لق شدن دندان بعد از جرمگیری

لق شدن دندان بعد از جرمگیری

لق شدن دندان بعد از جرمگیری

آیا شما هم تجربه لق شدن دندان بعد از جرمگیری داشته‌اید؟ این مشکلی است که فقط برخی از افراد با آن مواجه شده‌اند. با این حال، بسیاری از ما هنوز هم نمی‌دانیم که چرا دندان‌ها پس از جرمگیری ممکن است لق بشوند‌؟! در این مقاله، به دلایل عمده لق شدن دندان بعد از جرمگیری می‌پردازیم و راهکارهای درمانی و پیشگیری را برای این مشکل به شما معرفی خواهیم کرد.

آیا مواد سفید کننده دندان در داروخانه وجود دارد؟

جرمگیری دندان

جرم دندان یا پلاک دندانی به مواد نرم و سختی گفته می‌شود که روی سطح دندان‌ها تشکیل می‌گردد. جرم‌گیری دندان به منظور حذف جرم دندان و پلاک‌های دندانی معمولا توسط دندانپزشک دندان صورت می‌گیرد. در جرم‌گیری دندان از ابزارهایی مانند اولتراسونیک، کورت دندان و پولیشر استفاده می‌شود تا پلاک و جرم روی سطح دندان زدوده شود. هدف از جرم‌گیری، حذف پلاک و جرمی است که می‌تواند منجر به پوسیدگی دندان، بیماری لثه و تحلیل استخوان فک گردد. جرم‌گیری باعث تمیز شدن سطح دندان و حفظ سلامت دهان و دندان می‌شود.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

آیا لق شدن دندان بعد از جرمگیری واقعیت دارد؟

خیر، جرم‌گیری صحیح دندان توسط دندانپزشک  حرفه‌ای، به دندان‌ها آسیبی نمی‌رساند. در جرم‌گیری از ابزارها و تکنیک‌هایی استفاده می‌شود که به بافت‌های سالم دندان آسیب نمی‌زند. کورت‌ها و پولیشرهای دندان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که فقط پلاک و جرم روی سطح دندان را زدوده و به مینا و عاج آن صدمه نمی‌رسانند.

با این حال، در صورتی که جرم گیری به طرز نادرستی انجام شود یا از ابزارهای نامناسب استفاده شود، ممکن است به دندان‌ها صدمه جدی وارد گردد. برای جلوگیری از صدمه دیدن دندان‌ها در طول جرم گیری، بهتر است از خدمات دندانپزشکان حرفه‌ای و ابزارهای پیشرفته، مناسب و بهداشتی برای انجام جرم گیری استفاده کنید. علاوه بر این، اگر شما دارای بیماری‌های لثه یا دندان هستید، بهتر است قبل از انجام جرمگیری دندان، با دندانپزشک خود مشورت کنید. در کل، جرمگیری دندان یکی از روش‌های موثر حفظ بهداشت دهان و دندان است که با رعایت اصول بهداشتی و استفاده از ابزارهای مناسب انجام می‌شود و به دندان‌ها صدمه نمی‌زند.

آشنایی با مزایا و معایب استفاده از کیت سفید کننده دندان

دستگاه جرمگیری دندان خانگی چگونه کار میکند؟

لق شدن دندان بعد از جرمگیری

در موارد نادری ممکن است پس از جرم‌گیری، دندان کمی حساس شود به طوری که حس کنید دندان شل شده است، اما این موارد معمولا موقتی هستند و بسته به دلایل زیر اتفاق افتاده‌اند:

 • جرم‌گیری باعث تحریک موقت لثه و کاهش کوتاه مدت حساسیت دندان می‌شود که ممکن است باعث ایجاد حس لقی شود. این حالت معمولا طی چند روز برطرف می‌شود.
 • گاهی فشار زیاد ابزارهای جرم‌گیری باعث جابه‌جایی مختصر لثه و دندان می‌شود که حس لق شدن ایجاد می‌کند.
 • در موارد نادر ممکن است جرم‌گیری بیش از حد عمیق، باعث آسیب به ریشه و لق شدن دندان شود.

در صورت ادامه داشتن حس لقی بیش از چند روز، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کنید. به طور کلی جرم‌گیری صحیح خطر لق شدن دندان را افزایش نمی‌دهد.

