بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

دندان مصنوعی نوعی پروتز است که به جای دندان های طبیعی استفاده می شود. و به وسیله لثه و بافت آن روی فک محکم می شود. بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی به شما کمک میکند تا با بهترین هزینه ها دندان مصنوعی با کیفیت بالا تهیه نمائید. دندان مصنوعی دو نوع است: دندان مصنوعی کامل و دندان مصنوعی نیمه یا پارسیل. دندان مصنوعی کامل زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که تمامی دندان ها افتاده باشند یا کشیده شده باشند. و زمانی از دندان مصنوعی نیمه کامل استفاده می شود که تعدادی از دندان ها از بین رفته باشند.

مشاهده بیمه دندانپزشکی و خدمات زیبایی با تخفیف و هزینه دندانپزشکی با تخفیف

کاهش هزینه بریج دندان (پل دندان) با مهراز کارت

آیا میدانید بهترین دندان مصنوعی کدام نوع است؟

انواع دندان مصنوعی

ست کامل دندان مصنوعی

پروتز دندانی مصنوعی است که برای جایگزین کردن تمام دندان های فک بالا و یا فک پایین و یا هر دو ساخته می شود. دندان مصنوعی کامل را می توان روی پایه ایمپلنت نیز پیاده سازی کرد.

آیا میدانید ریلاین دندان چیست؟

آشنایی با مزایا و معایب پروتز دندان

دندان مصنوعی پارسیل یا نیمه

هنگامی که یک یا چند دندان از دست رفته باشد با دندان مصنوعی نیمه می توان دندان های مصنوعی را جایگزین کرد. این پروتز به وسیله قلاب های فلزی و یا پلاستیکی به دندان های دیگر تکیه داده می شوند.

همه چیز درباره روکش دندان را بدانید …

دندان مصنوعی معمولی

بعد از آنکه دندان ها به طور کامل کشیده شد و تورم لثه ها التیام پیدا کرد که حدود 8 تا 12 هفته طول می کشد. این دندان مصنوعی معمولی داخل دهان قرار می گیرد.

از دندان مصنوعی ثابت چسبی چه میدانید؟

بیمه دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی

دندان مصنوعی فوری

مدل دندان مصنوعی فوری از قبل تهیه می شود و به محض آنکه دندان ها کشیده می شود در دهان قرار می گیرد. تا فرد در هنگام انتظار برای آماده شدن دندان مصنوعی اصلی خود بدون دندان نباشد.
در این مدت تا زمان آماده شدن دندان مصنوعی اصلی استخوان فک و لثه ها به مرور انقباض یافته و التیام می یابند. از معایب دندان مصنوعی فوری این می باشد که به تنظیمات زیادی احتیاج دارد. به همین جهت این روش موقتی است و تا موقع آماده شدن دندان مصنوعی اصلی برای بیمار استفاده می شود.

قیمت دندان مصنوعی کامل و قیمت یک عدد پروتز دندان با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چقدر است؟

دندان مصنوعی تکه ای (پارسیل)

دندان مصنوعی پارسیل که متحرک است دارای پایه پلاستیکی همرنگ لثه و یا صورتی است. که به بدنه فلزی وصل می شود. کار اصلی این بدنه فلزی این است که دندان مصنوعی را در جای خود ثابت کند و نگه دارد. زمانی از دندان مصنوعی تکه ای استفاده می شود که یک یا چند دندان طبیعی در فک پایین و یا فک بالا وجود داشته باشد. که قلاب دندان های مصنوعی به پایه روکش دندان طبیعی متصل باشد.

مشاهده هزینه بریج دندان

دندان مصنوعی ژله ای تکه ای چگونه جایگذاری میشود؟

کاهش قیمت دندان مصنوعی فک بالا بدون سقف با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

نوعی از دندان مصنوعی تکه ای که حالت ثابت دارد را بریج یا پل می گویند.این روش برای جایگزین کردن یک تا سه دندان به صورت دائم برای دندان های از دست رفته می باشد. روش بریج به این صورت است که دندان های دو طرف فضای دندان خالی روکش شده و دندان های مصنوعی به آنها وصل می شوند. بعد از آن بریج یا همان پل دندانی به وسیله سیمان در جای خود ثابت می شود. از ویژگی های بریج این است که علاوه بر پر کردن فضای خالی از تکان خوردن دندان های کناری نیز جلوگیری می کند.

دندان مصنوعی تکی جلو چگونه متصل میشود؟

با تکمیل فرم این وبلاگ مشاوره رایگان دریافت نمایید!

