بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

دندان مصنوعی نوعی پروتز است که به جای دندان های طبیعی استفاده می شود. و به وسیله لثه و بافت آن روی فک محکم می شود. بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی به شما کمک میکند تا با بهترین هزینه ها دندان مصنوعی با کیفیت بالا تهیه نمائید. دندان مصنوعی دو نوع است: دندان مصنوعی کامل و دندان مصنوعی نیمه یا پارسیل می باشد. دندان مصنوعی کامل زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که تمامی دندان ها افتاده باشند یا کشیده شده باشند. و زمانی از دندان مصنوعی نیمه کامل استفاده می شود که تعدادی از دندان ها از بین رفته باشد.

انواع دندان مصنوعی

ست کامل دندان مصنوعی

پروتز دندانی مصنوعی است که برای جایگزین کردن تمام دندان های فک بالا و یا فک پایین و یا هر دو ساخته می شود. دندان مصنوعی کامل را می توان روی پایه ایمپلنت نیز پیاده سازی کرد.

دندان مصنوعی پارسیل یا نیمه

هنگامی که یک یا چند دندان از دست رفته باشد با دندان مصنوعی نیمه می توان دندان های مصنوعی را جایگزین کرد. این پروتز به وسیله قلاب های فلزی و یا پلاستیکی به دندان های دیگر تکیه داده می شوند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

دندان مصنوعی معمولی

بعد از آنکه دندان ها به طور کامل کشیده شد و تورم لثه ها التیام پیدا کرد که حدود 8 تا 12 هفته طول می کشد. این دندان مصنوعی معمولی داخل دهان قرار می گیرد.

دندان مصنوعی فوری

مدل دندان مصنوعی فوری از قبل تهیه می شود و به محض آنکه دندان ها کشیده می شود در دهان قرار می گیرد. تا فرد در هنگام انتظار برای آماده شدن دندان مصنوعی اصلی خود بدون دندان نباشد.
در این مدت تا زمان آماده شدن دندان مصنوعی اصلی استخوان فک و لثه ها به مرور انقباض یافته و التیام می یابند. از معایب دندان مصنوعی فوری این می باشد که به تنظیمات زیادی احتیاج دارد. به همین جهت این روش موقتی است و تا موقع آماده شدن دندان مصنوعی اصلی برای بیمار استفاده می شود.

دندان مصنوعی تکه ای (پارسیل)

دندان مصنوعی پارسیل که متحرک باشد به دندان مصنوعی که دارای پایه پلاستیکی همرنگ لثه و یا صورتی می باشد ساخته شده است. که به بدنه فلزی وصل می شود. کار اصلی این بدنه فلزی این است که دندان مصنوعی را در جای خود ثابت کند و نگه دارد. زمانی از دندان مصنوعی تکه ای استفاده می شود که یک یا چند دندان طبیعی در فک پایین و یا فک بالا وجود داشته باشد. که قلاب دندان های مصنوعی به پایه روکش دندان طبیعی متصل باشد.

مشاهده هزینه بریج دندان

نوعی از دندان مصنوعی تکه ای که حالت ثابت دارد را بریج یا پل می گویند.این روش برای جایگزین کردن یک تا سه دندان به صورت دائم برای دندان های از دست رفته می باشد. روش بریج به این صورت است که دندان های دو طرف فضای دندان خالی روکش شده و دندان های مصنوعی به آنها وصل می شود. بعد از آن بریج یا همان پل دندانی به وسیله سیمان در جای خود ثابت می شوند. از ویژگیهای بریج این است که علاوه بر پر کردن فضای خالی از تکان خوردن دندان های کناری نیز جلوگیری می کند.

دندان مصنوعی چطور ساخته می شود؟

پروسه ساخت دندان دو تا چند هفته زمان بر می باشد. و برای درست و دقیق ساخته شدن آن به چند جلسه مراجعه به دندانپزشک نیاز می باشد. متخصص دندان سازی بر اساس قالب گیری که توسط دندان پزشک انجام شده است دندان مصنوعی را می سازد. بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی می تواند تا درصد بالایی از هزینه ها را کاهش دهد.

