هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی چیست؟

از محبوب ترین انواع ارتودنسی نوع نامرئی آن است. در ارتودنسی نامرئی سیم ها و دیگر اجزای آن دیده نمی شود. روش های مختلفی برای تقسیم نمودن ارتودنسی وجود دارد. که از انواع رایج آن ارتودنسی ارتودنسی مرئی و ارتودنسی نامرئی می باشد. در ادامه به بررسی خصوصیات و همچنین هزینه ارتودنسی نامرئی میپردازیم …

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و مشاهده هزینه دندانپزشکی با تخفیف کلیک کنید.

نوع ارتودنسی نامرئی بیشتر مورد استقبال نوجوانان و جوانان می باشد. که به زیبایی خود اهمیت بیشتری می دهند. اما هزینه ارتودنسی نامرئی کمی بالاتر از نوع معمولی آن است. بهره مندی از ارتودنسی نامرئی برای همه افراد قابل استفاده نیست و باید توسط متخصص ارتودنسی تایید و استفاده شود. در این مطلب به بررسی مرحله های ارتودنسی نامرئی و هزینه ارتودنسی نامرئی، قیمت ارتودنسی دو فک و مزیت ها و معایب آن می پردازیم.

کاهش قیمت ارتودنسی دندان با مهراز کارت

انواع ارتودنسی نامرئی

1- ارتودنسی نامرئی متحرک
2- ارتودنسی نامرئی ثابت

ارتودنسی ثابت و متحرک

ارتودنسی نامرئی ثابت نیز به دو دسته تقسیم می شوند:

* ارتودنسی نامرئی لینگوال
* ارتودنسی نامرئی با براکت هایی از جنس سرامیک

در نوع ارتودنسی نامرئی لینگوال، دستگاه های ارتودنسی در پشت دندان ها قرار می گیرد و در واقع ظاهر دندان ها هیچ فرقی با قبل از کارگذاشتن ارتودنسی فرقی نمی کند. به نوع ارتودنسی مخفی هم گفته می شود. زیرا در ظاهر هیچ قسمتی از ارتودنسی دیده نمی شود.

نوع ارتودنسی با براکت های سرامیکی، در این نوع از ارتودنسی براکت ها همرنگ با دندان می باشد. این نوع مانند ارتودنسی ثابت می باشد که در آن جایگزین براکت های فلزی از براکت های سرامیکی و هم رنگ دندان استفاده می شود.

الاینر | ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی

هزینه ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی متحرک

این نوع ارتودنسی نامرئی متحرک از الاینر های شفاف که بدون سیم هستند استفاده می شود. وقتی از ارتودنسی نامرئی گفته می شود. دقیقا به همین نوع از ارتودنسی اشاره دارد. به این نوع ارتودنسی نامرئی، ارتودنسی بی سیم، ارتودنسی الاینر شفاف، ارتودنسی پلاک شفاف شناخته می شود.
در این نوع از ارتودنسی نامرئی بعد از قالب گیری از تمامی دندان ها یک قالب استاندارد از دندان ها ساخته می شود. فرد می تواند در هر ساعتی از شبانه روز آن قالب را روی دندان هایش بگذارد و یا بردارد.

مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

در طول مدت شبانه روز دو تا چهار ساعت استفاده از این ارتودنسی کافی می باشد. از دلایل رایج بودن و محبوبیت این نوع ارتودنسی استفاده از الاینر های شفاف می باشد که متحرکند. همچنین در هنگام مسواک زدن یا خوردن می توان آنها را از دهان خارج نمود. و یا در بعضی مواقع مانند مهمانی ها و دیگر قرار ملاقات های خاص می تون آن را از دهان خارج کرد. البته توصیه متخصصین این است که کمتر این گذاشتن و برداشتن ها را تکرار کنید. اما در مورد هزینه ارتودنسی نامرئی حتما با دندانپزشک خود مشورت نمایید.

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

مراحل ارتودنسی نامرئی

در واقع ارتودنسی شفاف کاربرد ارتودنسی ثابت را دارد.

