بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی

بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی

بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی

هر فردی که دندان هایش نیاز به ارتودنسی داشته باشد. در هر رده سنی می تواند به انجام ارتودنسی بپردازد. دندان های کج و یا به هم فشرده و یا حتی بیرون از ردیف دندانی یا به داخل یا به خارج ردیف دندان ها ظاهر فک و نیز طرح لبخند را نازیبا و نامتناسب می کند. بهداشت و نظافت دندان های صاف و مرتب نسبت به دندان های نامرتب و کج و کوله راحت تر و آسان تر می باشد.
در زمانی که دندان ها منظم نیستند فشارهای زیادی به دندان ها وارد می شود و این فشار های نامتعارف باعث جابجا شدن ریشه دندان ها و نیز پوسیدگی دندان ها می شود. بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی و دیگر خدمات دندانپزشکی تسهیلاتی را در نظر گرفته است.

ارتودنسی هم ظاهر دندان ها را زیبا و مرتب می کند و هم احتمال پوسیدگی دندان ها را تا حدود زیادی کاهش می دهد. زمانی که دندان ها نامرتب باشند استفاده از مسواک و حتی نخ دندان مشکل است و حتی نظافت کاملی را به دندان ها نمی دهد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

ارتودنسی چیست؟

به وسیله سیم کشی دندان و یا همان ارتودنسی، دندان های نامرتب و نامظم را به شکل مطلوبی صاف کرده و ظاهری زیبا و متناسبی را به چهره می دهد. برای قرار دادن فشار مناسب روی دندان ها از براکت ارتودنسی استفاده می شود. فشار براکت در طول مدت زمان سیم کشی که در چندماه و یا چند سال انجام می شود. دندان های نامظم را صاف کرده و آن ها را در موقعیت مناسب و مرتب قرار می دهد.

چه زمانی به ارتودنسی دندان نیاز دارید؟

قرار گرفتن موقعیت و نوع دندان ها و شکل فک بر روی نحوه غذا خوردن و حرف زدن فرد تاثیر می گذارد. در هنگام گاز گرفتن که دندان های فک پایین و فک بالا به هم نزدیک می شوند اگر تناسب خوبی و مناسبی بین دندان ها نباشد. در زمان گاز گرفتن مشکلاتی مانند زخمی کردن داخل دهان و یا کشیده شدن دندان ها روی هم را به وجود می آورد. این ناهنجاری در هنگام گاز گرفتن را مال اکلوژن می نامند.
دلایل و عواملی مانند کمبود چند دندان ، کج بودن دندان ، برجسته بودن دندان و یا فک ، یا فشرده بودن دندان ها باعث نابهنجاری دندان ها می شود. عادت مکیدن انگشتان نیز بر روی نحوه گاز گرفتن نیز اثر گذار است.

این ناهنجاری دندان ها باعث مشکلاتی در هنگام جویدن غذا و باعث فرسودگی دندان ها می شود. این مشکل ناهنجاری ممکن است باعث گرفتگی و درد های عضلانی بشود. دندان هایی که از جای خود بیرون هستند و به خارج از ردیف دندانی و به بیرون هستند بیشتر از دیگر دندان ها دچار شکستگی و ترک خوردگی می شوند. تمیز کردن این دندان ها نیز کار دشوار است و پوسیدگی و بیماری های لثه ای را به همراه دارد.
از دیگر ناهنجاری های دندانی اوربایت و کراس بایت و اورجت و اپن بایت می باشد.
بیمه دندانپزشکی برای ارتودنسی، کمک بسیار زیادی به متعادل ساختن قیمت ارتودنسی می کند.

دیپ بایت

زمانی دیپ بایت اتفاق می افتد که دندان های فک بالا تا حدود زیادی دندان های فک پایین را می پوشاند.

دیپ بایت | عوارض و درمان

آندربایت

هنگامی این ناهنجاری بوجود می آید که دندان های فک بالا داخل دندان های فک پایین قرار می گیرد.

بیمه دندانپزشکی برای عصب کشی

اپن بایت

هنگامی این اتفاق می افتد که دندان های عقبی روی هم قرار بگیرند ولی دندان های جلویی هنوز از هم فاصله دارند.

کراس بایت

این مدل از ناهنجاری زمانی رخ می دهد که یک یا چند دندان در زمان بسته شدن فک ، به خوبی بر روی دندان مقابل خود در فک پایین قرار نمی گیرد.

کراس بایت چیست؟

افرادی که می توانند از ارتودنسی استفاده کنند:

بیشتر افراد بر این باورند که ارتودنسی برای نوجوانان است که در سن رشد هستند و فک و دندان هایشان راحت تغییر شکل می دهند. ولی این مژده را به شما می دهیم که تمام افراد در هر سن و سالی می توانند دندان های خود را ارتودنسی کنند و دندان های مرتب و منظمی داشته باشند. امروزه بزرگسالان زیادی برای بهبود ظاهر و زیبایی دندان های خود از ارتودنسی استفاده می کنند.
در زمانی که به دندانپزشکی مراجعه می کنید در هر سنی، دندانپزشک به شما می گوید که تقبل هزینه ارتودنسی برای دندان های شما مناسب می باشد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
ویژه استان تهران و البرز

.