دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

معمولا افرادی که دندان های خود را از دست می دهند. به فکر جایگزین برای دندان های خود هستند و چالش برانگیز ترین مسئله ای که پیش رو دارند این است که دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟ در واقع تفوت هایی بین دندان های مصنوعی ثابت و متحرک وجود دارد که در این مطلب به تفاوت های آنها می پردازیم. دونوع دندان مصنوعی ثابت و متحرک از لحاظ ساخت و مدت زمانی که برای ساخت آنها صرف می شود و همچنین هزینه هایی که باید صرف طراحی و ساخت آنها شود متفاوت است.

کاشت دندان دائمی با مهراز کارت

مطالعه درباره عوارض کشیدن دندان و آشنایی یا مزایای کشیدن دندان

در بعضی از افراد و مراجعه کنندگان برای دندان مصنوعی انتخاب محدودی دارند و آن به دلیل شرایط لثه و فک آنها می باشد. زیرا استفاده از هر نوع آنها نیاز به زمینه مناسب برای درمان می باشند. بنابراین برای تشخیص و انتخاب صحیح دندان باید فاکتورهایی را در نظر گرفت تا بهترین نتیجه را برای بیمار داشته باشد.

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

معرفی انواع دندان مصنوعی

زمانی که بخواهید از دندان مصنوعی استفاده نمایید. در صورتی که فک و لثه های شما آمادگی قرار گرفتن هر دو نوع دندان مصنوعی را داشته باشد. دندان پزشک از شما در مورد ثابت و یا متحرک بودن آن از شما سوال می کند. به همین دلیل بهتر است با هر دو نوع آن اشنا شوید.

آشنایی با انواع دندان مصنوعی جدید با کاهش هزینه مهراز کارت

دندان مصنوعی متحرک

دندان مصنوعی متحرک همان پروتز دندان است. که با یک قطعه پلاستیکی روی فک قرار می گیرد. این نوع دندان ها بسیار رایج است و افراد معمولا از آن استفاده می کند. از ویژگی های دندان مصنوعی متحرک :

1- در هر بار پس از خوردن غذا باید دندان مصنوعی را از دهان خارج کنید و دندان ها و استخوان فک و لثه ها را به طور دقیق تمیز کنید. در هنگام خوردن غذا مواد غذایی به زیر پروتز دندان رفته و اگر تمیز نشود محیطی برای رشد باکتری ها می شود. اگر تمیز نشود احتمال عفونت و بیماری های لثه به وجود می آید.

2- وقتی دندان های مصنوعی در دهان قرار گیرد فرم لب ها کمی تغییر می کند. و کمی به سمت جلو می آید. و دلیل آن قطعه پلاستیکی است که به دندان متصل است. بنابراین حالت چهره در قسمت فک کمی تغییر می کند.

3- دندان مصنوعی شباهت کمتری به دندان طبیعی دارد. البته اگر از دندان پزشکی معتبر و با تجربه استفاده نمایید که از لابراتوار های مجهز و به روز استفاده می کند می توانید از دندان مصنوعی های طبیعی تر برخوردار شوید.

4- یکی از مشکلاتی که در دندان مصنوعی های متحرک وجود دارد. تحلیل رفتن تدریجی استخوان فک است. هر دفعه که غذا می خورید پروتز های دندانی که روی لثه قرار گرفته اند به فک فشار می آورند و باعث تحلیل رفتن استخوان فک می شوند. به همین جهت با گذشت زمان قالب دندان برای فک تان گشاد می شود و باید سفارشی جدید برای ساخت دندان مصنوعی بدهید.

پروتز دندان ژله ای چه ویژگی هایی دارد؟

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

دندان مصنوعی ثابت

نوعی دیگر از دندان های مصنوعی که امروزه برای افراد محبوب تر است دندان مصنوعی ثابت است. همانطور که در بخش قبل بیان شد از مهمترین عیب در دندان مصنوعی متحرک تحلی رفتن استخوان فک می باشد. و اینکه باید بعد از هر وعده غذایی باید آن را از دهان خارج کنید و فک و دندان مصنوعی را بشویید. و اینکه در مسافرت و مهمانی و یا در جاهایی دیگر شاید امکان آن نباشد. و این موضوع باعث اذیت شدن تان شود. ولی در نوع ثابت این مشکلات وجود ندارد و مانند طبیعی می توانید از آن دندان مصنوعی استفاده کنید.

کاهش هزینه پل دندان (بریج دندان) با مهراز کارت

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

در روش پروتز دندانی ثابت، دندان مصنوعی روی فک ثابت است. از مزیت های دیگر این نوع این است که لب ها تغییر حالت نخواهند داد. و به چهره شکل قبل خود را حفظ خواهد کرد. مشکلات تحلیل استخوان فک وجود ندارد. از دیگر مزیت نوع ثابت این است که ظاهری آن به دندان های طبیعی شباهت دارد.

هزینه دندان مصنوعی | قیمت دندان مصنوعی

مطالعه درباره انواع دندان مصنوعی فک پایین و پروتز دندان فک بالا

بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت

با در نظر داشتن هزینه های بسیار بالای ایمپلنت دندان، داشتن بیمه دندانپزشکی برای ایمپلنت که بتواند درصد قابل توجهی از هزینه های بالقوه و مرتبط با آن را پوشش دهد قطعا بسیار کمک کننده خواهد بود. شما با داشتن این بیمه میتوانید به بهترین متخصصان ایمپلنت دسترسی داشته باشید و از خدمات با کاهش هزینه 30 درصدی مهراز کارت برای ایمپلنت و همچنین سایر خدمات با کاهش هزینه 50% بهره مند شوید.

دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

دندان مصنوعی ثابت بهتر است یا متحرک؟

دندان مصنوعی ثابت یا متحرک؟

با مطالعه این مطلب از مزایا و معایب دندان مصنوعی و متحرک تا حدودی آشنا شدید. بنابراین زمانی که می خواهید از پروتز دندان ثابت و یا متحرک استفاده کنید با اطلاعات قبلی استفاده می کنید. لازم است دندان پزشک از شرایط فک و دهان شما مطلع شود:

1- آیا بافت لثه سالم است و دچار بیماری های لثه ای نیستید؟
2- تراکم استخوان فک چقدر است؟
3- ایا فک شما دچار انحراف است؟

با در نظر گرفتن بررسی نتایج بالا متخصص دندان پزشک به شما توصیه می کند تا از کدام روش استفاده کنید تا برایتان بهتر باشد.

بهترین مارک دندان مصنوعی چیست؟

آیا جراحی دندان درد دارد ؟

دندان مصنوعی تکی جلو چگونه متصل میشود؟

انواع پروتز های متحرک

پروتز های متحرک به طور معمول از نظر نوع جنس طبقه بندی می شود. برای مثال می توان به پروتزهای متحرک سخت و پروتزهای متحرک نرم یا منعطف اشاره نمود. این پروتزها را می توان از نظر تعداد دندان ها نیز تقسیم کرد. پروتزهای متحرک کامل، که در این دسته از پروتزها یک دست دندان کامل را در دهان قرار می دهند. در بعضی موارد نیز از پروتزهای متحرک تکه ای برای جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود.

از عوارض دندان مصنوعی ژله ای چه میدانید؟

هر کدام از انواع پروتزها ویژگی های خاص خود را دارند. برای مثال پروتزهای سخت برای بیمارانی به کار می رود که کل دندان های خود ا از دست داده اند.
در این بیماران چون باید قدرت جویدن باید به بیمار برگردد از پروتزهایی استفاده می شود که از استحکام بالا و خوبی برخوردار باشند. پروتزهای متحرک ژله ای احساس راحت تری به فرد می دهد.

قیمت دندان مصنوعی متحرک

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در تهران با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید…

انواع پروتز های ثابت

پروتزهای ثابت دسته ای از پروتز ها هستند که در داخل دهان به شکل ثابت قرار می گیرد و بیمار ان نمی توانند آن را از دهان خارج کنند. برای انواع پروتزهای ثابت می توان به انواع روکش ها اشاره نمود. برای ساختن و طراحی انواع روکش ها ابتدا دندان پزشک از دندان شما قالب گیری می کند تا برای آن روکشی مناسب بسازد. در واقع روکش ها نیز نوعی پروتز ثابت می باشد.

مطالعه مطالب مرتبط:

دندان مصنوعی ژله ای تکه ای چگونه جایگذاری میشود؟

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

دندان مصنوعی تکه ای ثابت چگونه به فک متصل میشود؟

آیا میدانید بهترین رنگ دندان مصنوعی چیست؟

قیمت کاشت دندان مصنوعی تکی با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

برای اطلاعات بیشر در مورد دندان مصنوعی ثابت

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کلیک کنید

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

شما میتوانید تنها با پرداخت حق عضویت اولیه تا یک سال از ارزان ترین بیمه دندانپزشکی با عنوان مهراز کارت، بدون پرداخت هیچگونه هزینه جانبی دیگری استفاده نموده و همچنین میتوانید تا ۵ سال متوالی پس از دریافت مهراز کارت با پرداخت یک سوم هزینه اولیه آن را تمدید نمایید. علاوه بر این شما به ازای دریافت خدمات در مراکز درمانی مهراز کارت میتوانید از کاهش هزینه ۵۰ درصد واقعی استفاده نمایید و این در حالی است که بسیاری از مراکز بیمه نهایتا ۱۰ تا ۲۰ درصد از هزینه های دندانپزشکی را پوشش میدهند.

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

ارزان ترین بیمه دندانپزشکی

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. چه نوع دندون مصنوعی برای لثه های ضعیف خوبه؟

  1. با سلام جهت انتخاب نوع دندان مصنوعی باید حضورا با دندانپزشک مشورت کنید. با مهراز کارت انواع دندان مصنوعی رو با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 2. دندان مصنوعی ثابت که نوشتید به چه شکل ثابت میشه در دهان با چسب؟

  1. با سلام دندان مصنوعی های ثابت انواع مختلفی دارن که هرکدوم به شکلی به فک متصل میشن. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 3. سلام هزینه دندان مصنوعی با برند خوب رو میفرمایید

  1. با سلام انواع پروتز دندان با داشتن مهراز کارت با کاهش هزینه 50% ارائه میشه خدمتتون. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 4. هزینه دریافت کارت مهراز رو معرفی کنید

  1. با سلام جهت کسب اطلاعات در این مورد به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید لطفا.

 5. سلام کارت مهراز برای کودکان هم خدمات دهی داره؟

  1. با سلام مهراز کارت برای همه افراد در هر سن و شرایطی قابل استفاده هستش.

 6. دندان مصنوعی چه مارکی خوبه؟

  1. با سلام درباره نوع و برند دندان مصنوعی باید حضورا با پزشک مشورت کنید تا با توجه به شرایط دهان و دندان شما تشخیص داده بشه.

 7. خیلی مفید بود ممنون

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.