قیمت یک عدد پروتز دندان

قیمت یک عدد پروتز دندان

قیمت یک عدد پروتز دندان

پروتز دندان

پروتز دندان نوعی دندان مصنوعی است. پروتز های دندانی در انواع مختلف وجود دارند. روکش های دندانی که به عنوان ترمیم دندان استفاده می شود. و پروتزهایی که به صورت کامل جایگزین دندان های از دست رفته می باشند. همه اینها نوعی پروتز دندانی یا دندان مصنوعی هستند. پروتز دندان متحرک و پروتز دندان ثابت به جهت زیبایی و نیز برای درمان دندان توسط دندانپزشک به کار می رود. برای انجام پروتز از یک عدد پروتز دندان یا پروتز کامل دندانی می توان استفاده کرد. در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت یک عدد پروتز دندان بپردازیم. با ما همراه باشید …

انواع پروتز های دندان

از روکش های دندانی تا دندان های مصنوعی کامل جزو پروتزهای دندانی می باشند. به طور کلی پروتز دندان به دو صورت ثابت و متحرک طراحی و استفاده می شود.

پروتز ثابت دندان

پروتز ثابت دندان که یک نوع از پروتزهای دندانی است. معمولا به عنوان روکش دندان نام برده می شود. در نوع پروتز ثابت تمکان جدا کردن آن از روی دندان توسط بیمار وجود ندارد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

قیمت یک عدد پروتز دندان

قیمت یک عدد پروتز دندان

روکش تک واحدی دندان

زمانی که ساختار دندان به دلایلی دچار نقص بشود. علاوه بر ترمیم به روکش نیز نیاز دارد. به وسیله روکش دندان محفوظ شده و همچنین زیبایی خود را نیز دوباره به دست می آورد. در مواردی نیز برای تغییر اندازه دندان از روکش دندانی استفاده می شود. تا فرد بتواند راحت تر بجود. و یا دندان های نامنظم خود را ردیف و زیباتر کند.

از عوارض دندان مصنوعی ژله ای چه میدانید؟

بریج دندان

بریج دندان نوعی از پروتز دندانی می باشد. استفاده از این پروتز برای زمانی که یک تا چندین دندان خود را از دست داده باشید. می باشد. بریج یا پل دندانی حتی زمانی که در یک فک فقط دو دندان وجود داشته باشد نیز کاربرد ارد. پل دندان بین دو دندان قرار گرفته و به آنها وصل می شود. و به عنوان پایه بریج به کار می رود.

همچنین اگر فردی حتی تمام دندان های خود را از دست داده باشد. می تواند با استفاده از پایه گذاری ایمپلنتی از بریج استفاده کند. که به این روش “بریج بر پایه ایمپلنت” می گویند.

دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

پروتز متحرک دندان

نوعی دیگر از پروتز های دندانی پروتز متحرک می باشد. پروتز متحرک همانطور که از نامش مشخص است می توان آن را از دهان خارج کرد. انواع پروتز های متحرک را در دامه بیان می کنیم.

دندان مصنوعی | قیمت پروتز دندان 

پروتز پارسیل

نوعی از پروتز دندانی متحرک پروتز پارسیل است. این نوع پروتز برای افرادی که تعداد کمی از دندان هایشان باقی مانده است. و یا به طور کلی دندان هایشان از دست داده اند مناسب است. استفاده از این پروتز بسیار راحت است و می توان به راحتی از دهان خارج و دوباره داخل دهان گذاشت.
طراحی پروتز پارسیل به این صورت است که چند دندان روی یک پایه پلاستیکی همرنگ پلاستیکی متصل است. در داخل این پایه پلاستیکی دندان های مصنوعی با یک اسکلت فلزی به هم متصل هستند. ولی در ظاهر فلزی دیده نمی شود. در بعضی موارد پروتز دندانی پارسیل برای طبیعی بودن به روکش نیاز دارد.

پروتز دندان فک بالا

پروتز کامل دندان به اصطلاح دست دندان

دندان مصنوعی های پدر بزرگ ها و مادربزرگ ها که آنها شب ها داخل یک ظرف اب قرار می دادند همان دست دندان یا پروتز کامل دندان هستند. این نوع از دندان مصنوعی برای افرادی که دندان های خود را به طور کامل از دست داده اند استفاده می شود. البته امروزه برای افرادی که دندان های خود را از دست داده اند روش ایمپلنت وجود دارد. که بسیار شبیه به دندان های طبیعی می باشد. زیرا پایه ایمپلنت جایگزین ریشه دندان و تاج و یا پروتز دندان به عنوان تاج دندان می باشد. ولی با توجه به قیمت بسیار بالا و نیز داشتن فاکتورهای لازم برای کاشت ایمپلنت، استفاده از دست دندان هنوز طرفداران زیادی دارد.

پروتز کامل دندان به دو صورت طراحی و ساخته می شود. نوع معمولی و نوع لثه نرم. قسمت لثه باید مستحکم باشد تا کارایی مناسبی برای فرد داشته باشد.

تهیه انواع پروتز دندان چسبی با 50% کاهش هزینه

پروتز دندان اوردنچر

نوعی دیگر از پروتز متحرک دندان اوردنچر است. این نوع از دندان مصنوعی همان پروتز کامل دندانی می باشد. که بر روی دو پایه ایمپلنت قرار می گیرد. ولی می توان آنرا از دهان خارج کرد و متحرک است. ولی استفاده پروتز دندان ثابت راحت تر است.

قیمت کاشت دندان مصنوعی تکی با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

مزیت های استفاده از پروتز دندان

پوسیدگی های دندانی باعث عوارضی هستند. که برای هیچ کس خوشایند نیست. درست نجویدن غذا، اشکال در صحبت کردن، نازیبایی در چهره در هنگام صحبت کردن و خندیدن سبب شده تا افراد را به سمت انجام پروتز های دندانی ببرد. پروتز های دندان از هر نوعی که باشند. مشکلات بیان شده را در فرد کاهش داده و یا کاملا از بین می برد. با یک مراجعه به دندان پزشکی و معاینه دندان ها و فک در طی 2 تا 5 جلسه مس توان به دندان هایی زیبا و نیز کاملا کاربردی رسید. البته هزینه دندان های مصنوعی به نوع آنها و نیز دستمزد دندان پزشک بستگی دارد.

قیمت یک عدد پروتز دندان

قیمت یک عدد پروتز دندان پروتز به لابراتوار و نیز موقعیت جغرافیایی و دستمزد دندان پزشک و نیز نوع پروتزی که انجام می دهید. بستگی دارد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام من میخوام دندونامو پروتز کنم چقدر هزینه داره

  1. با سلام هزینه انواع پروتز دندان با مهراز کارت 50% کاهش هزینه خواهد داشت.

  • رضوی
  • فروردین ۲۸, ۱۴۰۲

  سلام قیمت کارت مهراز رو میفرمایید

  1. با سلام جهت کسب اطلاعات در این رابطه لطفا به صفحه اصلی سایت مراجعه بفرمایید.

  • ندا
  • اردیبهشت ۱۸, ۱۴۰۲

  سلام کارت مهراز در تمامی مناطق تهران مراکز داره؟

  1. با سلام بله مهراز کارت در تمامی مناطق استان تهران مراکز درمانی متعددی داره که میتونید مراجعه کنید.

 2. پروتز برای جوانان هم کاربرد داره؟

  1. با سلام بله قابل استفاده هستش. جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مراجعه کنید.

  • mina.s
  • آبان ۱۶, ۱۴۰۲

  قیمت ها خیلی بصرفه تره با مهراز واقعا ممنون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.