قیمت ارتودنسی دندان در سال1401 | هزینه ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان با مهراز کارت

 🔗 هزینه ارتودنسی

 🔗 بهترین نوع ارتودنسی

 🔗 انواع ارتودنسی

جهت دریافت تخفیف ارتودنسی کلیک کنید

تهیه بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی

مشاوره رایگان مهراز کارت

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

✔️ مشاوره رایگان مهراز کارت

  ✔️ مشاوره رایگان با پزشکان

   هزینه ارتودنسی دندان

   یکی از بهترین درمان ها برای افرادی که دچار مشکل عدم جفت شدن فک و به هم ریختگی دندانها هستند، ارتودنسی است. تغییر رنگ دندان ها بعد از ارتودنسی امری طبیعی است ولی میتوان با رعایت اصول مراقبتی از این عارضه جلوگیری نمود.

   ارتودنسی دندان کودکان

   توجه داشته باشید که برای رفع ناهنجاری های فک و به هم ریختگی دندانها حتما باید به متخصص ارتودنسی مراجعه نمائید. درمان ارتودنسی همیشه جهت درمان به هم ریختگی دندان‌ها کاربرد دارد که برای این امر از سیم و براکت استفاده میشود.

   آخرین تعرفه ارتودنسی دندان

   ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 30 درصدی (تومان)
   1ارتودنسی ثابت هر فک10/000/0007/000/000
   2ارتودنسی ثابت دو فک20/000/00014/000/000
   3پلاک متحرک پیچ دار هر فک3/600/0002/500/000
   4قرار دادن مینی اسکرو هر عدد1/450/0001/000/000
   5لینگوال آرچ - یالاتان بار هر فک1/220/000850/000
   6پلاک نگهدارنده هر فک580/000400/000
   7چسباندن مجدد براکت120/00080/000
   8هزینه نصب مجدد براکت در صورت مفقودی براکت215/000150/000

   هزینه ارتودنسی با بیمه

   قیمت ارتودنسی دندان کودکان با مهراز کارت

   از ارتودنسی دندان چه میدانید؟

   معرفی بهترین ارتودنسی

   ارتودنسی دندان یکی از گران ترین خدمات در زمینه دندانپزشکی است که بسیاری از افراد به علت گرانی این خدمات از ارتودنسی محروم مانده اند و نتوانسته اند تا دندان های زیبا و یک دست به خود هدیه دهند…
   برای اینکه بتوان خوراکی ها را به خوبی و راحتی جوید باید دندان ها به صورت منظم و مرتب در دندان باشند اما گاها اینگونه نیست!

   در واقع افراد به دلیل ناهماهنگ بودن دندان های خود به دکتر دندان پزشک مراجعه می کنند اما همه می دانیم که تمام اقشار جامعه توانایی پرداخت هزینه های سنگین خدمات دندان پزشکی که شامل ارتودنسی نیز می شود ندارند.

   در نیتجه این می شود که اکثرا به دنبال دندان پزشکی می گردند که هم کیفیت کار خوبی داشته باشد و هم هزینه کمتری دریافت کند.

   انواع روش های ارتودنسی

   به طور کلی سه روش برای ارتودنسی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

   1. ارتودنسی ثابت
   2. ارتودنسی متحرک
   3. ارتودنسی نامرئی

    ارتودنسی ثابت

   ارتودنسی ثابت رایج ترین روش مورد استفاده در دندان پزشکی ها می باشد که برای درمان ناهنجاری های فک و دندان کاربرد دارد. این ارتودنسی بی نظمی دندان ها و نا مناسب بودن وضعیت فک و یا هر دو مورد را برطرف می کند.
   تجهیزات مورد استفاده در این نوع ارتودنسی شامل وسایل ثابت و کش های ارتودنسی و بریس ها می باشد.

   ارتودنسی متحرک

   حتما نام ارتودنسی متحرک به گوشتان خورده است. ارتودنسی متحرک به درمان جزئی موارد ذکر شده می پردازد و از این رو برای بیمار راحت تر است زیرا می تواند به هنگام صرف غذا و خوراکی آن را از دهان خارج کند بعد از تنقل دوباره جای گذاری نماید.
   در این ارتودنسی از بریس و الاینر متحرک نیز استفاده می شود که به نام پلاک شناخته می شوند.

   یکی از انواع ارتودنسی ، ارتودنسی سرامیکی است …

    ارتودنسی نامرئی

   ارتودنسی نامرئی که دو نوع لینگوال و دیمون را شامل می شود برای افرادی استفاده میشود که دوست ندارند اجزاء ارتودنسی در دهان آنها مشخص باشد به همین منظور هم به آن ارتودنسی نامرئی گفته می شود. در روش اینویزیلان و یا همان ارتودنسی نامرئی از موارد پلاستیکی استفاده می شود که مقاومت بالایی دارند و شفاف می باشند.

