ارتودنسی دندان درد دارد ؟

ارتودنسی دندان درد دارد

ارتودنسی دندان درد دارد ؟

آیا ارتودنسی دندان درد دارد؟ این رایج ترین سوالی است. که افرادی که می خواهند دندان ها یشان را با ارتودنسی درمان کنند از دندان پزشک خود و یا از دیگران می پرسند. تصوری که افراد از ارتودنسی دارند این است که با سیم و پیچ دندان ها گیر انداخته و دائم به آنها فشار آورده می شود. حقیقت در مورد ارتودنسی دندان ها این است که با سیم و براکت به دندان ها نظم داده می شود. و درد در ناحیه فک و لثه و دندان ها به طور موقت و حداکثر تا یک هفته و در صورت ناهنجاری شدیدتر تا دو هفته با بیمار است.

ارتودنسی | ارتودنسی ثابت و متحرک

ولی بعد از آن تا هر مدتی که نیاز به ارتودنسی در دهان باشد. درد و ناراحتی غیر قابل تحملی برای فرد ندارد. حتی شخص به مرور زمان فراموش می کند. که سیم و براکت روی دندان های خود دارد. البته درد یک پاسخ ذهنی به محرک های درونی و بیرونی است. تا شخص را از وجود مزاحمت ها و حمله و تشدید باکتری و ویروس ها به بدن مطلع کند. و برای آن راه چاره و درمانی در نظر بگیرد. درمان دندان با ارتودنسی شبیه به قرار دادن براکت ها و سیم بر روی دندان ها و قرار دادن دستگاه های ثابت و قابل جابجایی و نیز برداشتن آن ها سبب به وجود آمدن درد برای بیماران می شوند.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

درد ارتودنسی به چه مواردی بستگی دارد؟

متخصصین ارتودنسی بر این باور اند درد ارتودنسی بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند سن، جنس، آستانه درد هر بیمار، میزان نیروی اعمال شده، وضعیت عاطفی فرد، میزان استرس او و تجربه های قبلی بیمار از درد. در واقع نیرو هایی که بر روی دندان ها اعمال می شوند.

پاسخ و واکنشی التهابی را دربر دارند که شامل درد در محیط دهان است و ناشی از حرکت دندان هاست. این واکنش باعث تغییر در جریان خون پس از اعمال نیروی ارتودنسی می شود.

آیا میدانید بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی است؟

عوارض ارتودنسی دندان بزرگسالان چیست؟

ارتودنسی دندان درد دارد ؟

ارتودنسی دندان درد دارد ؟

رابطه سلامت روان و جسم با ارتودنسی

رابطه بین سلامت روانی بیماران و ادراک درد ارتودنسی نیز توسط برخی از محققین مورد توجه قرار گرفته است. حساسیت فیزیولوژیکی و روانی فرد می تواند عامل قوی در شدت ناراحتی های بافت ناشی از اثرات فیزیکی دستگاه های ارتودنسی باشد. در نتیجه درد احساس شده در بیماران به نظر نمی رسد تنها به طور مستقیم به میزان نیروی اعمال شده ارتودنسی بستگی داشته باشد بلکه به میزان سلامت روانی فرد نیز مربوط می شود.

ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز

در آماری که از افراد تحت درمان ارتودنسیی به عمل آمده است. حدود 95٪ از بیماران تجربه درد در طول درمان ارتودنسی داشته اند. شروع درد ارتودنسی بعد از 4 ساعت شروع می شود. و در طول 24 ساعت بعدی افزایش پیدا می کند. و بعد از گذشت 7 روز کاهش می یابد.

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

علت درد ارتودنسی چیست؟

اکثر کودکان که تحت درمان قرار می گیرند برای ثابت کردن دندان خود از براکت ارتودنسی ثابت استفاده می کنند. که معمولا از جنس فولاد، سرامیک یا پورسلین هستند. از آنجا که براکت با استفاده از فشار ملایم دندان ها را مرتب می کند. برخی از بیماران ممکن است احساس حساسیت کنند یا اینکه لثه آنها دچار قرمزی شود. میزان ناراحتی ایجاد شده در فرد بستگی به روش درمان و فیزیولوژی فرد دارد.

