قیمت دندان مصنوعی در سال1401 | هزینه دندان مصنوعی

پروتز دندان

جهت اطلاع از تعرفه دندانپزشکی و استفاده از خدمات بیمه دندانپزشکی با کیفیت بالا، شماره تلفن خود را وارد نمایید تا جهت مشاوره رایگان در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

✔️ مشاوره رایگان مهراز کارت

  ✔️ مشاوره رایگان با پزشکان

   هزینه دندان مصنوعی

   معمولا عادت کردن به دندان مصنوعی در روزهای اول استفاده اصلا کار راحتی نیست. ممکن است از خندیدن، صحبت کردن و یا حتی غذا خوردن بترسید! بهترین راه برای حل این مشکل این است که به توصیه های دندانپزشک خود توجه کنید. تا بتوانید کم کم به دندانهای جدیدتان عادت کرده و با آنها کنار بیایید.

   یکی از روش های عادت کردن به دندان مصنوعی این است که سعی کنید در روزهای اول استفاده، زمان بیشتری دندان را داخل دهانتان نگه دارید. حتی در یکی دو روز اول زمان خواب هم از دهان خارجش نکنید تا روند عادت به دندان مصنوعی سریع تر در شما اتفاق بیفتد.

   همچنین میتوانید با تهیه بیمه تکمیلی دندان مصنوعی هزینه خرید آن را کاهش دهید.

   آخرین تعرفه دندان مصنوعی

   ردیفعنوان خدماتتعرفه آزاد مراکز درمانی (تومان)با کاهش 50 درصدی (تومان)
   1پروتز دست دندان مصنوعی هرفک6/500/0003/250/000
   2فیلیپر دندانی اکریلی متحرک (هر واحد)700/000350/000
   3پلاک کرم کبالت هرفک + هزینه لابراتوار5/900/0002/950/000
   4پلاک پارسیل اکریلی دندان+ لابراتوار2/500/0001/250/000
   5ریلاین هرفک1/240/000620/000

   همه چیز درباره دندان مصنوعی

   دندان مصنوعی 

   دندان مصنوعی جایگزین متحرکی برای دندان‌های از دست رفته محسوب می‌شود که از پلاستیک یا فلز و به صورت سفارشی تهیه می‌شود تا به خوبی روی لثه‌ها قرار بگیرد. از دندان مصنوعی کامل در صورت از دست دادن تمام دندان‌ها و از دندان مصنوعی تکه‌ای در صورت باقی بودن چند دندان استفاده می‌شود.

   انواع دندان مصنوعی 

   دندان مصنوعی کامل

   دندان مصنوعی کامل به دو صورت “معمولی” یا “فوری” تهیه می‌شود. دندان مصنوعی معمولی پس از کشیدن دندان‌ها و التیام یافتن لثه‌ها، تقریباً 8 تا 12 هفته بعد از کشیدن دندان‌ها در دهان قرار داده می‌شود.

   اما دندان مصنوعی فوری از قبل تهیه می‌شود و به محض کشیدن دندان‌ها در دهان قرار می‌گیرد تا بیمار در زمان انتظار برای التیام یافتن لثه‌ها بدون دندان نباشد. البته چون استخوان‌ها و لثه‌ها به مرور زمان، به ویژه در زمان التیام یافتن منقبض می‌شود، نقطه ضعف دندان مصنوعی فوری این است که در این مدت به دستکاری و تنظیم بیشتری نیاز دارد. بنابراین دندان مصنوعی فوری معمولاً راه‌ حلی موقتی است که تا زمان تهیه دندان مصنوعی اصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

   دندان مصنوعی تکه‌ای (پروتز پارسیل)

   دندان مصنوعی متحرک پارسیل معمولاً از دندان مصنوعی متصل به پایه پلاستیکی صورتی یا همرنگ لثه تشکیل می‌شود که به بدنه فلزی متصل می‌شود. این بدنه فلزی دندان مصنوعی را در جای خود نگه می‌دارد. دندان مصنوعی تکه‌ای در صورتی کاربرد دارد که یک یا چند دندان طبیعی در فک بالا یا پایین وجود داشته باشد. دندان مصنوعی پارسیل، ظریف و متحرک است، ظاهری طبیعی دارد و در عوض قلاب با اتصال‌های داخلی به روکش‌های کناری متصل می‌شود.

