پروتز دندان فک بالا

پروتز دندان فک بالا

پروتز دندان فک بالا

زمانی که فردی به طور کامل دندان های خود را از دست داده باشد. و ریشه های باقی مانده آنها قابل نگهداری و ترمیم نباشد. بنابراین پیشنهاد دندان پزشکان برای درمان استفاده از پروتز متحرک فک و یا قرار دادن ایمپلنت دندان و پروتز کامل فک می باشد. هر کدام از این درمان ها دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند. که بسته به شرایط استخوان فک و لثه بیمار قابل اجرا می باشد.

روش های پروتز دندان فک بالا

1- پروتز های ثابت تمام فک بر هشت پایه ایمپلنت

پروتز دندان با استفاده از مواد سرامیکی ساخته شده که روی ایمپلنت ها قرار می گیرد در فک بیمار پیچ می شود. در مواردی که شرایط استخوان و لثه بیمار مناسب باشد. برای فک بالا به تعداد هشت فیکسچر قرار داده می شود که تعداد چهارده دندان روی آن قرار می گیرد. در مواردی این دندان ها به صورت چند تایی از هم جدا می شوند. و در مواردی هم به صورت متصل می باشند.

بهترین مارک دندان مصنوعی چیست؟

2- پروتز ثابت تمام فک بر چهار پایه ایمپلنت

در مواردی که شرایط استخوان و لثه بیمار مناسب نباشد. تعداد چهار پایه ایمپلنت در محلی که بافت استخوان شرایط مناسبی داشته باشد قرار می گیرد. پس از آن از یک پروتز دندان که از جنس سرامیک می باشد. روی ایمپلنت ها پیچ می شود.

ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

با داشتن بیمه دندانپزشکی میتوانید تعرفه دندانپزشکی درمانی و زیبایی خود را تا 50% کاهش دهید …

پروتز دندان فک بالا
پروتز دندان فک بالا

3- پروتز دندان متحرک بر پایه ایمپلنت

زمانی که شرایط استخوانی بیمار برای کاشت تعداد کمتری ایمپلنت مناسب باشد. باید از پروتز دندان متحرک که از جنس دندان های های پیش ساخته و بیس یا پایه اکریلی می باشند. استفاده شود. که بر روی لثه و نیز ایمپلنت ها قرار می گیرند.

دندان مصنوعی | قیمت پروتز دندان

آیا میدانید بهترین دندان مصنوعی کدام نوع است؟

4- پروتز دندان متحرک معمولی فک

این نوع از پروتز دندان متحرک که با نام دندان مصنوعی شناخته می شود. از جنس دندان های پیش ساخته و مواد آکریلی به رنگ لثه می باشند و بر روی لثه ها قرار می گیرند.

عمر پروتز ثابت دندان فک بالا چقدر است؟

پروتز های ثابت در مجموع از دو نمونه فلز سرامیک و تمام سرامیک ساخته می شوند. هنگامی که ایمپلنت ها در بافت استخوان به خوبی پیوند داده باشد. زمان مناسب برای قالبگیری و ساخت پروتز دندان می باشد.
پس از قالب گیری پروتز دندان جهت ساخت به لابراتوار ارسال می شود. پایه پروتز می تواند از جنس فلز و یا سرامیک باشد. پس از آن مواد سرامیکی روی آن قرار داده می شود. تا ظاهری طبیعی و نزدیک به دندان ها را به خود بگیرد. زمانی که استاندارد های پروتز به درستی رعایت شود پروتز های دندان طول عمری تا 30 سال می توانند داشته باشند. استفاده از مواد با کیفیت و رعایت استاندارد های ساخت پروتر می تواند بسیار موثر باشد. دندانهای سرامیکی نسبت به آکریلیک در برابر سایش دوام بیشتری دارند.

آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟ آیا درد ایمپلنت دندان قابل تحمل است؟

همچنین محل قرار گیری فیکسچر های ایمپلنت می توانند نقش مهمی در عمر پروتز دندان داشته باشند. دندانپزشک و متخصص حرفه ای ایمپلنت ها را در جایی قرار می دهد. که بافت استخوان مناسب تری داشته باشد. که تعادل پروتز به خوبی برقرار شود. رعایت بهداشت دهان و دندان جهت محافظت از ایمپلنت های دندانی بسیار ضروری است. در صورتی که پروتز ها با بافت اثه به خوبی منطبق باشد، برای جلوگیری از جمع شدن پلاک و جرم نیاز است اطراف ایمپلنت به خوبی تمیز شود.پس از تحویل پروتز ها در صورت وجود مشکل به صورت دوره ای به دندانپزشک خود مراجعه نمود و مشکلات را رفع نمایید.

پوسیدگی دندان | درمان پوسیدگی دندان

۴ دیدگاه برای “پروتز دندان فک بالا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعرفه
مراکز
اینستاگرام
واتس اپ
خانه
50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.