قیمت ارتودنسی دندان های جلو

قیمت ارتودنسی دندان های جلو

قیمت ارتودنسی دندان های جلو

ارتودنسی یکی از درمان ‌های مهم و حیاتی در حوزه بهداشت دهان و دندانپزشکی است. که به بهبود زیبایی و عملکرد بهتر دندان‌ها کمک می‌کند. دندان‌های جلو، به‌عنوان نقطه توجه اصلی در لبخند و صورت انسان، از اهمیت ویژه‌ای برخورداراند. در اینجا است که قیمت ارتودنسی دندان های جلو برای برخی افراد مهم میشود. در این مقاله از مهراز کارت، به بررسی ارتودنسی دندان‌های جلو و اهمیت آن برای افرادی که به دنبال یک لبخند زیبا و سالم هستند، می‌پردازیم…

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

مفهوم ارتودنسی و اهمیت آن

ارتودنسی دندان به عنوان یک زمینه مهم در علوم دندانپزشکی، به تصحیح و اصلاح ترتیب و موقعیت دندان‌ها و فک‌ها کمک میکند. این فرایند درمانی شامل استفاده از ابزارها و دستگاه‌های مخصوصی می‌شود. که به دندان‌ها و فک‌ها فشار و کشش می‌آورند تا به موقعیت درست و ایده‌آل خود برسند. ارتودنسی به‌طور کلی بر روی تصحیح موقعیت دندان‌ها و جلوگیری از مشکلاتی مانند انحراف‌های فکی و دندانی تمرکز دارد.

اهمیت ارتودنسی دندان:

بهبود زیبایی:

یکی از اهمیت‌های بزرگ ارتودنسی، بهبود زیبایی در لبخند است. دندان‌های صحیح و مرتب، یک لبخند جذاب و زیبا را ایجاد می‌کنند. که به افراد اعتماد به نفس بیشتری می‌دهد.

بهبود عملکرد:

دندان‌ها و فک‌ها اگر در موقعیت صحیح خود باشند باعث عملکرد بهتر دهان، گوشتها و مفصل‌های فک می‌شوند. این می‌تواند به بهبود فرآیند غذا ‌خوردن، صحبت کردن و حتی تنفس کمک کند.

پیشگیری از مشکلات بهداشتی:

دندان‌ها و فک‌های ناهمسان می‌توانند منجر به مشکلات بهداشتی مانند تراکم‌های دندانی، بیش از حد فشار بر دندان‌ها و مشکلات لثه‌ای بشوند. ارتودنسی می‌تواند از این مشکلات به‌طور قابل توجهی بکاهد.

اصلاح مشکلات تنفسی:

برخی مشکلات تنفسی مانند وقتی که راه‌های هوا در دهان بسته شده، می‌تواند به دنبال انحراف‌های فکی ایجاد شده باشد. با تصحیح این مورد، ارتودنسی می‌تواند به بهبود مشکلات تنفسی کمک کند.

افزایش اعتماد به نفس و کاهش قیمت ارتودنسی دندان های جلو

داشتن یک لبخند زیبا وهمچنین دندان‌های منظم می‌تواند باعث افزایش اعتماد به نفس در افراد شود. و آن‌ها را از انجام اعمال روزمره و ارتباط با دیگران خجالت زده نکند.

به طور کلی، ارتودنسی دندان نه ‌تنها برای بهبود زیبایی و ارتباط اجتماعی اهمیت دارد. بلکه به عنوان یکی از راهکارهای حیاتی برای حفظ بهداشت دهان و دندان و درمان ناهنجاری ها نیز شناخته می‌شود.

ارتودنسی دندان را توسط متخصص، با جدید ترین روش و مناسب ترین قیمت در کلینیک های دندانپزشکی مهراز انجام دهید!

مشکلات شایع دندان های جلو برای ارتودنسی

دندان‌های جلو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله فشار نامتناسب، بریدگی‌ها، فاصله‌های بزرگ بین دندان‌ها یا انحراف‌های جانبی با مشکل رو به رو شوند. این مشکلات می‌توانند باعث عدم اعتماد به نفس و اختلالات عملکردی در دهان و دندان شوند.

مشکلات شایعی که ممکن است فرد نیازمند ارتودنسی دندان‌های جلو باشند عبارتند از:

 1. از دست دادن ترتیب:

این مشکل معمولاً به دلیل فشارهای نامناسب یا عدم وجود فضای کافی بین دندان‌ها رخ می‌دهد که منجر به انحراف دندان‌ها و از دست دادن ترتیب مناسب آن‌ها می‌شود.