   به آن دسته از افراد که به دنبال ارتودنسی می گردند توصیه می شود به مراکزی مراجعه کنند که مدتی مشخص را برای درمان با تعرفه ارائه می دهند.

   اما باید بسیار دقت کنید که این تعرفه سبب کاهش کیفیت کار نباشد و دندان های شما را به خوبی ارتودنسی و درمان کنند.

   هزینه ارتودنسی نامرئی با مهراز کارت

   ارتودنسی دندان نیش

   گاهی ممکن است یک دندان در کنار سایر دندان هایی که منظم رشد کرده اند، نامرتب و نازیبا باشد و از زیبایی لبخند شما بکاهد. در چنین شرایطی نیاز به ارتودنسی تمامی فکین نخواهد بود زیرا متخصصین ارتودنسی این علم و امکانات را دارند که ارتودنسی دندان نیش و یا ارتودنسی تک دندان را باپرداخت هزینه کمتر برایتان انجام دهند.

   ارتودنسی چهار دندان جلو

   تصور کنید هنگام لبخند زدن دندان های زیبا و درخشان چه تاثیر مثبتی در زیبایی چهره دارد. پس اگر دندان های جلویی نامرتب و نازیبا باشند قطعا از زیبایی لبخند ما میکاهند. اگر دچار این عارضه هستید میتوانید تنها با ارتودنسی جهار دندان جلویی دوباره لبخندی زیبا داشته باشید. 

   هزینه ارتودنسی چهار دندان جلو

   ارتودنسی تک دندان

   گاهی شاید تمامی دندان ها منظم و مرتب کنار هم باشند اما یکی از آنها به شکل نازیبایی خارج از ردیف رشد کرده و زیبایی لبخند شما را به خطر بیاندازد در این حالت میتوانید با ارتودنسی کردن آن یک دندان این مشکل را رفع کنید و نیازی نیست تمام فک خود را درمان کنید.

   هزینه ارتودنسی تک دندان

   ارتودنسی فک بالا

   زمانی که شخصی فقط در یکی از فکین دچار نامرتبی دندان ها باشد دیگر نیازی به ارتودنسی تمام دندان های هر دو فک نیست و دندانپزشک میتواند تنها دندان های فکی که دچار نامرتبی است را درمان کند.

   هزینه ارتودنسی فک بالا

   ارتودنسی فک پایین

   همانند فک بالا میتوان روی فک پایین هم به تنهایی درمان ارتودنسی انجام داد تا با برطرف نمودن نواقص و نامرتبی دندان های فک پایین زیبایی بیشتری به لبخند خود بخشید.

   هزینه ارتودنسی فک پایین

   نخ دندان ارتودنسی

   عده ای بر این باور اند که در حین درمان ارتودنسی کشیدن نخ دندان امکان پذیر و ضروری نیست اما این باور غلط است زیرا کشیدن روزانه نخ دندان زمانی که براکت های ارتودنسی دارید به دلیل تجمع خرده های غذایی در لابلای براکت ها اهمیت ویژه ای دارد زیرا در صورت عدم استفاده از نخ دندان در این دوران، احتمال پوسیدگی دندان ها و همچنین التهاب و انواع بیماری لثه ها افزایش میابد.

   خمیردندان ارتودنسی

   اگر در حین درمان ارتودنسی هستید لازم است بدانید بهداشت دهان و دندان خود را بیش از حالت عادی (قبل از شروع درمان ارتودنسی) باید رعایت کنید. البته که هر نوع خمیر دندانی که حاوی فلوراید باشد مناسب شماست اما توجه داشته باشید که از خمیر دندان های سفید کننده استفاده نکنید زیرا به دلیل وجود براکت ها روی دندان به برخی نقاط دسترسی کمتری دارید پس این نوع خمیر دندان ممکن است دندان هایتان را دچار دو رنگی نماید که پس از برداشتن براکت های ارتودنسی متوجه آن خواهید شد.

   مسواک ارتودنسی

   حتما دقت داشته باشید که در حین درمان ارتودنسی باید از مسواک مخصوص استفاده کرد. این مسواک ها به شکل عدد ۷ طراحی شده اند و پرزهای دو طرف مسواک بلند تر از پرزهای میانی آن است. با استفاده از این مسواک های مخصوص میتوانید از زوایای مختلف دندان های خود را مسواک بزنید.

   آشنایی بیشتر با مسواک ارتودنسی

   مشاوره رایگان دریافت کنید!