مدت زمان ارتودنسی دندان

مدت زمان ارتودنسی دندان

مدت زمان ارتودنسی دندان

مدت زمان ارتودنسی دندان برای بیماران به یک دغدغه ذهنی بزرگ تبدیل شده. به خصوص در افراد بزرگسال، قطعا روش‌هایی براز کوتاه‌تر کردن مدت زمان ارتودنسی وجود دارد. اما با این حال باید حداقل ۶ ماه یا بیشتر آن‌ها را تحمل کنید. برای کسب راهنمایی‌های بیشتر تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

تعیین مدت زمان ارتودنسی دندان

برای تعیین زمان دقیق مورد نیاز برای درمان ارتودنسی با بریس، بسیاری از فاکتورها در حرکت دندان‌ها در طول مدت درمان تاثیر دارند. و نمی‌توان به طور دقیق پیش‌بینی کرد که بهبود کامل چقدر زمان می‌برد. حتی ارتودنتیست‌های با تجربه و متخصص هم نمی‌توانند به طور دقیق پیش بینی کنند. که پاسخ دندان‌های شما به اصلاحات چقدر طول خواهد کشید. اما با این حال، پزشک می‌تواند یک چارچوب زمانی را برای درمان ارتودنسی ارائه دهد. هنگامی که پزشک بررسی‌های لازم را انجام داد. و برنامه درمانی بیمار مشخص شد، می‌تواند به او بگوید که تا چند وقت باید بریس‌ها را در دهان تحمل کند.

به طور کلی، برای درمان ارتودنسی با بریس‌ها، زمان مورد نیاز بین ۶ تا ۳۶ ماه است. با این حال، باید توجه داشت که استفاده از خدمات دندان‌پزشکان و متخصصان ارتودنسی که ادعا می‌کنند که می‌توانند به طور دقیق زمان مورد نیاز برای درمان را پیش‌بینی کنند. مشکوک است و به بیماران توصیه نمی‌شود.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

آیا از فواید ارتودنسی اطلاعی دارید؟ آشنایی با مراحل ارتودنسی دندان

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

ارتودنسی ارزان را با متخصصین بیمه دندانپزشکی مهراز تجربه کنید!

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

عوامل موثر بر مدت زمان ارتودنسی

مدت زمان ارتودنسی دندان به مجموعه ای از عوامل متنوع بستگی دارد. در زیر به بررسی هر یک از این عوامل می‌پردازیم:

سن و سال بیمار

برخلاف آنچه برخی فرض می‌کنند ارتودنسی فقط برای کودکان و نوجوانان نیست. البته در سنین کمتر استخوان‌ها و مفاصل فکی هنوز در حال رشد هستند و این می‌تواند فرآیند ارتودنسی را تسریع کند. اما در سن بزرگسالی، استخوان‌ها نسبت به تغییر سفت‌ و سخت‌تر هستند، بنابراین ممکن است فرآیند ارتودنسی طولانی‌تر باشد.

مدت زمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

شدت ناهنجاری دندان‌ها

شدت ناهنجاری دندان‌ها نیز در طول مدت زمان ارتودنسی نقش دارد. برخی از مشکلات، مانند انحرافات خفیف دندان، ممکن است به سرعت تصحیح شوند، در حالی که مشکلات بزرگ‌تر، مانند انحرافات شدید فکی، ممکن است نیاز به جراحی و درمان طولانی‌تر داشته باشند.

بررسی تاثیر ارتودنسی بر بینی افراد …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

میزان همکاری بیمار

میزان همکاری بیمار نیز می‌تواند تأثیر زیادی در مدت زمان ارتودنسی داشته باشد. این شامل رعایت دقیق دستورالعمل‌های دندانپزشکی، عدم از دست دادن وقت مراجعات، و استفاده منظم از دستگاه‌های ارتودنسی اضافی است که ممکن است توسط دندانپزشک تجویز شده باشد.

الاینر شفاف چیست؟

رعایت بهداشت دهان

رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. عفونت‌های لثه می‌توانند فرآیند ارتودنسی را کند کنند و باعث شوند تا دندان‌ها عقب‌تر به سمت محل مورد نظر خود حرکت کنند.

قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

ارتودنسی

ارتودنسی

نوع ارتودنسی در مدت زمان ارتودنسی دندان تاثیر گذار است!

