بهترین نوع ارتودنسی دندان

بهترین نوع ارتودنسی دندان

بهترین نوع ارتودنسی دندان

پس از مراجعه به کلینیک دندان پزشکی برای مرتب سازی دندان های نامنظم و ناهنجار معمولا با توصیه دندان پزشک برای انجام ارتودنسی مواجه می شوید. در این هنگام است که برای ارتودنسی دندان های خود می خواهید بهترین نوع ارتودنسی را برای دندان های خود انتخاب کنید. پزشک متخصص ارتودنسی یکی از روش های ارتودنسی ثابت و یا نامرئی و یا متحرک را برای شما انتخاب می کند.

هر کدام از این روش های ارتودنسی برای هر فرد با توجه به سن و نوع ناهنجاری هایی که در دندان های خود دارد توسط پزشک انتخاب می شود. بهترین نوع ارتودنسی برای هر فرد متفاوت است و باید طبق دستور پزشک انجام شود. در این مطلب به بیان انواع ارتودنسی می پردازیم.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

بهترین نوع ارتودنسی برای کودکان

انتخاب بهترین نوع ارتودنسی برای کودک توسط ارتودنتیست و با در نظر گرفتن شرایط دندان ها و فک و لثه کودک انتخاب و انجام می شود. برای کودکان می توان از انواع ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی سرامیکی و ارتودنسی فلزی است. اما بهترین نوع ارتودنسی برای کودکان در سنین 6 تا 12 سالگی شامل موارد زیر است:

1- ارتودنسی رنگی

از آنجایی که کودک نسبت به زیبایی دندان های خود حساس است و قرار گرفتن سیم های ارتودنسی روی دندان ها حس خوبی ندارد. و نیز درمان ارتودنسی برای کودک کسل کننده و آزار دهنده است.
برای پیشگیری از این احساسات ناخوشایند در کودکان و تشویق آنها برای تحمل درمان با ارتودنسی معمولا از ارتودنسی رنگی استفاده می کنند. در این روش برای شادابی و تنوع و تشویق کردن کودک به درمان بی نظمی دندان ها با کش های رنگی مختلف ارتودنسی بر روی سیم های فلزی ارتودنسی استفاده می شود. به همین جهت ارتودنسی های رنگی می توانند در بین دیگر ارتودنسی ها گزینه مناسبی باشد.

ارتودنسی دندان را با کاهش هزینه چشمگیر با مهراز کارت تجربه کنید …

عوارض ارتودنسی دندان بزرگسالان چیست؟

بهترین نوع ارتودنسی دندان

بهترین نوع ارتودنسی دندان

2- ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی با استفاده از پلاک ها شفاف و نیز بریس ها و براکت های سرامیکی صورت می گیرد. لازم به ذکر است که برای درمان ناهنجاری های به وجود آمده در دندان های کودک ارتودنسی نامرئی به وسیله الاینرها، بهتر از ارتودنسی نامرئی با براکت های سرامیکی می باشد. زیرا که متحرک بودن الاینرها سبب راحت تر شدن بهداشت دندان و دهان و همچنین در هنگام غذا خوردن کودک راحت تر و بدون هیچگونه ممنوعیتی انواع نوشیدنی ها و خوردنی ها را می تواند بخورد.

ارتودنسی ارزان در تهران

بهترین نوع ارتودنسی برای بزرگسالان

یکی دیگر از درمان های ارتودنسی برای بزرگسالان طوری تعریف شده که کمتر دیده شود و نامرئی باشد. البته به جز این موضوع مواردی مانند کوتاه بودن زمان درمان و نیز قطعی بودن درمان و نیز کاهش هزینه درمان برای بزرگسالان بسیار حائز اهمیت است. بهترین روش این درمان برای بزرگسالان ارتودنسی ثابت است. که در چند روش مختلف انجام می شود:

1- ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال به جهت نامرئی بودن و نیز قرار گرفتن براکت ها و سیم های ارتودنسی در در پشت دندان ها و در داخل دهان از بهترین روش های ارتودنسی می باشد. به خصوص برای افرادی که دندان های بلندی دارند و در پشت دندان هایشان فضای کافی برای برای نصب براکت ها دارند.

2- ارتودنسی سرامیکی

یکی دیگر از روش هایی که در میان بزرگسالان مناسب است ارتودنسی سرامیکی است. این روش مانند ارتودنسی فلزی می باشد. با این تفاوت که براکت ها در این روش قابل مشاهده نیست و جنس آنها پلاستیکی و شفاف می باشد. این روش گران تر است ولی از نظر زیبایی بسیار بهتر و ایده ال تر می باشد.

