تاثیر ارتودنسی بر بینی

تاثیر ارتودنسی بر بینی

تاثیر ارتودنسی بر بینی

بینی یکی از بارزترین اعضای صورت است که تاثیر زیادی بر زیبایی و تناسب چهره دارد. ارتودنسی امروزه به عنوان یک روش درمانی متداول در سراسر دنیا، برای اصلاح موقعیت و چینش دندان‌ها به کار می‌رود. علی‌رغم تصور شما، ارتودنسی نه تنها بر زیبایی دندان‌ها بلکه بر بهبود شکل و کوچک شدن بینی نیز کمک می‌کند. در این مقاله به بررسی تاثیر ارتودنسی بر فرم و تناسب بینی می‌پردازیم. همچنین مزایای ارتودنسی دندان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. پس همراه ما باشید تا درباره جزئیات تاثیر ارتودنسی بر بینی بیشتر بدانید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

تاثیر ارتودنسی روی چهره و بینی

استفاده از ارتودنسی‌های دندان برای جابه‌جایی و تنظیم دندان‌ها می‌تواند بر شکل و ظاهر بینی تاثیر بگذارد. هنگامی که دندان‌ها جابه‌جا می‌شوند و فکها به حالت متعادل و اصلاح شده خود باز می‌گردند، فضای بین دندان‌ها نیز تغییر می‌کند. این امر باعث می‌شود بینی نیز به شکل طبیعی‌تر و زیباتری برسد. همچنین ارتودنسی فضای بین لب، بینی و دهان را بهبود می‌بخشد که این مسئله روی زیبایی بینی تاثیر گذار است.

قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

عمل بینی یا ارتودنسی؟ اولویت کدام است؟

یکی از سوالاتی که افراد با آن رو‌بهرو می‌شوند اولویت عمل بینی و ارتودنسی است. با توجه به این که ارتودنسی می‌تواند با منظم کردن دندان شما تاثیر بسزایی در تغییر حالت فک، لب و در نهایت چهره داشته باشد بهتر است اول ارتودنسی را انجام دهید تا صورت به حالت اصلی خود برسد. بعد از آن در صورت لزوم برای عمل بینی پیگیری‌های لازم را انجام دهید.

شاید تعجب کنید اما گاهی اوقات بعد از ارتودنسی شما از عمل کردن بینی خود پشیمان می‌شوید، چون با تغییر حالت صورت بینی به خوبی در چهره شما جا می‌افتد‌. علیرغم تمام این تفاسیر اگر شما اول عمل بینی را انجام دهید و بعد به سراغ ارتودنسی بروید ممکن است با تغییر حالت فک و لب بینی عمل شده به فرم جدید صورت شما نیاید‌. در این حالت برای احساس نارضایتی که دارید مجبور می‌شوید با صرف هزینه بالا دوباره جراحی بینی را تجربه کنید.

ارتودنسی دندان ارزان و اقساطی با مهراز کارت

بهترین زمان انجام ارتودنسی و عمل بینی؟

بهترین زمان برای شروع ارتودنسی دندان سنین رشد و نوجوانی می‌باشد، چون استخوان فک و دندان‌ها همچنان در حالت رشد هستند و به راحتی قابلیت اصلاح دارند. اما عمل بینی را بهتر است در سنین جوانی یعنی بعد از گذشت بلوغ و تغییرات احتمالی صورت در این سنین انجام دهید. چون با عمل در سنین پایین ممکن است بینی دوباره رشد کند و شما به نتیجه دلخواه نرسید.

کاهش قیمت ارتودنسی فک بالا به صورت اقساطی با مهراز کارت

مزایای انجام ارتودنسی دندان

خیلی از شما ارتودنسی را به عنوان یک درمان زیبایی می‌شناسید، اما در حقیقت ارتودنسی مانند کشیدن دندان، عصب کشی و پرکردن آن یک درمان ضروری برای حفظ سلامت افراد است. ارتودنسی با استفاده از سیم، بریس، براکت و… به درمان دندان‌های فاصله دار و نامرتبی که رشد مناسبی نداشته‌اند  می‌پردازد. از مزایای برجسته ارتودنسی می‌توانیم به موارد زیر اشاره داشت:

 • درمان آندربایت (رو به جلو بودن فک پایین)
 • رفع فاصله بین دندان‌ها
 • منظم کردن شلختگی و نامرتبی دندان‌ها
 • کمک به رفع مشکلات تنفسی
 • کمک به مشکلات گوارشی
 • کاهش احتمال پوسیدگی دندان
 • افزایش گیرایی چهره
 • افزایش اعتماد به نفس
 • درمان مشکل کراس بایت
 • درمان اوربیت حاد
 • کاهش احتمال دیگری با بیماری‌های لثه

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

تاثیر ارتودنسی بر بینی

تاثیر ارتودنسی بر بینی

اهمیت ترمیم دندان پیش از ارتودنسی

پوسیدگی و عفونت دندان قبل از شروع درمان ارتودنسی یکی از مشکلات رایج است که باید به آن توجه کرد. هدف ارتودنسی اصلاح چیدمان و جایگاه دندان‌هاست، اما اگر دندان‌ها دچار پوسیدگی و عفونت باشند، ابتدا باید این مشکلات برطرف شود. زیرا پوسیدگی و عفونت می‌تواند منجر به تشدید التهاب، درد و ناراحتی در حین ارتودنسی شود. اگر پزشک تشخیص دهد که دندان‌های شما دچار پوسیدگی، شکستگی، عفونت، خوردگی و… شده‌اند باید به دنبال ترمیم دندان با عصب کشی، پرکردن و حتی کشیدن باشید.

مدت زمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

سوراخ دندان را چگونه پر کنیم؟

برای پر کردن سوراخ دندان بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید تا سوراخ دندان گسترده‌تر نشود و عفونت و باکتری به ریشه دندان و لثه نرسد. پزشک عموما با موادی از جنس آمالگام و کامپوزیت دندان‌های شما را پر می‌کند. امروزه برخی برای پر کردن سنتی دندان در خانه از سیمان دندان و روغن گل میخک استفاده می‌کنند. از آنجایی که درمان تحت نظر پزشک مطمئن‌تر بوده و عوارض کمتری دارد توصیه می‌کنیم که به دندانپزشکان مجرب مراجعه نمایید و با وجود تخفیفات ۵۰ درصدی مهراز کارت نگران هزینه‌های درمان دندان خود و خانواده‌تان نباشید.

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام اگر فکی جلو باشه میشه با ارتودنسی خوب شه؟

  1. سلام وقت بخیر، اگر به میزان دندان ها باشه بله اما اگر بیشتر باشه باید جراحی فک انجام بشه

 2. سلام ارتودنسی با مهراز کارت چقدر هزینه داره؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 3. سلام ارتودنسی در سن بالا جواب میده؟

  1. سلام در سنین پایین تاثیرگذاری بیشتری داره

 4. مطلب جالبی بود نمیدونستم

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.