قیمت ارتودنسی دندان

قیمت ارتودنسی

قیمت ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان یکی از پراهمیت‌ترین، گران‌ترین و کاربردی‌ترین درمان‌های انجام شده در مراکز دندان پزشکی می‌باشد‌. همانطور که می‌دانید بسیاری از افراد از داشتن دندان‌های نامرتب و در نتیجه داشتن لبخندی ناخوشایند رنج می‌برند. پس همواره به دنبال دندانپزشکی با قیمت مناسب برای دندان‌های خود هستند. شما میتوانید با داشتن مهراز کارت قیمت ارتودنسی دندان خود را به شکل قابل توجهی کاهش داده. و یا حتی به صورت اقساطی این هزینه را پرداخت نمایید.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد. که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید. همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

ارتودنسی ارزان را با متخصصین بیمه دندانپزشکی مهراز تجربه کنید!

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان‌ها مبلغ ثابتی ندارد. و با توجه به برخی شرایط می‌تواند تغییر کند. پس حتما برای تعیین قیمت نهایی باید توسط یک دندانپزشک متخصص معاینه شوید. برخی از فاکتور‌های تاثیرگذار بر هزینه ارتودنسی دندان عبارت است از:

■ تخصص دندانپزشک:

سطح مهارت و تخصص دندانپزشک از مهم‌ترین مواردی است که روی هزینه‌های ارتودنسی دندان تاثیر گذار است. مسئله بسیار پر اهمیتی که در این بخش وجود دارد. این است که درمان ارتودنسی خود را حتما باید به دست یک متخصص قابل اعتماد بسپارید. در مراکز طرف قرارداد کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز پزشکان حاذقی مشغول خدمات رسانی هستند. پس شما بدون نگرانی می‌توانید درمان و زیبایی دندان های خود را به دستان توانمند آنان بسپارید.

■ سن بیمار:

هرچه سن فرد پایین‌تر باشد ارتودنسی نیز در زمان کوتاه‌تری انجام می‌گیرد. و هرچه سن فرد بیشتر باشد دوره درمان نیز افزایش می‌‌یابد. هزینه‌ انجام درمان نیز با افزایش طول درمان بالا می‌رود.

■ نوع راه درمانی:

ارتودنسی دارای روش‌های گوناگونی می باشد که ارتودنتیست با‌ بررسی‌ها و معاینات لازم، بهترین روش و نوع درمانی را برای بیمار انتخاب کرده. و انجام می دهد. در طبقه بندی روش‌های ارتودنسی، هزینه ارتودنسی ثابت نسبت به ارتودنسی متحرک بالاتر می باشد.

■ مدت زمان درمان:

اگر میزان مشکلات و ناهنجاری‌های فک، دهان و دندان زیاد باشد. به زمان بیشتری برای طول درمان ارتودنسی نیاز است. که این مسئله تا حدودی می‌تواند باعث افزایش هزینه درمان شود‌.

■ هزینه های جانبی ارتودنسی:

برخی اوقات در حین درمان ارتودنسی، نیاز است تا درمان‌های دیگری نیز انجام گیرد. این موارد با داشتن هزینه‌های جانبی باعث افزایش هزینه نهایی می‌‌شود‌‌.

■ بیماری‌های دهان و دندان:‌

اگر فرد مراجعه کننده به بیماری‌های دهانی و دندانی مبتلا باشد. برطرف کردن این عارضه‌ها طول درمان‌های متفاوت و در نتیجه هزینه‌های اضافی را برای او به دنبال خواهند داشت.

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد. قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید. و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

ارتودنسی دندان نیش

یکی از عمده‌ترین مشکلات نامرتبی دندان‌ها، مربوط به دندان‌‌های نیش می‌شود. گاها در بعضی افراد ممکن است یک، دو، سه و یا هر چهار دندان نیش کج باشند، و یا اینکه اندازه‌ای کوتاه یا بیش از حد معمول بلند باشند. مسئله اینجاست که چگونه و از چه راه‌هایی می‌توان آنها را مرتب کرد و گیرایی یک لبخند درخشان را به صورت بخشید. اگر این دندان‌‌ها به علت عوامل ژنتیکی و یا سایر عوامل و ناهنجاری های دهانی دچار مشکل شوند و یا به شکل نهفته در فک باقی بمانند، پزشک با کمک روش‌های گوناگونی به بهبود کامل دندان‌ها کمک‌ کرده و مانع افزایش این ناهنجاری در دندان‌های دیگر نیز می‌شود.

بهترین سن ارتودنسی دندان

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

آیا از فواید ارتودنسی اطلاعی دارید؟

افراد واجد شرایط ارتودنسی دندان نیش

لازم است بدانید اشخاصی که دارای شرایط زیر باشند. بهترین کاندیدا‌ برای ارتودنسی دندان نیش هستند:

■ تراکم بیش از حد دندان‌ها در بخش فک پایین و یا فک بالا

■ کج بودن و انحراف دندان‌ها

■ وجود دندان نیش نهفته

■ کم بودن فضای فک

■ کج شدن دندان های نیش به سوی گونه‌ها و یا سقف دهان

قیمت الاینر دندان با مهراز کارت چقدر است؟

قیمت ارتودنسی

قیمت ارتودنسی

ارتودنسی چهار دندان جلو

بعضی از افراد در حالت کلی دندان‌های‌ منظم و به ردیفی دارند. و تنها در چند دندان مثلا چهار دندان جلویی مشکل نامرتبی دارند. که همین مشکل کوچک، زیبایی دندان ها و لبخند آنان را به شکل چشمگیری کاهش میدهد. اما ممکن است فرد به دلیل مشکلات احتمالی و دشواری‌های نگه داری از ارتودنسی کامل، تنها به دلیل وجود نقص در چند دندان راضی به انجام درمان ارتودنسی نشود. اما امروزه با روند پیشرفت تکنولوژی و اختراع روش‌های نوین در علم دندانپزشکی و همچنین ارتودنسی دندان ها، این مشکل برطرف شده. و انواع و اقسام روش‌ها وجود دارد که با آن‌ها می‌توان مشکلاتی که به صورت جزیی در چند دندان وجود دارد را بدون نیاز به تغییر و جابه جایی در تمامی دندان‌ها رفع نمود. جهت کاهش قیمت ارتودنسی دندان خود با ما همراه باشید …

