طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر کامپوزیت دندان و دوام آن یکی از دغدغه هایی است که افراد دارای کامپوزیت دندان دارند. امروزه خوشبختانه ونیر کامپوزیت ها ماندگاری بیشتری به نسبت با انواع خود در گذشته دارند. به طور معمول طول عمر کامپوزیت بین 5 تا 7 سال می باشد. که البته با مراقبتهای بیشتر طول عمر آن بیشتر هم می شود.

عوامل زیادی در طول عمر کامپوزیت دندان نقش دارد. در علم پزشکی برای هیچ گونه درمانی ، عمر دقیقی را بیان نمی کند. و تمامی درمان ها نسبی است. همه مهارت های درمانی و ترمیمی و روکش هایی که انجام می شود. همه آنها در طول عمر روکش تاثیر گذار هستند. مراقبت هایی که بعد از انجام هر درمان صورت می گیرد تا درصد بالایی بر روی طول عمر و نیز کیفیت درمان تاثیر می گذارد.
از جمله عواملی که موجب افزایش طول عمر کامپوزیت های دندانی می شود ترک عادت های اشتباهی است. که حتی ممکن است به انها تا به حال توجه نکرده باشید. عادت هایی مانند ناخن جویدن، دندان قروچه کردن، رژیم های نادرست غذایی، عدم استفاده از نخ دندان ، مسواک نزدن به موقع می تواند در طول عمر کامپوزیت دندان بسیار اثر گذار باشد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

اگر کامپوزیت دندان توسط یک متخصص دندانپزشکی انجام شود. و نیز دندان های زیرین به شکل درست باند شوند و همچنین بیمار مراقبت های لازم را انجام دهد. کامپوزیت دندان از با دوام ترین درمان های پزشکی می باشد. طول عمر کامپوزیت دندان مانند دیگر روش های زیبایی از درمان های دائمی به حساب می آید. ولی طول عمر کامپوزیت دندان به نسبت با آمالگام کمتر است. و از مقاومت کمتری برخوردار است. حداقل طول عمر دندان های کامپوزیت شده پنج سال است. که آن هم به نحوه مراقبت از آنها بستگی دارد.

افزایش طول تاج دندان | مزایای افزایش طول تاج دندان

طول عمر کامپوزیت دندان
طول عمر کامپوزیت دندان

افزایش طول عمر کامپوزیت دندان

1- در صورتی که بعد از درمان و انجام کامپوزیت به مواد غذایی و نوشیدنی های سرد و گرم حساسیت پیدا کردید، این مورد طبیعی است و با گذشت زمان بهبود می یابد.
2- بهداشت دندان ها را رعایت نمایید.
3- برای افزایش طول عمر کامپوزیت دندان بعد از تمام شدن ونیر کامپوزیت تا چند ساعت از خوردن هر نوع مواد غذایی به خصوص مواد غذایی سفت و رنگی اجتناب کنید.
4- استعمال دخانیات برای هر نوع دندانی اعم از طبیعی و درمان شده اسیب رسان است. به خصوص زمانی که از درمان های ایمپنت و بلیچینگ و یا لمینت و ونیر کامپوزیت استفاده کرده اید.
5- برای افزایش ماندگاری ونیر کامپوزیت از مصرف بیش از حد نوشیدنی های رنگی مانند قهوه و یا غذاهای رنگ دار مانند انواع سس های قرمز و خردل خودداری کنید.

انواع کامپوزیت دندان را با مهراز کارت با پرداخت نصف هزینه ها انجام دهید!!!

آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟

قرار دادن کامپوزیت رزین روی دندان ها هنگامی انجام می شود که دهان بیمار به خوبی بی حس شده است. این روش معمولا بدون درد انجام می شود. البته ممکن است حتی با تزریق بی حسی باز هم درد احساس شود. در این صورت دندان پزشک از ماده بی حسی بیشتری استفاده می کند.

