شستشوی کامپوزیت دندان

شستشوی کامپوزیت دندان

شستشوی کامپوزیت دندان

شستشوی کامپوزیت دندان یکی از اقدامات مهم در حفظ و بهبود بهداشت دهان و دندان است. کامپوزیت دندان، یک ماده ترکیبی است که به طور گسترده در روش‌های ترمیمی دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. با گذشت زمان و استفاده مداوم از کامپوزیت دندان، احتمال ایجاد لکه‌ها و تغییر رنگ بر روی سطح آن افزایش می‌یابد. بنابراین، استفاده از روش‌های شستشوی کامپوزیت دندان برای حفظ و بهبود ظاهر آن اهمیت بسیاری دارد. برای اطلاع از شستشو کامپوزیت دندان و روش‌های سفید کردن آن در این مقاله با ما همراه باشید.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت کردن یک روش متداول برای بهبود ظاهر دندان‌هاست. در این روش یک لایه نازک از مواد کامپوزیتی روی سطح دندان قرار داده می‌شود. کامپوزیت‌ها از ترکیب رزین و پودر سرامیک تشکیل شده‌اند. از مزایای کامپوزیت کردن دندان‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • بهبود ظاهر دندان‌ها: کامپوزیت باعث می‌شود رنگ دندان سفیدتر و زیباتر به نظر برسد.
 • اصلاح شکل دندان‌ها: کامپوزیت می‌تواند برای ترمیم دندان‌های شکسته یا دندان‌هایی که شکل طبیعی خود را از دست داده‌اند، مورد استفاده قرار گیرد.
 • مقاومت بالا: کامپوزیت‌ها استحکام بالایی دارند و در برابر شکستگی و سایش مقاوم هستند.
 • عمر طولانی: کامپوزیت‌ها می‌توانند برای سال‌ها ظاهر زیبای دندان را حفظ کنند.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

آیا میدانید اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت امکان پذیر است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

تغییر رنگ کامپوزیت

تغییر رنگ کامپوزیت دندان‌های جلو پس از مدتی امری طبیعی است و دلایل مختلفی دارد:

 • جذب رنگدانه‌ها: کامپوزیت‌ها می‌توانند با مرور زمان رنگدانه‌های موجود در خوراک و نوشیدنی‌ها را جذب کنند که باعث تغییر رنگ آن‌ها می‌شود.
 • سایش سطحی: سایش طبیعی سطح کامپوزیت باعث کدر شدن و تیرگی رنگ آن می‌شود.
 • لکه‌های سطحی: موادی مثل قهوه، چای و تنباکو می‌توانند لکه‌های سطحی ایجاد کنند.
 • فرسودگی: رزین کامپوزیت به مرور زمان فرسوده شده و این امر باعث تیرگی رنگ می‌شود.
 • عدم رعایت بهداشت دهان: انباشته شدن پلاک و جرم‌های دندانی باعث تغییر رنگ کامپوزیت می‌شود.

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

سفید کردن دندان و کامپوزیت دندان جلو با 50% کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

شستشوی کامپوزیت

شستشوی منظم کامپوزیت دندان برای حفظ زیبایی و بهداشت دندان‌ها و جلوگیری از تغییر رنگ‌ آن‌ها بسیار مهم است. برای شستشو کامپوزیت دندان از مسواک نرم و خمیردندان‌هایی بدون ذرات ساینده استفاده کنید تا به کامپوزیت‌ها آسیب نرسد. روزی حداقل دو بار کامپوزیت‌ها را به مدت ۲ دقیقه مسواک بزنید. از دهانشویه‌های حاوی فلوراید برای تمیز کردن کامپوزیت‌ها استفاده کنید. برای زدودن لکه‌های سطحی می‌توانید از دهانشویه‌های سفید کننده استفاده کنید. البته توجه داشته باشید مسواک زدن یا شستشوی بیش از حد باعث آسیب دیدن کامپوزیت‌ها می‌گردد. پس از صرف غذا یا نوشیدنی، دهان خود را با آب شستشو دهید و سالی یکبار برای پاکسازی و پولیش کامپوزیت‌ها به دندانپزشک مراجعه کنید. پیگیری مرتب بهداشت دهان و شستشوی صحیح، کامپوزیت‌های شما را تا سال‌های طولانی سالم و سفید نگه می‌دارد.

زیبایی طرح لبخند با کامپوزیت دندان با کارت پزشکی مهراز

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

سفید کردن کامپوزیت دندان در خانه

امروزه روش‌های شستشو و سفید کردن کامپوزیت دندان در خانه طرفداران زیادی پیدا کرده است، در این بخش قصد داریم کم عوارض‌ترین روش‌های سفید کردن دندان در خانه را به شما معرفی کنیم.