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

3- ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون از نوع پیشرفته ارتودنسی های ثابت است که با تکنولوژی جدید انجام میشود. در این روش تنظیم کردن براکت ها به صورت خودکار انجام می شود. و نیازی به مراجعه مجدد به کلینیک برای ارتودنسی نمی باشد. به همین دلیل بزرگسالان برای راحتی در طول درمان از این روش استفاده می کنند. البته ارتودنسی دیمون هزینه بالاتری نسبت به دیگر روش های ارتودنسی دارد.

مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

4- ارتودنسی با پلاک های شفاف

این روش جزو روش های متحرک و نامرئی است که می تواند گزینه خوبی برای درمان ناهنجاری و بی نظمی دندان ها باشد. البته برای استفاده از الاینرها باید لثه های سالمی داشته باشید. استفاده از این نوع پلاک ها علاوه بر اینکه از نظر رعایت بهداشت آنها ، خارج کردن و گذاشتن آنها از دهان بسیار آسان است. به همین دلیل گزینه خوبی برای بزرگسالان است.

قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

بهترین نوع ارتودنسی برای نوجوانان

نوجوانان که در سنین 12 تا 17 سالگی هستند به جهت رشد دندان های دائمی و به جهت پیشگیری از ناهنجاری های بیش از پیش دندان هایشان می توانند با مراجعه به دندان پزشک ارتودنتیست به درمان ارتودنسی بپردازند. البته برای انتخاب و تشخیص بهترین نوع ارتودنسی البته با در نظر گرفتن حفظ زیبایی و جذابیت نوجوان برای آنها متخصص ارتودنسی تشخیص می دهد و برای بیمار انجام می دهد.

هزینه ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی های مناسب برای نوجوانان ارتودنسی های نامرئی و متحرک می باشد که در ادامه مطلب بیان می کنیم:

1- ارتودنسی سرامیکی

نصب براکت های سرامیکی شفاف بر روی دندان ها سبب کمتر دیده شدن دستگاه ارتودنسی در دهان می شود و باعث حفظ زیبایی فرد می شود. همچنین این براکت ها طول درمان را کاهش می دهد باعث بهبود در ناهنجاری های دندان های نوجوان می شود. به همین دلیل ارتودنسی سرامیکی یا همان ارتودنسی نامرئی انتخاب خوبی برای نوجوانان می باشد.

بهترین سن ارتودنسی دندان

2- ارتودنسی لینگوال

همانطور که در بالا اشاره شد این نوع ارتودنسی از انواع نامرئی می باشد. به دلیل نصب براکت ها و سیم ها ارتودنسی که در پشت دندان ها قرار می گیرد. برای نوجوانان گزینه مناسبی از انواع ارتودنسی است.

3- ارتودنسی با پلاک های شفاف

این روش نیز در بالا توضیح داده شده است. این روش علاوه بر نوجوانان حتی برای کودکان زیر 8 سال نیز مناسب است. و باعث می شود تا ناهنجاری های دهان و دندان ها با حفظ زیبایی و عدم نمایان شدن ارتودنسی برطرف شود.

ارتودنسی دندان با بیمه

بررسی تاثیر ارتودنسی بر بینی افراد …

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام ارتودنسی با کارت مهراز چقدره؟

  1. با سلام با مهراز کارت میتونید انواع ارتودنسی دندان رو با کاهش هزینه 30% انجام بدید و حتی میتونید به صورت اقساطی پرداخت کنید. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 2. سلام کدوم کلینیک ها ارتودنسی رو بهتر انجام میدن؟

  1. با سلام دندانپزشکان متخصص ارتودنسی در تمامی مراکز درمانی مهراز کارت فعال هستن. لیست مراکز و پزشکان خدمت شما دوست عزیز: https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 3. سلام هزینه دریافت کارت مهراز چقدر هستش؟

  1. با سلام جهت کسب اطلاعات در این مورد لطفا به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید. https://mehrazcard.com/

 4. سلام ارتودنسی باید چقدر روی دندان بمونه تا تاثیر بزاره؟

  1. با سلام مدت زمان درمان ارتودنسی بستگی به شدت نامرتبی دندانهای شما داره که توسط دندانپزشک تعیین میشه.

  • سحر
  • اسفند ۱۰, ۱۴۰۱

  سلام ارتودنسی برای یک دندان تک هم انجام میشه؟

  1. با سلام بله قابل درمان هستش.

  • علی
  • مرداد ۴, ۱۴۰۲

  من 17 سالمه آیا ارتودنسی روی دندان کج جواب میده؟

  1. با سلام بله قابل درمان هستش.

  • صبا
  • آبان ۲۲, ۱۴۰۲

  ممنون بابت مطلب مفیدتون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.