 1. بریدگی (فاصله) دندان‌ها با قیمت مناسب ارتودنسی دندان های جلو:

در صورتی که دندان‌های جلویی آسیب دیده باشند، ارتودنسی ممکن است برای بهبود شکل و ترتیب آن‌ها لازم باشد.

 1. فاصله‌های زیاد بین دندان‌ها (دیستما):

این مشکل ممکن است به دلیل بزرگی اندازه دهان، دندان‌های کوچک یا مشکلات ارثی اتفاق بیافتد و ممکن است نیاز به ارتودنسی جهت بستن این فواصل باشد.

 1. پیچش دندان‌ها:

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که به دندان‌ها ناهنجاری وارد شده. و از محل خود منحرف می‌شوند، که این مشکل میتواند به وسیله ارتودنسی تصحیح شود.

 1. سوما (جلو رفتن دندان‌ها):

این مشکل زمانی رخ می‌دهد که دندان‌ها بیش از حد رو به جلو حرکت کرده اند. و ظاهر خنثی لبخند را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند، که ممکن است نیاز به ارتودنسی داشته باشد.

 1. تراکم دندانی:

در برخی موارد، دندان‌های جلو ممکن است به شکل بسیار نزدیک یکدیگر قرار گیرند. که باعث مشکلاتی مانند گیر غذایی، پوسیدگی و مسائل بهداشتی می‌شود. و نیاز به ارتودنسی دارد.

با توجه به نوع و شدت مشکلات دندانتان، دندانپزشک ارتودنتیست می‌تواند به شما راهکارهای مناسب برای ارتودنسی دندان‌های جلو را پیشنهاد دهد.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو

قیمت ارتودنسی دندان های جلو

ارتودنسی دندان های جلو برای چه کسانی مناسب است؟

ارتودنسی دندان‌های جلو برای افرادی مناسب است که با یک یا چند مشکل از جمله موارد زیر مواجه هستند:

تغییرات در ترتیب دندان‌ها:

افرادی که دندان‌های جلویی آن‌ها بریدگی دارد، فاصله بین دندان‌ها بیش از حد بزرگ است، یا دندان‌های آن‌ها به شکل نامناسبی قرار دارند، ممکن است به ارتودنسی نیاز داشته باشند.

مشکلات عملکردی:

افرادی که مشکلاتی مانند بایت نادرست (هنگام بستن دهان)، دشواری‌های در حالت خوردن و حتی مشکلات تنفسی به دلیل موقعیت نامناسب دندان‌ها دارند، می‌توانند با ارتودنسی بهبود یابند.

اختلالات زیبایی:

افرادی که با مشکلات زیبایی لبخند مانند پوسیدگی‌ها، فراوانی ناهنجاری‌های دندانی، یا لبخند‌های ناهمسان روبه‌رو هستند، ارتودنسی میتواند در بهبود مشکلات به انها کمک کند.

بهبود اعتماد به نفس:

افرادی که با اعتماد به نفس کاهش یافته به دلیل مشکلات دندانی رو به رو هستند، ارتودنسی می‌تواند بهبود قابل ملاحظه‌ای در اعتماد به نفس و ارتباط اجتماعی آن‌ها داشته باشد.

پیشگیری از مشکلات بهداشتی:

ارتودنسی می‌تواند از ایجاد مشکلات بهداشتی مانند بیماری‌های لثه‌ای یا تراکم دندانی جلوگیری کرده و به حفظ بهداشت دهان و دندان کمک کند.

به طور کلی، اگر شما یا کودکانتان با یکی یا چند مورد از مشکلات فوق روبرو هستید، مشاوره با یک دندانپزشک ارتودنتیست بهترین راه برای تعیین این است که آیا ارتودنسی برای شما مناسب است یا خیر.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با مهراز کارت

همانطور که میدانید امروزه هزینه های انجام ارتودنسی دندان بسیار بالا رفته و به همین سبب ممکن است برای برخی افراد انجام آن دور از دسترس باشد. اما شما میتوانید با داشتن مهراز کارت از ۳۰ درصد تخفیف واقعی بهره مند شده و علاوه بر ان میتوانید با پرداخت اقساط، خدمات ارتودنسی را با خیالی اسوده از هزینه های ان استفاده بفرمایید.

راهکارهای کاهش قیمت ارتودنسی دندان های جلو

برای اصلاح دندان‌های جلو، راهکارهای متفاوتی وجود دارد. از جمله مهمترین روش‌های ارتودنسی برای این منظور عبارتند از: براکت‌ها و بندهای ارتودنسی، روش‌های شفاف ارتودنسی مانند اینویزالاینر و الاینرهای شفاف، و همچنین روش‌های جراحی در مواردی که ارتودنسی معمولی نتایج مطلوب را نداشته باشد.

