هزینه ارتودنسی تک دندان

هزینه ارتودنسی دندان تک دندان

هزینه ارتودنسی تک دندان

در بعضی مواقع که همه دندان ها صاف و مرتب هستند یکی از دندان ها در جای خود قرار ندارد و ناهماهنگ است. که در زمان خندیدن جلوه زیبایی ندارد. و حتی در هنگام حرف زدن بیان کلمات را با مشکل مواجه می کند. در اینجاست که ارتودنسی تک دندان می تواند این مشکل را به خوبی حل کند. در این مطلب به بیان تمامی مدل های ارتودنسی برای درمان تک دندان می پردازیم.

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و مشاهده هزینه دندانپزشکی با تخفیف کلیک کنید.

کاهش قیمت ارتودنسی دندان با مهراز کارت

ارتودنسی ثابت

یکی از روش ها برای برطرف کردن نامنظمی تک دندان ارتودنسی ثابت است. در این مدل از براکت ها که بر روی دندان ها قرار داده می شود استفاده می گردد. تا زمانی که دندان نامنظم در جای خود قرار گیرد.

قیمت ارتودنسی چهر دندان جلویی

ارتودنسی متحرک

یکی دیگر از روش ها برای درمان تک دندان نامنظم ارتودنسی متحرک است. در این روش دستگاههای ارتودنسی توسط متخصص در دهان و روی دندان مورد نظر قرار می گیرد. زمان این نوع از ارتودنسی کوتاهتر است.

درمان ناهنجاری تک دندان با لیزر

در بسیاری از مواقع دیده می شود که برای رفع ناهنجاری های یک دندان از لیزر درمانی استفاده می گردد. ارتودنتیست در یک جلسه دندان ناهنجار را به وسیله لیزر می تراشد و آن را مرتب می کند. از معایبی که در این روش وجود دارد.از بین رفتن مینای دندان است که با این تراش اسیب پذیری دندان را در برابر پوسیدگی افزایش می دهد.

ارتودنسی دندان چند سال طول میکشد؟

مرتب کردن دو تا چهار دندان

یکی از بریس های متحرک پلاک اینمان است. این پلاک دارای رشته های فنری از جنس نیکل تیتانیوم می باشد که به دو قوس ردیف کننده در جهت مخالف همدیگر به هم نیرو وارد می کنند. و باعث هدایت دندان ها به سر جای خود می شوند. این نیرو بسیار ملایم است ولی بر طیف گسترده ای از حرکات دندان ها فعالیت دارد. اینمان به سرعت روی دندان ها اثر می گذارد. اثر پذیری این روش در مدت زمان 12 تا 16 هفته دیده می شود.

این نوع بریس برای دو تا چهار دندان به کار می رود. و درمان با این روش باید ابتدا روی یک فک و در صورت لزوم روی فک دیگر انجام شود. زیرا حس مطلوبی به بیمار نمی دهد و احساس سنگینی در فک دارد. هزینه ارتودنسی تک دندان و یا دو تا چهار دندان متفاوت است. و به نوع درمان و تعداد دندان های نامرتب بستگی دارد.

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

هزینه ارتودنسی تک دندان

هزینه ارتودنسی تک دندان

ارتودنسی تک دندان نیش

دندان های نیش دندان هایی هستند که در دوطرف دندان های فک بالا و کمی تیز تر از دندان های دیگر می باشند گفته می شود. در واقع دندان های نیش ستون دندان ها و فک هستند که کشیدن آنها به هیچ وجه توصیه نمی شود. زیرا با کشیدن و از بین رفتن آنها ترکیب صورت به پایین حرکت می کند. بنابراین زمانی که دندان نیش در جای خود قرار نداشته باشد باید از روش ارتودنسی تک دندان استفاده شود. زیرا همانطور که بیان شد وجود و سلامت دندان های نیش در جلوه صورت و فرم لب ها بسیار تاثیر گذار است.
کشیدن و افتادن دندان نیش باعث تورفتگی لب ها و افزایش عمق خط خنده می شود. که برای درمان آن نیز هیچ راهی به جز تزریق ژل برای خط خنده و پروتز لب وجود ندارد. بنابراین باید به هر نحوی که می شود دندان های نیش را در دهان به صورت سالم و در جای خود نگه دارید.

ارتودنسی | ارتودنسی ثابت و متحرک

علت ناهماهنگی دندان با دندان های دیگر

یکی از دلایل ناهماهنگی دندان ها نبود فضای کافی است. در بعضی مواقع هم عوامل ژنتیکی باعث رویش نامناسب دندان ها می شود. در دندان نیش این ناهنجاری به سمت داخل دهان و یا به سمت بیرون و بالای لثه و بالای جای اصلی رشد می کند. در برخی افراد دیده شده است که کاملا در قسمت سقف دهان روییده که این مورد بسیار نادر است.

در هنگامی که دندان برای رویش با کمبود فضا مواجه می شود. معمولا دندان مخفی در لثه وجود دارد. که در این مواقع متخصص با بررسی و تشخیص دندان نهفته را از لثه خارج می کند. و دندان بیرون امده به سمت جای اصلی خود حرکت می کند. بعد از به وجود امدن فضای کافی برای رشد دندان نهفته نیش یک برش روی لثه داده می شود تا تاج دندان نمایان شده و به رشد خود ادامه دهد.

خطرات دندان نهفته چیست؟ مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

از عوملی که در رشد دندان های نیش مخفی وجود دارد. سن بیمار و محل نهفتگی دندان ، میزان عمیق بودن دندان نهفته و مقدار قوس دندان و فک می باشد.

ارتودنسی یک دندان کج

برای درمان یک دندان کج از ارتودنسی متحرک و پلاک های متحرک استفاده می شود.

هزینه ارتودنسی فک بالا

بررسی تاثیر ارتودنسی بر بینی افراد …

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی مهراز با کاهش هزینه ۵۰ درصدی به عموم مشتریان این اطمینان را بع شما میدهد که بتوانید با کمترین هزینه، سلامت دندان های خود را تضمین کنید.همانطور که میدانید هزینه های مرتبط با خدمات دندانپزشکی در دسته گران ترین خدمات درمانی قرار میگیرد. از این رو داشتن یک بیمه دندانپزشکی جهت کاهش هزینه های این خدمات میتواند در این شرایط بسیار کمک کننده باشد. در نتیجه شما میتوانید با انتخاب یک بیمه دندانپزشکی مناسب هزینه های خود را به طرز قابل توجهی کاهش دهید.

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

بهترین بیمه دندانپزشکی

از مهمترین ویژگی یک بیمه خوب و مناسب برای افرد میتوان به میزان درصد کاهش هزینه های آن اشاره نمود. بیمه دندانپزشکی مهراز با پوشش ۵۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی کمک شایانی به کاهش هزینه های دندانپزشکی مینماید. از دیگر ویژگی‌های بهترین بیمه دندانپزشکی می‌توان به انتخاب آسان مراکز درمانی و پزشک و همچنین فرآیند سریع تهیه و ارسال بیمه نامه نیز اشاره کرد، که اینها باعث ارتقای تجربه شما در مراقبت‌های دندان می‌شوند.

بیمه تکمیلی دندانپزشکی

شما با تهیه بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز مشمول برخورداری از ۵۰ درصد کاهش هزینه خدمات درمانی و زیبایی دندانپزشکی شده و میتوانید از تمامی خدمات دندانپزشکی با هرهزینه ای بدون سقف و محدودیت در سراسر کشور بهره بگیرید. در صورتی که سایر بیمه نامه ها دارای سقف استفاده از خدمات به صورت سالانه هستند. از اصلی ترین مزایای داشتن بیمه تکمیلی دندانپزشکی مهراز این است که می‌توانید با اطمینان بیشتری در مورد پوشش هزینه‌های ناگهانی و گزاف دندانپزشکی خود دست یابید.

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلاااام میشه برای یک دندون ارتودنسی نامرئی استفاده کرد آیا؟ مهراز ارتودنسی رو پوشش میده؟

  1. با سلام بله میتونید با مهراز کارت ارتودنسی تک دندان انجام بدید با 30% کاهش هزینه. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 2. سلام ارتودنسی با مهراز چقدر هزینه بره؟

  1. با سلام مهراز کارت این امکان رو به شما میده تا انواع ارتودنسی دندان رو توسط متخصص با 30% کاهش هزینه و یا حتی به صورت اقساطی انجام بدید. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 3. سلام ارتودنسی برای دندان تک هم انجام میشه؟

  1. با سلام بله. انواع ارتودنسی دندان با کاهش هزینه 30% با مهراز کارت ارائه میشه خدمتتون. علاوه بر این میتونید پرداخت اقساطی هم داشته باشید ? https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

  • mino
  • دی ۲۲, ۱۴۰۱

  سلام وقت بخیر کدوم کلینیک مهراز برای ارتودنسی بهتره؟

  1. با سلام متخصصین ارتودنسی در مراکز درمانی مهراز کارت فعال هستن. لیست مراکز خدمت شما: https://mehrazcard.com/treatment-centers/ https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 4. سلام ارتودنسی برای دندان چقدر زمان میبره تاثیر بزاره؟

  1. با سلام مدت زمان طول درمان ارتودنسی با توجه به میزان نامرتبی دندانها توسط دندانپزشک تعیین میشه. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 5. سلام ارتودنسی باید در سن کم انجام بشه؟

  1. با سلام بهترین سن انجام درمان ارتودنسی نهایتا قبل از 25 سالگی هستش.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.