تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست؟

در این مقاله از مهراز کارت، به بررسی سوال اینکه تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست ، می‌پردازیم. از جمله مواردی که در چهره فرد بسیار تاثیر گذار است سفیدی و تمیزی دندان ها میباشد. که همین امر موجب سلامتی دندان ها میشود. گاهی اوقات ممکن است نتوانید آن زیبایی و تمیزی را با استفاده از مسواک و نخ دندان به همان شکل دلخواه برگردانید. در این مرحله است که شما باید به فکر راهکار دیگری باشید.

جرمگیری و بلیچینگ دو روش اساسی در حوزه دندانپزشکی هستند که برای بهتر شدن ظاهر و بهداشت دهان و دندان افراد مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دو روش اهداف و کاربردهای متفاوتی دارند و در ادامه به تفاوت‌ها و مزایا و معایب هرکدام اشاره خواهد شد. شما با خواندن این مقاله، با تفاوت این دو مورد آشنا خواهید شد و در نتیجه میتوانید برای انجام خدمات دندانپزشکی خود بهتر تصمیم بگیرید. همچنین، مزایا و معایب‌ هر مورد در این فرآیند را خواهید فهمید.

با تهیه بیمه دندانپزشکی میتوانید هزینه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

جرمگیری

جرمگیری درواقع یک فرآیند پیشگیرانه است که بر روی حفظ بهداشت دهان تمرکز میکند. اهدف اصلی جرمگیری شامل: حذف پلاک دندانی و جلوگیری از تشکیل رسوب‌های زانوستونها (سنگ دندان) است. پلاک لایه‌ای نرم و چسبنده است که از باکتری‌ها، ذرات غذایی و برخی مواد دیگر در دهان تشکیل می‌شود. و اگر برای مدت طولانی نادیده گرفته شود، سخت شده و در نهایت تبدیل به سنگ دندان میشود. ابزارهایی مانند برس‌های دندان، نخ دندان و اسکریپرهای دندانپزشکی برای انجام جرمگیری استفاده می‌شوند.

مزایای جرمگیری دندان

 • جلوگیری از ایجاد پلاک و سنگ دندان
 • بهداشت دهان و کاهش خطر بیماری‌های لثه
 • تمیزی دهان به طور دائمی
 • افزایش طول عمر دندان ها
 • کاهش حساسیت های دندان

آیا با مهراز کارت میتوان جرمگیری عمیق دندان انجام داد؟

بلیچینگ

گاهی اوقات رنگدانه هایی که در غذا و نوشیدنی هایی که مصرف میکنیم به ساختار داخلی دندان ها نفوذ کرده و در نتیجه جرمگیری راه مناسبی برای از بین بردن انها نیست. بلیچینگ یک روش زیبایی دندان است که به منظور بهتر شدن و روشن تر شدن رنگ دندان‌ها، حذف لکه‌ها و زردی‌های سطحی آنها انجام می‌شود. این روش برای کسانی که از رنگ دندان‌های خود راضی نیستند یا می‌خواهند به لبخند خود جلوه‌ای تازه ببخشند، توصیه می‌شود. بلیچینگ معمولاً با استفاده از مواد شیمیایی مانند پراکسید هیدروژن یا کربامید پراکسید انجام می‌شود.

سفید شدن دندان با زنجبیل چگونه است؟

مزایای بلیچینگ دندان

بهتر کردن زیبایی دندان‌ها و لبخند

حذف لکه‌ها و زردی‌های سطحی دندان

افزایش اعتماد به نفس در افراد

روشی سریع و موثر

با مهراز کارت جرمگیری دندان و بلیچینگ دندان را با 50% کاهش هزینه انجام دهید!

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست

تفاوت بلیچینگ و جرمگیری دندان چیست

معایب بلیچینگ دندان

 • ممکن است حساسیت دندان‌ها بیشتر شود.
 • نتیجه ها ممکن است موقت باشند و نیاز به مراقبت دائمی داشته باشد.
 • بلیچینگ نمی‌تواند برخی لکه‌ها یا رنگ‌های عمیق‌تر را پاک کند.

کدام روش کارساز تر است؟ بلیچینگ یا جرمگیری دندان !