 1. آب اکسیژنه: آب اکسیژنه غلیظ حاوی پراکسید هیدروژن است که می‌تواند لک‌های سطحی کامپوزیت را پاک کند. اما باید به مقدار کم و با احتیاط استفاده شود.
 2. خمیردندان سفید کننده: خمیردندان‌های حاوی عامل‌های سفیدکننده ملایم مانند سیلیکات سدیم می‌توانند کمک کنند اما نباید به‌طور مداوم استفاده شوند.
 3. نمک و جوش شیرین: مخلوط نمک و جوش شیرین یک ماده ساینده طبیعی است که می‌تواند لک‌های سطحی را پاک کند اما باید با احتیاط مصرف شود.
 4. آبلیمو و نمک: مخلوطی از آبلیمو و نمک سدیم به عنوان یک ترکیب طبیعی سفید کننده عمل می‌کند.

توصیه می‌شود پس از استفاده از این روش‌ها، کامپوزیت‌ها با آب تمیز شسته شوند. بهتر است سفید کردن منظم کامپوزیت‌ها تحت نظر دندانپزشک انجام شود.

روش استفاده خمیردندان پولیش دار برای کامپوزیت چگونه است؟

شستشوی کامپوزیت دندان

شستشوی کامپوزیت دندان

شستشوی کامپوزیت دندان در دندانپزشکی

دندانپزشکان روش‌های حرفه‌ای و ایمن‌تری برای تمیز کردن و سفید نگه داشتن کامپوزیت‌های دندانی دارند:

 1. پولیش کامپوزیت: استفاده از دستگاه‌های پولیش برای صیقل دادن و صاف کردن سطح کامپوزیت‌ها تا لک‌ها و لایه‌های رویی کدر حذف شود.
 2. جت سندینگ: استفاده از ذرات معلق در آب یا هوا به صورت جت با فشار بالا برای تمیزکاری سطح کامپوزیت.
 3. اسید اچینگ: استفاده از اسیدهای ضعیف برای حذف لک‌های سطحی کامپوزیت.
 4. پراکسید هیدروژن: استفاده از پراکسید هیدروژن با غلظت‌های کنترل شده برای سفیدکردن کامپوزیت‌ها.
 5. لیزر سفید کننده: استفاده از لیزر با طول موج‌های خاص برای از بین بردن لک‌های رنگی کامپوزیت.
 6. روکش کامپوزیتی مجدد: در موارد پیشرفته، برداشتن لایه کامپوزیت قدیمی و قرار دادن لایه جدیدی از کامپوزیت.

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

مراقبت از کامپوزیت دندان

برای جلوگیری از تغییر رنگ کامپوزیت دندان باید بهداشت دهان را به طور منظم انجام دهید. حداقل دو بار در روز مسواک بزنید تا باکتری‌های روی دندان‌ها را از بین برود و رنگ کامپوزیت را تغییر نکند.  از مصرف نوشیدنی‌های شیرین پرهیز کنید چون غذاها و نوشیدنی‌های شیرین باعث می‌شود که کامپوزیت دچار تغییر رنگ شود. استفاده از سیگار و قلیان را محدود کنید چون باعث تیره شدن و ایجاد لکه‌های سیاه روی کامپوزیت می‌گردد‌. استفاده از خوراکی‌های سفت می‌تواند طول عمر کامپوزیت شما را کاهش بدهد.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

خلاصه مطلب

سعی کردیم در این مقاله شما را با روش‌های عمده شستشوی کامپوزیت دندان و سفید کردن آن در خانه و مراکز دندانپزشکی آشنا کنیم. با رعایت نکات بهداشتی و احتیاط‌های لازم کامپوزیت کمتر دچار تغییر رنگ می‌گردد. اما در صورت هر گونه تغییر در رنگ آن بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید تا مشکل ایجاد شده سریعا برطرف گردد.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کامپوزیت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. مطالب مفیدی بود ممنون از سایت خوبتون

  1. با سلام ممنون از توجهتون. خوشحالیم که براتون مفید واقع شد.

 2. قیمت کامپوزیت با مهراز کارت چقدر میشه؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 3. سلام آیا کامپوزیت هم شامل تخفیف میشه؟

  1. سلام بله تمامی خدمات شامل 50 درصد تخفیف میشه

 4. میشه با کامپوزیت ترمیم انجام داد؟

  1. بله برای پرکردن و یا ترمیم شکستگی از مواد کامپوزیت استفاده میشه

  • s.m
  • آبان ۹, ۱۴۰۲

  کامپوزیت که میکنی باید حتما بهداشت دندانو رعایت کنی خیلی واجبه

 5. ممنون از محتوای خوبتون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.