ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

مدت زمان استفاده از بریس های سنتی و یا بریس های جدید که به صورت نامرئی که همان بریس های شفاف هستند. اینکه ارتودنسی دندان چند سال طول می کشد به طور میانگین حدود 6 تا 24 ماه زمان می برد. در صورتی که میزان مشکلات دندان ها کمتر باشد. احتمال اینکه درمان کوتاه تر شود بیشتر است. ولی اگر مشکلات دندان ها پیچیده تر باشد طول درمان نیز بیشتر خواهد شد. بعد از برداشتن بریس های دندان باید به همان مدت زمان که که از بریس ها استفاده شده است از نگهدارنده که در دندان پزشکی به آن ریتینر می گویند استفاده شود.

متخصصان دندان پزشکی برای هر بیمار از بی خطرترین و سریع ترین روش برای مرنب کردن دندان ها استفاده می کنند. بنابراین بهتر است به پیشنهاد متخصص خود اعتماد کنید.

ارتودنسی دندان را با کاهش هزینه چشمگیر با مهراز کارت تجربه کنید …

وظیفه بریس های ارتودنسی و همچنین الاینرها هدایت کردن دندان ها به همراه لثه و فک به سمت موقعیت اصلی آنها می باشد. به همین جهت سرعت دادن نامتعارف به این فرایند باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند تحلیل رفتن استخوان فک و لثه شود. ارتودنتیست ها بهترین ارتودنسی را که هم دندان ها مرتب کند و هم سلامت استخوان فک و لثه حفظ شود را توصیه می کنند و اجرا می نمایند.

عوامل موثر در مدت زمان ارتودنسی دندان

نوع ارتودنسی برای هر بیمار متفاوت است. زیرا نوع دندان و شدن نامنظمی دندان ها و همچنین مقاومت لثه و فک متفاوت و منحصر به فرد است. به همین جهت نمی توان برای مدت زمان ارتودنسی زمانی ثابت در نطر گرفت. عواملی که در درمان دندان های نامنظم با ارتودنسی موثر هستند اشاره می کنیم:

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

نوع ارتودنسی

متقاضیان ارتودنسی امروزه گزینه های زیادی برای انتخاب دارند: بریس های فلزی سنتی، بریس های سرامیکی و بریس های شفاف از انواع ارتودنسی هستند. بریس های فلزی از فلز رنگ ثابت ساخته شده. که این سیستم را بسیار مستحکم و قوی نگه می دارد. از طرفی بریس های سرامیکی و الاینرهای شفاف زیباتر از بریس های فلزی به نظر می رسند و بیشتر بزرگسالان آنها را ترجیح می دهند.

ارتودنسی ارزان در تهران با مهراز کارت

سن بیمار

سن یکی دیگر از فاکتورهایی است که مشخص می کند. که تا کی باید بریس ها روی دندان قرار گیرند. همه افراد در هر سنی می توانند از ارتودنسی بهره ببرند. اما کودکان و نوجوانان نتیجه سریع تر و بهتری با درمان ارتودنسی می گیرند. کودکان در سن 7 سال حتما باید توسط متخصص ارتودنسی معاینه شوند.

فک کودکان هنوز در حال رشد است. و در صورت مراجعه به موقع، هر مشکل اسکلتی یا دهانی می تواند به راحتی و بدون نیاز به روش های تهاجمی اصلاح شود. در این مرحله ارتودنسی کودکان قبل از درآمدن تمام دندان های دائمی انجام می شود. درمان ارتودنسی در سنین نوجوانی سریع تر، آسان تر و همه جانبه تر صورت می گیرد. از آنجایی که رشد در بزرگسالان متوقف شده است، آنان مجبورند مدت زمان بیشتری را نسبت به کودکان و نوجوانان صرف درمان ارتودنسی کنند تا به نتایج مطلوبی برسند. البته این یه این معنی نیست که ارتودنسی همه افراد بزرگسال دو سال یا بیشتر طول می کشد بلکه با توجه به هدف درمان، اکثر بزرگسالان می توانند طی یک سال یا کمتر، به لبخندی دلخواه شان دست یابند.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

شدت مشکل ارتودنسی

یکی دیگر از موارد کلیدی در این بحث، شدت مشکلات ارتودنسی است. فاصله دار بودن و شلوغی های جزئی دندان ها می توانند ظرف یکسال یا کمتر اصلاح شوند. در حالی که اصلاح موارد شدید تر مانند مال اکلوژن می تواند بسیار بیشتر از این زمان طول بکشد.