مواد بیهوشی به لثه و یا فک بیمار تزریق شده و تا بی حس شدن کامل ناحیه مورد نظر 10 تا 15 دقیقه زمان می برد. بعد از تزریق ماده بی حسی ممکن است کمی سرگیجه و ضعف داشته باشید. ولی این بی حالی مقطعی است. بهتر است با کمک تکیه گاه از جای خود بلند شوید. در صورتی که بی حالی و ضعف شدیدی داشتید از آب قند و مایعات قندی استفاده کنید. البته در صورتی که عمق حفره دندان زیاد نباشد می توان حتی بدون تزریق بی حسی نیز درمان را انجام داد.

عوامل تاثیر گذار بر طول عمر کامپوزیت دندان

عوامل متعددی روی طول عمر کامپوزیت دندان اثر می گذارد. ولی از مهمترین عوامل که در کامپوزیت دندان اثرگذار است. مهارت های متخصص دندان پزشکی ترمیم و زیبایی می باشد. اگر دندان پزشک از مهارت کافی برخوردار نباشد احتمال آنکه کامپوزیت روی دندان ها باعث خراب شدن سریع تر دندان شود. و نیز به مینای دندان نیز آسیب برساند بسیار زیاد است. حتی آین آسیب پذیری به قدری می تواند زیاد باشد که فرد مجبور به کشیدن دندان می شود.

بیمه دندان پزشکی برای کامپوزیت دندان

سن مناسب برای انجام کامپوزیت دندان

با توجه به محبوبیتی که برای اصلاح طرح لبخند در بین افراد وجود دارد. روش ونیر کامپوزیت و نیز لمینت دندان محدودیت سنی ندارد. تنها نکته ای که در مورد اصلاح زیبایی دندان ها وجود دارد این است که در سنین قبل از بلوغ انجام نشود. زیرا در سنین بلوغ فک و دندان ها در حال شکل گیری هستند. و هر گونه اصلاح طرح لبخند در آنها ممکن است نتیجه عکس بدهد. ولی در موارد خاص مانند نقص های ژنتیکی که سبب بدشکل شدن دندان ها می شود. بانظر متخصصان دندان پزشک می توان از روش های زیبایی استفاده کرد. ولی باید هر 6 ماه یک بار برای ترمیم و بررسی به دندان پزشک خود مراجعه نمایید.

آیا کامپوزیت دندان دائمی است؟

این امر که درمان زیبایی اعم از زییایی پوست و مو و یا زیبایی هایی روی دندان ها انجام می شود دائمی است. به طور قطعی نمی باشد. ولی برخی از موارد می تواند در افزایش طول عمر درمان های زیبایی از جمله کامپوزیت تاثیر گذار باشد. یکی از مهمترین عواملی که در پایداری کامپوزیت ها موثر است مهارت و تجربه دندان پزشک معالج می باشد.

استفاده از تکنیک های حرفه ای و نیز استفاده از مواد با کیفیت می تواند ترمیم و زیبایی دندان ها چندین برابر کند. مراقبت از دندان ها می تواند طول عمر مواد به کار رفته در دندان ها را بیشتر کند. اگر مراقبت هایی مانند مسواک زدن دوبار در روز، استفاده از آب نمک و مراجعه به دندان پزشک هر 6 ماه یکبار را انجام دهید هم در طول عمر دندان های سالم و هم در مورد دندان های کامپوزیت و یا لمینت شده کمک بسیاری کرده اید.

دندان هایی که کامپوزیت شده اند. اگر به هر دلیل تحت فشار باشند. آسیب دیده و دچار ترک خوردگی و شکستگی می شوند. میزان فشاری که روی دندان ها در هنگام جویدن و گاز گرفتن وارد می شود عمر کامپوزیت را کاهش می دهد.

کامپوزیت دندان با بیمه

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

با دوام ترین نوع کامپوزیت دندان

در کشور ما ایران کامپوزیت های زیادی با برندها و مارک های زیادی وجود دارد. کامپوزیت های ژاپنی و آمریکایی از کیفیت های خوبی برخوردار هستند. همچنین کامپوزیت های کره ای نیز دارای استاندارد های لازم می باشند. از مهمترین عوامل در طول عمر کامپوزیت بعد از نوع آن تخصص دندان پزشک برای انتخاب نوع کامپوزیت و نیز جایگذاری و استفاده صحیح از آن بر روی دندان هایتان می باشد.

۱۰ دیدگاه برای “طول عمر کامپوزیت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.