عوارض ارتودنسی دندان

عوارض ارتودنسی دندان

عوارض ارتودنسی دندان

ارتودنسی از دو کلمه لاتین ” ارتو ” به معنی راست و کلمه “ادوس” به معنی دندان گرفته شده است. این روش که برای مرتب کردن دندان هایی که بر اثر عواملی مانند ژنتیک، و یا دیگر عواملی مانند ناهنجاری های فک و دهان که به شکل نامنظم رشد کرده اند می باشد.

اختلال در دندان ها و فک باعث به وجود آمدن مشکلاتی مانند نازیبایی در چهره ، مشکل در جویدن و بلع ، عوارض در لثه ها به وجود می آورد. همین مشکلات سبب کاهش اعتماد به نفس و آسیب رساندن به سلامت روحی فرد می شود.

بهترین نوع ارتودنسی دندان و قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

آیا میدانید بهترین سن برای ارتودنسی چه زمانی است؟

دندانپزشکان بعد از گذراندن دوره تخصصی ارتودنسی مجاز به انجام درمان ارتودنسی می باشند. یک متخصص ارتودنسی ماهر درمان ارتودنسی بیماران را بدون هیچگونه عارضه ای به پایان می رساند و سلامت و زیبایی را برای بیماران به ارمغان می آورد.

گاهی این سوال برای برخی کاندیداهای ارتودنسی پیش می آید که آیا درمان ارتودنسی عوارض یا معایبی دارد یا خیر؟ خوب است بدانید که درمان این ناهنجاری­ ها با استفاده از ارتودنسی، به خودی خود عارضه ای در پی ندارد. و تنها عارضه این امر زمانی در فرد مشاهده می­شود. که خود بیمار در رعایت بهداشت دهان و دندان هایش کوتاهی کرده و به سفارشات متخصص ارتودنسی خود عمل ننماید.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

هدف از ارتودنسی

هدف ارتودنسی نظم بخشیدن به دندان­های فک بالا، دندان­های فک پائین و گاها نیز مرتب کردن دندان­های هر دو فک می­باشد. درمان ارتودنسی بدون عوارض یا معایب می باشد. دو هدف مهم دیگر علم ارتودنسی در ادامه بیان شده اند:

به منظور بهبود عمل جویدن و سهولت در این کار، علم ارتودنسی بر آن شده است. که دندان­های فکین را به گونه ای مرتب سازد که همپوشانی مناسب و نرمالی با یکدیگر داشته باشند. هدف دیگر این علم، کمک به روند حرکت درست، آهسته و بدون آسیب دندان­هاست. به گونه ای که ضمن عدم صدمه به دندان­ها، وضعیت قرارگیری آنها بهبود یابد.

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

عوارض ارتودنسی دندان بزرگسالان چیست؟

عوارض و معایب ارتودنسی

همان طور که پیش تر اشاره کردیم، ارتودنسی به خودی خود عارضه خاصی را در پی نداشته و این عدم رسیدگی فرد و سهل انگاری وی می­باشد که زمینه ایجاد عوارض و معایبی را فراهم می­کند.

درمان ارتودنسی از جمله درمان­هایی است که با هدف زیبایی بخشی، بهبود کارایی سیستم دندانی و پیشگیری از پوسیدگی و تحلیل لثه صورت می­پذیرد. اگرچه این درمان فواید چشمگیری را به دنبال خواهد داشت، اما در صورت عدم مراقبت مناسب توسط فرد، مشکلاتی گریبان گیر وی خواهد شد.

سریع ترین روش سفید شدن دندان در خانه

الاینر شفاف چیست؟

عوارض ارتودنسی دندان

عوارض ارتودنسی دندان

نمونه هایی از عوارض و معایب ارتودنسی

عدم مراقبت و رعایت بهداشت دهان و دندان توسط فرد و نیز عمل نکردن به سفارشات متخصصین زمینه ارتودنسی، موجبات بروز مشکلاتی نظیر مشکلات زیر را فراهم می­سازد. عوارض و معایب ارتودنسی به سادگی و با عمل به دستورات ارتودنتیست و نیز رعایت بهداشت دهان و دندان در زمان ارتودنسی توسط فرد قابل پیشگیری می­باشد.

مدت زمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

خراش و زخم

از جمله عوارض و معایب ارتودنسی در صورت استفاده از بریس­های فلزی، بروز زخم های کوچک در دهان می باشد. در صورتی که از براکت ارتودنسی ثابت و فلزی به درستی مراقبت کنید و به آنها آسیب نزنید این براکت ها به جدار داخلی دهان آسیبی وارد نمی کنند.

مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

آیا میدانید قیمت ارتودنسی دو دندان جلو با مهراز کارت 30% کاهش هزینه دارد؟

پوسیدگی دندان و بیماری لثه

از دیگر عوارض و معایب ارتودنسی که ناشی از حضور بریس­های ارتودنسی در دهان می باشد، گیر کردن مواد غذایی در بین براکت ها است که زمینه رشد باکتری­های دهانی را تشدید کرده و موجب پوسیدگی دندان و تحلیل لثه خواهد شد. این مشکلات در صورتی رخ خواهد داد که فرد در رعایت بهداشت دهان و دندان خود کوشا نبوده و استفاده از مواردی همچون مسواک و نخ دندان در ارتودنسی را جدی نگیرد.