هزینه ارتودنسی | ارتودنسی ثابت و متحرک با مهراز کارت

رفتار و تعهد بیمار

روش و تعهد بیمار در مقابل درمان ارتودنسی می تواند نقش بسیار مهمی در برآورد مدت زمان ارتودنسی دندان و نتیجه آن داشته باشد. عدم همکاری بیمار می تواند درمان ارتودنسی را طولانی تر و کیفیت نتیجه نهایی را پایین آورد. همکاری با متخصص ارتودنسی به بیمار کمک می کند که در زمان کوتاه تر، نتایج بهتری بگیرد. همکاری شامل رعایت بهداشت دندان های ارتودنسی شده، حضور منظم در جلسات تعیین شده از سوی ارتودنتیست و استفاده از بریس های ارتودنسی طبق دستورالعمل ها می شود. به عنوان مثال؛ اگر بیمار به جای استفاده ی 20 تا 22 ساعته، تنها برای 12 ساعت در روز ارتودنسی نامرئی را در دهان خود قرار دهد، صاف و مرتب کردن دندان ها زمان بسیار بیشتری می برد.

مراجعه به دندانپزشکی ارزان با مهراز کارت

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

سایر عوامل موثر در طول درمان ارتودنسی دندان

در حالی که نوع ارتودنسی، شدت مشکل و میزان تعهد بیمار نقش کلیدی در مدت زمان ارتودنسی دندان دارند، اما عوامل بیولوژیکی نیز می توانند در این زمان اثرگذار باشند. بدن هر بیمار با دیگری متفاوت بوده و دندان ها با سرعت های متفاوتی حرکت می کنند.

هزینه ارتودنسی با بیمه چقدر است؟ مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

نگهداری از نتیجه ارتودنسی

پس از برداشتن بریس ها از روی دندان، لازم است برای نگهداری از این نتیجه، از ریتینر استفاده شود. زیرا با برداشتن بریس های ارتودنسی، دندان ها تمایل دارند تا به جایگاه قبلی شان بازگردند. با استفاده از ریتینر (نگهدارنده)، لثه ها و استخوان های فک، زمان کافی برای عادت کردن به موقعیت جدید را خواهند داشت.

معمولا بیمار مجبور است تا ۶ ماه پس از اتمام ارتودنسی، به صورت تمام وقت از ریتینرها استفاده کند. در صورت استفاده از ریتینر (ارتودنسی متحرک)، بهتر است فقط برای غذاخوردن، مسواک زدن و نخ دندان کردن آنها را از دهان خارج کنید. متخصص ارتودنسی پس از مدتی با صلاح دید خود به بیمار توصیه می کند که به جای استفاده از ریتینر در طول روز، تنها در طول شب آن را روی دندان ها قرار دهد.

دیگران مطالعه میکنند:

قیمت الاینر دندان با مهراز کارت چقدر است؟

بهترین سن ارتودنسی دندان

همه چیز درباره بریس های دندان و قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

کاهش قیمت ارتودنسی فک بالا به صورت اقساطی با مهراز کارت

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. برای بچه ها هم انجام میدین؟

  1. با سلام بله در مراکز درمانی مهراز کارت دندانپزشکان متخصص اطفال حضور دارن.

  • علی
  • شهریور ۱۱, ۱۴۰۱

  چه مدت طول میکشه ؟

  1. با سلام مدت زمان درمان ارتودنسی رو پزشک نشخیص میده ، با توجه به نوع نامرتبی دندانها و شدتش.

 2. ارتودنسی درد داره؟

  1. با سلام خود درمان ارتودنسی دردی نداره اما ممکنه در مواردی که نامرتبی دندانها شدید باشه در اوایل طول دوره درمان کمی احساس درد داشته باشید.

 3. سلام کدوم دکتر ارتودنسی بهتر انجام میده؟

  1. با سلام متخصصین ارتودنسی دندان در مراکز درمانی مهراز کارت فعال هستن. لیست مراکز و پزشکان خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-centers/ https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 4. سلام ارتودنسی با کارت مهراز چقدره؟

  1. با سلام با مهراز کارت ارتودنسی توسط متخصص انجام میشه و شامل 30% کاهش هزینه هستش علاوه بر این امکان پرداخت به صورت اقساط هم براتون وجود داره ? https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 5. سلام مهراز کارت رو به چه صورت میشه تهیه کرد؟

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام کنید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید ?

 6. ارتودنسی با روش بیهوشی هم انجام میشه؟

  1. با سلام خیر. با بی حسی انجام میشه.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.