قیمت ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی یکی از رایج‌ترین روش‌های درمان ناهنجاری‌های دندانی در سال‌های اخیر بوده است. این نوع ارتودنسی با استفاده از الاینر‌های شفاف، براکت‌های کوچک و شفاف یا پشت سطح داخلی دندان‌ها انجام می‌شود و ظاهری طبیعی به دندان‌ها می‌بخشد. هرچند ارتودنسی نامرئی مزایای زیادی دارد، اما هزینه بالاتر آن نسبت به ارتودنسی معمولی، یکی از دغدغه‌های اصلی بیماران به شمار می‌رود. در این مقاله به بررسی عوامل مؤثر بر قیمت ارتودنسی نامرئی و روش‌های کاهش هزینه آن خواهیم پرداخت.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی یک روش درمانی در زمینه دندانپزشکی است که به منظور صاف و مرتب کردن دندان‌ها و اصلاح مشکلاتی مانند عدم تطابق در سطح تماس دندان‌های بالا و پایین انجام می‌شود. این درمان برای افرادی که با مشکلاتی مثل کجی دندان‌ها، وجود فاصله‌های بین دندان‌ها، شلوغی و ازدحام دندان‌ها یا کراودینگ، انحراف فک، جلو بودن بیش از حد دندان‌های فک بالا و پایین یا اوربایت و آندربایت، قرار گرفتن دندان‌های یک فک پشت دندان‌های فک دیگر یا کراس بایت و… درگیر هستند به ارتودنسی نیاز دارند.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

آیا میدانید مشکلات ارتودنسی دندان چیست؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

کجی و نامرتبی دندان‌ها علاوه بر کاهش گیرایی چهره شما تاثیرات منفی دیگری مثل پوسیدگی دندان‌ها، مشکلات گوارشی، مشکلات تلفظی، بوی بد دهان و… را نیز به دنبال دارد. ارتودنسی با شش روش ثابت، متحرک، دیمون، نامرئی، لینگوال و فانکشنال انجام می‌شود. ارتودنسی یک پروسه درمان طولانی است و تا یک‌دست شدن دندان‌ها ۶ ماه تا ۳ سال ممکن است زمان ببرد، بسیاری از افراد به دنبال ارتودنسی‌های نامرئی هستند.

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

ارتودنسی نامرئی چیست؟!

اگر احتیاج به درمان ارتودنسی دارید، اما نمی‌خواهید کسی متوجه شود، اگر از براکت‌های فلزی درمان خود استقبال نمی‌کنید، اگر به رنگ دندان‌هایتان حساس هستید و می‌خواهید همیشه سفید و جذاب باشند، اگر سن شما بالاست یا مشکل ارتودنسی شما طبیعی و سبک است، ارتودنسی نامرئی بهترین گزینه برای شماست. در این روش درمانی، از انواع مختلف ارتودنسی نامرئی از جمله ارتودنسی شفاف با الاینرهای شفاف و قابل حرکت، ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی، و ارتودنسی با براکت‌های شفاف و همرنگ دندان استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی قیمت ازتودنسی نامرئی نیز میپردازیم…

انواع ارتودنسی دندان را با بیمه دندانپزشکی مهراز به صورت اقساطی انجام دهید…

انواع ارتودنسی نامرئی

 • ارتودنسی با الاینر‌های شفاف

الاینرهای شفاف یا نامرئی در ارتودنسی از جمله پیشرفت‌های اخیر در دندانپزشکی هستند. این الاینرها از مواد شفاف و غیرمتالیک ساخته می‌شوند و بر روی سطح دندان‌ها نصب می‌گردند. بر خلاف الاینرهای فلزی معمولی، الاینرهای شفاف بسیار کمتر قابل مشاهده هستند و ظاهری تقریباً طبیعی به دندان‌ها می‌دهند. الاینرهای شفاف نور را از خود عبور می‌دهند و باعث می‌شوند رنگ طبیعی دندان‌ها حفظ شود. این الاینرها معمولاً از موادی مانند سرامیک، پلیمرهای شفاف یا کامپوزیت‌های شفاف ساخته می‌شوند. بنابراین الاینر شفاف گزینه مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند در طول دوران درمان ارتودنسی، ظاهر طبیعی و زیبای دندان‌های خود را حفظ کنند.

الاینر شفاف چیست؟

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

 • ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی

ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی یکی از انواع رایج ارتودنسی نامرئی است که در آن از براکت‌هایی کوچک و ظریف در پشت دندان‌ها استفاده می‌شود. در این روش، براکت‌ها به صورتی قرار می‌گیرند که از بیرون دندان‌ها قابل رویت نباشند. براکت‌های لینگوال اغلب از جنس فلزاتی مانند استیل ساخته می‌شوند. نحوه عملکرد این روش به این صورت است که براکت‌ها به سطح داخلی دندان‌ها چسبانده یا بسته می‌شوند و نیروی لازم برای جابجایی دندان‌ها و اصلاح موقعیت آن‌ها را فراهم می‌کنند. وایرها یا قوس‌هایی نیز بین براکت‌ها قرار می‌گیرند تا حرکت دندان‌ها را هدایت کنند. بنابراین ارتودنسی لینگوال گزینه مناسبی برای افرادی است که می‌خواهند درمانی نامرئی و با حداقل ناراحتی داشته باشند. پیشنهاد میشود به بررسی قیمت ارتودنسی نامرئی نیز بپردازید!

