رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

زردی دندان‌ها یکی از مشکلات شایع در جامعه است. که می‌تواند باعث کاهش اعتماد به نفس و رضایت از ظاهر خود شود. در حالی که استفاده از روش‌های حرفه‌ای رفع زردی دندان در مطب دندانپزشکی موثر است. اما هزینه آن برای بسیاری از افراد قابل پرداخت نیست. به همین دلیل روش‌های خانگی برای رفع زردی دندان در خانه جایگاه ویژه‌ای در میان افراد دارند. در این مقاله، به بررسی روش‌های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه می‌پردازیم. مزایا و معایب هر روش را بررسی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم تصمیم درستی برای رفع زردی دندان خود در خانه بگیرید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

روش های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

به طور کلی استفاده از روش‌های خانگی برای سفید کردن دندان‌های کامپوزیت شده مانند استفاده از سرکه، جوش شیرین، زردچوبه و آبلیمو، روش مناسبی نیستند. چون احتمال دارد به دندان‌ها آسیب برسانند. و لکه‌ها و زردی را شدیدتر کنند. پس بهتر است به دندانپزشک مراجعه کرده. و از روش‌های استاندارد و بدون آسیب رساندن به ترمیم‌های دندانی، برای سفید کردن دندان‌ها استفاده کنید. با این حال موارد زیر سه تا از کم خطر‌ترین و بهترین روش‌های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه است.

آیا میدانید اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت امکان پذیر است؟

پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن را با نظارت پزشک می‌توانید برای رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه استفاده کنید. برای استفاده از آن، دندان‌ها را مسواک بزنید و با مخلوطی از آب و پراکسید هیدروژن، به مدت دو دقیقه تمیز کنید. سپس دهان خود را با آب بشویید تا پراکسید هیدروژن روی دندان‌ها باقی نماند.

آموزش جرمگیری دندان خانگی

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

کیت‌های خانگی

یکی از راه‌های رفع زردی کامپوزیت دندان استفاده از کیت‌های خانگی برای سفید کردن دندان‌ است. برای استفاده از این کیت‌ها، ابتدا باید دندان‌های خود را بشویید. و بعد از آن ژل را روی سطح دندان بریزید. سپس با استفاده از نوک قلم، مواد سفید را به سطح دندان بچسبانید. و با لامپ UV مخصوص، کامپوزیت را سفید کنید.

آیا لق شدن دندان بعد از جرمگیری واقعیت دارد؟

پوست موز

راه دیگری که می‌توانید به منظور رفع زردی دندان از آن استفاده کنید. استفاده از روش خانگی با موز است. برای استفاده از این روش، شما نیاز دارید که پوست موز را بردارید و قسمت داخلی آن را روی دندان‌های خود بمالید. پوست موز می‌تواند به عنوان یک جاذب برای زردی دندان عمل کند. و به شما کمک کند تا دندان‌های خود را سفید کنید.

کامپوزیت دندان با بهترین مواد با بالاترین کیفیت با مهراز کارت

رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

علت زرد شدن کامپوزیت دندان

زرد شدن کامپوزیت دندان ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، اما به طور کلی، در ۹۰ درصد موارد دو عامل اصلی زیر منجر به زرد شدن کامپوزیت دندان می‌شوند:

۱- اکسیداسیون: اکسیداسیون به معنی واکنش ماده با اکسیژن هوا است. برخی از مواد موجود در کامپوزیت‌های دندانی می‌توانند با اکسیژن هوا واکنش داشته باشند و باعث زرد شدن آنها شوند.

۲- جذب رنگ: کامپوزیت‌های دندانی ممکن است به رنگ‌هایی که در محیط دهان وجود دارند، حساس باشند و این رنگ‌ها را جذب کنند. از عواملی که باعث جذب رنگ می‌شوند میتوان سیگار کشیدن، مصرف نوشابه‌ها و قهوه، استفاده از داروهایی همچون تتراسایکلین و آموکسی سیلین و عوامل دیگری همچون ترکیدن کامپوزیت در محیط دهان برای مدت زمان طولانی یا عدم مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان را نام برد.