مراحل ساخته شدن دندان مصنوعی

از ابتدای ساخت دندان مصنوعی تا پایان مراحل آن مدت زمان سه تا شش هفته زمان می برد و اینکه باید در چند جلسه این کار انجام شود. دندانپزشک متخصص با دیدن و بررسی دندان های فرد بیمار تشخیص می دهد که بهترین نوع دندان مصنوعی برای فرد کدام است و همان را برای فرد در نظر گرفته و به شروع مراحل ساخت آن می پردازد.

جهت مشاهده هزینه دندان مصنوعی کلیک کنید!

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی
بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

اقدامات لازم برای ساخت دندان مصنوعی

1- قالب گیری از فک و دهان و اندازه گیری های لازم مرتبط با آنها
2- طراحی و ساخت مدل با الگوی پلاستیکی و یا الگویی که با موم ساخته شده است و دقیقا باید به شکل دندان مصنوعی باشد. این مدل های ساخته شده چندین بار مورد امتحان قرار می گیرد و زمانی که دندانپزشک بعد از آنکه از خوب و دقیق بودن آن مطمئن شد رنگ آن را نیز ثابت می کند. و در اخر پروتز برای مرحله نهایی و تست آخر برای دهان بیمار گذاشته می شود.
3- ساختن دندان مصنوعی
4- تنظیم کردن پروتز

دندان پروتزی بسیار شبیه دندان طبیعی است. دندان مصنوعی کامل به دو شکل معمولی و فوری ساخته می شود.

مراحل ساخت و قالبگیری دندان مصنوعی به شرح زیر می باشد:

قالبگیری از فک بالا و پایین و اینکه در قالبگیری نحوه ارتباط بین فک ها و همچنین اندازه گیری فضای بین آنها مورد بررسی قرار می گیرد. این قالب از جنس گچ و یا موم و مدل های پلاستیکی تهیه می شود. توسط بیمار این قالب چندین بار تست می شود و رنگ و شکل دندان مصنوعی قبل از قالبگیری مورد بررسی قرار می گیرد. در اخر دندان مصنوعی با بررسی های متعدد توسط بیمار و دندانپزشک ساخته و تهیه می شود.

بعد از قرار گرفتن دندان مصنوعی در دهان احتمال آنکه برخی از کلمات و در اصل واژه ها به درستی بیان نشود. و کمی سخت باشد. برای تلفظ بهتر این واژگان بهتر است که آنها را بلتدتر تلفظ کنید.

ممکن است هنگام حرف زدن دندان مصنوعی صدا دهد. یا اینکه در هنگام خندیدن و یا سرفه و عطسه از جای خود در بیاید. در این مواقع دندان مصنوعی را با فشار ملایمی به لثه و جای خود فشار دهید در صورت درست نشدن مشکل و دوباره و یا چندباره اتفاق افتادن این مسئله به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

چسب دندان مصنوعی

در مواردی که از چسب دندان مصنوعی استفاده می شود. می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- برای پایداری و استحکام بیشتر اتصال دندان مصنوعی به فک از چسب دندان استفاده می شود. در هنگام جویدن و میزان قدرت جویدن مواد غذایی و ثابت ماندن دندان مصنوعی در جای خود و اینکه چسبیدن خوب دندان مصنوعی به فک باعث رضایت خاطر و افزایش ارامش بیمار می شود. عواملی مانند خشک شدن دهان و نیز استفاده از داروهای سرماخوردگی و همچنین بیمارای هایی مانند سکته مغزی و بالا رفتن سن باعث شده که چسبندگی دندان مصنوعی کم شود.

2- برای محکم کردن و ثابت کردن دندان های مصنوعی افرادی مانند موسیقی دان ها و یا افراد سخنران که بیش از بقیه افراد به عضلات صورت خود فشار وارد می کنند. بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی برای همه اقشار جامعه مورد استفاده می باشد.

مشاهده قیمت دندان مصنوعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

50% کاهش هزینه ها!
جهت کاهش 30% تا 50% هزینه ها
شماره تماس خود را وارد نمائید!

.