1- برای تهیه این نوع ارتودنسی از فک بیمار قالب گرفته می شود. در بعضی از مطب ها به وسیله اسکنرهای سه بعدی از فک بیمار قالب گیری می کنند.
2- به وسیله مدلی که توسط دستگاه سه بعدی شبیه سازی شده است. دندان ها را ساخته و حرکت های لازم را روی آن پیاده می کنند. زمانی که این حرکت ها به پایان رسید. وضعیت اخر دندان ها را با وضعیت اول انها مورد بررسی قرار می دهند. دندان ها را روی هم منطبق می کنند تا مشخص شود هر دندانی چه حرکتی داشته است. به طور مثال یک دندان 1 میلی متر باید به سمتی حرکت کند.
در اینصورت پلاکی تهیه می کنند که آن دندان را یک میلی متر به سمت موردنظر حرکت دهد.
3- دستور ساخت را به پرینتر سه بعدی می فرستند. در این حالت پرینتر مرحله اول دندان ها را که شکل خود دندان های بیمار است. پرینت می کند و سپس روی آن یک پلاک محرک شفاف ساخته و به بیمار می دهد.

سپس پلاک مرحله دوم را پرینت می گیرد و به همین ترتیب تمامی مراحل را پرینت میگیرد. و مثلا برای درمان شدن کامل دندان ها تمامی مراحل مثلا 15 پلاک را پرینت میگیرد و به بیمار تحویل می دهد.

جهت کاهش هزینه ارتودنسی نامرئی با کارت تخفیف دندانپزشکی ارتودنسی ارزان در تهران را مطالعه نمایید.

طول عمر هر پلاک ارتودنسی

بیمار هر یک از پلاک ها را یک تا سه هفته استفاده می کند تا مثلا آن یک میلی متر جابجایی انجام شود. سپس پلاک ها دوم و سوم و …. تمامی پلاک ها را به ترتیب استفاده می کند تا نتیجه نهایی اتفاق بیفتد. تعداد مراحل و پلاک ها به میزان ناهنجاری و بی نظمی دندان ها بستگی دارد.

بریس های دندان

هزینه لیزر لک صورت

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی

قطعا از مهمترین ویژگی هایی که میتوان برای یک کارت تخفیف دندانپزشکی نام برد، میزان پوشش دهی آن است که در این میان کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصدی به عنوان بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی از سوی کاربران، شناخته شده است.از دیگر ویژگی‌های بهترین کارت تخفیف دندانپزشکی می‌توان به سرعت و سهولت در استفاده، پوشش وسیع خدمات دندانپزشکی و تخفیف‌های متنوع اشاره کرد. به علاوه مهراز کارت بدون پرداخت هزینه ماهانه و تنها با پرداخت یک هزینه سالانه بسیار جزئی ارائه می‌شود که از لحاظ مالی نیز برای شما بسیار کمک کننده خواهد بود.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • tara
  • تیر ۷, ۱۴۰۱

  سلام سیم ارتودنسیم کج شده چیکارش کنم؟

  1. با سلام به شما حتما در اسرع وقت به پزشکتون مراجعه کنید. https://mehrazcard.com/%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%82%d8%a8%d8%aa%e2%80%8c-%d8%ad%db%8c%d9%86-%d8%af%d8%b1%d9%85%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%88%d8%af%d9%86%d8%b3%db%8c/

 1. سلام مهراز کارت چه تاثیری روی هزینه ها داره؟

  1. با سلام مهراز کارت بدون هیچ سقف و محدودیتی جهت استفاده تمامی خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی با 50% کاهش هزینه ارائه میده خدمتتون ?

 2. اگر ارتودنسی داشته باشیم و یکی از سیم ها پاره بشه باید چیکار کرد؟

  1. با سلام به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید تا سیم رو براتون تعویض کنن. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 3. سلام ارتودنسی نامرئی چقدر هزینه داره؟

  1. با سلام انواع ارتودنسی دندان با کاهش هزینه 30% با مهراز کارت ارائه میشه خدمتتون. علاوه بر این میتونید پرداخت اقساطی هم داشته باشید ? https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 4. سلام میشه ارتودنسی رو به صورت متحرک هم گذاشت؟

  1. با سلام بله. امکانش هست. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 5. سلام ارتودنسی نامرئی متحرک تاثیرش به اندازه براکت دارها هست؟

  1. با سلام بله از لحاظ تاثیرگذاری هیچ تفاوتی باهم ندارن.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.