هزینه ارتودنسی فک بالا

هزینه ارتودنسی فک بالا

هزینه ارتودنسی فک بالا

جلو بودن دندان های فک بالا یکی از ناهنجاری هایی است که بیشتر در نوجوانان شایع است. درمان آن با ارتودنسی فک بالا می باشد. در برخی موارد زمانی که علاوه بر دندان ها استخوان فک نیز جلوتر و یا عقب تر است نیاز به جراحی فک می باشد. اما لازم به ذکر است که هزینه ارتودنسی فک بالا برای عموم افراد بسیار حائز اهمیت است. در ادامه به بررسی این موضوع میپردازیم…

کاهش هزینه ارتودنسی دندان با مهراز کارت

جهت تهیه بیمه دندانپزشکی و مشاهده هزینه دندانپزشکی با تخفیف کلیک کنید.

در شرایط نرمال دندان های مولر فک بالا و فک پایین در هنگام بسته بودن باید روی هم همپوشانی داشته باشند. زمانی که فک بالا و یا فک پایین از حالت طبیعی خود خارج باشند. دندان های عقبی روی هم قرار نمی گیرند. که در اصطلاح به آن اوربایت می گویند.

قیمت ارتودنسی دندان | هزینه ارتودنسی دندان

عوامل تاثیر گذار در ارتودنسی دندان های بالا

از اصلی ترین مورد در ناهنجاری فک بالا عامل ژنتیکی و مادرزادی می باشد. که استخوان های فک به طور غیر معمول جلوتر و یا عقب تر می باشد.
پوسیدگی در دندان های شیری، زودتر افتادن دندان های شیری قبل از موعد که در اثر ضربه و یا عادت های اشتباه مانند مکیدن انگشت، ملتهب شدن و عفونت های شدید در زمان جایگزینی دندان های دائمی و رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان عواملی است که منجر به اوربایت و نیاز به درمان با ارتودنسی شود.

هزینه ارتودنسی تک دندان

درمان ارتودنسی فک بالا و یا فک پایین

در بعضی موارد که علت اصلی در عقب بودن فک پایین می باشد نیاز به ارتودنسی فک بالا و یا فک پایین و یا هر دو فک می باشد. همچنین تشخیص نیاز به درمان تک فکی نیاز به بررسی های ارتودنتیست دارد. که با ارتودنسی تک فکی فک دیگر از حالت نرمال خود خارج نشود. و یا نقص کم در فک دیگر را اشکار تر نکند. در این مواقع متخصص از براکت ها برای درمان عقب یا جلو بودن فک استفاده می کند. در بعضی مواقع به صورت تک فکی درمان را شروع نموده و پس از آن درمان فک دیگر را انجام می دهد.

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

هزینه ارتودنسی فک بالا

هزینه ارتودنسی فک بالا

زمانی که تشخیص داده شود به ارتودنسی برای هر دو فک نیاز است. متخصص فک بالا را انجام داده و پس از ان دستگاه ارتودنسی فک پایین را کار می گذارد. علت اصلی در تقدم فک بالا راحت تر شدن درمان فک پایین می باشد. که امکان نصب براکت و یا بریس آسان تر می باشد.

ارتودنسی ارزان در تهران

مدت زمان ارتودنسی دندان چقدر است؟

درمان ارتودنسی فک بالا

از مهمترین موارد که در بهبود و کاراتر بودن ارتودنسی فک بالا می باشد سن بیمار و شدت ناهنجاری در فک و دندان ها می باشد. زمانی که بیمار یک کودک بودن که در سن رشد است. این پروسه روی فک بالا با استفاده از هدگیر این کار انجام می شود. هدگیر نوعی دستگاه است که از خارج از صورت به دهان متصل می شود و متحرک می باشد. نتیجه آن به زمان استفاده از هدگیر توسط مدیریت والدین در روز بستگی دارد.
ارتودنسی در بزرگسالان در مواردی که ناهنجاری خفیف باشد با براکت های ثابت در فک بالا انجام می شود. البته در برخی مواقع نیاز به کشیدن بعضی دندان ها می باشد. ولی اگر جلو آمدن فک بالا شدید باشد علاوه بر ارتودنسی ناحیه فک بالا باید جراحی های لازم نیز روی فک انجام شود. هزینه ارتودنسی فک بالا با در نظر گرفتن میزان ناهماهنگی و ناهنجاری دندان ها مشخص می شود.

هزینه ارتودنسی فک پایین

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • sahar
  • تیر ۷, ۱۴۰۱

  خسته نباشید. ارتودنسی با مهرازکارت چقد تخفیف داره؟؟

  1. ممنون از شما ارتودنسی با مهراز کارت 30% کاهش هزینه خواهد داشت. لیست تعرفه ها رو براتون میذارم. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 1. ارتودنسی چه مدت باید روی دندون بمونه؟

  1. با سلام مدت زمان درمان ارتودنسی رو دندانپزشک با توجه به شرایط دهان و دندان و فک شما تشخیص میده. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 2. فک بالا و پایین با تخفیفات مهراز چقدره؟

  1. با سلام انواع ارتودنسی دندان با کاهش هزینه 30% با مهراز کارت ارائه میشه خدمتتون. علاوه بر این میتونید پرداخت اقساطی هم داشته باشید ? https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 3. سلام یه سوال با ارتودنسی میشه دندان هایی که جلو زده شده رو به عقب کشید؟

  1. با سلام بله قطعا قابل درمان هستش. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.