ىرمان تحلیل لثه با داشتن مهراز کارت

خطر برگشت درمان ارتودنسی

از جمله عوارض و معایب ارتودنسی که موجب بی میلی بسیاری از افراد نسبت به استفاده از این درمان شده است، خطر برگشت ناهنجاری­ها بعد از درمان می­باشد. گفتنی است که درمان­های انجام شده در دوران رشد با اتمام این دوره، برنخواهند گشت. توجه کنید برای شروع درمان ارتودنسی به بهترین متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. بدین ترتیب بهترین تشخیص و درمان برای شما انجام خواهد شد و درمان ارتودنسی بازگشت نخواهد داشت.

بررسی تاثیر ارتودنسی بر بینی افراد …

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

کوتاه شدن طول ریشه

احتمال تحلیل و کوتاه شدن ریشه دندان­ها در بیمارانی که ناهنجاری­های دندانی خود را با ارتودنسی درمان می کنند، بسیار جزئی و در حدود 3 الی 5 درصد می­باشد. حرکت دندان­ها در طول دوره درمان با توجه به مکانیسم تحلیل استخوان و نیز تشکیل مجدد آن انجام می­شود. در حین درمان نیز ممکن است قطعات بسیار ریزی از ریشه شکسته شده و مجددا ساخته شود. این دسته از عوارض و معایب ارتودنسی در بیمارانی که سابقه آسم و یا ضربه دارند، توجه بیشتری را می­طلبند. یک متخصص ارتودنسی با تجربه و ماهر با زمانبندی درست حرکت دادن دندان ها در ارتودنسی آشناست و با رعایت این نکته مهم دندان ها دچار آسیب و تحلیل ریشه نخواهند شد.

ارتودنسی دندان با بیمه چگونه است؟

قیمت الاینر دندان با مهراز کارت چقدر است؟

طول درمان ارتودنسی

گاه طول دوره درمان ارتودنسی از آن چه که پیش بینی شده کوتاه تر و یا طولانی تر خواهد شد. درمان ارتودنسی در اکثر موارد 18 تا 24 ماه به طول می انجامد. از جمله عواملی که موجب ادامه دار شدن دوره درمان خواهند شد:

*ملاحظه کاری ارتودنتیست در طرح درمان
*وجود بیماری های زمینه ای در فرد
*عدم همکاری بیمار در انجام دستورات ارتودنتیست
چنین مواردی کیفیت درمان را نیز تحت تاثیر منفی خود قرار خواهند دارد.

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

از جمله دیگر مواردی که با عوارض و معایب ارتودنسی اشتباه گرفته می شود به شرح زیر است. این موارد بر اثر کوتاهی بیمار در رعایت بهداشت دهان و دندان و نیز عدم توجه به دستورات و سفارشات متخصص ارتودنسی رخ می­دهد.

1- آسیب به مینای دندان
2- واکنش های آلرژیک
3- مشکلات پریودنتال لثه

این دسته از عوارض و معایب، در صورت رعایت نکات ضروری و نیز رعایت بهداشت به سادگی قابل پیشگیری خواهند بود. همانطور که در تصویر بالا می بینید در محل براکت ها مینای دندان بدون هیچ آسیبی باقی مانده و نواحی و نقاط بین براکت ها بر اثر عدم رعایت بهداشت جرم گرفته است. خوشبختانه این مورد با جرم گیری دندان بعد از برداشتن براکت های ارتودنسی برطرف خواهد شد.

دیگران مطالعه میکنند:

قیمت ارتودنسی دندان های جلو با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

بهترین سن ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان را با کاهش هزینه چشمگیر با مهراز کارت تجربه کنید …

مراحل ارتودنسی نامرئی چیست؟

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام ممکنه ارتودنسی باعث آسیب به مینای دندان بشه؟

  1. با سلام خیر. مشکلی پیش نمیاد.

  • ehsani
  • شهریور ۲۵, ۱۴۰۱

  salam mn ba mehraz ortodensi krdam ok bod raziam

  1. کار دکتراشون خوبه واقعا؟ چجوری باید کارتشو بگیریم

  2. با سلام خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم دوست عزیز :)

 2. من کارت دارم تمدید کنم هم باز یکسال قابل استفاده است؟

  1. با سلام بله با تمدید مهراز کارت یکسال به اعتبار کارت اضافه میشه :)

 3. من ارتودنسی انجام دادم اما دندونم لکه های سفید گرفته علتش چیه؟

  1. با سلام به دلیل وجود براکت های ارتودنسی هستش بعد از مدتی برطرف میشه دوست عزیز :) https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 4. سلام هزینه ارتودنسی با مهراز کارت چقدر میشه؟

  1. با سلام با مهراز کارت انواع ارتودنسی دندان با کاهش هزینه 30% خواهد بود.

 5. سلام کارت مهراز در تهران فقط خدمات رسانی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت در سراسر کشور مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید.

 6. سلام ارتودنسی با کارت مهراز به صورت اقساط هم میشه پرداخت کرد؟

  1. با سلام بله. با مهراز کارت علاوه بر کاهش هزینه 30% برای ارتودنسی میتونید پرداخت اقساطی هم داشته باشید.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.