دندان مصنوعی متحرک یا ایمپلنت؟ کدامیک برای من مناسب است؟

دندان مصنوعی چطور ساخته می شود؟

پروسه ساخت دندان دو تا چند هفته زمان بر می باشد. و برای درست و دقیق ساخته شدن آن به چند جلسه مراجعه به دندانپزشک نیاز می باشد. متخصص دندان سازی بر اساس قالب گیری که توسط دندان پزشک انجام شده است دندان مصنوعی را می سازد. بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی می تواند تا درصد بالایی از هزینه ها را کاهش دهد.

همه چیز درباره مراحل پروتز دندان

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در مشهد با کاهش هزینه کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

مراحل ساخته شدن دندان مصنوعی

از ابتدای ساخت دندان مصنوعی تا پایان مراحل آن مدت زمان سه تا شش هفته زمان می برد و اینکه باید در چند جلسه این کار انجام شود. دندانپزشک متخصص با دیدن و بررسی دندان های فرد بیمار تشخیص می دهد که بهترین نوع دندان مصنوعی برای فرد کدام است و همان را برای فرد در نظر گرفته و به شروع مراحل ساخت آن می پردازد.

جهت مشاهده هزینه دندان مصنوعی کلیک کنید!

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ایمپلنت دندان کلیک کنید …

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی

اقدامات لازم برای ساخت دندان مصنوعی

1- قالب گیری از فک و دهان و اندازه گیری های لازم مرتبط با آنها
2- طراحی و ساخت مدل با الگوی پلاستیکی و یا الگویی که با موم ساخته شده است و دقیقا باید به شکل دندان مصنوعی باشد. این مدل های ساخته شده چندین بار مورد امتحان قرار می گیرد و زمانی که دندانپزشک بعد از آنکه از خوب و دقیق بودن آن مطمئن شد رنگ آن را نیز ثابت می کند. و در اخر پروتز برای مرحله نهایی و تست آخر برای دهان بیمار گذاشته می شود.
3- ساختن دندان مصنوعی
4- تنظیم کردن پروتز

دندان پروتزی بسیار شبیه دندان طبیعی است. دندان مصنوعی کامل به دو شکل معمولی و فوری ساخته می شود.

تهیه انواع دندان مصنوعی با کاهش هزینه 50 درصدی

نحوه ساخت دندان مصنوعی ژله ای چگونه است؟

قیمت دندان مصنوعی سرامیکی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز چگونه است؟

مراحل ساخت و قالبگیری دندان مصنوعی

قالبگیری از فک بالا و پایین و اینکه در قالبگیری نحوه ارتباط بین فک ها و همچنین اندازه گیری فضای بین آنها مورد بررسی قرار می گیرد. این قالب از جنس گچ و یا موم و مدل های پلاستیکی تهیه می شود. توسط بیمار این قالب چندین بار تست می شود و رنگ و شکل دندان مصنوعی قبل از قالبگیری مورد بررسی قرار می گیرد. در اخر دندان مصنوعی با بررسی های متعدد توسط بیمار و دندانپزشک ساخته و تهیه می شود.

بعد از قرار گرفتن دندان مصنوعی در دهان احتمال دارد برخی از کلمات و در اصل واژه ها به درستی بیان نشود. و کمی سخت باشد. برای تلفظ بهتر این واژگان بهتر است که آنها را بلندتر تلفظ کنید.

ممکن است هنگام حرف زدن دندان مصنوعی صدا دهد. یا اینکه در هنگام خندیدن و یا سرفه و عطسه از جای خود در بیاید. در این مواقع دندان مصنوعی را با فشار ملایمی به لثه و جای خود فشار دهید در صورت درست نشدن مشکل و دوباره و یا چندباره اتفاق افتادن این مسئله به دندانپزشک خود مراجعه نمایید.

مطالعه درباره انواع دندان مصنوعی فک پایین و پروتز دندان فک بالا

کاهش قیمت دندان مصنوعی ثابت بر پایه ایمپلنت با مهراز کارت

دندان مصنوعی

دندان مصنوعی

چسب دندان مصنوعی

در مواردی که از چسب دندان مصنوعی استفاده می شود به نکات زیر توجه نمائید:

1- برای پایداری و استحکام بیشتر اتصال دندان مصنوعی به فک از چسب دندان استفاده می شود. در هنگام جویدن و میزان قدرت جویدن مواد غذایی و ثابت ماندن دندان مصنوعی در جای خود و اینکه چسبیدن خوب دندان مصنوعی به فک باعث رضایت خاطر و افزایش ارامش بیمار می شود. عواملی مانند خشک شدن دهان و نیز استفاده از داروهای سرماخوردگی و همچنین بیمارای هایی مانند سکته مغزی و بالا رفتن سن باعث شده که چسبندگی دندان مصنوعی کم شود.

