کامپوزیت دندان با بیمه

کامپوزیت دندان با بیمه

کامپوزیت دندان با بیمه

زیبایی دندان ها و داشتن لبخند زیبا هر چهره ای را جذاب تر و گیرا می کند. برای داشتن این لبخند زیبا دندان پزشکان دندان ها را روکشی به نام کامپوزیت و لمینت و ونیر کامپوزیت برای مراجعه کنندگان خود انجام. می دهند. کامپوزیت دندان با بیمه مهرازکارت می تواند هزینه آن را تا 50 درصد کاهش دهد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

کامپوزیت دندان چیست؟

نام موادی که دندان ها را با آن پر می کنند کامپوزیت می باشد. این ماده به شکل خمیر می باشد و با دندان ها همرنگ است. یک لایه نازک از کامپوزیت را روی سطح دندان قرار داده و به آن فرم می دهند. پس از شکل دهی به آن به وسیله نور آبی کامپوزیت را سخت می کنند.

کامپوزیت زیبایی دندان | ونیر کامپوزیت

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها از جنس رزین می باشند که با توجه به اندازه آنها به یخش هایی تقسیم می شوند. کاربرد کامپوزیت ها با ذرات کوچک و بزرگ متفاوت است. به طور کلی مواد کامپوزیتی به چهار گروه مختلف تقسیم می شوند.

1- کامپوزیت هیبریدی
2- کامپوزیت میکروفیلد
3- کامپوزیت نانو فیلد
4- ips ونیرها

هر کدام از این کامپوزیت ها در موارد مختلفی استفاده می شوند. در دندان های جلویی سفیدی و درخشندگی اهمیت بیشتری دارد. در دندان های عقبی مقاوم بودن بیشتر حائز اهمیت است. با بیمه دندان مهرازکارت می توانید از هر کدام از انواع کامپوزیت استفاده نمایید.

کامپوزیت ارزان | کامپوزیت اقساطی

"<yoastmark

کاربرد انواع کامپوزیت ها

کامپوزیت های نوع هیبریدی: برای استحکام دندان های عقبی استفاده می شوند. این نوع کامپوزیت از ذرات بزرگتر تشکیل شده است.

کامپوزیت نوع میکروفیلدی

این نوع کامپوزیت برای دندان های جلویی به کار می رود. ذرات این نوع کوچکتر و نسبت به نوع هیبریدی از استحکام کمتری برخوردار هستند. مزیت این نوع کامپوزیت به نوع میکروفیلدی سطح صاف و درخشندگی آن می باشد. پس از کار گذاشتن این نوع کامپوزیت روی دندان ها و پالیش کردن ان سطح بسیار صاف و براقی را به خود می گیرند. هر قدر که سطح کامپوزیت صاف تر باشد رنگ پذیری آن کمتر است و نیاز به پالیش در دوره های بعدی ان نیز کمتر می باشد.

بیمه دندان پزشکی برای کامپوزیت دندان

کامپوزیت نوع نانوفیلدی

این نوع کامپوزیت ها برای داشتن هر دو نوع استحکام و زیبایی در زیبایی دندان ها به کار می رود.

کامپوزیت نوع ای پی اس

این نوع ونیر کامپوزیت ای پی اس از تکنولوژی جدیدتر کامپوزیت ها می باشد. که به آنها کامپوزیت سرامیک می گویند. این نوع کامپوزیت دارای ذرات سرامیکی هستند. که از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردارند. همچنین دارای ثبات در رنگ هستند. کامپوزیت نوع ips شبیه به لمینت ها سرامیکی می باشند.

هزینه کامپوزیت دندان | قیمت کامپوزیت دندان

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان

در هنگام گذاشتن لمینت سرامیکی نیاز به تراش دادن دندان است. البته تراشی توسط دندان پزشک داده می شود بسیار ناچیز است. ولی در انتخاب لمینت باید بدانید که همیشه باید لمینت خود را داشته باشید زیرا دندان های لمینت شده زیبایی خود را از دست داده و تراش خورده اند. اما در استفاده از کامپوزیت نیازی به تراشیدن دندان نیست. به همین دلیل دائمی بودن کامپوزیت ضروری نیست.
بنابراین کامپوزیت دندان ها برای افرادی که در سفید کردن دندان هایشان تردید دارند کامپوزیت روشی مناسب است زیرا برگشت پذیر می باشد.

تفاوت طول درمان لمینت و کامپوزیت

در زمان استفاده از لمینت سرامیکی قالب گیری انجام می شود. پس از ارسال قالب به لابراتوار و طراحی و ساخت لمینت حدود یک تا دوهفته بسته به لابراتواری که انجام می دهد زمان می برد. ولی برای استفاده از کامپوزیت در همان جلسه که رنگ کامپوزیت خود را انتخاب می کنید به طور کامل انجام می شود. به وسیله بیمه دندان می توانید از کامپوزیت دندان ها با بهترین کیفیت ها استفاده نمایید.

تفاوت استحکام لمینت با کامپوزیت و میزان تغییر رنگ

در واقع استحکام و قاومت لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت بیشتر است. البته در هنگام استفاده از لمینت سرامیکی مراقبت بیشتر و کامل تری لازم است. میزان تغییر رنگ در لمینت به نسبت با کامپوزیت بسیار کمتر است. و آن هم به دلیل مقاومت بیشتر لمینت به کامپوزیت می باشد.

طول عمر کامپوزیت

قبل از بیان این موضوع باید بدانید که مراقبت از کامپوزیت و لمینت سرامیکی تاثیر زیادی در طول عمر آنها دارد. ولی به طور معمول طول عمر کامپوزیت بین چهار تا پنج سال است. کامپوزیت با خوردن و آشامیدن مواد غذایی رنگی در صورت رعایت نکردن بهداشت تغییر رنگ می دهد. شکنندگی کامپوزیت بیشتر از لمینت است. بنابراین خوردن مواد غذایی سفت مانند ته دیگ ، شکستن پسته و فندق با دندان، جویدن آب نبات و دیگر موادد غذایی که فشار نامتعارفی به دندان ها می آورد اجتناب کنید. لازم است بعد از خوردن هر ماده خوراکی دندان ها را بشویید و از نخ دندان استفاده کنید.

برای افزایش طول عمر کامپوزیت و لمینت رعایت یک سری نکات لازم و ضروری است که در پایان مطلب آن را بیان می کنیم.

1- رعایت کامل بهداشت دهان و دندان

برای طول عمر ونیر کامپوزیت و نیز سالم نگه داشتن آن رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. مسواک زدن پس از هر وعده غذایی و استفاده از نخ دندان باعث شده که جرم و پلاکی که روی دندان ها به وجود آمده تمیز شود و این موضوع سبب طول عمر کامپوزیت می شود.

2- استفاده از رژیم غذایی مناسب

بعضی از نوشیدنی ها مانند قهوه و چای، شکلات، سس ها و نوشیدنی های رنگی سبب وجود لکه بر روی دندان ها می شود. مصرف سیگار و قلیون و دیگر انواع دخانیات باعث زرد شدن کامپوزیت می شود. باید دقت شود که بلیچینگ دندان که باعث سفید شدن دندان های طبیعی می شود. روی کامپوزیت هیچ اثری ندارد. بنابراین تغییر رنگ کامپوزیت با تعویض آن امکان پذیر است.

روکش دندان | قیمت روکش دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه