نخ دندان ارتودنسی

نخ دندان ارتودنسی

نخ دندان ارتودنسی

براکت و سیم های ارتودنسی برای بریس ها در مراحل انجام ارتودنسی مورد استفاده قرار می گیرند. این براکت ها جایی برای رشد و تکثیر و جمع شدن باکتری ها هستند که در دهان وجود دارند. زمانی که از مسواک مخصوص ارتودنسی برای تمیز کردن دندان ها استفاده می کنید. متوجه می شوید که زیر این سیم ها و براکت ها تمیز نمی شوند. برای تمیز کردن کامل انها باید از نخ دندان ارتودنسی استفاده شود.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

***استفاده از نخ دندان برای تمیز کردن بین دندان ها و زیر و لابلای سیم های ارتودنسی استفاده می شود. این نوع نخ از سه قسمت تشکیل شده است:

1- سر سوزنی چند سانتی
2- یک قسمت اسفنجی
3- نخ دندان

ارتودنسی ارزان در تهران با داشتن مهراز کارت

ارتودنسی دندان را با کاهش هزینه چشمگیر با مهراز کارت تجربه کنید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

دلایل استفاده از نخ دندانها

از مهم ترین دلایلی که لازم به استفاده از این نوع نخ در زمانی که ارتودنسی دارید بهتر است استفاده شود این است. که زمانی که بعد از خوردن مواد غذایی از مسواک برای تمیز کردن دندان ها استفاده می کنید. باز هم مواد غذایی لابلای دندان ها و سیم ها و براکت ها باقی می ماند که اگر تمیز نشوند می توانند باعث پوسیدگی و تغییر رنگ دندان ها شود. بنابراین بعد مسواک های روزانه که به توصیه دندان پزشکان روزی دوبار با مسواک و خمیر دندان ارتودنسی است بعد از مسواک زدن از نخ دندان ارتودنسی نیز استفاده شود.

مشاهده هزینه ارتودنسی دندان با بیمه

نحوه استفاده از نخ دندانها

در ابتدا نخ را از سر سوزنی شکل بیرون اورده و دو طرف نخ دندان را دور انگشت های نشانه می پیچیم. بعد با یک حرکت مورب و اره ای به ارامی نخ دندان را بین دندان ها حرکت می دهیم. با حرکات پایین و بالا زمانی که نخ به دندان چسبیده است آن را به زیر لثه ها می برید و آن قسمت ها را نیز تمیز می کنید. روزانه دوبار این کار را انجام دهید صبح ها بعد از خوردن صبحانه و شب ها قبل از خواب لازم است که این کار انجام شود.

ارتودنسی برای چه کسانی مناسب است؟ افراد واجد شرایط چه کسانی هستند؟

فوق تخصص دندانپزشکی کودکان در کدام مرکز فعالیت دارد؟

نخ دندان ارتودنسی

نخ دندان ارتودنسی

مراقبت حین درمان ارتودنسی چگونه است؟

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

انواع نخ دندان

بعد از تمام شدن و جایگذاری براکت ها و بریس ها برای انتخاب مدل نخ دندان باید با متخصص دندان پزشک خود مشورت کنید. تا نوع نخ دندانی که باید استفاده کنید را به شما معرفی کند. نخ ها ارتودنسی چند نوع هستند که آنها را برایتان توضیح می دهیم:

نخ دندان معمولی

این نوع از نخ دندان به طور عموم استفاده می شود. ولی تفاوتی که نخ دندان معمولی با نخ دندان ارتودنسی دارد این است که بدون موم هستند و احتمال اینکه بین دندان ها گیر کنند زیاد می باشد.

کاهش قیمت ارتودنسی فک بالا به صورت اقساطی با مهراز کارت

مدت زمان ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

اقساط و کاهش قیمت ارتودنسی دندان با بیمه دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

نخ دندان سوپرفلاس

این نوع از نخ دندان به طور خاص برای برای دندان هایی که ارتودنسی شده اند طراحی و ساخته شده است. نخ دندان سوپر فلاس از سیم های استانداردی ساخته شده اند که در انتهای ان نوعی پلاستیک وجود دارد که از نخ بزرگتر نیست ولی به اندازه ای استحکام دارد که بتواند بین سیم ها و براکت ها را به طور کامل و بدون گیر کردن و پاره شدن تمیز کند.
بین نخ پلاستیکی و نخ معمولی که به هم تابیده شده اند نوعی نخ اسفنجی وجود دارد که در زمان استفاده از آن باعث شده تا اطراف بریس ها را مالش دهید تا ذرات مواد غذایی به طور کامل از روی خود دندان ها پاک شود.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانوادگی

مطالعه درباره انواع بریس های دندان

قیمت ارتودنسی نامرئی با کاهش هزینه مهراز کارت چگونه است؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره ارتودنسی دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام ارتودنسی نخ دندان مخصوصی داره؟

  1. با سلام بهتره از نخ دندانهای بسیار نرم و ظریف استفاده بشه.

 2. سلام نخ دندونو خود کلینیک میده؟ یعنی مخصوصه؟

  1. با سلام در داروخانه ها موجود هستش.

 3. مهراز ارتودنسیش چجوریه دوستان ؟ کسی انجام داده؟

   • majidi
   • شهریور ۱۷, ۱۴۰۱

   من انجام دادم خوبه راضی ام

  1. با سلام ارتودنسی با مهراز کارت توسط متخصص ارتودنسی و با 30% کاهش هزینه براتون انجام میشه دوست عزیز. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

  2. اره منم انجام دادم اقساطی هم انجام میدن میتونید با مشاور حرف بزنید

 4. سلام ارتودنسی تا چه سنی جواب میده؟

  1. با سلام معمولا ارتودنسی در سنین پایین تر (قبل از 25 سالگی) نتیجه بهتر و سریع تری خواهد داشت. https://mehrazcard.com/dental-orthodontic-prices/

 5. نخ دندان فاصله ایی بین دندان ایجاد میکنه؟

  1. با سلام خیر، مشکلی ایجاد نمیکنه بلکه استفاده از نخ دندان دقیقا به اندازه مسواک زدن ضروری هستش.

 6. سلام من میخوام مهراز کارت بخرم میشه راهنمایی کنید

  1. با سلام جهت تهیه مهراز کارت میتونید روی سایت ثبت نام انجام بدید و یا به صورت تلفنی اقدام کنید دوست عزیز.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.