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

مواد و وسایل جرمگیری دندان را بشناسید!

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان

پیشگیری از زرد شدن کامپوزیت دندان

برای پیشگیری از زرد شدن کامپوزیت دندان، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

۱. مراقبت منظم از دهان و دندان: برای پیشگیری از زرد شدن دندان‌های کامپوزیت شده باید به مراقبت دهانی منظم توجه کنید. روزانه دو بار مسواک بزنید و از محصولات بهداشتی مناسب استفاده کنید.

۲. محدود کردن مصرف مواد غذایی تیره رنگ: مصرف مواد غذایی تیره رنگ مانند قهوه، چایی، شکلات و… می‌تواند باعث زرد شدن کامپوزیت شود. پس باید محدودیت در مصرف این مواد را رعایت کنید.

۳. مصرف آب بعد از خوردن و نوشیدن: برای جلوگیری از زرد شدن دندان‌ها بعد از خوردن و نوشیدن، باید حتما آب بنوشید تا با تمیز کردن دهان اثرات مخرب مواد مصرفی را کاهش دهید.

۴. از دهانشویه های شیمیایی مناسب استفاده کنید: استفاده از دهانشویه‌های شیمیایی مناسب می‌تواند به جلوگیری از زرد شدن دندان‌ها کمک کند.

۵. مراجعه به دندانپزشک برای پاکسازی دندان: برای جلوگیری از زرد شدن دندان‌ها باید بصورت دوره‌ای به دندانپزشک مراجعه کرده و دهان خود را پاکسازی کنید.

آموزش مراقبت و شستشوی کامپوزیت دندان

آموزش سفید کردن دندان ها با نمک در منزل …

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

تخفیف دندانپزشکی

تخفیف دندانپزشکی

بهترین روش رفع زردی کامپوزیت دندان

همانطور که گفتیم راه‌های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه روش‌های مناسبی نیستند. بهترین روش‌های سفید کردن کامپوزیت دندان شامل پولیش کردن، بلیچینگ و تعویض کامپوزیت است که در کلینیک انجام می‌گیرد. دندانپزشک متخصص با توجه به شرایط و تغییرات کامپوزیت شما بهترین روش رفع زردی را تعیین می‌کند.

آموزش جرمگیری دندان به روش سنتی در خانه

روش استفاده خمیردندان پولیش دار برای کامپوزیت چگونه است؟

نتیجه گیری

با توجه به مطالب ذکر شده بهتر است از راه‌‌های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه استفاده نکنید، در صورت استفاده باید قبل از شروع با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید. همچنین باید به دقت دستورالعمل استفاده از هر یک از روش‌های فوق را دنبال کنید تا هیچگونه مشکلی برای دندان‌های‌تان پیش نیاید.

از بین بردن جرم دندان سریع چگونه امکان پذیر است؟

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کامپوزیت دندان و جرمگیری دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • omid
  • تیر ۲۴, ۱۴۰۲

  کامپوزیت با چه برندی انجام میدید؟

  1. با سلام تمامی برندهای روز دنیا در مراکز درمانی مهراز کارت موجود هستن. به انتخاب خودتون و با توجه به هزینه مدنظرتون انجام میشه.

 1. سلام تعرفه جرم گیری با مهراز کارت چقدر هستش؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 2. سلام آیا شما کامپوزیت هم انجام میدید؟

  1. سلام بله تمامی خدمات با 50درصد تخفیف انجام میشه. لینک تعرفه خدمت شما.

  • اذر
  • آبان ۱۴, ۱۴۰۲

  خیلی مفید بود ممنون

 3. ممنون از اهنماییاتون

 4. کامپوزیت به دندان اسیب میزنه؟

  1. سلام خیر

 5. سلام وقت بخیر ممکنه بعد از انجام کامپوزیت دهنم بوی بد بگیره؟ یا ربطی نداره

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که بهداشت رو رعایت کنید و پیش متخصص انجام بدید خیر

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.