جرمگیری و بلیچینگ چه شباهت هایی باهم دارند؟

درمان سریع: هر دوی این موارد در یک جلسه انجام خواهند شد و نیازی به جلسات متعدد نمیباشد. البته در موارد محدود ممکن است جرم دندان فرد زیاد باشد و مجبور به انجام روند درمان در دوجلسه شوید.

بدون خطر بودن: هیچ کدام از این دو مورد خطر و عوارضی را برای فرد ایجاد نمیکنند.

موقتی بودن: هر دوی این درمان ها همانند بسیاری از کار های زیبایی که دائمی نیستند و پس از مدتی اثرات انها از بین میرود  موقتی هستند. در نتیجه بعد از مدتی (با توجه به نظر پزشک) نیاز به انجام مجدد این روش های درمانی خواهید داشت.

مراقبت های بعد از درمان: مراقبت های هایی که بعد از انجام هر کدام از این دو مورد باید انجام دهید شامل: نخوردن غذاهایی که شامل رنگدانه هستند، عدم مصرف نوشابه و چای، مصرف نکردن خوراکی های اسیدی و مصرف نکردن مواد مخدر و سیگار.

کدام روش کارساز تر است؟ بلیچینگ یا جرمگیری دندان !

آیا انجام بلیچینگ و جرمگیری دندان ها را ضعیف میکند؟

در پاسخ به این سوال میتوان گفت که زیاده روی و عدم مراجعه به متخصص در هر زمینه ای برای فرد مشکلاتی را ایجاد کند.

جرمگیری میتواند به گونه ای دندان ها را تقویت کند و این امر بخاطر جلوگیری از عفونت و پوسیدگی دندان می باشد. اما در صورتی که این کار توسط متخصص و به درستی انجام نشود به مینای دندان اسیب میرساند.

بلیچینگ هم روش درمانی مورد تایید دندانپزشکان است و این مورد هم حتما باید توسط متخصص آن انجام شود. زیرا اگر فرد غیر متخصص آن را انجام دهد میتواند با تغییر در میزان و غلظت مواد استفاده شده به دندانهای شما اسیب بزند.

بهترین سفید کننده دندان در داروخانه چیست؟

آیا بلیچینگ یا جرمگیری دندان درد دارد؟

هیچ کدام از این دو مورد دردناک نیستند و شما هیچگونه ناراحتی در حین انجام انها نخواهید داشت. اما گاهی پیش می اید که جرم و رسوب در دندان های فرد زیاد است که در این صورت دندانپزشک برای جلوگیری از درد و حساسیت از بی حسی موضعی استفاده میکند.

کاربرد ژل سفید کننده دندان فوری

تفاوت اصلی بین بلیچینگ و جرمگیری دندان

تفاوت اصلی بین بلیچینگ و جرمگیری دندان در هدف آنها و نحوه اجرایی است. جرمگیری به تمیز کردن دندان‌ها و جلوگیری از افزایش پلاک تمرکز دارد، در حالی که بلیچینگ برای بهبود رنگ دندان‌ها و حذف لکه‌ها و زردی‌ها به کار می‌رود.

با توجه به نیازها و تمایلات فرد، دندانپزشک می‌تواند هر دو روش را هم توصیه کند. در صورتی که احساس نیاز میکنید که هر کدام از این روش ها را انجام دهید حتما باید در رابطه با ان با دندانپزشک خود مشورت کرده تا بتوانید در نهایت به نتیجه دلخواه خود برسید.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام وقت بخیر تعرفه جرمگیری رو لطف میکنید؟

  1. سلام وقت بخیر تعرفه جرمگیری خدمت شما

 2. بلیچینگ برای دندون ضرر داره؟

  1. سلام درصورتی که همه چیز درست انجام بشه خیر

 3. سوال منم بود ممنون

  1. منم نمیدونستم

 4. سلام وقت بخیر هزینه انجام بلیچینگ چقدر میشه؟

  1. سلام وقت بخیر تعرفه بلیچینگ در سال 1402 خدمت شما

 5. ژل دندان هم دارید؟

  1. سلام خیر فروش محصول نداریم

 6. بسیار عالی بود

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.