مواد غذایی مانند قهوه و چای که دارای مواد رنگی هستند، بهتر است مسواک بزنید. چرا که این مواد خاصیت رنگ پذیری دارند و تغییر رنگ می یابند.
   • مسواک زدن به تنهایی موجب نظافت دندان ها نمی شود پس من بهتر است از نخ دندان استفاده شود.
   • دقت داشته باشید که خوردن مواد غذایی سفت می تواند به دندان های کامپوزیت شده، آسیب وارد کند و آن ها را دچار سابیدگی نماید. این موارد در مراقبت از کامپوزیت زیبایی دندان موثرند.

    

   کامپوزیت دندان

   انتخاب رنگ در کامپوزیت ونیر

   در این روش به لحاظ گسترده بودن رنگ تمایل دارند که جهت سفید کردن دندان ها، کامپوزیت را انتخاب نمایند. این نکته را نیز باید در نظر گرفت که پزشک می بایست مشاوره ای در رابطه با طرح لبخند، با توجه به سن، رنگ پوست و چهره بیمار انجام دهد.
   گاهی نیز افراد تمایل دارند که رنگ سفیدی دندان خود را خودشان انتخاب کنند. که این مورد نیز در کامپوزیت ها موثر می باشد.

   تاثیر کامپوزیت روی زیبایی چهره

   بحث زیبایی را می توان امروزه از جمله مواردی دانست که توجه زیادی به آن می شود. از جمله این موارد می توان به تاثیر لبخند روی چهره افراد نام برد، همین مسئله موجب شده است که خدمات زیبایی طرفداران بسیاری داشته باشد.

   کامپوزیت ها مشکلاتی همچون تیره شدن رنگ دندان ها، شکستن دندان ها، فاصله ی بین دندان ها و … را از بین برده است. کامپوزیت با حذف مشکلات این چنینی تاثیری باور نکردنی روی چهره افراد خواهد داشت.

   مشاوره رایگان دریافت کنید!