برای اصلاح و بهبود موقعیت دندان‌های جلو، چندین راهکار ارتودنسی وجود دارد که در اینجا به شرح انها پرداخته ایم:

براکت‌های متحرک (معمولی یا شفاف):

براکت‌ها ، که ممکن است شفاف یا متحرک باشند، به دندان‌های جلویی نصب شده و سپس با سیم‌های فلزی یا پلاستیکی به هم متصل می‌شوند. این روش برای موارد جدی ترتیب دندان‌ها مناسب است.

اینویزیلاین:

اینویزیلاین ها یا الاینرهای شفاف، نوعی از براکت‌های شفاف هستند که مانند دندان‌های شبه‌ شفاف انعطاف پذیر هستند و شفافیت بیشتری دارند. آن‌ها به طور تدریجی دندان‌ها را به موقعیت مطلوب می‌رسانند و برای مواردی با فشارهای کمتر مناسب میباشند.

بندهای ارتودنسی:

در برخی موارد از بندهای ارتودنسی برای بهبود ترتیب دندان‌ها و اصلاح موقعیت آن‌ها استفاده می‌شود. این بندها معمولاً در طول شب بر روی دندان‌ها قرار داده میشوند و به تدریج دندان‌ها را در جای خود تنظیم می‌کنند.

جراحی ارتودنسی:

در برخی موارد، ارتودنسی به تنهایی کافی نیست و نیاز به جراحی دندان‌ها یا فک‌ها دارد تا مشکلاتی مانند انحراف‌های جلویی یا اصلاح فک‌ها حل شود.

استفاده از تکنیک‌های پیشرفته مانند لیزر:

بعضی از دندانپزشکان از تکنیک‌های پیشرفته تر مانند لیزر برای تسریع در فرآیند ارتودنسی و کاهش عوارض جانبی استفاده می‌کنند.

مراقبت‌های درمانی دوره‌ای:

البته، بعد از اتمام درمان ارتودنسی، مراقبت‌های درمانی دوره‌ای مانند استفاده از ریتینرها و ملاقات‌های منظم با دندانپزشک ارتودنتیست برای حفظ نتایج بهتر نیاز است.

همچنین برای تصمیم گیری در مورد روش ارتودنسی مناسب برای شما، مهم است که با یک دندانپزشک ارتودنتیست مشورت کنید و با او مشکلات و اهداف خود را بررسی کنید.

مزایا و معایب ارتودنسی دندان های جلو

روش ها و فرایند های درمانی برای حل ناهنجاری های دندانی، هرکدام تأثیرات خود را بر روی زندگی فرد دارند. در ادامه به بررسی مزایا و معایب هرکدام از آن‌ها می‌پردازیم:

مزایای ارتودنسی دندان های جلو:

بهبود زیبایی لبخند:

اصلاح دندان‌های جلو از طریق ارتودنسی می‌تواند به بهبود زیبایی و جذابیت لبخند کمک کند و باعث افزایش اعتماد به نفس فرد شود.

افزایش عملکرد دهان:

اگر دندان‌های جلو در موقعیت صحیح خود باشند، بهترین عملکرد خود را ارائه می‌دهند، که می‌تواند بر فرآیند هضم، صحبت کردن و حتی تنفس هم تأثیرگذار باشد.

کاهش مشکلات بهداشتی:

اصلاح دندان‌های جلو می‌تواند به کاهش مشکلاتی نظیر تراکم دندانی، زخم‌های دهانی و مشکلات لثه‌ای کمک کند.

افزایش پیشرفت درمان:

ارتودنسی دندان‌های جلو می‌تواند به میزان قابل توجهی فرآیند درمان بیماری‌های دهان و دندان را بهبود ببخشد.

معایب ارتودنسی دندان های جلو:

زمان‌ بر بودن درمان:

فرآیند ارتودنسی ممکن است به مدت چندین ماه یا حتی سال‌ها به طول بیانجامد و نیاز به صبر و همکاری فرد با دندانپزشک را دارد.

مشکلات خوردن و تمیزی:

برای افرادی که براکت‌ها را روی دندان‌های خود دارند، ممکن است مشکلاتی مانند مشکل در خوردن یا تمیز کردن دندان‌ها را داشته باشند.

مشکل قیمت ارتودنسی دندان های جلو:

درمان ارتودنسی ممکن است هزینه‌های زیادی را برای بیمار به همراه داشته باشد، بنابراین بعضی از افراد ممکن است قادر به تحمل هزینه‌های آن نباشند. که البته با داشتن بیمه مهراز میتوانید با کاهش ۳۰ درصدی و پرداخت اقساط هزینه های ان را کاهش دهید.