روش استفاده از چسب سفید کننده دندان چگونه است؟

استفاده از زردچوبه و گلاب برای سفیدی دندان

لق شدن دندان بعد از جرمگیری

لق شدن دندان بعد از جرمگیری

پیشگیری از لق شدن دندان بعد از جرمگیری

برای پیشگیری از لق شدن دندان بعد از جرمگیری چند نکته مهم وجود دارد:

 • استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید بلافاصله بعد از جرم‌گیری، چون فلوراید باعث تقویت مینای دندان می‌شود.
 • اجتناب از خوردن غذاهای چسبنده و گیر کننده مثل نان، چیپس، آدامس و غیره بلافاصله بعد از جرم‌گیری، چرا که این غذاها می‌توانند باعث کنده شدن مینای نرم شده دندان بعد از جرم‌گیری شوند.
 • استفاده از دهانشویه‌های حاوی فلوراید، چون دهانشویه باعث تسکین التهاب لثه و تقویت مینا می‌شود.
 • خودداری از استفاده از نخ دندان بلافاصله بعد از جرم‌گیری، چون ممکن است باعث آسیب به لثه و دندان شود.
 • مالیدن روغن یا ژل دندانپزشکی روی نقاط جرم‌گیری شده برای کاهش حساسیت.
 • مصرف مسکن‌های ضدالتهاب غیراستروئیدی مثل ایبوپروفن برای کاهش درد و التهاب ناشی از جرم‌گیری.
 • مراجعه منظم به دندانپزشک برای بررسی وضعیت دندان‌ها بعد از جرم‌گیری.

به طور کلی رعایت بهداشت دهان و دندان، استفاده از فلوراید، پرهیز از غذاهای چسبنده و مراجعه به دندانپزشک، از لق شدن دندان‌ها بعد از جرم‌گیری جلوگیری می‌کند.

روش جرمگیری دندان ارتودنسی شده چگونه است؟

آموزش سفید کردن دندان با نشاسته در منزل

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

جرمگیری دندان در دندانپزشکی

بهتر است در صورت وجود جرم و پلاک روی دندان حتما به دندانپزشک مراجعه کنید تا عمق آسیب بعد از معاینه و عکسبرداری تشخیص داده شده و سریعا درمان شروع شود. دندانپزشک با استفاده از تکنولوژی‌ها و تجهیزات پیشرفته و با هدف حفظ بافت طبیعی و مینا دندان شروع به حذف جرم و پلاک دندان می‌کند. برای پیشگیری از بروز عوارض بعد از جرمگیری بهتر است به یک دندانپزشک مجرب و متخصص مراجعه کنید.

آیا جرمگیری دندان با فشار آب امکان پذیر است؟

آیا با مهراز کارت میتوان جرمگیری عمیق دندان انجام داد؟

جرم گیری دندان در خانه

امروزه روش‌های سنتی جرمگیری دندان به دلیل دسترسی آسان و اقتصادی بودن محبوبیت زیادی پیدا کرده‌ است. در این روش از مالش دندان با مواد طبیعی مثل سیر، لیمو ترش، جوش شیرین، پوست موز، روغن زیتون و… استفاده می‌شود. عموما جرمگیری در خانه عوارض کمتری دارد، اما با انجام هر روزه و بیش از حد می‌تواند باعث التهاب لثه، نازک شدن دندان و حساسیت به گرما و سرما شود.

آموزش جرمگیری دندان به روش سنتی در خانه

آموزش سفید کردن دندان ها با نمک در منزل …

خلاصه مطلب

با توجه به مطالب ذکر شده لق شدن دندان پس از جرمگیری ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله عفونت، ترمیم ناصحیح، آسیب به بافت‌های نرم اطراف دندان و یا خود دندان باشد. برای تشخیص دقیق علت لق شدن دندان، بهتر است به دندانپزشک مراجعه کرده و مشاوره درمانی دریافت کنید.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی تا 50% در هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی خود صرفه جویی کرده و امکان استفاده از خدمات پزشکان و دندانپزشکان متخصص در سراسر کشور را داشته باشید. در نتیجه همه افرادی که نیاز به دریافت خدمات دندانپزشکی دارند میتوانند در رابطه با هزینه های گزاف دندانپزشکی و دریافت خدمات از پزشکان زبده اطمینان خاطر داشته باشند.

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

تخفیف کارت پزشکی و دندانپزشکی

دیگران مطالعه میکنند:

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان در چیست؟

جرمگیری دندان با لیزر چگونه انجام میشود؟

از بین بردن جرم دندان سریع چگونه امکان پذیر است؟

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره جرمگیری دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام جرمگیری درد داره؟

  1. خیر هیچ دردی نداره

 2. سلام جرم گیری با مهراز کارت چقدر هزینه داره؟

  1. سلام لینک تعرفه خدمت شما

 3. شما فروش محصول هم دارید؟

  1. سلام دوست عزیز خیر

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.