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

ارتودنسی سرامیکی

عموما پزشکان از براکت‌های فلزی برای ارتودنسی و منظم کردن دندان‌ها استفاده می کنند. اما این براکت‌ها به دلیل اینکه جلوه جالبی به دندان ها نمی دهند برای تعداد بسیاری از افراد مخصوصاً قشر جوان و کسانی که شغل‌های خاصی مثل بازیگری دارند، نامطلوب می باشند. به همین دلیل براکت‌هایی به رنگ دندان‌ها ساختند که عملکردی شبیه به براکت‌های قدیمی (فلزی) دارند و از جنس سرامیک ساخته شده اند.

براکت‌های سرامیکی از آلیاژهای سرامیکی و مواد کامپوزیتی ساخته می شوند. مواد کامپوزیتی به کار برده شده در آن شبیه به همان موادی می باشند که برای پر کردن و درمان دندان‌های آسیب دیده استفاده می شود. این براکت ها به دلیل شباهت بالا به دندان‌ها و همرنگی با آن حتی از فاصله نزدیک هم قابل دیدن نیستند.

از آنجایی که هزینه ارتودنسی دندان با براکت‌های سرامیکی تا حدودی بیشتر از براکت های فلزی می‌شود، خیلی از ما به ارتودنسی سرامیکی حتی فکر هم نمی‌کنیم. اما بهتر است بدانید شما عزیزان با تهیه یک کارت دندانپزشکی می‌توانید تمامی هزینه‌های خود را در درمان و زیبایی دندان‌هایتان تا ۵۰ درصد کاهش دهید. یکی از معتبر‌ترین شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات در کشور شرکت مهراز کارت می‌باشد.

خرید بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید با خرید بیمه دندانپزشکی مهراز از کاهش هزینه ۵۰ درصدی واقعی برای تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود بره مند شوید. همچنین از مزایای خرید کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوان به امکان استفاده از خدمات بلافاصله پس از صدور کارت اشاره کرد. همچنین امکان مراجعه به نزدیکترین مراکز درمانی در سراسر کشور جهت استفاده از خدمات را خواهید داشت. برای دریافت این بیمه میتوانید از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و یا به صورت حضوری و تلفنی نیز اقدام نموده. و در سریع ترین زمان ممکن بیمه نامه خود را در محل مورد نظرتان دریافت نمایید.

خرید بیمه دندانپزشکی

خرید بیمه دندانپزشکی

مراقبت حین درمان ارتودنسی

مراقبت‌های لازم زمان درمان ارتودنسی دندان شامل مواردی می شود که نیاز است همه ما بدانیم از این رو خواندن مطالب ذکر شده خالی از لطف نیست. برخی از مراقبت‌های لازم در زمان درمان ارتودنسی عبارت است از:

۱- مراجعه دوره‌ای و منظم به متخصص ارتودنسی:‌

مراجعات منظم به مراکز دندان پزشکی صرفاً برای کنترل دستگاه‌‌ها نیست، زیرا در هر جلسه بسته به نیاز، دستگاه‌ها فعال و تنظیم می‌‌شوند تا روند درمانی ارتودنسی به بهترین و درست‌ترین شکل ممکن انجام شود.

۲- رعایت بهداشت دندان و دهان:

دستگاه‌های ارتودنسی بی حرکت به دلیل تراکم مواد میکروبی، غذایی بسیار در معرض ایجاد پوسیدگی می‌‌باشند و تمیز کردن آنها تا حدودی سخت می‌‌باشد. مختصص‌های مشغول در مجموعه طرف قرارداد شرکت مهراز به خوبی نحوه رعایت بهداشت دندان و دهان را برای شما بعد از نصب دستگاه‌ها شرح خواهند داد.

۳-استفاده از نخ دندان و دهانشویه:

استفاده همزمان از مسواک، دهان شویه‌ها و  نخ دندان، موجب کاهش آسیب به سطح دندان ها و دهان توسط میکروب‌ها می گردد.

4-اجتناب از مصرف خوراکی‌هایی سفت:

مانند بلال، آجیل، ذرت بو داده، گز، تافی، خوراکی های چسبناک نظیر آدامس، ته دیگ و… می توانند باعث آسیب به دستگاه‌های ارتودنسی شوند؛ پس باید از مصرف خوراکی‌های سخت در طی دوران درمان ارتودنسی دندان خودداری نمایید. برای استفاده از بعضی غذاهای سفت نظیر هویج یا سیب می توان آنها را به تکه‌های کوچکتری تقسیم بندی کرد تا باعث آسیب به دندان ها و براکت های ارتودنسی نشوند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • هدی
  • آبان ۲۹, ۱۴۰۲

  برای ارتودنسی اقساط هم دارید؟

  1. سلام بله

  2. سلام بله داریم

 1. خیلی عالی بود ممنون

 2. برای کودکانم انجام میدین؟

  1. سلام بله

 3. شما مشهد هم مرکز دارین؟

  1. سلام بله

 4. خیلی قیمتش میاد پایین با بیمه

  1. و خوبیش اینه که اقساط هم دارن

 5. ممنون از محتوای خوبتون

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.