کامپوزیت دندان با بیمه

کامپوزیت دندان با بیمه

کامپوزیت دندان با بیمه

زیبایی دندان ها و داشتن لبخند زیبا هر چهره ای را جذاب تر و گیرا می کند. برای داشتن این لبخند زیبا دندان پزشکان دندان ها را روکشی به نام کامپوزیت و لمینت و ونیر کامپوزیت برای مراجعه کنندگان خود انجام. می دهند. کامپوزیت دندان با بیمه مهرازکارت می تواند هزینه آن را تا 50 درصد کاهش دهد.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

کامپوزیت دندان چیست؟

نام موادی که دندان ها را با آن پر می کنند کامپوزیت می باشد. این ماده به شکل خمیر می باشد و با دندان ها همرنگ است. یک لایه نازک از کامپوزیت را روی سطح دندان قرار داده و به آن فرم می دهند. پس از شکل دهی به آن به وسیله نور آبی کامپوزیت را سخت می کنند.

کامپوزیت زیبایی دندان | ونیر کامپوزیت

همه چیز درباره طول عمر کامپوزیت دندان

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت ها از جنس رزین می باشند که با توجه به اندازه آنها به یخش هایی تقسیم می شوند. کاربرد کامپوزیت ها با ذرات کوچک و بزرگ متفاوت است. به طور کلی مواد کامپوزیتی به چهار گروه مختلف تقسیم می شوند.

1- کامپوزیت هیبریدی
2- کامپوزیت میکروفیلد
3- کامپوزیت نانو فیلد
4- ips ونیرها

هر کدام از این کامپوزیت ها در موارد مختلفی استفاده می شوند. در دندان های جلویی سفیدی و درخشندگی اهمیت بیشتری دارد. در دندان های عقبی مقاوم بودن بیشتر حائز اهمیت است. با بیمه دندان مهرازکارت می توانید از هر کدام از انواع کامپوزیت استفاده نمایید.

کامپوزیت ارزان | کامپوزیت اقساطی

سفید شدن دندان بدون کامپوزیت چگونه انجام میشود؟

کامپوزیت دندان با بیمه

کامپوزیت دندان با بیمه

کاربرد انواع کامپوزیت ها

کامپوزیت های نوع هیبریدی: برای استحکام دندان های عقبی استفاده می شوند. این نوع کامپوزیت از ذرات بزرگتر تشکیل شده است.

کامپوزیت نوع میکروفیلدی

این نوع کامپوزیت برای دندان های جلویی به کار می رود. ذرات این نوع کوچکتر و نسبت به نوع هیبریدی از استحکام کمتری برخوردار هستند. مزیت این نوع کامپوزیت به نوع میکروفیلدی سطح صاف و درخشندگی آن می باشد. پس از کار گذاشتن این نوع کامپوزیت روی دندان ها و پالیش کردن ان سطح بسیار صاف و براقی را به خود می گیرند. هر قدر که سطح کامپوزیت صاف تر باشد رنگ پذیری آن کمتر است و نیاز به پالیش در دوره های بعدی ان نیز کمتر می باشد.

بیمه دندان پزشکی برای کامپوزیت دندان

فرق کامپوزیت و لامینت دندان در چیست؟

کامپوزیت نوع نانوفیلدی

این نوع کامپوزیت ها برای داشتن هر دو نوع استحکام و زیبایی در زیبایی دندان ها به کار می رود.

کامپوزیت نوع ای پی اس

این نوع ونیر کامپوزیت ای پی اس از تکنولوژی جدیدتر کامپوزیت ها می باشد. که به آنها کامپوزیت سرامیک می گویند. این نوع کامپوزیت دارای ذرات سرامیکی هستند. که از مقاومت و استحکام بیشتری برخوردارند. همچنین دارای ثبات در رنگ هستند. کامپوزیت نوع ips شبیه به لمینت ها سرامیکی می باشند.

انواع کامپوزیت دندان را با مهراز کارت با پرداخت نصف هزینه ها انجام دهید!!!

تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان

در هنگام گذاشتن لمینت سرامیکی نیاز به تراش دادن دندان است. البته تراشی توسط دندان پزشک داده می شود بسیار ناچیز است. ولی در انتخاب لمینت باید بدانید که همیشه باید لمینت خود را داشته باشید زیرا دندان های لمینت شده زیبایی خود را از دست داده و تراش خورده اند. اما در استفاده از کامپوزیت نیازی به تراشیدن دندان نیست. به همین دلیل دائمی بودن کامپوزیت ضروری نیست.
بنابراین کامپوزیت دندان ها برای افرادی که در سفید کردن دندان هایشان تردید دارند کامپوزیت روشی مناسب است زیرا برگشت پذیر می باشد.

کاهش هزینه لامینت دندان با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

تفاوت طول درمان لمینت و کامپوزیت

در زمان استفاده از لمینت سرامیکی قالب گیری انجام می شود. پس از ارسال قالب به لابراتوار و طراحی و ساخت لمینت حدود یک تا دوهفته بسته به لابراتواری که انجام می دهد زمان می برد. ولی برای استفاده از کامپوزیت در همان جلسه که رنگ کامپوزیت خود را انتخاب می کنید به طور کامل انجام می شود. به وسیله بیمه دندان می توانید از کامپوزیت دندان ها با بهترین کیفیت ها استفاده نمایید.