2- محکم کردن و ثابت ماندن دندان های مصنوعی افرادی مانند موسیقی دان ها و یا افراد سخنران که بیش از بقیه افراد به عضلات صورت خود فشار وارد می کنند، بسیار مهم است. بیمه دندانپزشکی برای دندان مصنوعی برای همه اقشار جامعه مورد استفاده می باشد.

پل دندان یا ایمپلنت؟ کدام بهتر است؟

انواع پروتز دندان را بشناسید!

کارت تخفیف دندانپزشکی

شما با داشتن کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز میتوانید کاهش هزینه ۵۰ درصدی تمامی خدمات متنوع درمانی و زیبایی دندان را برای داشتن لبخندی زیباتر و سلامت بیشتر دهان و دندان خود استفاده نمایید. با تهیه کارت تخفیف دندانپزشکی، می‌توانید به راحتی فهرستی از دندانپزشکان متخصص را در اختیار داشته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

تهیه انواع دندان مصنوعی ارزان با کیفیت با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز

کارت تخفیف دندانپزشکی

کارت تخفیف دندانپزشکی

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده

بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده با پوشش ۵۰ درصد هزینه های درمانی و زیبایی دندانپزشکی هزینه های سرسام آور این خدمات را کاهش داده و همه اعضای خانواده را بدون در نظر گرفتن محدودیت سنی، مورد حمایت قرار میدهد. از دیگر ویژگی های برتر بیمه دندانپزشکی نامحدود خانواده مهراز کارت میتوان به استفاده نامحدود و بدون سقف و مرز از خدمات اشاره کرد که این امر به این معنی است که شما میتوانید به تعداد دفعات نامحدود و با مبالغ بدون سقف از این خدمات استفاده نمایید.

مزایا و معایب انواع دندان مصنوعی را بدانید! سپس انتخاب کنید!

تخفیف دندانپزشکی

شما میتوانید با دریافت ۵۰ درصد تخفیف دندانپزشکی در هزینه های درمانی و زیبایی خود صرفه جویی کرده و پس از دریافت کارت تخفیف مهراز از پشتیبانی و مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید. با انتخاب این کارت‌، شما می‌توانید از بین شبکه ‌ای از دندانپزشکان معتبر و حرفه‌ای پزشک خود را انتخاب و در سراسر کشور از خدمات آنها استفاده نمایید.

مطالعه مطالب مرتبط:

دندان مصنوعی تکه ای ثابت چگونه به فک متصل میشود؟

50% کاهش قیمت دندان تکی چسبی با کارت تخفیف دندانپزشکی مهراز کارت

آیا میدانید بهترین رنگ دندان مصنوعی چیست؟

قیمت دندان مصنوعی ژله ای در تهران با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

مشاهده قیمت دندان مصنوعی

قیمت کاشت دندان مصنوعی تکی با کاهش هزینه مهراز کارت چقدر است؟

از عوارض دندان مصنوعی ژله ای چه میدانید؟ چه چیزهایی باعث آسیب به دندان میشوند ؟

منابع: الهام گرفته از مجموعه مقالات بین المللی ISI درباره دندان مصنوعی

دانلود PDF مقاله

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. سلام میخواستم بدونم کدوم جنس دندان مصنوعی بهتره؟

  1. با سلام معمولا دندان های مصنوعی ژله ای راحت تر و طبیعی تر هستن. ولی با توجه به تشخیص و تجویز پزشکتون تصمیم بگیرید بهتره :) https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 2. یک دست کامل دندان مصنوعی چقدر زمان میبره حاضر شه؟

  1. با سلام بستگی به نوع پروتزی که انتخاب میکنید داره. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 3. من با مهراز دندان مصنوعی گرفتم الان چند ساله استفاده میکنم و راضی ام

  1. با سلام خیلی خوشحالیم که از خدمات راضی بودید. در خدمتتون هستیم دوست عزیز :)

 4. دندان مصنوعی با مهراز چقدر میشه؟

  1. با سلام انواع دندان مصنوعی رو با مهراز کارت میتونید با کاهش هزینه 50% تهیه کنید. لیست تعرفه ها خدمت شما: https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 5. سلام دندان مصنوعی برای قالب گیری به چقدر زمان احتیاج داره؟

  1. با سلام این مورد بستگی به لابراتوار مربوطه داره. https://mehrazcard.com/price-of-dentures/

 6. سلام چسب دندان مصنوعی رو از کجا میشه تهیه کرد؟

  1. با سلام از فروشگاه های تجهیزات پزشکی میتونید خریداری کنید.

.

دریافت مشاوره رایگان درمانی

.