مدت زمان ارتودنسی نامرئی

مدت زمان ارتودنسی نامرئی

مدت زمان ارتودنسی نامرئی

درمان ارتودنسی یکی از روش‌های محبوب در حوزه دندانپزشکی است. و هر روز تقاضای انجام آن در حال افزایش است. با این حال، بسیاری از افراد علی رغم نیاز و تمایل به انجام درمان ارتودنسی، اقدامی در این زمینه نمی‌کنند. دلیل اصلی این امر، عدم تمایل آنها به داشتن سیم‌ها و براکت‌های قابل مشاهده است. که ممکن است در لبخند آنها قابل مشاهده باشد. یا در مواقع حساس مانند سمینارها یا مصاحبه‌های شغلی، بر آنها تاثیر بگذارد. امروزه درمان ارتودنسی نامرئی راهکاری برای حل این مشکل فراهم کرده است. در درمان ارتودنسی نامرئی، از براکت‌های فلزی استفاده نمی‌شود و دیگر نگرانی از بابت داشتن سیم و براکت‌های فلزی چسبیده به دندان‌ها ندارید. با استفاده از این روش، می‌توانید به آرامی و بدون نگرانی از ظاهر دندان‌ها، درمان ارتودنسی را انجام دهید. در ادامه به بررسی مدت زمان ارتودنسی نامرئی میپردازیم. با ما همراه باشید…

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

ارتودنسی نامرئی

مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی وابسته به نوع و شدت ناهنجاری‌های دندانی شما، میزان تغییرات مورد نیاز و تعامل بین دندانپزشک و بیمار است. اما به طور کلی، مدت زمان معمول درمان ارتودنسی نامرئی ممکن است میان ۶ تا ۲۴ ماه باشد. در برخی موارد ساده‌تر، که نیاز به تنظیم کمتری دارند، مدت زمان کوتاهتری لازم است. اما در موارد پیچیده‌تر و با ناهنجاری‌های شدیدتر، ممکن است مدت زمان بیشتری نیاز باشد. در هر صورت، دقت و همکاری شما با دندانپزشکتان در رعایت روند درمان و برنامه‌های تعیین شده می‌تواند تأثیر مهمی در کوتاه‌تر شدن مدت زمان درمان داشته باشد.

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

عوامل موثر در مدت زمان ارتودنسی نامرئی

عوامل متعددی می‌توانند در مدت زمان ارتودنسی نامرئی موثر باشند. برخی از این عوامل عبارتند از:

 1. ازدحام دندان‌ها: هرچه قدر ازدحام و ناهنجاری دندان‌ها بیشتر باشد به همان اندازه درمان پیچیده‌تر بوده و به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.
 2. فاصله بین دندان‌ها: اگر فاصله دندان‌ها از یکدیگر زیاد باشد شما به مدت زمان بیشتری برای رسیدن به نتایج مطلوب نیاز دارید.
 3. سن و سال: سن نیز می‌تواند بر مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی تأثیر بگذارد. نوجوانان به دلیل در حال رشد بودن، دندان‌هایشان سریعتر حرکت می‌کنند و نسبت به بزرگسالان به مدت زمان کوتاه‌تری برای درمان نیاز دارند‌.
 4. همکاری بیمار با پزشک: رعایت صحیح برنامه درمانی توسط بیمار در استفاده از الاینرها و انجام صحیح راهنمایی‌های دندانپزشک می‌تواند تأثیر زیادی در مدت زمان درمان داشته باشد. عدم استفاده منظم و صحیح از الاینرها و عدم رعایت دستورات پزشک می‌تواند باعث افزایش مدت زمان درمان شود.

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

انواع ارتودنسی نامرئی

مدت زمان ارتودنسی نامرئی بسته به نوع ارتودنسی نامرئی می‌تواند متفاوت باشد. در ادامه این بخش قصد داریم شما را با انواع مختلف ارتودنسی نامرئی و مدت زمان هر یک آشنا کنیم.

 • ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال یا ارتودنسی نامرئی زبانی یک روش درمانی است که در آن بریس‌ها و سیم‌های ارتودنسی در پشت دندان‌ها قرار می‌گیرند. این روش شباهت زیادی به بریس‌های فلزی سنتی، مدل‌های سرامیکی و شفاف دارد. اما مزیت اصلی آن در نامرئی بودن درمان است. در ارتودنسی لینگوال، بریس‌ها و سیم‌های ارتودنسی در قسمت داخلی دندان‌ها قرار می‌گیرند، به عبارتی پشت دندان‌ها. این باعث می‌شود که ارتودنسی لینگوال به طور ظاهری نامرئی‌تر از روش‌های سنتی باشد. با این حال، مانند هر روش درمانی دیگری، عادت کردن به بریس‌ها و سیم‌های ارتودنسی لینگوال زمان می‌برد. مدت زمان درمان ارتودنسی نامرئی لینگوال چیزی بین ۱۸ تا ۳۶ ماه تخمین زده می‌شود.

بهترین سن ارتودنسی دندان

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

 

بهترین بیمه دندانپزشکی

از مهمترین ویژگی یک بیمه خوب و مناسب برای افرد میتوان به میزان درصد کاهش هزینه های آن اشاره نمود. بیمه دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی کمک شایانی به کاهش هزینه های دندانپزشکی مینماید. از دیگر ویژگی‌های بهترین بیمه دندانپزشکی می‌توان به انتخاب آسان مراکز درمانی و پزشک و همچنین فرآیند سریع تهیه و ارسال بیمه نامه نیز اشاره کرد، که اینها باعث ارتقای تجربه شما در مراقبت‌های دندان می‌شوند.

بهترین بیمه دندانپزشکی

بهترین بیمه دندانپزشکی

 • ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی یک روش درمانی است که در آن از بریس‌های سرامیکی یا شفاف استفاده می‌شود. ساختار و اجزای بریس‌های سرامیکی تقریباً شبیه به بریس‌های فلزی سنتی است. هر دو نوع بریس از براکت، سیم و گاهی اوقات حلقه‌های الاستیک استفاده می‌کنند. اما تفاوت اصلی بین آنها در مورد ظاهر و هزینه وجود دارد، در حالی که سایر مراحل نصب، درمان و نگهداری مشابه بریس‌های سنتی است.

بریس‌های سرامیکی یا شفاف به عنوان یک گزینه عالی برای افرادی که نیاز به ارتودنسی ثابت دارند، اما علاقه‌ای به ظاهر فلزی ندارند، مطرح هستند. آنها براکت‌هایی شفاف یا همرنگ دندان‌ها دارند. برخی از مدل‌های سرامیکی حتی سیمی که استفاده می‌شود، به طور مشخص فلزی نیست و به سفیدی نزدیک است، که باعث می‌شود که ارتودنسی به طور کلی نامرئی تر به نظر برسد. مدت زمان درمان با بریس‌های سرامیکی عموما بیشتر از درمان با بریس‌های فلزی است و چیزی حدود یک تا سه سال تخمین زده می‌شود.

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

 • ارتودنسی با الاینر شفاف

ارتودنسی نامرئی با استفاده از الاینرهای شفاف، راهی موثر و زیبا برای اصلاح موقعیت دندان‌هاست. این روش مدرن و کارآمد، با استفاده از پلاک‌های شفاف و نامرئی که روی دندان‌ها قرار می‌گیرند، شما را از مشکلات ظاهری درمان ارتودنسی سنتی نجات می‌دهند. الاینرهای شفاف، جزء دسته‌ای از ارتودنسی متحرک هستند و براساس مدل سه بعدی دندان‌ها، الاینرهای سفارشی و به اندازه شما ساخته می‌شوند. با استفاده از الاینرهای شفاف، شما به طور مداوم می‌توانید الاینرها را تعویض کنید. با گذشت زمان و تغییر موقعیت دندان‌ها، الاینرهای جدیدی برای شما ساخته می‌شود.