معمولا استفاده از براکت نباید در طول درمان ارتودنسی باعث ایجاد درد در بیمار شود. اما بعضی اوقات در ابتدای کار ممکن است در هنگام استفاده از این درمان، دهان فرد دچار احساس ناراحت کننده ای شود. براکت های های کودک شما ممکن است در ابتدا نقاطی دردناک را بر روی لثه ها و یا لب ها ایجاد کند اما این امر باید سریعا مرتفع شده و لثه ها و لب های فرد تحت درمان بهبود یابند.

ارتودنسی دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی

کاهش قیمت ارتودنسی فک بالا به صورت اقساطی با مهراز کارت

آیا درد ارتودنسی بر فعالیت های روزمره تاثیرگذار است؟

این واقعیت تأیید شده است که درد ارتودنسی تأثیر مشخصی بر فعالیت های روزانه بیماران دارد. تقریبا تمام بیماران تحت درمان ارتودنسی دچار محدودیت در جویدن و خوردن غذا می باشند. گاهی ممکن است افراد نوع رژیم غدایی خود را با توجه به سختی جویدن و حرکت دادن دندان ها تغییر دهند. برای مثال استفاده از خوراکی هایی که سفت هستند و نیاز به جویدن زیاد دارند تا مدتی صلاح نیست.

قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

درد یک امر طبیعیست که تمام بیماران ارتودنسی باید برای اصلاح ناهنجاری های موجود در فکین و دندان ها پذیرای آن باشند. زیرا برای رسیدن به هدف دندان های منظم و مرتب تحمل کمی درد خفیف ارتودنسی اجتناب ناپذیر است. به طور کلی بعضی از بیماران در حین درمان ارتودنسی درد دارند و بعضی ندارند. در طول درمان ارتودنسی هر زمان احساس درد کردید بدانید که دندان های شما در حال حرکت به سمت استانداردی است که ارتودنتیست شما برنامه ریزی کرده است.

مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟ بررسی تاثیر ارتودنسی بر بینی افراد …

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

درمان درد ارتودنسی

اگر فرزند یا خود شما برای مدت بیش از چند روز دچار درد بعد از ارتودنسی هستید، یا اگر دچار نگرانی یا سوالی هستید، باید بلافاصله به پزشک یا دندانپزشک خود مراجعه کنید. مهم است بدانید که دندانپزشک ناراحتی شما را درک کرده و در جهت رفع این نگرانی و استرس تلاش خواهد کرد. حتی در صورت نیاز با استفاده از تصویر برداری اشعه ایکس می توان به این امر پی برد. که آیا این نگرانی به جاست یا نه.

در هنگام ایجاد نقاط زخم شده بر روی لثه ها و یا لب ها ارتودنتیست به بیمار توصیه خواهد کرد که در روزهای نخست بعد از درمان ارتودنسی، از داروهای مسکن که برای مقابله با این مشکل می تواند بسیار موثر باشد، استفاده کند.

ارتودنسی ارزان در تهران با مهراز کارت توسط متخصص

مهم است که راهنمای داروی مربوطه را مطالعه کرده تا اطمینان حاصل کنید که مصرف این داروها برای شما یا کودک شما مناسب هستند و دارای عوارض ناگواری برای شما و یا کودک شما نخواهد بود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. سلام با مهراز کارت بخواهیم ارتودنسی کنیم چقدر تخفیف داریم؟

    1. با سلام با داشتن مهراز کارت انواع ارتودنسی دندان رو میتونید با کاهش هزینه 30% انجام بدید. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

  2. سلام هر ارتودنسی چقدر زمان میبره؟

    1. با سلام طول درمان ارتودنسی بستگی به میزان نامرتبی دندانهای فرد داره. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

  3. تمام دکترای مهراز ارتودنسی انجام میدن؟

    1. با سلام بله ارتودنسی دندان توسط متخصص در تمامی مراکز درمانی مهراز کارت با کاهش هزینه 30% انجام میشه براتون. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.