   قیمت دندان مصنوعی تکه ای با داشتن مهراز کارت

   بریج حالتی ثابت از پروتزهای پارسیل است که به صورت دایمی جایگزین دندانهای از دست رفته  می شود، دندان‌های دو طرف فضای خالی روکش می‌شود و دندان‌های مصنوعی به آنها متصل می‌شود. سپس پل (بریج) با سیمان در جای خود چسبانده می‌شود. بریج علاوه بر پر کردن فضای خالی از حرکت کردن دندان‌های مجاور نیز جلوگیری می‌کند.

   دندان مصنوعی ثابت

   امروزه دندان مصنوعی ثابت جایگزین دندان های طبیعی شده است و زیبایی طبیعی را به چهره و لبخند فرد باز میگرداند.
   دندان مصنوعی ثابت بر پایه بریج (پل دندان) ساخته میشود تا دیگر به دندان مصنوعی متحرک نیازی نباشد. دندان مصنوعی ثابت دندانی است که بدون سقف است. هزینه دندان مصنوعی ثابت ارزان نیست ولی از نظر طبیعی بودن بسیار مناسب و کارآمد است.

   دندان مصنوعی ثابت (اوردنچر)

   اوردنچر نیز یکی از انواع دندان های مصنوعی است که روی فک دهان ثابت شده و کاملا مشابه دندان های طبیعی عمل میکند. حتی ظاهر این دندان ها هم بسیار مشابه دندان های طبیعی خود فرد میباشد.

   دندان مصنوعی متحرک

   دندان مصنوعی متحرک هماهنطور که از نامش پیداست متحرک است و خود شخص میتواند در صورت تمایل آن را از دهان خارج نموده و سپس مجدد آن را جایگذاری نماید. این نوع از دندان مصنوعی میتواند به صورت معمولی و یا به صورت ژله ای ساخته شود.

   قیمت دندان مصنوعی متحرک

   دندان مصنوعی برای افراد جوان چگونه است؟

   دندان مصنوعی ژله ای

   دندان مصنوعی ژله ای همانطور که از نامش پیداست حالت ژلاتینی دارد و به سقف دهان متصل میشود. این نوع از پروتزهای دندانی نسبت به سایر گونه ها راحت تر در دهان جای میگیرند و غذا خوردن و صحبت کردن با وجود آنها راحت است.

   قیمت دندان مصنوعی ژله ای با داشتن مهراز کارت

   درباره دندان مصنوعی و انواع پروتزهای دندانی بیشتر بدانید.

   دندان مصنوعی چسبی

   یکی از انواع مختلف پروتز دندان، دندان مصنوعی چسبی است که به صورت تکه ای است و با چسب های مخصوص به سقف دهان چسبانده میشود.

   قیمت دندان مصنوعی آلمانی

   دندان مصنوعی با مارک های آلمانی رنگ و قدرت فوق العاده ای دارند. به تازگی به مجموعه 22 تایی دندان های مصنوعی جلو 2 دندان آرواه ای هم اضافه گردیده است : L54 و L55 بهترین مواد نانویی شرکت های آلمانی طوری طراحی شده اند که عمر و مقاومت بالایی دارند.