معمولاً درمان ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف، از ۱۰ تا ۱۵ الاینر مختلف استفاده می‌کند که هر کدام نقش خاصی در اصلاح موقعیت دندان‌ها دارند. مدت زمان درمان با الاینرهای شفاف بستگی به وضعیت اولیه دندان‌ها و پاسخ بدن شما دارد. اما به طور کلی، معمولاً درمان ارتودنسی نامرئی با الاینر شفاف در بازه زمانی ۶ تا ۱۲ ماه به نتیجه می‌رسد. این بازه زمانی ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد و باید با ارتودنتیست خود مشاوره کنید.

ارتودنسی دندان را با مهراز کارت به صورت اقساطی انجام دهید!

مدت زمان ارتودنسی نامرئی

مدت زمان ارتودنسی نامرئی

جراحی دندان پیش از ارتودنسی

در بسیاری از موارد، قبل از شروع درمان ارتودنسی، نیاز به جراحی دندان وجود ندارد. اغلب ارتودنسی می‌تواند ناهنجاری‌های دندانی و فکی را بهبود بخشد بدون اینکه نیاز به جراحی دندان باشد. اما در برخی موارد خاص، ممکن است نیاز به جراحی دندان قبل از ارتودنسی وجود داشته باشد. مثلاً در مواردی که فک‌ها نیاز به تغییر در اندازه و موقعیت دارند، یا در صورت وجود عدم تعادل عضلات فکی، ممکن است جراحی لازم باشد. این جراحی‌ها معمولاً توسط جراحان دندانپزشکی ارتودنتیک یا متخصصین جراحی فک و صورت انجام می‌شود.

آیا جراحی دندان درد دارد؟

جراحی دندان ممکن است باعث احساس درد شود اما با توجه به پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی در حوزه جراحی دندان، روش‌های تسکین درد و کنترل درد پیشرفته‌تر شده‌اند. قبل از جراحی، معمولاً به شما داروهای ضد درد و ضد التهاب تجویز می‌شود تا احتمال وقوع درد پس از جراحی کاهش یابد. همچنین پزشک پیش از شروع جراحی از بی‌حسی‌های قوی یا گاها بیهوشی استفاده می‌کند. علاوه بر این، پزشکان دندانپزشکی معمولاً توصیه می‌کنند که پس از جراحی، شما از دستورات مراقبتی صحیح پیروی کنید. این شامل مصرف داروها به موقع، استفاده از پنبه یا یخ بسته شده روی ناحیه جراحی برای کاهش تورم و درد، و رعایت توصیه‌های تغذیه و محدودیت فعالیت‌های جسمانی است. در هر صورت، هر فرد به طور متفاوتی به درد واکنش نشان می‌دهد و درد پس از جراحی دندان می‌تواند در هر فرد متفاوت باشد.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

نتیجه گیری

با توجه به تحقیقات و مطالعات انجام شده، ارتودنسی نامرئی به عنوان یک روش موثر و جذاب در بهبود ناهنجاری‌های دندانی شناخته شده است. این فناوری به اصلاح استحکام و تراز دندان‌ها کمک می‌کند و مدت زمان ارتودنسی نامرئی به مواردی همچون نوع ارتودنسی، میزان هانجاری، همکاری بیمار، تخصص پزشک و… بستگی دارد.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. حداقل سن ارتودنسی نامرئی تا کی هستش؟

  1. سلام حداقل سن تا 12 سال هستش

  • راد
  • آبان ۲۹, ۱۴۰۲

  خیلی عالی بود

 2. ارتودنسی برای کودکانم دارید؟

  1. سلام بله

 3. برای همه خدمات اقساط دارید؟

  1. سلام فقط برای ایمپلنت و ارتودنسی

 4. تعرفه ارتودنسی رو لطف میکنید؟

  1. سلام تعرفه ارتودنسی خدمت شما

 5. ممنون از اطلاعات مفیدتون

 6. بسیار عالی هستید

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.