احتمال نیاز به جراحی:

در برخی موارد، ارتودنسی تنها به تنهایی نمی‌تواند مشکلات دندان‌های جلو را حل کرده و نیاز به جراحی جهت اصلاح وضعیت فک و دندان‌ها را ایجاد می‌کند.

در نهایت، تصمیم برای انجام ارتودنسی باید با مشورت با دندانپزشک انجام شده و بررسی دقیق مزایا و معایب، به دانش و شرایط خاص فرد بستگی دارد.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو

قیمت ارتودنسی دندان های جلو

چند روز بعد از کشیدن دندان میتوان ارتودنسی گذاشت؟

پس از کشیدن یک دندان، معمولاً دندانپزشکان توصیه می‌کنند که حداکثر ۱۰ تا ۱۴ روز صبر کنید تا جایگاه خالی پس از کشیدن دندان به‌خوبی بسته شود و بازیافت دهانی کامل رخ دهد. اما در صورتی که جای خالی دندان کشیده شده کم باشد میتوان با ارتودنسی جای خالی را پر نمود. درصورتی که جای خالی ایجاد شده در لثه بیش از حد نرمال باشد شما میتوانید با ایمپلنت یا دندان مصنوعی ان را پر نمایید.

مراقبت های بعد از ارتودنسی دندان های جلو

مراقبت‌های بعد از تمام شدن درمان ارتودنسی دندان‌های جلو بسیار مهم است تا نتایج به دست آمده حفظ شده و دندان‌ها به موقعیت جدید خود استقرار یابند. در اینجا به برخی از مراقبت‌های بعد از ارتودنسی اشاره میکنیم:

استفاده از ریتینرها برای کاهش قیمت ارتودنسی دندان های جلو:

بعد از اتمام فرایند درمان ارتودنسی، دندانپزشک شما ممکن است شما را به استفاده از ریتینرها (نوعی قالب‌هایی که برای حفظ موقعیت جدید دندان‌ها استفاده می‌شوند) ارجاع دهد. این ریتینرها معمولاً در طول شب گذاشته می‌شوند و باید به طور منظم استفاده شوند تا دندان‌ها به موقعیت جدید خود بسته نشوند.

بازدیدهای منظم دندانپزشک:

بعد از اتمام درمان، بازدیدهای منظم از دندانپزشک ارتودنتیست برای ارزیابی و پیگیری وضعیت دندان‌هایتان بسیار مهم است. در این بازدیدها، دندانپزشک می‌تواند موقعیت دندان‌ها را بررسی کرده و هرگونه تغییرات یا مشکلاتی که برای شما رخ داده است را به دست آورده و درمان کند.

پاکسازی و بهداشت دهان:

حفظ بهداشت دهان بعد از انجام ارتودنسی بسیار اهمیت دارد. شما باید دندان‌های خود را دو بار در روز با استفاده از مسواک ارتودنسی و استفاده از نخ دندان برای پاک کردن بین دندان‌ها استفاده کنید.

مراقبت از ریتینرها:

در صورت استفاده از ریتینرها، بسیار مهم است که آن‌ها را به درستی نگهداری کنید و به دقت به دستورات دندانپزشک خود عمل کنید. همچنین، ریتینرها را به ‌طور منظم تمیز کنید و آن‌ها را در موقعیت مناسب حفظ کنید.

جلوگیری از موارد تروما:

با جلوگیری از مواردی مانند ضربه خوردن به دهان، استفاده از اشیاء سخت یا خطرناک برای دندان‌ها، محافظت کنید. این اقدامات می‌توانند از خطر آسیب دیدگی دندان‌ها بعد از درمان ارتودنسی جلوگیری کنند.

با اجرای مراقبت‌های مناسب بعد از اتمام درمان ارتودنسی، می‌توانید نتایج ایجاد شده بعد از درمان را حفظ کرده و دندان‌های خود را در وضعیت بهتری نسبت به گذشته حفظ کنید.

سخن پایانی درباره قیمت ارتودنسی دندان های جلو

ارتودنسی دندان‌های جلو به‌عنوان یک روش موثر برای بهبود زیبایی و عملکرد دندان‌ها مورد توجه قرار گرفته است. برای افرادی که با مشکلات دندانی در این قسمت روبرو هستند، مهم است که با دندانپزشک خود مشورت کنند و بهترین راهکار برای درمان مشکلات خود را بررسی کنند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ارتودنسی اقساطی هم میشه؟

  1. سلام بله

 2. برای کودکان هم انجام میدین؟

  1. سلام بله

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.