برای درمان مشکلات و ناهنجاری‌های فک و دهان، دستگاه‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند به عنوان ارتودنسی استفاده شوند. نوع ارتودنسی، یکی از عواملی است که می‌تواند بر طول درمان ارتودنسی تأثیر بگذارد. ارتودنسی متحرک و ثابت، دو نوع ارتودنسی هستند که مدت زمان درمان ثابت کمتر از متحرک است. اگر مشکل دندان‌های شما جدی و شدید نیست، می‌توانید از پزشک ارتودنسی خود بخواهید که دستگاهی را برای شما در نظر بگیرد که مدت زمان درمان با آن کوتاه باشد.

کاهش قیمت ارتودنسی فک بالا به صورت اقساطی با مهراز کارت

شدت فشار وارد شده از سوی براکت‌ها

شدت فشاری که براکت‌های ارتودنسی به دندان‌ها وارد می‌کنند نیز می‌تواند بر طول درمان تاثیر بگذارد. در صورتی که دندان‌ها دارای شلوغی و ازدحام کمی باشند، براکت‌ها و کش‌های ارتودنسی می‌توانند کمتر از یک سال بهبود وضعیت دندان‌ها را به دنبال داشته باشند. با این حال، در صورتی که شدت ناهنجاری دندان‌ها شدید باشد و دندان‌ها نیاز به جا به جایی جدی داشته باشند، درمان و بهبود زمان بیشتری می‌برد.

*در نهایت، مدت زمان ارتودنسی بسیار متغیر است و به ترکیبی از عوامل فردی، شرایط دندانی و مهارت دندانپزشک بستگی دارد. برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با ارتودنتیست‌ خود مشورت کنید.

جهت کاهش هزینه انواع ارتودنسی دندان توسط متخصص کلیک کنید …

بهترین سن ارتودنسی دندان

مدت زمان ارتودنسی دندان

مدت زمان ارتودنسی دندان

آیا دندان بعد از ارتودنسی به جرم گیری نیاز دارد؟

بله، بعد از ارتودنسی و ترکیبی از براکت‌ها، کش‌ها و سیم‌های ارتودنسی، دندان‌ها ممکن است در برخی مناطق برای تمیزی به سختی دسترسی داشته باشند و به جرمگیری نیاز داشته باشند. به عنوان مثال، براکت‌ها و کش‌های ارتودنسی می‌توانند باعث ایجاد فضای بینی دندان‌ها شوند که باعث ایجاد چسبندگی غیر معمول بین ذرات غذایی و دندان‌ها شود.

مراحل ارتودنسی نامرئی چیست؟

چه دندان هایی نیاز به ارتودنسی دارند ؟

آیا جرمگیری دندان را نازک می‌کند؟

جرمگیری دندان به هیچ وجه نازک نمی‌شود. در واقع، عدم جرمگیری دندان‌ها می‌تواند باعث تشدید و شدت بیشتر ناهنجاری‌های دندانی و لثه‌ای شود و باعث افزایش احتمال بروز بیماری‌های دهان و لثه نیز می‌شود. بنابراین، جرمگیری دندان‌ها باید به روش صحیح و با استفاده از ابزارهای مناسب انجام شود تا به سلامت و زیبایی دندان‌ها آسیبی وارد نشود.

دیگران مطالعه میکنند:

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

قیمت الاینر دندان با مهراز کارت چقدر است؟

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

آیا میدانید مشکلات ارتودنسی دندان چیست؟

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. بعد از ارتودنسی چند ساعت باید چیزی نخوریم؟

  1. میتونید غذا میل کنید اما بهتره از مواد غذایی سفت استفاده نکنید

 2. سلام ارتودنسی با مهراز کارت چقدر میشه؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

  • ali
  • آبان ۱۰, ۱۴۰۲

  من با مهراز انجام دادم واقعا علاوه بر اینکه هزینه خیلی پایین بود کارشون هم عالی بود

  • sama
  • آبان ۱۱, ۱۴۰۲

  من با مهراز ارتودنسی انجام دادم و راضی بودم

 3. برای کودکان هم انجام میدین؟

  1. سلام بله

 4. ایا ارتودنسی درد داره؟

  1. سلام وقت بخیر بعد از گذاشتن ارتودنسی بسته به مشکل فرد درد حس میشه

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.