روش استفاده خمیردندان پولیش دار برای کامپوزیت چگونه است؟

تفاوت استحکام لمینت با کامپوزیت و میزان تغییر رنگ

در واقع استحکام و قاومت لمینت سرامیکی نسبت به کامپوزیت بیشتر است. البته در هنگام استفاده از لمینت سرامیکی مراقبت بیشتر و کامل تری لازم است. میزان تغییر رنگ در لمینت به نسبت با کامپوزیت بسیار کمتر است. و آن هم به دلیل مقاومت بیشتر لمینت به کامپوزیت می باشد.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

آموزش روش های رفع زردی کامپوزیت دندان در خانه

طول عمر کامپوزیت

قبل از بیان این موضوع باید بدانید که مراقبت از کامپوزیت و لمینت سرامیکی تاثیر زیادی در طول عمر آنها دارد. ولی به طور معمول طول عمر کامپوزیت بین چهار تا پنج سال است. کامپوزیت با خوردن و آشامیدن مواد غذایی رنگی در صورت رعایت نکردن بهداشت تغییر رنگ می دهد. شکنندگی کامپوزیت بیشتر از لمینت است. بنابراین خوردن مواد غذایی سفت مانند ته دیگ ، شکستن پسته و فندق با دندان، جویدن آب نبات و دیگر موادد غذایی که فشار نامتعارفی به دندان ها می آورد اجتناب کنید. لازم است بعد از خوردن هر ماده خوراکی دندان ها را بشویید و از نخ دندان استفاده کنید.

آموزش مراقبت و شستشوی کامپوزیت دندان

برای افزایش طول عمر کامپوزیت و لمینت رعایت یک سری نکات لازم و ضروری است که در پایان مطلب آن را بیان می کنیم.

1- رعایت کامل بهداشت دهان و دندان

برای طول عمر ونیر کامپوزیت و نیز سالم نگه داشتن آن رعایت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بالایی برخوردار است. مسواک زدن پس از هر وعده غذایی و استفاده از نخ دندان باعث شده که جرم و پلاکی که روی دندان ها به وجود آمده تمیز شود و این موضوع سبب طول عمر کامپوزیت می شود.

2- استفاده از رژیم غذایی مناسب

بعضی از نوشیدنی ها مانند قهوه و چای، شکلات، سس ها و نوشیدنی های رنگی سبب وجود لکه بر روی دندان ها می شود. مصرف سیگار و قلیون و دیگر انواع دخانیات باعث زرد شدن کامپوزیت می شود. باید دقت شود که بلیچینگ دندان که باعث سفید شدن دندان های طبیعی می شود. روی کامپوزیت هیچ اثری ندارد. بنابراین تغییر رنگ کامپوزیت با تعویض آن امکان پذیر است.

روکش دندان | قیمت روکش دندان

روش استفاده پودر سفید کننده دندان برای کامپوزیت

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره کامپوزیت دندان

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام وقتتون بخیر من میخوام کامپوزیت کنم میشه راهنمایی کنید؟چه جنسی خوبه؟

  1. با سلام جهت مشاوره درباره کامپوزیت دندان باید توسط پزشک ویزیت بشید تا جنس و رنگ کامپوزیت رو حضورا انتخاب کنید.

 2. سلام تعرفه دندانپزشکی با مهراز کارت چقدره؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت تمامی خدمات دندانپزشکی درمانی و زیبایی دندانپزشکی با کاهش هزینه 50% خدمتتون ارائه میشه به استثناء ایمپلنت و ارتودنسی که با کاهش هزینه 30% هستن. https://mehrazcard.com/treatment-expenses/

 3. سلام میشه لطف کنید بهترین دکتر مهراز رو معرفی کنید ممنون

  1. با سلام دندانپزشکان فعال در مراکز درمانی مهراز همه متخصص و با تجربه هستن. لینک لیست مراکز و پزشکان خدمت شما. https://mehrazcard.com/treatment-centers/

 4. کامپوزیت با بیمه مهراز چقدر میشه؟

  1. با سلام با داشتن مهراز کارت انواع کامپوزیت دندان با کاهش هزینه 50% ارائه میشه خدمتتون. https://mehrazcard.com/cost-of-dental-composite/

 5. من کامپوزیت داشتم اما نمیتونم نخ دندان بکشم چرا؟

  1. با سلام احتمالا فضای بین دندانها بعد از انجام کامپوزیت بسته شده. نیاز هستش دندانپزشک فضای بین دندانها رو براتون باز کنن به دلیل اینکه این موضوع در دراز مدت موجب پوسیدگی دندانهاتون میشه. با مهراز کارت میتونید کامپوزیت دندان رو توسط متخصص و با کاهش هزینه 50% انجام بدید :) https://mehrazcard.com/cost-of-dental-composite/

 6. سلام کامپوزیت آیا باعث پوسیدگی دندان میشه؟

  1. با سلام در صورتی که پزشک ماهر باشن و کامپوزیت دندان رو اصولی انجام بدن هیچ مشکلی نخواهید داشت.

  • mino
  • آبان ۲۷, ۱۴۰۲

  خدمات زیبایی هم شامل تخفیف میشه؟

  1. سلام دوست عزیز بله

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.