   دندان مصنوعی فوری

   قیمت دندان مصنوعی با پایه ایمپلنت

   پیشرفت جدیدی که در سیستم پروتز دندان حاصل شده است میکرولاکینگ است که جهت رفع محدودیت‌های پروتزهای ثابت دندان طراحی شده است که با استفاده از ایمپلنت با پیچ و سیمان نگهداری می‌شوند. که به آن دندان مصنوعی بر پایه ایمپلنت گفته می‌شود، این نوع پروتز از یک تکیه گاه با ماشین کاری دقیق و یک اتصال تشکیل شده است که شامل گلوله‌های زیرکونیا و یک فنر نیکل-تیتانیوم میباشد، بنابراین قابلیت بازیابی و ماندگاری مداوم پروتز دندان را افزایش میدهد. همچنین از عوارض ناشی از قرار دادن پیچ در لثه نیز جلوگیری میکند.

   دندان مصنوعی برای افراد جوان

   گاهی ممکن است حتی برای جوانان پیش بیاید که به دلایلی دندان طبیعی خود را از دست داده و ناچار به استفاده از انواع دندان مصنوعی شوند.

   جهت کسب اطلاعات از انواع دندان مصنوعی برای افراد جوان کلیک کنید…

   دندان مصنوعی فک پایین | دندان مصنوعی فک بالا

   اگر فردی دندان های یکی از فکین را سالم داشته باشد و دندان های فک دیگر وی به دلایلی از دست رفته باشد میتواند تنها دندان مصنوعی فک پایین و یا تنها دندان مصنوعی فک بالا تهیه نماید.

   دندان مصنوعی

   جایگزین دندان مصنوعی

   از ایمپلنت دندان می‌توان به عنوان پایه بریج ثابت استفاده کرد تا دیگر نیازی به دندان مصنوعی متحرک نباشد. البته هزینه کاشت دندان بالاتر است، اما ترکیب ایمپلنت و بریج در کنار یکدیگر بیشتر حس دندان طبیعی را در بیمار ایجاد می‌کند. ایمپلنت کم کم جای خود را به عنوان جایگزین دندان مصنوعی باز می‌کند، اما کاشت دندان برای تمام بیماران مناسب نیست. برای اطمینان از مناسب بودن جراحی کاشت دندان با دندانپزشکان ما مشورت کنید.

   روش ساخت دندان مصنوعی

   روند ساخت دندان مصنوعی سه تا شش هفته طول می‌کشد و در چند جلسه انجام می‌شود. پروستودنتیست، دندانپزشک متخصص در زمینه ترمیم و جایگزینی دندان، بهترین نوع دندان مصنوعی را تعیین می‌کند. مراحل معمول تهیه دندان مصنوعی به شرح زیر است:

   • چند قالب از فک گرفته می‌شود و اندازه‌گیری‌های لازم از چگونگی ارتباط فک‌ها با هم و فضای بین آنها انجام می‌شود.
   • مدل گچی، مومی و یا الگوهای پلاستیکی به دقت تهیه می‌شود. بیمار این مدل را چند بار امتحان می‌کند، اندازه، رنگ و شکل دندان مصنوعی پیش از قالب‌گیری و تراش نهایی بررسی می‌شود.
   • دندان مصنوعی نهایی قالب‌گیری و تهیه می‌شود.
   • دستکاری در صورت لزوم انجام می‌شود.

   ممکن است بیان بعضی واژه‌ها پس از قرار دادن دندان مصنوعی در دهان دشوار ‌شود، در چنین شرایطی سعی کنید واژگان دشوار را بلند تلفظ کنید. با تمرین کردن و به مرور زمان به صحبت کردن با دندان مصنوعی عادت می‌کنید.

   اگر دندان مصنوعی هنگام حرف زدن صدا می‌دهد، با دندانپزشک تماس بگیرید. احتمال دارد دندان مصنوعی گاهی هنگام خندیدن، سرفه کردن یا لبخند زدن دربیاید. دندان مصنوعی را با فشار ملایم رو به پایین و قورت دادن آب دهان جابجا کنید. در صورت رفع نشدن مشکلات با دندانپزشک پروستودنتیست تماس بگیرید.

   مشاوره رایگان دریافت کنید!