الاینر شفاف

الاینر شفاف

الاینر شفاف

آیا دندان‌های منظم و صاف همیشه یک آرزوی برآورده‌ نشده برای شما بوده است؟ آیا تا به حال به دنبال یک راه حل سریع، بی‌سر‌وصدا و موثر برای مرتب کردن دندان‌هایتان بوده‌اید؟ درمان ارتودنسی نامرئی با استفاده از الاینر شفاف، جدیدترین و بهترین روش برای بهبود ترتیب و شکل دندان‌هاست.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی نامرئی، یک روش پیشرفته در حوزه ارتودنسی است. که به منظور برطرف کردن ناهماهنگی‌های دندانی و فکی و همچنین بهبود تراز و تنظیم دندان‌ها استفاده می‌شود. این روش از دستگاه‌های ارتودنسی استفاده می‌کند. که به صورت نامرئی و کاملاً غیر قابل تشخیص با چشم، دندان‌ها را تصحیح می‌کنند. دستگاه‌های ارتودنسی نامرئی بر اساس شکل، ظاهر و روش درمان دسته‌بندی می‌شوند. به طور کلی، دو دسته اصلی وجود دارد: ارتودنسی ثابت و ارتودنسی متحرک. در ارتودنسی ثابت، دستگاه‌ها به دندان‌ها متصل شده و در طول درمان ثابت باقی می‌مانند.

اما در ارتودنسی متحرک، از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود. که قابلیت جابجایی دارند و در طول درمان، ممکن است حرکت کنند. همچنین، دستگاه‌های ارتودنسی بر اساس قابلیت تشخیص آن‌ها تقسیم‌بندی می‌شوند. در این حالت، دستگاه‌های قابل رؤیت که به راحتی توسط دیگران قابل مشاهده هستند، به عنوان ارتودنسی مرئی شناخته می‌شوند. اما دستگاه‌هایی که به سختی قابل تشخیص هستند و درمان به صورت نامرئی انجام می‌شود، به عنوان ارتودنسی نامرئی معروف هستند.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

ارتودنسی نامریی برای چه افرادی مناسب است؟

ارتودنسی نامرئی، یا ارتودنسی شفاف الاینر، گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که نیازمند ارتودنسی هستند، اما می‌خواهند درمانشان به صورت نامرئی باشد. از این روش می‌توان در صورتی استفاده کرد که شما تمایلی به استفاده از دستگاه‌های فلزی ندارید، روی رنگ دندان‌هایتان حساس هستید و می‌خواهید آن‌ها همیشه سفید و زیبا به نظر برسند، سن شما بالا است و نیاز به درمان شدید ندارید یا مشکلات ارتودنسی شما نیاز به اصلاح جزئی دارند.

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

آشنایی با ارتودنسی شفاف الاینر

به طور  کلی می‌توان گفت که ارتودنسی شفاف الاینر یک روش درمانی در حوزه ارتودنسی است که با استفاده از پلاک‌های شفاف دندانی صورت می‌گیرد. این پلاک‌ها به صورت سفارشی و با استفاده از اسکن ۳ بعدی، ساخته می‌شوند و روی دندان‌ها قرار می‌گیرند. آن‌ها به منظم شدن دندان‌ها کمک کرده و برای تنظیم و تراز کردن آن‌ها استفاده می‌شوند. در ارتودنسی شفاف الاینر، از تکنولوژی بی‌سیم استفاده می‌شود و هیچ سیمی در درمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. پلاک‌ها از مواد پلاستیکی ویژه ساخته می‌شوند و به دلیل شفافیت آن‌ها، به صورت نامرئی در دهان قرار می‌گیرند. مزایای استفاده از ارتودنسی شفاف الاینر شامل عدم قابلیت تشخیص آن‌ها به راحتی، راحتی در استفاده و تمیز کردن، عدم نیاز به تنظیمات مکرر در دوره درمانی و امکان خارج کردن آن‌ها در زمان‌هایی که لازم است می‌باشد.

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

فرآیند درمان با الاینر شفاف

فرآیند درمان ناهنجاری و نامنظمی دندان‌ها با استفاده از الاینر شفاف به شرح زیر است:

۱. برنامه درمان اختصاصی: برای داشتن یک برنامه درمان اختصاصی، ارتودنتیست شما نیازمند معاینه‌ای دقیق از دهان و دندان‌های شما است. ارتودنتیست با بررسی وضعیت شما و تهیه عکس‌های مورد نیاز، یک نقشه درمانی اختصاصی برای شما طراحی می‌کند.

۲. آماده‌سازی الاینر‌ها:‌ نقشه درمانی شما با استفاده از نرم‌افزارهای سه‌بعدی به صورت دیجیتال آماده و سپس قالب‌های مربوط به الاینر‌ها براساس این نقشه درمانی ساخته می‌شوند.