مدت زمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

 • ارتودنسی با براکت‌های شفاف

ارتودنسی با براکت‌های شفاف یکی دیگر از انواع ارتودنسی نامرئی است که امروزه بسیار محبوب شده است. در این روش از براکت‌هایی استفاده می‌شود که از مواد شفاف ساخته شده‌اند و وقتی به دندان‌ها متصل می‌شوند، تقریباً به طور کامل نامرئی هستند. براکت‌های شفاف معمولاً از جنس پلیمرهای شفاف یا فایبرهای شیشه‌ای ساخته می‌شوند. این براکت‌ها مانند براکت‌های مرسوم، به دندان‌ها چسبانده شده و نیروی لازم برای حرکت دندان‌ها را ایجاد می‌کنند. وایرها یا قوس‌هایی نیز بین براکت‌ها قرار می‌گیرند تا جهت حرکت دندان‌ها را کنترل کنند.

مراحل ارتودنسی نامرئی چیست؟

قیمت ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی نامرئی

قیمت ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی نامرئی دندان بسته به نوع روش مورد استفاده متفاوت است و عوامل زیادی بر روی آن تأثیرگذار هستند:

 • نوع براکت‌های مورد استفاده: براکت‌های سرامیکی یا شفاف قیمت متفاوتی دارند.
 • مارک و شرکت سازنده براکت: برخی برندهای معتبرتر قیمت بالاتری دارند.
 • تعداد دندان‌هایی که نیاز به ارتودنسی دارند.
 • مدت زمان لازم برای انجام ارتودنسی.
 • تخصص و مهارت متخصص ارتودنسی.
 • محل ارائه خدمات ارتودنسی.
 • اضافه کردن خدمات زیبایی دندان در کنار ارتودنسی.
 • هزینه‌های آزمایشگاهی و رادیوگرافی مورد نیاز.

به طور کلی قیمت ارتودنسی نامرئی برای هر فک را می‌توان چیزی حدود ۱۵ الی ۲۰ میلیون تومان تخمین زد.

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

قیمت ارتودنسی با بیمه

عموم بیمه‌های درمانی، ارتودنسی را پوشش نمی‌دهند و هزینه‌های شما آزاد حساب می‌شود. در این شرایط بیمه دندانپزشکی مهراز کارت از معدود بیمه‌نامه‌هایی هست که تخفیفات ویژه‌ ۲۰ تا ۵۰ درصدی برای کاهش قیمت ارتودنسی نامرئی ارائه می‌کند.

طول دوره درمان با این ارتودنسی

طول دوره درمان ناهنجاری‌های دندانی با ارتودنسی نامرئی بستگی به عوامل زیادی دارد:

 • شدت ناهنجاری: هرچقدر ناهنجاری شدیدتر باشد، زمان درمان طولانی‌تر خواهد بود.
 • سن بیمار: در افراد جوان‌تر، دندان‌ها سریع‌تر حرکت می‌کنند.
 • نوع دستگاه: دستگاه‌های ثابت نسبت به دستگاه‌های متحرک زمان بیشتری می‌برند.
 • پیگیری‌های بیمار: پیگیری‌های منظم به سریع‌تر شدن روند درمان کمک می‌کند.
 • تعداد دندان‌هایی که به ارتودنسی نیاز دارند: هرچه تعداد دندان‌های تحت درمان بیشتر باشد، طول درمان نیز بیشتر خواهد بود.

به‌طور کلی، مدت زمان متوسط درمان با ارتودنسی نامرئی بین ۱۲ تا ۲۴ ماه است. البته در برخی موارد پیچیده ممکن است تا ۳۶ ماه هم طول بکشد. با این حال، طول دقیق درمان باید توسط دندانپزشک مشخص شود.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

ارتودنسی

ارتودنسی

نتیجه گیری

در مجموع می‌توان گفت قیمت ارتودنسی نامرئی بسته به نوع روش، متخصص، شدت ناهنجاری و عوامل دیگر می‌تواند بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان به ازای هر فک متغیر باشد. هرچند هزینه اولیه ارتودنسی نامرئی بالاست، اما با توجه به مزایای زیاد این روش از جمله ظاهر طبیعی و زیبای دندان‌ها و افزایش اعتماد به نفس، سرمایه‌گذاری مناسبی به حساب می‌آید. بیماران می‌توانند با انتخاب صحیح متخصص، براکت و در نظر گرفتن تخفیفات، هزینه نهایی را تا حد امکان کاهش دهند.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. چقدر خووب شما هم این نوع ارتودنسی رو انجام میدید؟

  1. با سلام بله. توسط متخصص با 30% کاهش هزینه انجام میشه. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کنید.

 2. سلام قیمت ارتودنسی با مهراز کارت چقدره؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

  • عسل
  • مهر ۱۵, ۱۴۰۲

  من با مهراز کارت درمان انجام دادم و راضی هستم

  1. باعث افتخاره دوست عزیز، در خدمت شما هستیم

 3. سلام مراکز مهراز کارت کجاست؟

  1. سلام "لینک مراکز" خدمت شما

  • maleki
  • آبان ۹, ۱۴۰۲

  ارتودنسی نامرئی خوب هست اصن؟

  1. سلام دوست عزیز بله چرا که نه

 4. ممنون از محتوای خوبتون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.