۳. استفاده روزانه از الاینر‌ها: با پایبندی به دستورات ارتودنتیست، شما باید الاینر‌ها را روزانه بین ۱۸ تا ۲۲ ساعت استفاده کنید. الاینر‌ها معمولاً بین ۱ تا ۲ هفته استفاده می‌شوند و در طول این مدت، آن‌ها به تدریج شکل دندان‌های شما را تغییر می‌دهند. بهترین زمان استفاده از الاینر‌ها شب در زمان خواب است.

۴. استفاده از نگهدارنده‌ها: پس از اتمام درمان با الاینر، نگهدارنده‌ها استفاده می‌شوند تا دندان‌ها را در موقعیت صحیح نگه دارند. این نگهدارنده‌ها از دهان شما قالب‌گیری می‌شوند و برای استفاده در مدت زمان مشخصی (معمولاً شبانه) توصیه می‌شوند تا از بازگشت دوباره حرکت دندان‌ها جلوگیری شود.

بهترین سن ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

الاینر شفاف

الاینر شفاف

درمان ارتودنسی با الاینر‌ها چقدر طول می کشد؟

درمان ارتودنسی نامرئی (مانند درمان با الاینر شفاف) معمولاً زمانی بین ۶ تا ۳۶ ماه طول می‌کشد، با این حال، هر مورد درمانی ممکن است به طور متفاوتی طول بکشد. مدت زمان دقیق درمان بستگی به عوامل مختلفی مثل پیچیدگی مشکلات ارتودنسی، همکاری بیمار، هدف درمان، سن بیمار، حرکت دندان‌ها، نیاز به درمان‌های زمینه‌ای و…  دارد. بهترین راه برای داشتن اطلاعات دقیق درباره مدت زمان درمان، مشاوره با یک ارتودنتیست است. ارتودنتیست با بررسی شرایط دندان‌ها و نیازهای شما، می‌تواند یک برنامه درمانی خاص و زمانبندی را برای شما تعیین کند.

ارتودنسی دندان ارزان و ارتودنسی دندان اقساطی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

نکات نگهداری الاینر‌های شفاف

پس از برداشتن الاینر‌ها از روی دندان، آنها را با آب سرد یا گرم شستشو دهید، اما از آب داغ خودداری کنید زیرا ممکن است باعث جمع شدگی و آسیب به پلاستیک الاینر شود. قبل از استفاده مجدد، دندان‌های خود را مسواک کرده و از نخ دندان استفاده کنید. همچنین، الاینر را در نگهدارنده یا پاک‌کننده دندان مصنوعی مرطوب نگهدارید. قبل از مصرف غذا، الاینر را از دهان خارج کنید. بهتر است روزانه الاینر را با استفاده از صابون ملایم تمیز کنید، اما خمیر دندان را برای تمیز کردن الاینر به کار نبرید.

قیمت الاینر دندان با مهراز کارت چقدر است؟

کشیدن دندان پیش از شروع درمان ارتودنسی

در برخی موارد ممکن است قبل از شروع درمان ارتودنسی با الاینر شفاف نیاز به کشیدن دندان‌ها باشد. این امر معمولاً در مواردی رخ می‌دهد که فضای کافی برای ترتیب صحیح دندان‌ها وجود نداشته باشد. با کشیدن دندان‌ها، فضای لازم برای تغییر موقعیت دندان‌ها با الاینر شفاف فراهم می‌شود و درمان به طور مؤثر‌تر صورت می‌گیرد.

کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد؟

در مورد احساس درد، تجربه هر فرد ممکن است متفاوت باشد و نمی‌توان یک قاعده عمومی برای کشیدن دندان‌ها تعیین کرد. اما به طور کلی درد پس از کشیدن دندان ممکن است بسته به موقعیت دندان کشیده شده در فک، تفاوت داشته باشد. استخوان‌های فک پایین قوی‌تر از استخوان‌های فک بالا هستند، به همین دلیل درد پس از کشیدن دندان در فک پایین ممکن است شدیدتر از دندان‌های فک بالا باشد.

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

سخن پایانی

الاینر‌های شفاف به عنوان یک روش موثر در درمان ارتودنسی به کار گرفته می‌شوند. این فناوری نوین امکان تغییر و تنظیم تدریجی موقعیت دندان‌ها را فراهم می‌کند و به بیماران امکان می‌دهد تا به طور نامحسوس و بدون نیاز به برچسب‌ها و سیم‌های فلزی، به بهبود ظاهر و تراز کردن دندان‌های خود برسند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. شما فروش محصولم دارید؟

  1. سلام دوست عزیز خیر

 2. عالی بود

 3. ارتودنسی اقساطی هم میشه؟

  1. سلام بله

 4. برای خدمات زیبایی چقدرتخفیف دارید؟

  1. سلام 30 درصد

 5. میشه تلفنی هم بیمه رو تهیه کرد؟

  1. سلام بله

 6. بیمه رو هر سال باید تمدید کرد؟

  1. سلام بله

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.